Въпрос относно продължителността на съня

  • 2 642
  • 53
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 001
Успокоихте ме.   bouquet
Значи си спи нормално детето, просто не спи на обяд - няма да го насилвам. Незнам само как ще се справим като дойде време за детска градина, но... тогава ще го мисля.  Peace

# 31
  • София
  • Мнения: 7 673
Успокоихте ме.   bouquet
Значи си спи нормално детето, просто не спи на обяд - няма да го насилвам. Незнам само как ще се справим като дойде време за детска градина, но... тогава ще го мисля.  Peace
Лесно.  Hug
Ще си ляга в 20.00 часа и сутринта ще е кукуряк.
Ние сме точно така в повечето дни.  Peace

# 32
  • Мнения: 1 001
Успокоихте ме.   bouquet
Значи си спи нормално детето, просто не спи на обяд - няма да го насилвам. Незнам само как ще се справим като дойде време за детска градина, но... тогава ще го мисля.  Peace
Лесно.  Hug
Ще си ляга в 20.00 часа и сутринта ще е кукуряк.
Ние сме точно така в повечето дни.  Peace

По-скоро притеснението ми е как там ще го слагат да спи на обяд.  newsm78

# 33
  • София
  • Мнения: 7 673
Успокоихте ме.   bouquet
Значи си спи нормално детето, просто не спи на обяд - няма да го насилвам. Незнам само как ще се справим като дойде време за детска градина, но... тогава ще го мисля.  Peace
Лесно.  Hug
Ще си ляга в 20.00 часа и сутринта ще е кукуряк.
Ние сме точно така в повечето дни.  Peace

По-скоро притеснението ми е как там ще го слагат да спи на обяд.  newsm78
Не се тревожи. Те си знаят. Пък и децата гледат едно от друго, а и там слушат. Не го мисли.  Peace

# 34
  • Мнения: 1 001
Успокоихте ме.   bouquet
Значи си спи нормално детето, просто не спи на обяд - няма да го насилвам. Незнам само как ще се справим като дойде време за детска градина, но... тогава ще го мисля.  Peace
Лесно.  Hug
Ще си ляга в 20.00 часа и сутринта ще е кукуряк.
Ние сме точно така в повечето дни.  Peace

По-скоро притеснението ми е как там ще го слагат да спи на обяд.  newsm78
Не се тревожи. Те си знаят. Пък и децата гледат едно от друго, а и там слушат. Не го мисли.  Peace

Дано.  Peace
Действаш ми успокояващо.   bouquet Wink

# 35
  • София
  • Мнения: 7 673
Радвам се.  А и можеш да ми се довериш. Не е като да нямам опит.  Wink

# 36
  • Мнения: 1 001
Радвам се.  А и можеш да ми се довериш. Не е като да нямам опит.  Wink

Определено!  Peace
А, като гледам си имаш и едно Телче, така че му зазвучава още по-окуражително.  Hug Wink

# 37
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 852
Не се притеснявай. Децата много лесно свикват на градинския режим, ще свикне.  Peace

# 38
  • София
  • Мнения: 2 049
Първите месеци в детската моят синковец заспиваше 2 аса след другите деца и съответно малко преди да ги събудят. Заспиваше не защото му се спи, а от скука - всички наоколо спят, той също си е в леглото и нищо не може да прави, дори и играчка няма...
Два месеца по-късно детето вече си лягаше и заспиваше без подкана от госпожите и до сега си заспива безпроблемно в детската. А вкъщи все още се гоним и подканяме  Crazy

# 39
  • Мнения: 15 379
На 3 години спеше на обяд между 2 и 4 часа.
Нощем му се събираха около 10 часа. Сумарно за 24 часа е спял между 12 и 14 часа.
Сега пак спи по толкова.

Потребността от сън е абсолютно различна за всяко дете или голям човек.

# 40
  • Мнения: 1 482
Около 12-13 часа, вечер си ляга към 22 часа /знам че е късно, очаквам да се промени с умората от летните игри/ и става около 8 сутринта. После от 13 до 15 отново сън.

# 41
  • Мнения: 510
Нощем от 21.00-7.00ч (10часа)+ на обяд 1-2часа (като има дни, в които не спи и такива, в които спи по 3ч)

# 42
  • Мнения: 1 001
На 3 години спеше на обяд между 2 и 4 часа.
Нощем му се събираха около 10 часа. Сумарно за 24 часа е спял между 12 и 14 часа.
Сега пак спи по толкова.

Потребността от сън е абсолютно различна за всяко дете или голям човек.


Знам че е различна.  Peace
Просто се чудех дали моят син не е "прекалено малък" да не спи на обяд и достатъчно ли е като сън 12 ч. в денонощие за дете на неговата възраст. Около мен все са с деца, които до 6-7 годишни (докато не станат първи клас) спят задължително всеки ден.  newsm78
Мен ме гледат като объл камък как така позволявам на няма и три годишно да не спи през деня... Tired
Но изхождайки точно от това, че хората са различни пуснах темата тук и умишлено питам за сумарно време за 24 часа, защото наистина при всеки човек е различно. Аз също като много малка съм спряла да спя следобяд, а и досега не мога да спя през деня, въпреки че потребността ми за сън е много голяма - спала съм и по 13-15 часа за 24ч.  Просто не мога да спя през деня.  Peace

# 43
  • Мнения: 2 658
Mи.. без да те "плаша" Wink, но не всички свикват. Вярно, сигурно тези дето не свикват все пак са изключения, но.. има.
Моят, големият спря да спи още на две и половина - писах назад вече... И аз така си виках - ама как, малък е, но така си остана - само с нощния сън. Аз, от друга старна, не се помня (нито сестра ми) да съм спала, което значи, че ще да съм спряла доста рано също.
И после в градината  Rolling Eyes това сигурно му беше най-гадното, на горкият.
Той първо, и докато изобщо спеше в къщи, никога не е лягал преди 14-14.30ч.. А там - изненада - май ги слагаха (до колкото помня) след обяда, към 12.30ч - т.е. абсурд за него..
Та сума време ми се оплакваха, че не заспива, ама те го карат - нали така си е у нас - да ляга, а той лежи, лежи.. как се лежи 2 часа - не знам  Confused Шумолел, пречел на другите.. беше доста неприятно. А аз как да го накарам да спи.. Чат пат явно успяваше и да заспи, но чак като е време да ствават - вдигаха ги в 15ч. Отврат. Мъка му е било, сега като се замисля...
И така до края. И до сега си спомня колко "гадно" му било това  Crazy

# 44
  • Мнения: 1 001
Какво да не ме плашиш... нали и аз бях същото чудо в детската градина... че и по-лошо - аз затова съм и уплашена.  Embarassed  Laughing Като дете имам "стаж" в детска градина ок. 2 седмици.  Mr. Green После си ме пратиха в къщи да ме гледа баба ми.  Crazy
Не помня някога да съм спала в детската градина, значи и аз някъде на неговата възраст вече не съм спяла на обяд...  newsm78 ако не и по-малка да съм била.  Tired Хубавото, е че той заспива на обяд - ако го сложа, ще спи, но после ставам луда до 12-01ч. през ноща, защото не може да заспи.  Rolling Eyes Лежи, върти се, не говори, не играе, но не може да заспи - то е видимо, че се опитва детето, но... за това и ме устройва сега да не спи на обяд, защото в 21ч. го къпя, в 21.30 е в леглото и заспива, а иначе седя с него до през нощите.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт