Отговори
  • Мнения: 21
Здравейте!
Помолиха ме да пусна този призив тук... Аз лично не съм организатор, но ще се опитам да ви държа в течение...

Ще може ли да организираме един ръкав от НДК към НС?

17 март: нека завладеем улиците и площадите по цялата страна!

Ние не сме продукт в ръцете на политици и банкери. Управниците взимат решения, които са против интересите на гражданите и са в полза на големите финансови корпорации, в съответствие с диктата на МВФ, Европейската централна банка и световната банка.

Какво се случва сега:
Съкращения в публичния сектор, съкращения на броя работници и заплатите, увеличаване на работното време, закони в услуга на банките, "гъвкавост" работните договори и намаляване на правата на работниците, увеличение на временно работещите, замразяване на пенсиите и увеличение на възрастта за пенсиониране, намаляване на инвестициите в образованието и здравеопазването и ускоряване на приватизацията им, увеличение на прякото и непрякото данъчно облагане и санкциониране чрез глоби, лихвени проценти и банкови комисионни, приватизация на общите блага като водата и спекулации за храна.
Нашето правителство решава от името на българските граждани, в интерес на финансовите корпорации, въпреки че единствения начин за излизане от кризата е намаляване на разходите за труд и намаляване на обществените услуги, но реално се оставят данъчните убежища, укриването на данъци и икономическите възможности на тази система напълно непроменени.

Всичко това се случва без обществена и независима информация, която би позволила на по-прозрачно опознаване на причините за държавния дълг и каква роля са изиграли банките и частните инвестиции в него.

Ние искаме:
- Властта да е на хората, които имат всички права да бъдат граждани, за да решават, предлагат и отказват решения, които имат ефект върху живота им.
- Всеки човек да има свободен достъп до адекватни ресурси за устойчиво и справедливо удволетворяване на основните нужди.
- Да защитим общите блага като водата, въздуха, храната и нашата планета, работейки върху алтернативна енергия.

Присъединете се към нас, за да наложим промяна на системата на местно и гловално ниво.
Ние призоваваме за постоянна стачка: стачка против системата, за да изградим нашите алтернативи, комбинирайки мощността, идваща от производството със силата, произлизаща от комуникацията, хармонизирайки много различни преки действия в позитивна, утвърждаваща, продуктивна и творческа рамка включваща всички нас, като всеки един от нас взема участие в изграждането на нашето бъдеще.

Да излезем по улиците и площадите!

# 1
  • София
  • Мнения: 1 074
Ами, Рони, аз принципно харесвам инициативите ти и, знаеш, подкрепям ги, но точно тук съм малко скептична. Достатъчно съм се нагледала на хаос, за да знам, че до нищо не води. Не харесвам статуквото, но всичките тези призиви веднъж вече са се чували и се случи революцията от 1917 година. Много повече ще се радвам да има ново политическо движение от кадърни специалисти, които да не са професионални политици, но видни родолюбци, и целият народ да има за кого да гласува. Да се призовава към протест, при условие, че няма алтернатива, е хабене на усилия и е напълно безсмислен акт за мен.

Последна редакция: пн, 05 мар 2012, 20:00 от Zanda Ksurik

# 2
  • Мнения: 21
Ами, Рони, аз принципно харесвам инициативите ти и, знаеш, подкрепям ги, но точно тук съм малко скептична. Достатъчно съм се нагледала на хаос, за да знам, че до нищо не води. Не харесвам статуквото, но всичките тези призиви веднъж вече са се чували и се случи революцията от 1917 година. Много повече ще се радвам да има ново политическо движение от кадърни специалисти, които да не са професионални политици, но видни родолюбци и целият народ да има за кого да гласува. Да се призовава към протест, при условие, че няма алтернатива е хабене на усилия и е напълно безсмислен акт за мен.

Да и мен това ме притеснява... Точно това пиша на една от оргатнизаторките... Но ме помолиха да го пусна и аз пуснах... До колкото знам това също са неформална организация от млади хора, която май се опитва да се включи в движението "окупирай уолтстриит", но не са достатъчно организирани и ориентирани май... То е ясно, че и тук ще има промени, но трябва всичко да се направи с акъл...

# 3
  • в колонките
  • Мнения: 510
Здравейте!
Помолиха ме да пусна този призив тук...
           За да пуснеш този апел тук означава,че и ти си съгласна с изложеното. Възможно ли е някой насила да те накара ?  newsm78
       Лично аз съм против /мое мнение/.   newsm11

# 4
  • Мнения: 654
Сега ще стане една Mr. Green
Може би не всички усещат,че има нужда от промяна.
Лично Аз-искам да мога да дишам,искам децата ми да учат повече история, а не чужди езици за да отидат на вън.

# 5
  • Мнения: 12 648
Прилича ми на позивите от преди 9ти.

# 6
  • Мнения: 0
Здравейте,
Аз съм една от организаторките на този протест. Казвам се Петя.
Пиша ви защото и вие, като хората навсякъде, сте притеснени, уплашени и не вярвате.
Протестът се организира от обикновени млади хора, без особен опит, защото им омръзна да чакат "опитните" да направят нещо.
На вашите протести се събирате изключително малко. Питали ли сте се защо?
Защото няма обединение, защото никой не е съпричастен с вашите проблеми. Защото все още се делим на Вашите и Нашите. За това нищо никога не се получава. Докато излизаме само за нашите си проблеми нещата ще продължават по същия начин.

Сега Вашите деца ви канят да дойдете и да протестирате с тях, за Тяхното бъдеще. Да се обединим и да застанем заедно, родители и деца, стари и млади. Проблемите са ни общи, но изказани с различни думи.
Време е да сме единни, едно семейство, заедно и обединени да отстояваме правата си, колкото и усилия да са ни нужни. Само когато сме заедно можем да разчитаме на победа. Разединени ли сме Те ще продължават да ни тъпчат и унищожават.

Всеки е свободен по съвест и разбирания да решава за себе си и бъдещето си.
Общонародния протест е на 17.03, 11.00ч НДК

Всички сте добре дошли!
За чиста и свята република България! bg

# 7
  • Мнения: 21
Здравейте!
Помолиха ме да пусна този призив тук...
           За да пуснеш този апел тук означава,че и ти си съгласна с изложеното. Възможно ли е някой насила да те накара ?  newsm78
       Лично аз съм против /мое мнение/.   newsm11

Вижте, определено съм ЗА промяна и като цяло подкрепям написаното по-горе, единственото което ме притеснява е липсата на ясна алтернатива и стратегия за изход от ситуацията... Аз когато правя нещо и съм недоволна, съм свикнала да предлагам решения, устойчиви, докато тук за сега няма такова... И все пак смятам, че трябваше да го пусна... Освен това може и от тук да дойде решението?! От тук са идвали много решения...  Hug

# 8
  • София
  • Мнения: 11 894
Прилича ми на позивите от преди 9ти.
Баш. И докато от Окупирай това и Окупирай онова имат някакви реални основания у нас е смехотворно. Все пак, тук коминизЪма още не си е отишъл, няма за какво да мрънкаме.

# 9
  • в колонките
  • Мнения: 510
    Мнението ми е,че когато има избори да се ходи и гласува. Не се сърдете после на никой.Абсолютно са безсмислени тези апели,твърдо съм против тях!!
   
Прилича ми на позивите от преди 9ти.
Баш. И докато от Окупирай това и Окупирай онова имат някакви реални основания у нас е смехотворно. Все пак, тук коминизЪма още не си е отишъл, няма за какво да мрънкаме.
      Права си.   bouquet

# 10
  • Мнения: 2 620
Еййй, царе сме на разумните доводи защо няма да направим това или онова!
Та стратегия и алтернатива искаме, та хаос ни се привижда, та на комунизъм ни ухаело...
И ако решат да протестират, да са минимум кадърни специалисти, с поне десетгодишна стратегия, точка по точка, нищо по-малко, хама ха!
Като бяхме толкова умни и разумни нашето поколение, докъде я докарахме?! Двадесет години "разумно" избираме по-малкото зло. Само дето се оказва в последствие, че все не сме улучили мерната единица.
Ами искат си младите живота тук и сега! Не знаят какво е нужно, не знаят как да стане, но поне имат желание да кажат на тези, които си мислят, че знаят, че повече няма да мълчат!
Ще искат, пък може и някой да си отдели съзерцателния поглед от собствения пъп и да намери алтернатива.

# 11
  • Мнения: 599
Еййй, царе сме на разумните доводи защо няма да направим това или онова!
Та стратегия и алтернатива искаме, та хаос ни се привижда, та на комунизъм ни ухаело...
И ако решат да протестират, да са минимум кадърни специалисти, с поне десетгодишна стратегия, точка по точка, нищо по-малко, хама ха!
Като бяхме толкова умни и разумни нашето поколение, докъде я докарахме?! Двадесет години "разумно" избираме по-малкото зло. Само дето се оказва в последствие, че все не сме улучили мерната единица.
Ами искат си младите живота тук и сега! Не знаят какво е нужно, не знаят как да стане, но поне имат желание да кажат на тези, които си мислят, че знаят, че повече няма да мълчат!
Ще искат, пък може и някой да си отдели съзерцателния поглед от собствения пъп и да намери алтернатива.
Peace

В други градове ще има ли организация някаква?

# 12
# 13
  • София
  • Мнения: 1 074
Това са пълни глупости. Нито сме уплашени, нито притеснени. Тук са най-големите флагоносци от форума. Това че нямате издържана стратегия, нито визия прави протеста ви безсмислен. Няма смисъл да се протестира, когато нямаш предложение за промяна на статуквото. Те знаят, че сме недоволни. Ако предлагаш да излезем и да ги убием с камъни, например администрацията, заради данъците и паркингите (ненаяли се...), заради лобистките закони поименно за политика, който ги е прокарал и изобщо конкретен протест с конкретни искания или действия - ще се замисля. Но така, просто да ни чуят. Ти мислиш, че не ни чуват ли? Чуват, но не им пука, защото са там с цел, ние не сме част от тази цел.

Така че дайте хора, направете организация и партия. Покажете платформа и визия, съберете кадърни уважавани хора. Това е единственият начин. Защото и изборите няма да променят нищо, ако са все същите муцуни. Тази хубава енергия вложете в реални действия, не се пилейте.

# 14
  • Мнения: 2 620
Това са пълни глупости. Нито сме уплашени, нито притеснени. Тук са най-големите флагоносци от форума. Това че нямате издържана стратегия, нито визия прави протеста ви безсмислен. Няма смисъл да се протестира, когато нямаш предложение за промяна на статуквото. Те знаят, че сме недоволни. Ако предлагаш да излезем и да ги убием с камъни, например администрацията, заради данъците и паркингите (ненаяли се...), заради лобистките закони поименно за политика, който ги е прокарал и изобщо конкретен протест с конкретни искания или действия - ще се замисля. Но така, просто да ни чуят. Ти мислиш, че не ни чуват ли? Чуват, но не им пука, защото са там с цел, ние не сме част от тази цел.
Така че дайте хора, направете организация и партия. Покажете платформа и визия, съберете кадърни уважавани хора. Това е единственият начин. Защото и изборите няма да променят нищо, ако са все същите муцуни. Тази хубава енергия вложете в реални действия, не се пилейте.

Няма как да ни чуят, нито видят, докато си мърморим пред телевизора.
А канализирането на хубава енергия в партия, е само удобен начин да бъде овладяна и пренасочена за не толкова хубави цели.
Няма нужда от конкретни искания или ексцесии, протестът е просто начин да кажем Стига!

ПП. Вчера почина един 50 годишен мъж, защото си спрял хапчетата за кръвно - не можел да си ги купува, а имал все още останала гордост, да не си позволи да го сподели. Едни сравнително евтини хапчета!
Мислиш ли, че някой го е чул?!
Факт е, че като лично видяха трагедията на с. Бисер, управляващите реагираха адекватно.
Защо просто да не излезем, да ни видят, при гърците сработи.


Общи условия

Активация на акаунт