Отговори
  • Мнения: 694
Е-как прозвуча-даже се и римува Grinning
Въпроса ми е дали сте забелязвали или усетили,че като намалите храната намалява и кърмата.При нас с бебчо нещата вървят добре относно кърменето,но аз не съм свалила нито едно кило откак съм родила.Чувствам се ужасно с тези килограми.Всеки казваше,че от кърменето се смъква много-но при мен не става.Та сега се реших да намаля яденето,но не искам това да е за сметка на доброто на бебето-затова ако някой ми каже ,че не е добре веднага започвам да се тъпча пак Hug

# 1
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
Първо на въпроса ти - не, от намаляване на храната не намалява кърмата, по скоро недостатъчното количество течности оказват такова влияние.
Намаляването на храната обаче предполага, че в организма ти ще постъпват по-малко витамини, микроелементи и фибри, от които имаш нужда ти, защото всичко необходимо си отива в кърмата и така твоят организъм ще страда.

Другата причина поради, която кърмачката не бива да се подлага на строга диета е това, че при бързото сваляне на кг. се отделят токсини, които лесно преминават в кърмата, а това както се сещаш не е желателно.

Най-добрия вариант в случая е да изключиш максимално захарните изделия, подсладените напитки, мазните храни и продуктите от бяло брашно.
Яж повече плодове и зеленчуци, пълнозърнести храни и немазни меса.
Така няма да отслабенш за една седмица, но със сигурност ще започнеш да сваляш по малко.

Пожелавам ти успех в борбата с вредните хранителни навици. За мен лично това е много трудна война Sad

# 2
  • Мнения: 694
Джейд-удари ме на слабото място-при мен битката със сладкишите е почти изгубена.Преди не ми влияеха,обаче сега.....
При теб нещата вече са се нормализирали.
Аз вече опитвам с всички сили.

# 3
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
О, де да бяха се нормализирали нещата при мен... Sad
И аз съм едно шоколадено чудовище. Embarassed
От 3 дни съм на здравословно и почти разделно хранене, а вече ми липсват бисквитените таралежки и пържените картофки Blush

# 4
  • Мнения: 3 506
Напълно съм съгласна с казаното от Jade с изключение на ей това:
Цитат
не, от намаляване на храната не намалява кърмата
Наистина според всички теории е така, но при мен по-драстичното намаляване на храната в първите 7-8 месеца след раждането веднага се отразяваше на количеството кърма. Може би имам хормонални проблеми, но фактите са си факти.
Иначе след второто раждане с балансирано хранене успявах няколко месеца да свалям по малко, но траен ефект така и не постигнах и сега съм си дебелааааа Embarassed

А пък приказката за как се свалят кг с кърмене най-добре я сложи в графата "бабини деветини", макар че на някои хора им се случва...

Следвай съветите на Jade и от мен пожелания за успех в това трудно начинание...

Общи условия

Активация на акаунт