До всички мами-помогнете с информация

  • 2 180
  • 24
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 1 037
Искам да ви попитам вие кога отидохте на ехограф,за установяване на бременността?Питам,защото аз бях вчера(коремен и вагинален) и според лекарката матката е много набъбнала,добре подготвена,но не се вижда плодно яйце. Много се притесних,думите и бяха-"не виждам бременост в матката".След 10 мин. преглед видя една малка-а-а-а- точка,но не каза нищо конкретно а-"да се надяваме това да стане плоден сак"Но ме озадачи и факта,че дори не ме попита кога ми е бил предния М,на колко дни ми идва,само кога ми е била овулацията.Аз и казах че е била на 02.09 според БТ.Накрая и казах,че предния М. ми е бил на 21.08,а вчера беше 21.09-каза,че е твърде рано да се види нещо.Как мислите?Аз смятам да не се хващам за думите и,а да отида при друг лекар след някои ден и тогава да се тревожа ако има защо.

# 1
  • София
  • Мнения: 572
Най-добре е след  15 дни закъснение!Мисля,че е още рано да се види има ли бременност или не!

# 2
  • Мнения: 2 274
Simple Smile ПРивет! Аз отидох два дни преди самото ми закъснение, на което лекарката просто зяпна, - те.е беше недоволна. Прегледа ме с вагинален датчик и каза, че матака е набъбнала и че  изглежда бременна (но тя така си изглежда преди всеки М) и ми каза да отида след 1 седмица. След една седмица с ихареса една точка, но се въздържа от 100% диагноза (мисля, че добрите лекари не дават 100% диагноза). И така до след три седмици, когато вече видяхме пулсация. Сега тази точка рита и се върти в мен, което пожелавам и на теб! Grinning
Моят съвет е да се въоръжиш с търпение, фолиева киселина - по 1 табл. на ден. НАй- добре е да изчакаш 2 седмици. А тест прави ли си? Confused:

# 3
  • Мнения: 4 068
Диди,според мен е много рано още да се види нещо определено.Много зависи къде се е залепило яйцето и дали в такъв ранен сатадий ще могат да го намерят с ехографа.
При мен с първата бременност яйцето се видя още в началото на 5-та седмица,но при втората чак около 8-ма седмица го видяха ясно.
Затова не се притеснявай.Карай я малко по-спокойно,защото иначе ще си навлечеш проблеми с тия притеснения.
Изчакай още седмица две и тогава иди пак да те видят.
Стискам ти палци и знам,че всичко ще е наред.

# 4
  • Мнения: 5 228
Според мен още е рано да се види - поне така мисля. Аз бях за първи път някъде към 8-ма или 9-та. Спокойно, най-вероятно всичко е наред. Просто както си решила най-добре е да се консултираш и с дзруг лекар.

# 5
  • MUC
  • Мнения: 571
Диди, много е рано. Не се притеснявай излишно. Изчакай още няколко седмици.
Аз ходих чак в 10. г. с. понеже чак тогава се вредих Confused

# 6
  • Бургас
  • Мнения: 5 629
Незнам дали е рано, ама и на мене така ми бяха казали. Ходих на екограф на 08.03, а дата на последната ми менструация беше на 01.02. Докторката каза, че се вижда бременност, но не е сигурно дали ще  се задържи и ми каза след 10-15 дни пак да ме видят. Laughing  И ето си сега чакам бебе Инна да излиза след  Cry още 45 дни. Уфф вече нямам търпение да я видя ама трябва още да почакам.  Laughing
Така, че успех  Stuck Out Tongue  и ти пожелавам много лека и безпроблемна бременност

# 7
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
да има закъснение от около 2-3 седмици...даже ако са 4 е най-отчетлив образът на ехографа...

# 8
Цитат на: didi75
Искам да ви попитам вие кога отидохте на ехограф,за установяване на бременността?Питам,защото аз бях вчера(коремен и вагинален) и според лекарката матката е много набъбнала,добре подготвена,но не се вижда плодно яйце. Много се притесних,думите и бяха-"не виждам бременост в матката".След 10 мин. преглед видя една малка-а-а-а- точка,но не каза нищо конкретно а-"да се надяваме това да стане плоден сак"Но ме озадачи и факта,че дори не ме попита кога ми е бил предния М,на колко дни ми идва,само кога ми е била овулацията.Аз и казах че е била на 02.09 според БТ.Накрая и казах,че предния М. ми е бил на 21.08,а вчера беше 21.09-каза,че е твърде рано да се види нещо.Как мислите?Аз смятам да не се хващам за думите и,а да отида при друг лекар след някои ден и тогава да се тревожа ако има защо.

Диди,аз отидох 1 седмица след закаснението на мензиса и на ехографа всичко се ведя!

# 9
  • Мнения: 6 155
Не се притеснявай излишно, още е твърде рано за да се види. На мен ми беше закъснял цикъла с 3дни и лекарката ме гледа на ехографа 10-15мин., видя с доста зор една точка, но не потвърди 100% , че е бременост. А тази точка сега спи в другата стая Wink

А тест правили Confused:

# 10
  • У дома, при моето семейство
  • Мнения: 648
Диди, при коя лекарка ходи. Аз във Търново, ходих при Хаджирадев, но две седмици след закъснението и се видя дори на обикновен ехограф. Мисля че малко бързаш, но не се притеснявай, изчакай още една-две седвици и отиди да те видят пак. Поздрави Laughing

# 11
  • София
  • Мнения: 6 545
При зачеване на 05.02 , аз отидох на 13.03 - 7 г.с. и моите близнета тогава бяха 9.6 мм и 7.9 мм - видяха се 2 сакчета с 2 човечета - изчакай поне още 2 седмици, а това , че не те е попитала за послединя М. не говори много добре за нея -по принцип с това почват - успех и продължаваме да стискаме палци  Grinning  Grinning  Grinning

# 12
  • Мнения: 2 489
Десет дена след закъснението при мен се видя много отчетливо
плоден сак при вагинален ехограф, който си се въжде твърде ясно - очите ще ти избоде - голяма черна плътна торбичка!
Относно ембриона вътре - той беше с доста неясен образ, но беше там.

Точно девет дена след този преглед се видя и сърчицето на бебчето - всъщност една точица!!!

Обаче разликата между вагиналния и коремния ехограф е драстична. Аз имам снимки от същия ден на установяване на бременността и мога да кажа, че на коремния не виждам абсолютно нищо, докато на другия картината е супер ясна.


Didi, нещата се променят с дни и часове, така че след една седмица нещата ще бъдат съвсем различни!!!

# 13
  • Мнения: 2 489
Освен това само да допълня, че на десетия ден след закъснението плодния сак въобще не беше точица, а 1 см и половина!!!!

# 14
  • Мнения: 196
Диди аз отидох след една седмица закъснение и три положителни теста, но доктора се въздържа от мнение. Каза че вичда плоден сак, но дали има яйце вътре не можел да каже. Насроячи ми дата след още две седмици и тогава видя пулса на вече пълния сак Grinning . Сега с бебечо вече се гледаме Grinning . Пожелавам ти и при теб да е така Grinning

# 15
  • Мнения: 772
ами аз отидох след по-малко от 1 седмица закъснение, но след 1-2 положителни теста, и лекарката нямаще колебания, или поне не ги показа, и то дори само с коремен ултразвук (а 1 месец по-късно друга лекарка твърдеше, че трябва вагинален, защото иначе нищо не вижда). аз по-скоро се чудех защо първият тест ми беше отрицателен, уж смятах внимателно за 7-8-те дни, но явно съм избързала тогава. И явно е различно при всеки.

# 16
  • София
  • Мнения: 13 204
Цитат на: didi75
Искам да ви попитам вие кога отидохте на ехограф,за установяване на бременността?Питам,защото аз бях вчера(коремен и вагинален) и според лекарката матката е много набъбнала,добре подготвена,но не се вижда плодно яйце. Много се притесних,думите и бяха-"не виждам бременост в матката".След 10 мин. преглед видя една малка-а-а-а- точка,но не каза нищо конкретно а-"да се надяваме това да стане плоден сак"Но ме озадачи и факта,че дори не ме попита кога ми е бил предния М,на колко дни ми идва,само кога ми е била овулацията.Аз и казах че е била на 02.09 според БТ.Накрая и казах,че предния М. ми е бил на 21.08,а вчера беше 21.09-каза,че е твърде рано да се види нещо.Как мислите?Аз смятам да не се хващам за думите и,а да отида при друг лекар след някои ден и тогава да се тревожа ако има защо.


Рано е! Аз отидох 2 дни след датата на очакваната менструация. Гледаха ме с вагинален ултразвук. Моята гинеколожка, която е много опитен диагностик, огледа дали няма бременност в тръбите, това се вижда по това време, каза, че матката е набъбнала и демелината е около 18 мм, а при менструация мисля, че е 11 мм, видя някакво по-светло натрупване, но не се нае да каже със сигурност дали е бременност или подготовка на матката за мензис. Каза ми, че най вероятно е бременност (имах и + тест с много слаба втора чертичка). Каза да отида след седмица и тогава пак с вагинален ултразвук видя плодно сакче 2 мм. Тогава чак ми каза "Честито!" Grinning . не знам защо не те е питала за датата на последна менструация. мен винаги ме питаше и независимо от показанията на ехографа тя сравняваше и със специалното календарче.

# 17
  • София
  • Мнения: 2 493
ами да кажа и аз  Sunglasses
на 7.03 ми беше последната М. След няколко дневно закъснение и сериозни опасения си купих тест и си го направих на 15.04 - излезе положителен и на другия ден отидох на лекар - прегледа ме с вагинален ехограф и се видя много ясно една точка, толкова ясно, че и аз я видях от раз... и каза- честито! Simple Smile мисля че бях 7 или 8 г.с.... май 7...   Embarassed

# 18
  • Мнения: 5 246
Трябваше да ми дойде на 15.12 и още същия ден направи теста на който излязоха двете чертички,но нали съм си "Тома неверни" направих още няколко за да се убедя че не си въобразявам.А на следващия ден хукнах при доктора  Embarassed Нооо ми казаха,че не се виждало нищо,че съм отишла прекалено рано и т.н..Побърках се от притеснение  Sad след 4-5 дена леко прокървих,пак хукнах при доктора и пак нищо не се видя на ехографа.Но на 23.12 в 11 часа имах час при моя лекар(преди това не беше в града) и тогава вече се видя моя малък сладък бузанчо,беше една малка сладка точица,бях толкова щастлива идваше ми да разцелувам доктора  Laughing Така че изчакай малко и не се притеснявай излишно.И е много важно да си с пълен пикучен мехур (аз първите два пъти не бах и си мисля че затова нищо не се е виждало  Rolling Eyes )
Всичко ще е наред мила скоро ще си видиш малката точица на ехографа  Flowers Four Leaf Clover

# 19
  • София
  • Мнения: 2 958
Здравей !
Аз отидох на гинеколог в 4-та седмица и лекарката не беше никак сигурна дали съм бременна! Накара ме да си направя тест пред нея и тогава ми съобщи невероятната новина. След една седмица бях на друг лекар и след доста търсене видяхме нашта точка! Съвсем малка, почти незабележима. Изчакай поне още една седмица. Знам, че с нетърпение очакваш да измине всеки ден и да мине времето по-бързо! Аз сега се тюхкам, че надебелявам и качвам килограм след килограм въпреки че съм само 17-та седмица. После ще имаш още 8 месеца да се радваш на растящата точица!
Бъди щаслива и се насочи към положителните мисли които ще ти помогнат да се усмихваш безпричинно!

# 20
Цитат на: suzi
Цитат на: didi75
Искам да ви попитам вие кога отидохте на ехограф,за установяване на бременността?Питам,защото аз бях вчера(коремен и вагинален) и според лекарката матката е много набъбнала,добре подготвена,но не се вижда плодно яйце. Много се притесних,думите и бяха-"не виждам бременост в матката".След 10 мин. преглед видя една малка-а-а-а- точка,но не каза нищо конкретно а-"да се надяваме това да стане плоден сак"Но ме озадачи и факта,че дори не ме попита кога ми е бил предния М,на колко дни ми идва,само кога ми е била овулацията.Аз и казах че е била на 02.09 според БТ.Накрая и казах,че предния М. ми е бил на 21.08,а вчера беше 21.09-каза,че е твърде рано да се види нещо.Как мислите?Аз смятам да не се хващам за думите и,а да отида при друг лекар след някои ден и тогава да се тревожа ако има защо.

Диди,аз отидох 1 седмица след закъснението на мензиса и на ехографа всичко се видя!

# 21
  • Canada
  • Мнения: 1 773
Диди, ама много бързаш. Ти напрактика си бременна само от 2 седмици (не гестационни) и просто няма как да се види точицата. И аз като тебе се побърквах допреди да ме види лекар, но аз и си покървих малко, та имаше конкретна причина за притеснение. Иначе успях да удържа до 6 седмици и 6 дни за да отида на лекар. И зародишчето много хубаво се видя, дори и пулсациите на сърчицето. Стискай зъби още поне седмица мила и тогава тичай пак на лекар.

# 22
  • Мнения: 689
Диди мила не се притеснявай, горе главата мила!!!
И при мен беше така отидох на втория ден от закъснението жената ме прегледа но след 4 мин. мъка не успя да види точицата.
Така ми записа час за след около месец през което време бях доста притеснена, след тов аполучих диария и отидох по рано и тогава ме прегледа и вече се видя точицата, а миналата седмица се видя и беличкото зародишче вътре!!!
Така че се иска време мила, спокойно всичко ще е наред!!!
А аз искам да питам защо трябва да е пълен пикочния мехур преди преглед???

# 23
  • София
  • Мнения: 1 121
При пълен мехур картината е по-ясна, но мисля, че зависи от ехографа. Аз бих посъветвала да отиде на лекар чак в 6 тата седмица, дори 7ма, за да се опитате да видите сърцето. Тогава ще си много по-спокойна. А и докторите имат навика да записват час след месец или дори повече, че касата не им давала по-често. Моят мрънкаше за тази пуста здравна каса, въпреки че му казах, че няма проблем, щом не се поема всичко от нея ще си плащам. Успех!

# 24
  • Мнения: 1 071
Диди,аз от два дни те чакам в другия форум,а ти къде си била Grinning
Както вече ти казаха всички,не се притеснявай.На този етап е по-важно да се види че бременността е където трябва,т.е. в матката.И че има плоден сак.Зародиша не се е видял,но още е рано.Изчакай поне още една седмица и така отиди.Аз ще ходя в петък,тогава ще съм в 6-тата и даже си мисля че май е рано,но не издържам повече..
Диди,а какво ти казаха за гъбичките?

Общи условия

Активация на акаунт