Имате ли си авторитети...

  • 2 488
  • 36
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 60
Ако не броя себе си, значи нямам, все ще има нещо дето да не ми е угодно.

# 16
  • Мнения: 21 437
 Аз пък нямам вече никакви авторитети. И после искаме децата ни да имат...

# 17
  • Мнения: 304
Авторитет може да ми бъде само човек, когото отблизо  познавам и съм  имала възможността многократно да се убедя в знанията и качествата му.
 
Не очаквам от човека, когото съм приела за авторитет да е идеален, то е ясно, че у всеки можеш да намериш кирлива риза, ако разровиш. Затова ако  приема някого за авторитет, то е в определена област, нямам абсолютен. 

# 18
  • Мнения: 2 927
     Имам, но не са безусловни авторитети за всички области на живота.

# 19
  • Мнения: 115
Имам. Не са  известни вам личности;)

# 20
  • Мнения: 86
Преди време, когато се обучавах в моята професия имах т.н. ментор. Считах го за страшен специалист, дори бях започнала да копирам говоренето и маниерите му. В последствие открих, че този човек много ме дразни и никак не е искрен и авторитетът му някак си се срина - дали защото аз вече бях "откраднала занаята" и това ме накара да го погледна като равен (и дори като конкурент) или защото той си беше такъв, не знам точно.
Обаче ако сега ми се наложи сърдечна операция, само споменаването на името проф. Чирков ще ме успокои и  в такава ситуация ще търся авторитет.
Поука, която си взех от менторството е, че не можеш да станеш много добър в дадена професия ако дълбоко и искрено не се възхищаваш от най-видните и представители!
 Peace

# 21
  • Мнения: 5 710
Ами да, имам авторитети - кръстиницата ми, дядо ми, баща ми ... доста хора

# 22
  • Мнения: 2 216
Има хора, на които симпатизирам, възхищавам се, уважавам.
Веднага се сещам за Цветана Манева, много класна жена, за Наум Шопов....
Но честно казано най-голям авторитет за мен са хора, които лично познавам

# 23
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 863
Много странна тема - някаква тотална каша от понятия. За авторитет ли говорим, за уважение ли или за възхищение?

# 24
  • Мнения: 9 990
авторитет
 
мн. авторитети, (два) авторитета. Общопризнато значение, влияние.

За да има за теб някой /или над теб влияние в този аспект, то ти го и уважаваш и му се възхищаваш.
Кое му е кашестото тук?

# 25
  • В Космоса
  • Мнения: 9 878
" Общопризнато значение, влияние."

Ей това, май.

# 26
  • Мнения: 2 401
Аз съм типична булгаристанка, начи.  Авторитети за мен са  хората, които казват, каквото мислят, не каквото се очаква от тях.   

# 27
  • София
  • Мнения: 12 094
Имам авторитети, но не харесвам и не вярвам в живи светци, та и авторитетите ми са хора с добри и лоши страни. Те са ми авторитети в някаква област, но по отношение на моя живот нямам авторитети и не се допитвам до никого- демек, типична българка.

# 28
  • Мнения: 116
Нямам авторитет.Някак си,като чуя "авторитет" и на ум ми идава "идолопоклонничество".Не знам защо.Има хора на които се възхищавам умерено,но чак пък да са ми авторитети при положение,че дори не ги познавам-със сигурност не.

# 29
  • Мнения: 272
Разбира се че имам.
Адски много са, а и различни.
Не е задължително да са помпозни, тежки личности,
или крайно финни дами. У много хора има по нещо,
за което им се възхищавам и тайничко ми се ще и аз
да усвоя.
У много повече няма нищо и ме дразнят.  Laughing

Но авторитетите са много. От рокзвезди през писатели
до семейство, познати, разбира се и приятели.

Общи условия

Активация на акаунт