Въпрос към по-пълничките кандидат мами

  • 2 068
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
Ние от известно време мислим за бебе, но аз съм доста пълна 170/93 кг. Embarassed и съм на 31 години. Досега все отлагахме за по-добри времена, но напоследък само за това мислим. Чудя се дали е безопасно да започнем да действаме за бебенце. Килограмите не ми създават проблеми с цикъла, иначе съм с ниско кръвно и нормална захар. Какво ще ме посъветвате ? Thinking Много ме е страх моята пълнота да не повлияе зле на бебето  ooooh! От друга страна ако започна диета не знам дали това няма да има обратен ефект, а и май няма за кога да чакаме вече
Моля ви посъветвайте ме, вие на колко килограма забременяхте и имахте ли проблеми свързани с теглото? Благодаря от сърце!!!

# 1
  • Мнения: 5 790
Моята снаха е 136 кг  и е висока 1.80 #Crazy доста е "едричка", признавам, а и е на 34 години. Не искам да ти разказвам каква сладка бебка 4 кг и половина роди преди 5 месеца.
Действайте спокойно, не мисля, че килограмите имат значение.

# 2
  • Мнения: X
Благодаря ти Алекс  Grinning

# 3
  • Мнения: 9 074
По принцип за самата теб не е здравословно да поддържаш високо тегло.
Ако можеш, промени режима на хранене, спортувай. Килограмите са доста, но пък е индивидуално- на някои майки това не йм е попречило.
Това обаче си е мое мнение Wink
Ето ти същата тема: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=50756.0

# 4
  • Мнения: X
Благодаря ти Стефани, прочетох мненията от връзката, която ми даде, някои мнения ме окуражиха, други не  ooooh! По принцип около празниците качих 3 кг. и сега с леко намаляване на храната предполагам, че ще ги сваля, а по приницип ще се опитвам да се придържам към режим максимум до 1800 калории и да ходя поне час пеша на ден. На мен ми се струва, че драстично намаляване на храната не би било добре ако искам да опитаме след две седмици, а ако започна диета с цел - 15-20 кг, това означава да отложим всичко за след половин година, а тогава ще съм вече на 32 ... а и не се знае колко време ще трябва на организма ми да се пренастрои хормонално Tired Четох много за поликистозните яйченици, но от това което знам, там конструкцията е по-скоро мъжка и има редица други симптоми, които при мен липсват, почти всичките ми излишни килограми се лепят на бедрата, а не на талията и т.н.

# 5
  • Враца
  • Мнения: 5 197
Има случаи, при които килограмите в повече вредят- аз съм такъв. В следствие на натрупани килограми нямах опвулация и се наложи да предприема строги мерки.
Имаш ли проблеми с цикъла?
Лично мое мнение е, че не е добре да се забременява с повечко килограми, защото и по време на бременността се трупат такива и може да има някои усложнения от тях.
НО и строгата диета може да ти изиграе много лоша шега- затова моят съвет е рационално хранене, не гладуване!

# 6
  • Мнения: 4 399
Дори и да нямаш никакви проблеми със забременяването заради килограмите, бих те посъветвала да опиташ да ги намалиш колкото можеш преди да забременееш. Както виждаш аз съм почти накрая. Тръгнах от доста по-малко килограми от тези които си споменала, досега съм качила 14-15, т.е. не безмерно много, но  мога да те уверя че накрая всеки грам отгоре се усеща. Все пак освен да забременееш, трябва да изкараш и една жизнена бременост, да останеш подвижна докрая и да мислиш и за времето след раждането. Затова моя съвет е без драстични диети да се опиташ все пак да направиш нещо по въпроса преди да си забременяла. Желая ти успех.

# 7
  • Мнения: X
hesitant, не се тормози излишно. Според мен действайте от сега, бебето не става винаги от раз. А и повечко секс е прекрасно средство за отслабване  Laughing

Сестра ми когато забременя с първото си дете беше 95 кг., с второто 113 (забременя 4-5 месеца след раждането на първото). Лично на мен ми омръзна забременяването да е център на живота ми и сега усилено отслабвам. Смятам да си върна самочувствието и живота, а пък бебето когато дойде.

Поздрави и успех!

# 8
  • Мнения: X
Благодаря на всички, много сте мили  Simple Smile Четох, четох и реших, че може би наистина е добре да отложа с един месец поне. Сега се чувствам добре на тези килограми, но с 15 килограма отгоре в най-оптимистичния вариант след края на бремеността, знам ли!?  Cry Не си поставям голяма цел за сваляне на килограми защото това няма да е причина за диетата ми, но ще се опитам с малко повечко движение и ограничаване на яденето до по-полезни неща да сваля примерно 5-6 кг до следващия месец и след 2 седмици нормално хранене да опитаме с бебеправенето. Досега бях доста небрежна към себе си, но сега отговорността ми трябва да е двойна. Благодаря на всички за мненията и успех на всички бъдещи и настоящи мами   Grinning baby_neutral

# 9
  • Мнения: X
Искам само да попитам смятате ли че е подходящо през този месец да пия фолиева киселина? Особено като се има предвид че ще съм диета. А започнах да пия в средата на декември и може би не е добре да я спирам?

# 10
  • Мнения: 7 716
Пий и не отлагай опитите.

# 11
  • Мнения: 1 950
Съгласна съм с Лали, пий фолиева киселина без прекъсване, и започвайте с опитите. Аз все отлагах и сега от няколко месеца като не става се втрещявам. Не винаги става веднага и както по-горе някой беше казал, секса е и идеално средство за изгаряне на калорийки Laughing
Успех Hug

# 12
  • Варна
  • Мнения: 618
Миличка, и аз съм от пълничките, не се притеснявай ами смело за залавяйте да бебеправите Peace След като забременееш просто се старай да ядеш по-здравословно, за да не качиш още килограми и всичко ще е наред. Моя колежка беше 130кг при ръст 165 на 35 години като забременя, роди като беше над 140кг  здраво и красиво бебе. Пий фолиева непременно и не притеснявай!

# 13
  • Мнения: X
Благодаря на всички мненията  Grinning И аз се надявам да се похваля скоро, но то май е божа работа !!! Но вече започнах да диетувам и днес вече съм олекнала с 1 кг  Grinning

# 14
Според мен кг.пречат на овулацията,аз бях много кг-над 90 и сега отслабнах малко и от 2 месеца вече имам овулация,а да не говорим,че и захарта се качва и сърцето се затормозява.Абе,истината е ,че кг.пречат на забременяването,кой каквото и да говори,че не е така!

Общи условия

Активация на акаунт