Слагали ли сте сол във ваната на бебето?

  • 9 415
  • 103
  •   1
Отговори
  • Мнения: 694
Искам да ви питам -слага ли ли сте сол във водата при къпане.Крачетата на бебо миришат на потно като го събуя-е не като на голям човек-но пак са изпотени.Та свекървата не пропусна да спомене ,че това било понеже не сме слагали сол във водата на бебето-аз твърдо се възпротивявах и все още се възпротивявам-но според вас има ли връзка между миризмата на човешкото тяло и тъй нареченото солене на бебето???
Извинявайте ако темата е обсъждана!!!

# 1
  • Мнения: 1 107
Темата е обсъждана, но НЕДЕЙ! Много е опасно за бебето, може да получи изгаряния. Дай на свекървата да прочете някоя статия, че като започнат с мъдрите съвети  #2gunfire

# 2
  • Мнения: 1 410
Не си го помисляй! Нищо му няма на детето. Такива соли и т.н. са пълни глупости.

# 3
  • Мнения: 1 493
Не. Можете след банята да му напудрите крачетата.

# 4
  • Мнения: 5 577
Категорично не и от мен ...

Не споделяй със свекървата повече такива неща.

# 5
  • Мнения: 2 047
  По тази логика тя топила ли е сина си и миришат ли краката му? Laughing

# 6
  • Мнения: 7 803
НЕ НЕ НЕ  Naughty

# 7
  • Мнения: 5 299
Ти кажи на свекърва ти тя да си кисне краката в сол, та да не миришат. Ако иска цялата да се накисне...

# 8
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Твърдо НЕ!
Солта може да доведе до обезводняване и нарушаване на солевия баланс.
Имаше преди година или две писаха по медиите за едно бебе починало и лекар се изказваше, че тази порочна практика продължава да се налага и няколко деца всяка година умират от това.
Ако на бебето краченцата миришат на изпотено, с какво толкова сте го обули това дете!?

# 9
  • Мнения: 4 629
Не!
Солта във водата ме означава по-добра миризма! Ако това беше истина само българите нямаше да миришат. И то тези от по старите поколения Wink

Едно време бабите ни са слагали сол във водата, защото са вярвали, че колкото му е по-топлон на детето толкова по-добре за него и толково по-здраво ще е то. Чувала ли си израза за настинки "Загрей се и ще ти мине". Днес е доказано, че претоплянето на бебето не само, че не е полезно, но е и опасно. Може да причини гърчове  Sad

# 10
  • Мнения: 2 271
Свеки ли ти го каза?Май ще ти маринова дедтенцето!!! Mr. GreenНякои слагат и яйце???За мен е лишено от смисьл Shocked

# 11
  • Мнения: 878
Ohhhh,ako znaete i az kolko sum se borila s tezi prostotii.Pediaturkata mi kaza nikakva sol i nikakuv jaltuk ,zashtoto purvo solta mnogo izsushava kojata ,a jeltuka puk vodi do alergii.Tova da vi kaja samo tuk go ima.Sega  dushterja ni e na 7 i ot vreme na vreme kato ja sabuvam krachetata i mirishat na izpoteno i zapareno ,no ne na losho ....muja mi me uprekva ,che ne sum ja solila Shocked #2gunfire ,ami kak da mu objasnja ,che tova ne e ot krakata ,a ot izskustvenite chorapi i gadnite koji po obuvkite  smile3515
Hich nedei slusha ,nai-malko puk svekurva si ....te vse saveti davat .....aaaa ma ha .Da gi vzemat djavolite #Cussing out

# 12
  • Мнения: 1 555
Не съм слагала и не мисля да слагам, макар че имам приятелка, която ми каза че във ваничката и като малка са слагали морска сол и сега вече като голяма потта и не мирише, а не се поти така обилно и наистина е така !!! А за миризмата на крачетата и при нас го имаше, но му бях обула термо чорапки и оттам се бяха изпотили крачетата му, но сега като му обух памучни чорапки всичко е ок ! А и друго - подсушавай между пръстчетата, това също оказва влияние !

Успех и не се притеснявай !

# 13
  • Мнения: 5 577
Искам да видя някои ще каже ли ДА?  Thinking

# 14
  • Мнения: 5 299
Искам да видя някои ще каже ли ДА?  Thinking
Няма и да посмее, и да има такъв Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт