Отговори
  • Мнения: 21
Здравейте!
Помолиха ме да пусна този призив тук... Аз лично не съм организатор, но ще се опитам да ви държа в течение...

Ще може ли да организираме един ръкав от НДК към НС?

17 март: нека завладеем улиците и площадите по цялата страна!

Ние не сме продукт в ръцете на политици и банкери. Управниците взимат решения, които са против интересите на гражданите и са в полза на големите финансови корпорации, в съответствие с диктата на МВФ, Европейската централна банка и световната банка.

Какво се случва сега:
Съкращения в публичния сектор, съкращения на броя работници и заплатите, увеличаване на работното време, закони в услуга на банките, "гъвкавост" работните договори и намаляване на правата на работниците, увеличение на временно работещите, замразяване на пенсиите и увеличение на възрастта за пенсиониране, намаляване на инвестициите в образованието и здравеопазването и ускоряване на приватизацията им, увеличение на прякото и непрякото данъчно облагане и санкциониране чрез глоби, лихвени проценти и банкови комисионни, приватизация на общите блага като водата и спекулации за храна.
Нашето правителство решава от името на българските граждани, в интерес на финансовите корпорации, въпреки че единствения начин за излизане от кризата е намаляване на разходите за труд и намаляване на обществените услуги, но реално се оставят данъчните убежища, укриването на данъци и икономическите възможности на тази система напълно непроменени.

Всичко това се случва без обществена и независима информация, която би позволила на по-прозрачно опознаване на причините за държавния дълг и каква роля са изиграли банките и частните инвестиции в него.

Ние искаме:
- Властта да е на хората, които имат всички права да бъдат граждани, за да решават, предлагат и отказват решения, които имат ефект върху живота им.
- Всеки човек да има свободен достъп до адекватни ресурси за устойчиво и справедливо удволетворяване на основните нужди.
- Да защитим общите блага като водата, въздуха, храната и нашата планета, работейки върху алтернативна енергия.

Присъединете се към нас, за да наложим промяна на системата на местно и гловално ниво.
Ние призоваваме за постоянна стачка: стачка против системата, за да изградим нашите алтернативи, комбинирайки мощността, идваща от производството със силата, произлизаща от комуникацията, хармонизирайки много различни преки действия в позитивна, утвърждаваща, продуктивна и творческа рамка включваща всички нас, като всеки един от нас взема участие в изграждането на нашето бъдеще.

Да излезем по улиците и площадите!

# 1
  • София
  • Мнения: 1 074
Ами, Рони, аз принципно харесвам инициативите ти и, знаеш, подкрепям ги, но точно тук съм малко скептична. Достатъчно съм се нагледала на хаос, за да знам, че до нищо не води. Не харесвам статуквото, но всичките тези призиви веднъж вече са се чували и се случи революцията от 1917 година. Много повече ще се радвам да има ново политическо движение от кадърни специалисти, които да не са професионални политици, но видни родолюбци, и целият народ да има за кого да гласува. Да се призовава към протест, при условие, че няма алтернатива, е хабене на усилия и е напълно безсмислен акт за мен.

Последна редакция: пн, 05 мар 2012, 20:00 от Zanda Ksurik

# 2
  • Мнения: 21
Ами, Рони, аз принципно харесвам инициативите ти и, знаеш, подкрепям ги, но точно тук съм малко скептична. Достатъчно съм се нагледала на хаос, за да знам, че до нищо не води. Не харесвам статуквото, но всичките тези призиви веднъж вече са се чували и се случи революцията от 1917 година. Много повече ще се радвам да има ново политическо движение от кадърни специалисти, които да не са професионални политици, но видни родолюбци и целият народ да има за кого да гласува. Да се призовава към протест, при условие, че няма алтернатива е хабене на усилия и е напълно безсмислен акт за мен.

Да и мен това ме притеснява... Точно това пиша на една от оргатнизаторките... Но ме помолиха да го пусна и аз пуснах... До колкото знам това също са неформална организация от млади хора, която май се опитва да се включи в движението "окупирай уолтстриит", но не са достатъчно организирани и ориентирани май... То е ясно, че и тук ще има промени, но трябва всичко да се направи с акъл...

# 3
  • в колонките
  • Мнения: 510
Здравейте!
Помолиха ме да пусна този призив тук...
           За да пуснеш този апел тук означава,че и ти си съгласна с изложеното. Възможно ли е някой насила да те накара ?  newsm78
       Лично аз съм против /мое мнение/.   newsm11

# 4
  • Мнения: 654
Сега ще стане една Mr. Green
Може би не всички усещат,че има нужда от промяна.
Лично Аз-искам да мога да дишам,искам децата ми да учат повече история, а не чужди езици за да отидат на вън.

# 5
  • Мнения: 12 662
Прилича ми на позивите от преди 9ти.

# 6
  • Мнения: 0
Здравейте,
Аз съм една от организаторките на този протест. Казвам се Петя.
Пиша ви защото и вие, като хората навсякъде, сте притеснени, уплашени и не вярвате.
Протестът се организира от обикновени млади хора, без особен опит, защото им омръзна да чакат "опитните" да направят нещо.
На вашите протести се събирате изключително малко. Питали ли сте се защо?
Защото няма обединение, защото никой не е съпричастен с вашите проблеми. Защото все още се делим на Вашите и Нашите. За това нищо никога не се получава. Докато излизаме само за нашите си проблеми нещата ще продължават по същия начин.

Сега Вашите деца ви канят да дойдете и да протестирате с тях, за Тяхното бъдеще. Да се обединим и да застанем заедно, родители и деца, стари и млади. Проблемите са ни общи, но изказани с различни думи.
Време е да сме единни, едно семейство, заедно и обединени да отстояваме правата си, колкото и усилия да са ни нужни. Само когато сме заедно можем да разчитаме на победа. Разединени ли сме Те ще продължават да ни тъпчат и унищожават.

Всеки е свободен по съвест и разбирания да решава за себе си и бъдещето си.
Общонародния протест е на 17.03, 11.00ч НДК

Всички сте добре дошли!
За чиста и свята република България! bg

# 7
  • Мнения: 21
Здравейте!
Помолиха ме да пусна този призив тук...
           За да пуснеш този апел тук означава,че и ти си съгласна с изложеното. Възможно ли е някой насила да те накара ?  newsm78
       Лично аз съм против /мое мнение/.   newsm11

Вижте, определено съм ЗА промяна и като цяло подкрепям написаното по-горе, единственото което ме притеснява е липсата на ясна алтернатива и стратегия за изход от ситуацията... Аз когато правя нещо и съм недоволна, съм свикнала да предлагам решения, устойчиви, докато тук за сега няма такова... И все пак смятам, че трябваше да го пусна... Освен това може и от тук да дойде решението?! От тук са идвали много решения...  Hug

# 8
  • София
  • Мнения: 12 055
Прилича ми на позивите от преди 9ти.
Баш. И докато от Окупирай това и Окупирай онова имат някакви реални основания у нас е смехотворно. Все пак, тук коминизЪма още не си е отишъл, няма за какво да мрънкаме.

# 9
  • в колонките
  • Мнения: 510
    Мнението ми е,че когато има избори да се ходи и гласува. Не се сърдете после на никой.Абсолютно са безсмислени тези апели,твърдо съм против тях!!
   
Прилича ми на позивите от преди 9ти.
Баш. И докато от Окупирай това и Окупирай онова имат някакви реални основания у нас е смехотворно. Все пак, тук коминизЪма още не си е отишъл, няма за какво да мрънкаме.
      Права си.   bouquet

# 10
  • Мнения: 2 690
Еййй, царе сме на разумните доводи защо няма да направим това или онова!
Та стратегия и алтернатива искаме, та хаос ни се привижда, та на комунизъм ни ухаело...
И ако решат да протестират, да са минимум кадърни специалисти, с поне десетгодишна стратегия, точка по точка, нищо по-малко, хама ха!
Като бяхме толкова умни и разумни нашето поколение, докъде я докарахме?! Двадесет години "разумно" избираме по-малкото зло. Само дето се оказва в последствие, че все не сме улучили мерната единица.
Ами искат си младите живота тук и сега! Не знаят какво е нужно, не знаят как да стане, но поне имат желание да кажат на тези, които си мислят, че знаят, че повече няма да мълчат!
Ще искат, пък може и някой да си отдели съзерцателния поглед от собствения пъп и да намери алтернатива.

# 11
  • Мнения: 599
Еййй, царе сме на разумните доводи защо няма да направим това или онова!
Та стратегия и алтернатива искаме, та хаос ни се привижда, та на комунизъм ни ухаело...
И ако решат да протестират, да са минимум кадърни специалисти, с поне десетгодишна стратегия, точка по точка, нищо по-малко, хама ха!
Като бяхме толкова умни и разумни нашето поколение, докъде я докарахме?! Двадесет години "разумно" избираме по-малкото зло. Само дето се оказва в последствие, че все не сме улучили мерната единица.
Ами искат си младите живота тук и сега! Не знаят какво е нужно, не знаят как да стане, но поне имат желание да кажат на тези, които си мислят, че знаят, че повече няма да мълчат!
Ще искат, пък може и някой да си отдели съзерцателния поглед от собствения пъп и да намери алтернатива.
Peace

В други градове ще има ли организация някаква?

# 12
# 13
  • София
  • Мнения: 1 074
Това са пълни глупости. Нито сме уплашени, нито притеснени. Тук са най-големите флагоносци от форума. Това че нямате издържана стратегия, нито визия прави протеста ви безсмислен. Няма смисъл да се протестира, когато нямаш предложение за промяна на статуквото. Те знаят, че сме недоволни. Ако предлагаш да излезем и да ги убием с камъни, например администрацията, заради данъците и паркингите (ненаяли се...), заради лобистките закони поименно за политика, който ги е прокарал и изобщо конкретен протест с конкретни искания или действия - ще се замисля. Но така, просто да ни чуят. Ти мислиш, че не ни чуват ли? Чуват, но не им пука, защото са там с цел, ние не сме част от тази цел.

Така че дайте хора, направете организация и партия. Покажете платформа и визия, съберете кадърни уважавани хора. Това е единственият начин. Защото и изборите няма да променят нищо, ако са все същите муцуни. Тази хубава енергия вложете в реални действия, не се пилейте.

# 14
  • Мнения: 2 690
Това са пълни глупости. Нито сме уплашени, нито притеснени. Тук са най-големите флагоносци от форума. Това че нямате издържана стратегия, нито визия прави протеста ви безсмислен. Няма смисъл да се протестира, когато нямаш предложение за промяна на статуквото. Те знаят, че сме недоволни. Ако предлагаш да излезем и да ги убием с камъни, например администрацията, заради данъците и паркингите (ненаяли се...), заради лобистките закони поименно за политика, който ги е прокарал и изобщо конкретен протест с конкретни искания или действия - ще се замисля. Но така, просто да ни чуят. Ти мислиш, че не ни чуват ли? Чуват, но не им пука, защото са там с цел, ние не сме част от тази цел.
Така че дайте хора, направете организация и партия. Покажете платформа и визия, съберете кадърни уважавани хора. Това е единственият начин. Защото и изборите няма да променят нищо, ако са все същите муцуни. Тази хубава енергия вложете в реални действия, не се пилейте.

Няма как да ни чуят, нито видят, докато си мърморим пред телевизора.
А канализирането на хубава енергия в партия, е само удобен начин да бъде овладяна и пренасочена за не толкова хубави цели.
Няма нужда от конкретни искания или ексцесии, протестът е просто начин да кажем Стига!

ПП. Вчера почина един 50 годишен мъж, защото си спрял хапчетата за кръвно - не можел да си ги купува, а имал все още останала гордост, да не си позволи да го сподели. Едни сравнително евтини хапчета!
Мислиш ли, че някой го е чул?!
Факт е, че като лично видяха трагедията на с. Бисер, управляващите реагираха адекватно.
Защо просто да не излезем, да ни видят, при гърците сработи.


# 15
  • София
  • Мнения: 1 074
Всичко хубаво, но пак питам - какво ще им кажеш на този протест? "Стига" е много общо. Стига какво? Нали се сещаш, че тези специално нямат политика за нищо - те просто си действат своите неща и популистки запушват дупките на най-голямото обществено недоволство, за да си изкарат мандата. Кой ще те чуе? Ще вземе да спре да краде? Да лъже? Да си живурка на тлъстите хонорарчета от мръсните корпорации?

Разбирам пионерския плам, но вече съм минала от там и не ми допада. Това е разпиляване на ценна енергия, както казах, коят може да бъде канализирана в много по-полезни дейности.

# 16
  • Мнения: 2 690
Кой ще те чуе?

Разбирам пионерския плам, но вече съм минала от там и не ми допада. Това е разпиляване на ценна енергия, както казах, коят може да бъде канализирана в много по-полезни дейности.

Ние сме минали оттам, те не са. Може пък да успеят да разтърсят клончето и да събудят чувството за самосъхранение на властимащите.
Докато не се опита, няма как да знаем...

# 17
  • София
  • Мнения: 1 074
Кой ще те чуе?

Разбирам пионерския плам, но вече съм минала от там и не ми допада. Това е разпиляване на ценна енергия, както казах, коят може да бъде канализирана в много по-полезни дейности.

Ние сме минали оттам, те не са. Може пък да успеят да разтърсят клончето и да събудят чувството за самосъхранение на властимащите.
Докато не се опита, няма как да знаем...


Не, да се насочват младите към неразумни действия е престъпно. Защото винаги зад даден протест стоят нечии интереси и аз искам да знам чии са. Спонтанно да се варди държавата - свърши тази, у младите няма никакво чувство за държава и принадлежност, така че говориш наизуст.

# 18
  • в колонките
  • Мнения: 510
..... при гърците сработи.



      Шшшшшшшшшшт,не пиши глупости за гърците,чу ли? 20 год.живея в тази държава. Naughty.

# 19
  • в колонките
  • Мнения: 510


Не, да се насочват младите към неразумни действия е престъпно. Защото винаги зад даден протест стоят нечии интереси и аз искам да знам чии са. Спонтанно да се варди държавата - свърши тази, у младите няма никакво чувство за държава и принадлежност, така че говориш наизуст.
       
         202uu   Така е.  newsm10

# 20
  • Мнения: 21
Кой ще те чуе?

Разбирам пионерския плам, но вече съм минала от там и не ми допада. Това е разпиляване на ценна енергия, както казах, коят може да бъде канализирана в много по-полезни дейности.

Ние сме минали оттам, те не са. Може пък да успеят да разтърсят клончето и да събудят чувството за самосъхранение на властимащите.
Докато не се опита, няма как да знаем...


Не, да се насочват младите към неразумни действия е престъпно. Защото винаги зад даден протест стоят нечии интереси и аз искам да знам чии са. Спонтанно да се варди държавата - свърши тази, у младите няма никакво чувство за държава и принадлежност, така че говориш наизуст.


Ей тук не си права вече Занда! Има страхотни млади хора, мислещи, търсещи... Невероятни... И никак лесно не се подават на провокация. Последните с които се запознах от протестите срещу АКТА, за мен са бъдещи лидери, но за сега те самите не се чувства готови.

Все пак истината е, че тези, които организират този протест аз не ги познавам. Гарантирам само за организаторката, която писа тук и не вярвам тя да ме подведе. Може би вече съм повредена с годините, но когато призовавам към протест се чувствам отговорна за хората, които ще тръгнат след този призив. Но всеки си има глава на раменете си, нека сам прецени!

# 21
  • Пазете Гор
  • Мнения: 5 181
Губи-време са подобни ценностно аморфни действия. Отделен въпрос е колко лесни за умели манипулатори са ентусиазираните протестиращи.

Каузи от тоя вид не вредят или променят по никакъв начин естаблишмента, но даже и по някакъв парадоксален начин му придават легитимност. Да речем, ако молиш или изискваш нещо, за пример, от Бойко Б., ти някак утвърждаваш ролята му на султан, на пашА.

Не само у младите чувството за общност е ерозирано, доколкото го е имало. У всички е. У младите е по-болезнено да се гледа, по-отчайващо.





# 22
  • в колонките
  • Мнения: 510
Но всеки си има глава на раменете си, нека сам прецени!

         
             Я да видим защо са им главите. Wink

# 23
  • Мнения: 2 690
Спонтанно да се варди държавата - свърши тази, у младите няма никакво чувство за държава и принадлежност, така че говориш наизуст.

Каква държава?! Себе си опитват да опазят!
Може и да има подбудители, но ако положението не беше така критично вече, кой ли щеше да ги отрази?

Цитат
да се насочват младите към неразумни действия е престъпно

Това към мен ли?  newsm78
Те, щото, всички млади с форума на БГ Мама лягат и стават.
Млъквам, за всеки случай.

# 24
  • София
  • Мнения: 1 074
Не, те не стават с форума, но ти се опитваш да намериш поддръжници тук, смяташ ли че с обиди ще стане? И защо трябва да караш Роня да поства призиви, след като ти така или иначе пишеш. Познавам Роня лично, много я уважавам за всеотдайността и ентусиазма, но ми се струва, че я оставяш да обере твоя пешкир, вместо да се явиш и да кажеш - така и така, затова се събираме. Ти използваш нейния авторитет, за да прокарва твои идеи. Това не е нито етично, нито другарско.

# 25
  • Мнения: 2 690
Не, те не стават с форума, но ти се опитваш да намериш поддръжници тук, смяташ ли че с обиди ще стане? И защо трябва да караш Роня да поства призиви, след като ти така или иначе пишеш. Познавам Роня лично, много я уважавам за всеотдайността и ентусиазма, но ми се струва, че я оставяш да обере твоя пешкир, вместо да се явиш и да кажеш - така и така, затова се събираме. Ти използваш нейния авторитет, за да прокарва твои идеи. Това не е нито етично, нито другарско.

Занда, аз нямам нищо общо с протеста, просто коментирам.
Дори правителството не искам да се сменя.
Иска ми се само управляващите да схванат, че докато се опитват да ни направят отличниците на Европа по финансова дисциплина, хората умират от недоимък, в буквалния смисъл на думата.

# 26
  • София
  • Мнения: 1 074
Да, извинявай, имах предвид Дабъл Трабъл. Интересен избор на ник...

# 27
  • Мнения: 599
Така ще си доживеем старините младините, навряни в миша дупка.

Утре да не се зачудите пак защо децата ни напускат страната. Та то собствените им родители ги карат да склонят глава и да продължават да бъдат роби  Tired

# 28
  • в колонките
  • Мнения: 510
Така ще си доживеем старините младините, навряни в миша дупка.


     
       Всеки сам решава какъв живот да води,зависи от умствените му възможности. Naughty.
  Ефектът е нулев да излезе някой и да крещи по улиците.  Naughty. Насилието води до насилие. Peace.

# 29
  • Мнения: 21 415
  Ще дойда, ако ми обясниш без кухи фрази, срещу кого е този протест, какво точно визира и какво предлага.
  Без глупава риторика от вида "Да сринем властта на капитала ний" и прочие, щото вече такива съм ги чувала.

  Какво например значи това:

Ние искаме:
- Властта да е на хората, които имат всички права да бъдат граждани, за да решават, предлагат и отказват решения, които имат ефект върху живота им.
- Всеки човек да има свободен достъп до адекватни ресурси за устойчиво и справедливо удволетворяване на основните нужди.
- Да защитим общите блага като водата, въздуха, храната и нашата планета, работейки върху алтернативна енергия.


    Чия да бъде властта по първа точка, какво значи всеки да има свободен достъп до блага за удовлетворяване на основните нужди, и кой да работи за  измисляне на алтернативна енергия?

 

Последна редакция: чт, 08 мар 2012, 11:44 от Iris04

# 30
  • Мнения: 599
Така ще си доживеем старините младините, навряни в миша дупка.
     
       Всеки сам решава какъв живот да води,зависи от умствените му възможности. Naughty.
  Ефектът е нулев да излезе някой и да крещи по улиците.  Naughty. Насилието води до насилие. Peace.

Какви умствени възможности с тоя монопол тука? И задушаващата среда за средния и малък бизнес?
Как ще е нулев ефектът? Ти какъв начин предлагаш? Айде, като сте по-компетентни, дайте акъл на младите как да постъпят, за да бъдат чути.
И къде пък за насилие видя да се говори. Изразяването на гражданска позиция чрез протест, насилие ли е? Аз не вярвам, че ако започнем да си кореспондираме с управниците ни, с културни писъмца, ще бъдем чути. Дори няма и да ни прочетат.

# 31
  • Мнения: 4 300
Какво точно искат да кажат младите, което заслужава да бъде чуто ( от кого) и какви действия се очаква да последват?
И всъщност защо само младите, другите да мрат ли? Или да са подчинени?

С този проектопротест ми се струва, че ударихте дъното, макар че кой знае:)

# 32
  • Мнения: 576

Ти какъв начин предлагаш? Айде, като сте по-компетентни, дайте акъл на младите как да постъпят, за да бъдат чути.

Организиране на собствена партия, движение? Пропагандиране, популяризиране на движението? Участие в избори?

# 33
  • Мнения: 86
Драга Роня,

има една мъдрост, че до 25 годишна възраст е нормално човек да е с леви убеждения, но след 25 това вече е диагноза.

Властта винаги е била на хората. Дори и Хитлер е избран демократично, с гласовете на обикновените германци.

Всеки човек задоволява нуждите си според уменията, които има. В свободния пазар ти разменяш благата, които създаваш за блага, които някой друг е създал.

Водата, въздуха и храната не са застрашени. Застрашени са промитите мозъци на еколозите, които са знамената на модерната лява пропаганда.


Бори се срещу монополите, срещу държавната намеса и регулация, срещу ограниченията на свободата ти от всякъв вид, срещу цензурирането и следенето на интернет и т.н. Това се реалните ти проблеми....не давай власт на хората, отнемай я от държавата - само така хората могат да надигнат глава и да поемат малко въздух.

Това, естествено ще го разбереш след няколко години. До тогава - весел купон по площадите ти желая.
 Peace

# 34
  • Мнения: 21
Какво точно искат да кажат младите, което заслужава да бъде чуто ( от кого) и какви действия се очаква да последват?
И всъщност защо само младите, другите да мрат ли? Или да са подчинени?

С този проектопротест ми се струва, че ударихте дъното, макар че кой знае:)

Ах, започвам да се ядосвам... Този призив беше към всички, млади, стари, умни, глупави, бедни, богати...всякакви хора!!! Айде да не преиначаваме нещата! И няма ли за какво да се излезе?! Всичко ли ни е ок?! То лекарствата ли?! То парите за тежко болни деца ли?! То образованието ли?! Тук не става върос за това колко е богата и преуспяла дадена форумка... Ние не сме водни паячета и не можем да си строим кули от въздушни мехурчета, защото налягането на водата ще ни смаже...

Успявали сме с протести много пъти и ще продъжим да успяваме! И да не само чрез протести, но винаги съм казвала, че ако внесеш даден документ в някоя институция сама е едно, но когато отвън има подкрепата този документ на обществото е съвсем друго... Младите искат вашата подкрепа! И не само на улицата и не само във форума! Те имат нужда от вас и като капацитет и като опит и като всичко! Можете или да помогнете, или да стоите отстрани и да ги смажете с безразличието си!

# 35
  • в колонките
  • Мнения: 510
Драга Роня,

има една мъдрост, че до 25 годишна възраст е нормално човек да е с леви убеждения, но след 25 това вече е диагноза.

Властта винаги е била на хората. Дори и Хитлер е избран демократично, с гласовете на обикновените германци.

Всеки човек задоволява нуждите си според уменията, които има. В свободния пазар ти разменяш благата, които създаваш за блага, които някой друг е създал.

Водата, въздуха и храната не са застрашени. Застрашени са промитите мозъци на еколозите, които са знамената на модерната лява пропаганда.


Бори се срещу монополите, срещу държавната намеса и регулация, срещу ограниченията на свободата ти от всякъв вид, срещу цензурирането и следенето на интернет и т.н. Това се реалните ти проблеми....не давай власт на хората, отнемай я от държавата - само така хората могат да надигнат глава и да поемат малко въздух.

Това, естествено ще го разбереш след няколко години. До тогава - весел купон по площадите ти желая.
 Peace
           
             smile3501 smile3501 smile3501     
          Отлично казано и написано.   bouquet.Но ме съмнява,че малцина ще го разберат за голямо съжаление.  Cry

# 36
  • Мнения: 21
Драга Роня,

има една мъдрост, че до 25 годишна възраст е нормално човек да е с леви убеждения, но след 25 това вече е диагноза.

Властта винаги е била на хората. Дори и Хитлер е избран демократично, с гласовете на обикновените германци.

Всеки човек задоволява нуждите си според уменията, които има. В свободния пазар ти разменяш благата, които създаваш за блага, които някой друг е създал.

Водата, въздуха и храната не са застрашени. Застрашени са промитите мозъци на еколозите, които са знамената на модерната лява пропаганда.


Бори се срещу монополите, срещу държавната намеса и регулация, срещу ограниченията на свободата ти от всякъв вид, срещу цензурирането и следенето на интернет и т.н. Това се реалните ти проблеми....не давай власт на хората, отнемай я от държавата - само така хората могат да надигнат глава и да поемат малко въздух.

Това, естествено ще го разбереш след няколко години. До тогава - весел купон по площадите ти желая.
 Peace
 bouquet  bouquet  bouquet За този пост! Само не разбрах защо си против лявото, като пишеш да се борим срещу монополите?! Защо реши, че аз съм лява, като абсолюно изповядва тази философия за която намекваш, тоест аз съм ЗА развитието на малкият и среден бизнес, но това не означава, че съм против силната социална политика! И въобще не е вярно, че въздухат, водата и земята са застрашени само в промитите мозъци на еколозите...  Simple Smile Както писах по-горе, нещата са взаимносвързани

# 37
  • Мнения: 4 300
Този призив беше към всички, млади, стари, умни, глупави, бедни, богати...всякакви хора!!!
То е ясно, че призивът е към всички, въпросът ми беше защо само младите следва да бъдат чути:)
Младите искат вашата подкрепа! И не само на улицата и не само във форума! Те имат нужда от вас и като капацитет и като опит и като всичко!
Аз съм млада и не искам вашата подкрепа нито на улицата, нито във форума. Като капацитет пък да не говорим Laughing

# 38
  • Мнения: 984
Драга Роня,

има една мъдрост, че до 25 годишна възраст е нормално човек да е с леви убеждения, но след 25 това вече е диагноза.

Властта винаги е била на хората. Дори и Хитлер е избран демократично, с гласовете на обикновените германци.

Всеки човек задоволява нуждите си според уменията, които има. В свободния пазар ти разменяш благата, които създаваш за блага, които някой друг е създал.

Водата, въздуха и храната не са застрашени. Застрашени са промитите мозъци на еколозите, които са знамената на модерната лява пропаганда.


Бори се срещу монополите, срещу държавната намеса и регулация, срещу ограниченията на свободата ти от всякъв вид, срещу цензурирането и следенето на интернет и т.н. Това се реалните ти проблеми....не давай власт на хората, отнемай я от държавата - само така хората могат да надигнат глава и да поемат малко въздух.

Това, естествено ще го разбереш след няколко години. До тогава - весел купон по площадите ти желая.
 Peace

Ай, леле, бисИр на годината е това изказване.
Виж, рожбе, преди да раздаваш диагнози и преди да кажеш още нещо за "свободната човешка воля" и как "властта е на хората", особено пък за "реалните проблеми" е добре да провериш твърденията си практически.

Свободен пазар?! Къде, в нашата страна ли?!  Laughing
Браво, много сладко, браво и  bouquet

# 39
  • Мнения: 21 415

Успявали сме с протести много пъти и ще продъжим да успяваме! И да не само чрез протести, но винаги съм казвала, че ако внесеш даден документ в някоя институция сама е едно, но когато отвън има подкрепата този документ на обществото е съвсем друго... Младите искат вашата подкрепа! И не само на улицата и не само във форума! Те имат нужда от вас и като капацитет и като опит и като всичко! Можете или да помогнете, или да стоите отстрани и да ги смажете с безразличието си!

      Разбира се Роня, гражданския протест е голяма сила, само че има едно правило - конкретна цел, ясно дефинирана и обединение около нея. И най-важното, този, от когото искате конкретното нещо да е в състояние да го направи. Иначе всичко се размива в мъгла - "Стига вече! Искаме шастие за всички и незабавно! Смърт на капитала! И едно рохко варено яйце!" (четете Тери Пратчет, надявам се).
   Нали виждаш, че това нищо не значи, просто тези пред които поставяте искания, трябва да бъдат в състояние да ги изпълнят под  обществен натиск.

  "Оставка за корумпирания Едикой си"! Или "Съд за  виновниците за едикакво си X, Y и Z!" са възможни неща. "Искаме само честни хора да ни управляват" - наивност. Нали го разбираш?

  Мисля, че доста хора тук сме участвали в граждански протести и сме стигнали до тези прозрения не просто така.

# 40
  • Мнения: 2 123
Здравейте,
Аз съм една от организаторките на този протест. Казвам се Петя.
Пиша ви защото и вие, като хората навсякъде, сте притеснени, уплашени и не вярвате.
Протестът се организира от обикновени млади хора, без особен опит, защото им омръзна да чакат "опитните" да направят нещо.
На вашите протести се събирате изключително малко. Питали ли сте се защо?
Защото няма обединение, защото никой не е съпричастен с вашите проблеми. Защото все още се делим на Вашите и Нашите. За това нищо никога не се получава. Докато излизаме само за нашите си проблеми нещата ще продължават по същия начин.

Сега Вашите деца ви канят да дойдете и да протестирате с тях, за Тяхното бъдеще. Да се обединим и да застанем заедно, родители и деца, стари и млади. Проблемите са ни общи, но изказани с различни думи.
Време е да сме единни, едно семейство, заедно и обединени да отстояваме правата си, колкото и усилия да са ни нужни. Само когато сме заедно можем да разчитаме на победа. Разединени ли сме Те ще продължават да ни тъпчат и унищожават.

Всеки е свободен по съвест и разбирания да решава за себе си и бъдещето си.
Общонародния протест е на 17.03, 11.00ч НДК

Всички сте добре дошли!
За чиста и свята република България! bg

Бихте ли ми казали една конкретна промяна, която искате да постигнете и как точно преминаването от НДК до парламента ще помогне на това?

Когато един протест е хем за лекарствата, хем за бонусите, хем да високите лихви в банките, той не е нищо друго освен заявка за "Света ми е крив по принцип"

# 41
  • в колонките
  • Мнения: 510

Аз съм млада и не искам вашата подкрепа нито на улицата, нито във форума. Като капацитет пък да не говорим Laughing
             

     Еееее, чудесно я нареди.  Hug. Да не слага всички млади под един знаменател.   bouquet

# 42
  • Мнения: 21 415
 Що бе, добре е да имат гражданска активност , хм, младите.

 Просто се съсредоточете върху една сфера, примерно  здравеопазването, набележете конкретни искания и събирайте съмишленици Grinning
 

# 43
  • Мнения: 984
Защо върху една тема?!
Не е ли по-добре за всичко да се протестира вместо да се дупем да работим?!
Къв продукт ква производителност, за какво ни е?! Я вижте гърците какъв сплотен народ са от три години нищо не са произвели, пък вече 200 млрд. им подариха....и ний така трябва.... Laughing

Последна редакция: пт, 09 мар 2012, 08:48 от Мишона

# 44
  • Мнения: 21 415
  може и така Laughing

  Ама то и между Гърция и нас разликата не е малка, нали, Партенон, едно- друго, не знам на нас дали някой нещо ще ни подари.

# 45
  • Мнения: 0
Това са част от публикациите във връзка с протеста на 17.03. и ги публикувам тук в отговор на въпросите ви. Както самите вие се изразявате, всеки да го тълкува според умствените си възможности.  Laughing
Промяната в света върви и само от нас зависи дали ще сме в "крак с времето" или ще си дремем кротко пред компютрите.  Ние никого насила не караме да прави нищо.
Ваша воля е да правите, каквото намерите за добре. Пожелавам на всички ви Любов в душите и Слънце по пътя. Много поводи да се радвате и да бъдете щастливи  Grinning

"Ние сме обикновени хора като вас: хората, които се събуждат всеки ден, за да учат, работят и обичат близките си. Ние протестираме заради всички безумия в които сме въвлечени.. Бяхме страна с развито селското стопанство, имахме работещи заводи, малък и среден бизнес.... Днес Корупцията преобладава сред политици, бизнесмени, банкери, а ние не разполагаме с право на глас.Тази ситуация се превърна в нормално, ежедневно страдание, без надежда. Нека се обединят усилията ни и я променим. Приоритет на всяко развито общество трябва да бъде равноправие, напредък, солидарност, свободата на културата, устойчивост и развитие, благосъстояние и щастие на всички хора, право на жилище, трудова заетост, култура, здравеопазване, участие в политическия живот и свободно развитие на личността. Ние искаме ПРЯКА ДЕМОКРАЦИЯ – такава каквато, всъщност би трябвало да бъде всяка една демокрация – но не е. Демокрацията принадлежи на народа (демо = хора, кратос = власт), а това означава, че правителството се прави от и за всеки от нас. Въпреки това, в България ‘политическата класа’ дори не чува народните страдания. Единствената функция на политиците е да богатеят на наш гръб. Концентрирането на власт в малък брой хора води до неравноправие, несправедливост, напрежения, насилие.. Икономическият модел е остарял и изкуствено храни социалната машина, във възходяща спирала, която се самоизяжда. Облагодетелстването е на няколко, за сметка на милионите тънещи в бедност. Самоцелното трупане на пари, игнорира благосъстоянието на обществото. Едновременното прахосването на ресурси и унищожение на производството водят до настоящия момент. Ние носим отговорност за бъдещите поколения. Светът трябва да бъде спасен от паразитиращата ‘политическа класа’. Нуждаем се от Етична Революция. Ние сме хора, а не продукти. Заради всичко това, ние се чувстваме възмутени. Решили сме и ще го променим. Ние ще успеем!

За какво настояваме?
- Да спре ограбването на труда ни : общия интерес трябва да бъде над това на малцинство монополисти и управляващи.
- Основните нужди (здравеопазване, образование, социални услуги, вода, жилище, храна...) да не е бизнес на спекулантите. Суверенитета на хората да е над диктатурата на банкери и влиятелни бизнес директори.
- Демокрацията да дава възможност на гражданите да се намесват пряко в държавните дела и реално да контролират управлението на политиците и изпълнението на законите от големите предприятия.
- Социална и кооперативна икономика, защитена от спекулацията за земя,финансова или всяка друга форма на спекулация, и от гоненето на печалба.
- Промяна на елитарното общество, основано на уважение към хората и тяхната околна среда, работеща като генератор на богатство за всички както и за лична реализация, която се стреми да развива задоволяването на всички фундаментални нужди, свобода и лични права.
- Да защитим свят без войни, незаконни окупации, апартрейд режими, патриархалност, полова дискриминация и намаляване на насилието, прехвърляйки военните разходи към ресурси подпомагащи социални услуги.
- Уважение към околната среда, за да гарантираме настоящ и бъдещ живот, да бъде уважавана като източник на здраве и благополучие: Животът не е бизнес.
- Плуралистична култура и свободно общество, в уважение на всички сексуалности, пол, култури, социални среди, способности, възрасти или всяко друго обществено положение.
Искаме!
Ние сме за смяна на сегашната система на парламентарното представителство с реална и истинска демокрация.
Ние сме за тотално премахване на властта превзета от политическата олигархия, създадена за да обслужва външните и вътрешни мощни финансови интереси.
Ние смятаме че докато тези които участват в управлението на държавата, не са пряко избрани от народа, Народното Събрание никога няма да работи само и единствено за благото на българския народ.
Ние смятаме, че народа има правото да гласува чрез референдуми основните въпроси касаещи държавата.
Само обединени можем да победим!

# 46
  • София
  • Мнения: 1 074
"Ние сме за смяна на сегашната система на парламентарното представителство с реална и истинска демокрация.
Ние сме за тотално премахване на властта превзета от политическата олигархия, създадена за да обслужва външните и вътрешни мощни финансови интереси.
Ние смятаме че докато тези които участват в управлението на държавата, не са пряко избрани от народа, Народното Събрание никога няма да работи само и единствено за благото на българския народ.
Ние смятаме, че народа има правото да гласува чрез референдуми основните въпроси касаещи държавата.
Само обединени можем да победим!"


Ами ти нещо живееш в някаква утопия. Явно си чела малко книжки и си учила малко история. Ако очакваш народът да се вдигне, за да съсипе всички достижения на обществото, ще има дълго да чакаш. Да, ние знаем, че тези и магаре да пуснат по сегашната система на гласуване - ще влезе, но така е и навсякъде другаде. Ако искаш да промениш нещата, трябва да станеш самата ти политик и да се самоубиеш политически, като промениш законите. Защото който веднъж е вкусил власт - трудно пуска кокала и от там всички беди.

Референдумът е чудесно нещо, но той също може да бъде крайно манипулиран. Погледни нещата от следната гледна точка - тъпите са очевадно повече от умните, грозните - от красивите, мързеливите - от трудолюбивите и т. н. Самата система на избор е гласуване на болшинството, което по презумпция вече означава пълен провал, защото болшинството са необразовани, глупави, манипулируеми хора. Тъжно, но факт. Така че демокрацията не е вариант за добруване на едно общество. Ето ти и малко размисъл на философски теми.... Ако призовавате към сриване на системата, трябва да премахнете изобщо демокрацията като опция, а това виж няма да стане по никой начин, така че сте обречени на неуспех.

Политическата олигархия съществува навсякъде отново, но няма адекватен коректив. Мен много повече ме притеснява, че срещу олигарсите няма противостоене от политически елит и опозиция. Решението е отново да влезете в политиката и безкористно да бъдете или управляващи или опозиция. Но влизайки там, ще се сблъскате с огромен проблем - липсата на достатъчно много безкористни и компетентни специалисти, които да станат министри, управници, чиновници.

Точно затова всичките ви апели във вида, в който са поднесени звучат с пионерски плам, но абсолютно неадекватно. Вместо да обвиняваш електората тук, че били с ограничени умствени възможности (я как мирише на Боко...), вземи помисли, че това е народът ти, той е такъв, какъвто е, а не какъвто ти се иска на теб и ако искаш да поведеш някого напред, трябва да имаш ясни идеи във всички области. Но на първо място нещо, което ти липсва - образование и управленски опит.

# 47
  • Мнения: 4 965
Все едно чета призиви за нова Велика октомврийска революция.
Не, че не е редно да се направи нещо. Напротив. Време е.
Но не и с  абстрактни лозунги от типа "Всяко яйце - снаряд във войната с капиталистите."
 Peace
А и това "всичко-общо" е още по-плашещо, защото ние може да сме хванали края, но нашите родители са го живяли - мързеливите стоят, работливите бачкат и накрая уж всички имат всичко, а никой няма нищо...

Има доста реални каузи, за които си заслужава човек да се бори, но не и за напразни лозунги и анархия /липсата на власт в историята на човечеството винаги е водила до анархия/.
Борете се за прозрачна политика, а не за премахването на последната /което пак е политика, но прикрита като идеология/.

# 48
  • Мнения: 0
Мила, Zanda Ksurik, не можах да се стърпя пред вашите закостеняли и анти хуманни виждания!!

Нека най-накрая си научим урока от всички бруталности кои стават от древни времена... време е да кажем стоп на тиранията и стоп на властта!!! Ние имаме право да притежаваме себе си и сами да избираме, примерно отначало представителите си, а след това защо не и сами да почнем да участваме пряко и активно в управлението на държавата!
Защо хората са така лесно манипуилируеми, кое ги манипулира, къде е пропагандата.. точно така за да стане тази система факт медията трябва да се промени коренно, из основи.
Много Вие лесно да давате определения и да чакате наготово някой да ви изгради напълно нова за света системата ако може накрая и една конституция да метне, най-добре.. ами с робско мислене друго освен роби на системата няма да се получи от вас!
Всякакви сравнения с леви течения е дело само на промити  от пролибералната пропаганда мозъци. Които много ги е страх видиш ли от идеите ЗА народа, защото имали привкус на нещо с което са се били парели преди... е осъзнавате ли в какви лесно плашещи мишки ви е превърнала системата??
Аз знам какво ви действа така...съветските комуняги са дошли на власт също с думи ЗА народа и т.н. но тогавашната им грешка(не че ми харесва комунизма) както и на френската революция и т.н. е че идеите на революцията не са били включени в Конституцията, тя винаги е правена пост фактум и знаем резултата и до днес - комунизъм, ДЕМОНкратизъм..все един и същ тоталитаризъм с различни лица.
Диктатурата на 1% политико-икономически елит, това ли заслужават хората по света...
Щото някой трябва да ги управлява нали, те са некадърни да взимат решения...такива ги е направила системата и от нас зависи дали ще променим хода на историята към една нова ера на хуманност!!!
Какъв точно да е модела е нужен дълъг, всенароден, обширен дебат. Нека хората решат кое е най добро за тях, кой съм аз да им предлагам модел..нека те сами достигнат до решението.
Вие като искате гласувайте за тоя или оня, живейте в илюзията за демокрация, илюзията че имате избор за нещо. Всички в парламента са притежание на финансовите потоци.
Събудете се!!!
Такива като някои форумки тук винаги накрая са опорочавали добрите начинания в тази страна.
Ние се заемаме с окончателното завършване да великото дело, почнато от нашите славни герои по освобождението на Майка България!!!!
Те още по време на турското робство са ни предупреждавали че не правят своето дело за да ни дойде нов султан...
ЗА ЧИСТА И СВЯТА РЕПУБЛИКА! ПРЯКА ДЕМОКРАЦИЯ!! ВЛАСТ НА НАРОДА!!НИЕ СМЕ 99%!ВРЕМЕТО Е НАШЕ!!

ето едно жокерче да ви обясни "тоя какво го е напекло слънцето" .. но внимавайте свободно слово е това, не знам дали сте свикнали Simple Smile) http://www.youtube.com/watch?v=8XUDMYaUSPU&feature=youtu.be

# 49
  • Мнения: 0
Променете модела веднага!
В интерес на общото благо!
Гражданско участие!
Стоп на корупцията!
Протест на 17 март в цялата страна!
 
 
Какво се случва в момента?
 
 
- Банкерите и корпорациите които провокираха кризата настояват ние да платим за нея, правейки бизнес на гърба на нашите основни нужди.
- Спекуланти които никой не е избирал, управляват правителството и корумпират политиците, които работят за тях.
- Ние сме лишени от социални права, които сме спечелили след битки водени над 130 години.
- Политическата корупция и спекулацията на земята, са ни лишили от фундаменталното право на жилище.
- Те разрушават нашата околна среда и ресурси, но ние имаме само една Земя.
- Те също така ни налагат техните ценности: надпреварата всеки да спасява себе си ни изправя един срещу друг и е в полза само на малцинството, което става все по-богато.
 
 
За какво настояваме?
 
 
- Да не ни ограбват благосъстоянието и благата: общия интерес трябва да бъде над това на малцинството управляващи.
- Основните нужди (здравеопазване, социални услуги, вода, жилище, храна...) да не са бизнес на спекулантите. Суверенитета на хората да е над диктатурата на банкери и влиятелни бизнес директори.
- Демокрацията да дава възможност на гражданите да се намесват пряко в държавните дела и реално да контролират управлението на политиците и изпълнението на законите от големите предприятия.
- Социална и кооперативна икономика, защитена от спекулацията за земя, финансова или всяка друга форма на спекулация и от гоненето  на печалба.
- Промяна на елитарното общество, основано на уважение към хората и околната среда, работеща като генератор на богатство за всички, както и за лична реализация, която се стреми да развива задоволяването на всички фундаментални нужди, права и свободи.
- Да защитим свят без войни, незаконни окупации, апартрейд режими, патриархалност, полова дискриминация и намаляване на насилието, прехвърляйки военните разходи към ресурси подпомагащи социални услуги.
- Уважение към Природата, за да си гарантираме настоящ и бъдещ живот. Да бъде уважавана като източник на здраве и благополучие: Животът не е бизнес.
- Плуралистична култура и свободно общество, в уважение на всички сексуалности, пол, култури, социални среди, способности, възрасти или всяко друго обществено положение.
 
 
Ние сме 99%! Заедно ще успеем! Присъедини се сега!!
 
 

http://www.facebook.com/pages/%D0%9D%D0%B0%D1%86%D0%B8%D0%BE%D0% … F/190311954354955

# 50
  • Мнения: 9 902
какво ще е това гражданско участие, дето не сме го виждали досега?

и какво й е на патриархалността и с какво ще я заменяте? Simple Smile

# 51
  • Мнения: 24 467
По- конкретно, ако може, без многословие:
1.От какво, конкретно, се оплаквате?
2.Какви конкретни искания и предложения имате?

Конкретиката не включва искания за "по- висок стандарт", "свобода- браство- равенство", "антиспекула", "уважение към хората и околната среда", "свободно общество". Едно време с такива общи приказки бяха изпъстрени готовите литературни анализи и исторически изводи в соц. учебниците. Хората не ги обичат, поради спомените си от миналото и поради това, че са кухи откъм съдържание.

# 52
  • Мнения: 984
  може и така Laughing

  Ама то и между Гърция и нас разликата не е малка, нали, Партенон, едно- друго, не знам на нас дали някой нещо ще ни подари.

Е, и ний не сме по-назад, да ти кажа. Ако ти се чете има един Стефан Гайдарски (Стивън Гайд), който е доказал, че траките имат писменост Mr. Green, да не говорим за свелилището в с. Свещари, Варненския акропол, най-старото урнаментно злато в света е тракийско и т.н.. НИ пасем трИва, ши знайш.

# 53
  • София
  • Мнения: 12 055

Искаме!
Ние сме за смяна на сегашната система на парламентарното представителство с реална и истинска демокрация.
Ние сме за тотално премахване на властта превзета от политическата олигархия, създадена за да обслужва външните и вътрешни мощни финансови интереси.
Ние смятаме че докато тези които участват в управлението на държавата, не са пряко избрани от народа, Народното Събрание никога няма да работи само и единствено за благото на българския народ.
Ние смятаме, че народа има правото да гласува чрез референдуми основните въпроси касаещи държавата.
Само обединени можем да победим!
Какво означава реална и истинска демокрация?
С какво предлагате да заменим парламента?
Колко ще струват референдумите, кой ще ги плаща и как те ще гарантират демократичност?


Ще ме прощавате, но призивите ви са абсолютен популизъм.

# 54
  • Мнения: 12 662
Направо идиотизъм, бих казала.
Обаче ме върнаха в младостта - тезисите на 10 конгрес, политическата учебна година - безчислици, безмислици.

# 55
  • Мнения: 21 415
  Лелееее... Власт на народа и това си е... Всеки да получава от всичко според потребностите си, значи.

 Промяна на елитарното общество, основано на уважение към хората и тяхната околна среда, работеща като генератор на богатство за всички както и за лична реализация, която се стреми да развива задоволяването на всички фундаментални нужди, свобода и лични права. 

   Оф, къде беше оня откъс на Айн Ранд, дето това същото нещо го бяха приложили в един завод, да вземе да го прочете тоя момък, кешки се поосвести.

  А, намерих го.

http://mediatimesreview.com/march2009/for_the_new_intellectual.php

# 56
  • Мнения: 984
Единственият резон, който виждам аз е, че крайната бедност и нищета прави хората да деволюират. И при това състояние на нешата в нашата страна наистина има нужда от промяна в числеността и функциите на държавната и общинска администрация.

# 57
  • Мнения: 1 310
Zanda Ksurik, супер си!   bouquet

Към пионерчетата - скачахме по площадите, пяхме, скандирахме, свирихме, слушахме глупости и им вярвахме - и какво?
Единствено сега, когато виждам, че се правят опити да се попресекат свръхнаглите и очеизвадни кражби, някой ви кара да протестирате. И вие ли сте подлоги на нечии интереси? Защото, ако не сте е редно да дадете точни и ясни предложения, за това как, според вас, ШЪ СЪ УПРАЙМИ?

# 58
  • Мнения: 2 123
Не знам защо съм убедена, че 80 процента от протестиращите не работят на пълен работен ден... Безделието големи глупости ражда

# 59
  • Мнения: 21 415
  А, моля ти се, как ще им работят на тия... експлоататори.

# 60
  • Мнения: 2 123
 А, моля ти се, как ще им работят на тия... експлоататори.

 Peace Joy

Поздрав Wink
http://www.youtube.com/watch?v=WLQ-RattW3s

Последна редакция: пт, 09 мар 2012, 12:07 от Fussii

# 61
  • Мнения: 753
  Лелееее... Власт на народа и това си е... Всеки да получава от всичко според потребностите си, значи.

 http://mediatimesreview.com/march2009/for_the_new_intellectual.php

Много е хубаво!Точно така си е..........

# 62
  • София
  • Мнения: 1 074
Съветвам ВСИЧКИ, които искат да протестират с изложените разнопосочни искания МНОГО ВНИМАТЕЛНО да прочетат горния линк. Описано е блестящо и няма какво да се добави защо НЯМА да протестираме с подобни лозунги.

# 63
  • Мнения: 2 123
да, да за протестиращите Айн Ранд е нещо като Волдемор, Саурон, граф Воланд  взети заедно Mr. Green

# 64
  • Мнения: 24 467





ВЕНСЕРЕМОС!!!!!!!!!!!!!

# 65
  • Мнения: 24 467
Пропуснах да питам и дали датата седемнайсти през пролетта е случайно подбрана.

Ако не е, пак да поздравя:

# 66
  • София
  • Мнения: 1 074
Ахахах, Джуди, ще ме убиеш  Joy

Как се повтарят нещата, а... Не само, да не забравяме Революцията от 1917 година, която доведе Ленин на власт!

# 67
  • Мнения: 24 467
Верно, каква сила и идея носело числото! Ей, ще взема да вляза да се абонирам за тема в Хоби нумерология, а ако няма- ще създам!

# 68
  • Мнения: 599
Съветвам ВСИЧКИ, които искат да протестират с изложените разнопосочни искания МНОГО ВНИМАТЕЛНО да прочетат горния линк.

Прочетох го и единствената разлика е, че там става въпрос за един завод в един град, а при нас цялата държава е така и без властта да е в народа.

# 69
  • Русе
  • Мнения: 658
Мда, другаря Първанов и другарката Меглена Пръмова, пардон Меглена Кунева атакуват.
Безгранична е наглостта на наглия.

# 70
  • Мнения: 0
Хаха доста ви е ниско нивото тук! Нищо конкретно не можахте да измислите само предпрадки към комунистически глупости. Може би почнахте да осъзнавате че сте роби и естествено това са ви първите реакции след шока Simple Smile)
СкъПи, вие дори не сте гледали това което съм ви дал да гледате!
Става въпрос за ПРЯКА ДЕМОКРАЦИЯ!!
Не мога цялата информация да ви я снасям, разучете малко за какво става въпрос, че говорейки на изуст изглеждате като недоволни от изгубената младост лелки след климакса!!!

# 71
  • Мнения: 24 467
Хаха доста ви е ниско нивото тук! Нищо конкретно не можахте да измислите само предпрадки към комунистически глупости. Може би почнахте да осъзнавате че сте роби и естествено това са ви първите реакции след шока Simple Smile)
СкъПи, вие дори не сте гледали това което съм ви дал да гледате!
Става въпрос за ПРЯКА ДЕМОКРАЦИЯ!!
Не мога цялата информация да ви я снасям, разучете малко за какво става въпрос, че говорейки на изуст изглеждате като недоволни от изгубената младост лелки след климакса!!!

Ха-ха, площадът зове високите нива! Със развети знамена! Да завземеме властта!

# 72
  • Мнения: 2 123
 Peace
Много точно наблюдение! И тъй като още не мога да се съвзема от шока, би ли ми обяснил думата предпрадка Нещо като племенна препаска ми звучи ... Сигурно ще е задължителна за носене когато гласуваме всите на площада ... нали ще е пряка демокрация.
Обещавам да науча отговорът ти на изуст (вероятно е някакъв "новговор")

# 73
  • Мнения: 24 467
Peace
Много точно наблюдение! И тъй като още не мога да се съвзема от шока, би ли ми обяснил думата предпрадка Нещо като племенна препаска ми звучи ... Сигурно ще е задължителна за носене когато гласуваме всите на площада ... нали ще е пряка демокрация

Нещо, което изпращаш преди основната праДка?

# 74
  • Мнения: 0
Мда обаче ПРЯКАТА ДЕМОКРАЦИЯ изключва всякакви партии в управлението на държавата:)
Иначе партии като тези на бирата винаги ще има Simple Smile)

# 75
  • Мнения: 2 123
леле лелееее  Embarassed WorldRebellion , не се излагай, моля ти се. Айде бегом обратно в час по история стига глупости

# 76
  • Мнения: 0
Peace
Много точно наблюдение! И тъй като още не мога да се съвзема от шока, би ли ми обяснил думата предпрадка Нещо като племенна препаска ми звучи ... Сигурно ще е задължителна за носене когато гласуваме всите на площада ... нали ще е пряка демокрация

Нещо, което изпращаш преди основната праДка?

да, разбрах че капацитета ви стига само до неправилно написана препратка,
не случайно който иска да пусне слух влиза тук :ДД

# 77
  • Мнения: 0
леле лелееее  Embarassed WorldRebellion , не се излагай, моля ти се. Айде бегом обратно в час по история стига глупости

Кое наричаш глупост??

# 78
  • Мнения: 24 467
леле лелееее  Embarassed WorldRebellion , не се излагай, моля ти се. Айде бегом обратно в час по история стига глупости

Кое наричаш глупост??

Не е глупост, трагедия е.

Цитат на:  link=topic=645413.msg21372025#msg21372025 date=1331295286
Цитат на:  link=topic=645413.msg21372000#msg21372000 date=1331295176



...
не случайно който иска да пусне слух влиза тук :ДД
Е, сега, последно, за площада, митинга или какво ще е там- слух ли е?

# 79
  • София
  • Мнения: 1 074
КапацитетЪТ ни стига да разберем, че току що изключи от пряката ти демокрация всички лелки и хора с робско мислене (естествено ти ще си единственият, който да определи параметрите). Че то кой остана  newsm78

# 80
  • София
  • Мнения: 12 055
Хаха доста ви е ниско нивото тук! Нищо конкретно не можахте да измислите само предпрадки към комунистически глупости. Може би почнахте да осъзнавате че сте роби и естествено това са ви първите реакции след шока Simple Smile)
СкъПи, вие дори не сте гледали това което съм ви дал да гледате!
Става въпрос за ПРЯКА ДЕМОКРАЦИЯ!!
Не мога цялата информация да ви я снасям, разучете малко за какво става въпрос, че говорейки на изуст изглеждате като недоволни от изгубената младост лелки след климакса!!!
Опа!

И извън това- тази пряка демокрация по нета ли ще се случва или с смс? И ако не колко точно ще струва, колко по- скъпо е това в сравнение с обикновената демокрация и какво доказва, че това е по- ефективна и справедлива система?

# 81
  • Мнения: 0
Тролчета, просто дойдох да ви затворя многознаещите усти от които само липса на женски хормони се усеща Peace
Злобарки Money

# 82
  • София
  • Мнения: 12 055
Тролчета, просто дойдох да ви затворя многознаещите усти от които само липса на женски хормони се усеща Peace
Злобарки Money
Горкото.

# 83
  • Мнения: 599
леле лелееее  Embarassed WorldRebellion , не се излагай, моля ти се. Айде бегом обратно в час по история стига глупости

И аз не разбрах защо го пращаш в час по история?

# 84
  • Мнения: 24 467
Хаха доста ви е ниско нивото тук! Нищо конкретно не можахте да измислите само предпрадки към комунистически глупости. Може би почнахте да осъзнавате че сте роби и естествено това са ви първите реакции след шока Simple Smile)
СкъПи, вие дори не сте гледали това което съм ви дал да гледате!
Става въпрос за ПРЯКА ДЕМОКРАЦИЯ!!
Не мога цялата информация да ви я снасям, разучете малко за какво става въпрос, че говорейки на изуст изглеждате като недоволни от изгубената младост лелки след климакса!!!
Опа!

И извън това- тази пряка демокрация по нета ли ще се случва или с смс? И ако не колко точно ще струва, колко по- скъпо е това в сравнение с обикновената демокрация и какво доказва, че това е по- ефективна и справедлива система?

Вярата е по- възвишена от науката. Не ти трябват доказателства. Трябва да повярваш...
Ако не- ще те принудят!

# 85
  • София
  • Мнения: 1 074
Тролчета, просто дойдох да ви затворя многознаещите усти от които само липса на женски хормони се усеща Peace
Злобарки Money

 Joy

Така не съм се смяла от години у форума!

# 86
  • Мнения: 0
Хаха доста ви е ниско нивото тук! Нищо конкретно не можахте да измислите само предпрадки към комунистически глупости. Може би почнахте да осъзнавате че сте роби и естествено това са ви първите реакции след шока Simple Smile)
СкъПи, вие дори не сте гледали това което съм ви дал да гледате!
Става въпрос за ПРЯКА ДЕМОКРАЦИЯ!!
Не мога цялата информация да ви я снасям, разучете малко за какво става въпрос, че говорейки на изуст изглеждате като недоволни от изгубената младост лелки след климакса!!!
Опа!

И извън това- тази пряка демокрация по нета ли ще се случва или с смс? И ако не колко точно ще струва, колко по- скъпо е това в сравнение с обикновената демокрация и какво доказва, че това е по- ефективна и справедлива система?

Ами ако питаш кое колко струва, позаинтерсувай се за 4 години всички партии и Парламент колко струват на държавата и ще стигнеш до извода че ако се спестят тези пари на всеки българин можеш да купиш лаптоп заедно с един експерт да го обучава!

# 87
  • Мнения: 2 123
Твърде повърхностно е да заявиш, че при Пряка Демокрация партии няма. Попрочети малко антична история и философия, от четене не се ослепява.

Второ, моля ти се просветли ме как се гласува един закон текст по текст в пряката демокрация. Робския ми ограничен мозък на лелка в климактериум не може да си го представи. Моля те дай едно рамо и ми опиши процеса Praynig

И за да сравня разходите, все пак трябва да знам и вашите изчисления. Убедена съм, че имате вече готови планове и разчети. Колко струва БГ парламента за миналата година е ясно. Има си официално публикуван отчет. Ясно е за тази година колко закона за внесени, колко гласувани, колко изменени и допълнени. Дай ми моля ти се вашите прогнози за това как и за колко "ша ни опрайте"

# 88
  • Мнения: 24 467
Не се гласува, разбира се! Пък и ти! Спуска се от демократите /преките, не някои други/!  Crossing Arms Но пък се пести от към депутати.

# 89
  • Мнения: 0
Тролчета, просто дойдох да ви затворя многознаещите усти от които само липса на женски хормони се усеща Peace
Злобарки Money

 Joy

Така не съм се смяла от години у форума!
Хайде де, нали всичко ти беше ясно, тук съм - давай да видим какво става Simple Smile))

# 90
  • София
  • Мнения: 12 055
Хаха доста ви е ниско нивото тук! Нищо конкретно не можахте да измислите само предпрадки към комунистически глупости. Може би почнахте да осъзнавате че сте роби и естествено това са ви първите реакции след шока Simple Smile)
СкъПи, вие дори не сте гледали това което съм ви дал да гледате!
Става въпрос за ПРЯКА ДЕМОКРАЦИЯ!!
Не мога цялата информация да ви я снасям, разучете малко за какво става въпрос, че говорейки на изуст изглеждате като недоволни от изгубената младост лелки след климакса!!!
Опа!

И извън това- тази пряка демокрация по нета ли ще се случва или с смс? И ако не колко точно ще струва, колко по- скъпо е това в сравнение с обикновената демокрация и какво доказва, че това е по- ефективна и справедлива система?

Ами ако питаш кое колко струва, позаинтерсувай се за 4 години всички партии и Парламент колко струват на държавата и ще стигнеш до извода че ако се спестят тези пари на всеки българин можеш да купиш лаптоп заедно с един експерт да го обучава!
Аз не само съм се интересувала, но и знам. Любопитно ми е дали ти знаеш, че ще трябва всички да си продаде и лаптопа, и апартамента, за да финансираме пряка демокрация. Да не говорим, че тя не само няма да е по- ефективна, а е пряк път към еднолично управление, което масите ще са убедени, че контролират. Препратките към 9-ти септември не са никак случайни.
Демокрацията във вида, в който я познаваме, по света и у нас, може да не е съвършена система, но за момента не е измислена по- добра. Пряката демокрация реално е невъзможна.

Judy неверница съм аз.  Mr. Green

# 91
  • Мнения: 24 467
За неверниците- писах как!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

# 92
  • Мнения: 0
Твърде повърхностно е да заявиш, че при Пряка Демокрация партии няма. Попрочети малко антична история и философия, от четене не се ослепява.

Второ, моля ти се просветли ме как се гласува един закон текст по текст в пряката демокрация. Робския ми ограничен мозък на лелка в климактериум не може да си го представи. Моля те дай едно рамо и ми опиши процеса Praynig

И за да сравня разходите, все пак трябва да знам и вашите изчисления. Убедена съм, че имате вече готови планове и разчети

В пряката демокрация няма "представители" на народа. В древна Гърция пряката демокрация не винаги е била като тази с представителите, имало е и време когато всички граждани са участвали! Но затова има да се извърви много дълъг път. По-близка цел е да се издигнат представители от народа, а не от политическия елит..това ще е много добра крачка към по-добър свят.
А как се гласува... получава се информация по него от независими канали, всеки си влиза с модерната технология в системата и гласува, къде е проблема?
като за начало можем да почнем с референдуми касаещи основните въпроси, примерно национализация на услугите от обществения сектор, а не всеки месец да плащате на международни корпорации, след това защо сме били зле...

# 93
  • София
  • Мнения: 1 074
Тролчета, просто дойдох да ви затворя многознаещите усти от които само липса на женски хормони се усеща Peace
Злобарки Money

 Joy

Така не съм се смяла от години у форума!
Хайде де, нали всичко ти беше ясно, тук съм - давай да видим какво става Simple Smile))

Ясно ми е, че играеш на доста компютърни игри (дами - "тролване" е "изказване с цел провокация; безнаказано изказване в интернет, скрито зад анонимност"), та "тролът" си ти. Също ми е ясно, че си погрешка в този форум, където на теб нищо не ти е ясно, но пък се радвам, че ни забавляваш дружно. Видиш ли, ние тук сме отегчени лелки, а мъжете ни са с робско мислене, защото ни слушат (къде ще ходят), та съвсем попадаме в твоя бъдещ електорат. И чисто по електоратски ще люпим семки и пуканки, докато се пениш да доказваш своята липса на идеи и каквото и да било новаторство.

# 94
  • София
  • Мнения: 12 055
национализация на услугите от обществения сектор, а не всеки месец да плащате на международни корпорации, след това защо сме били зле...
После каква национализация следва?

# 95
  • Мнения: 24 467
национализация на услугите от обществения сектор, а не всеки месец да плащате на международни корпорации, след това защо сме били зле...
После каква национализация следва?

Е как каква? Върни шейсеттина- седемдесеттина години назад...и сама ще разбереш. Не мори човека.

# 96
  • Мнения: 0
Хаха доста ви е ниско нивото тук! Нищо конкретно не можахте да измислите само предпрадки към комунистически глупости. Може би почнахте да осъзнавате че сте роби и естествено това са ви първите реакции след шока Simple Smile)
СкъПи, вие дори не сте гледали това което съм ви дал да гледате!
Става въпрос за ПРЯКА ДЕМОКРАЦИЯ!!
Не мога цялата информация да ви я снасям, разучете малко за какво става въпрос, че говорейки на изуст изглеждате като недоволни от изгубената младост лелки след климакса!!!
Опа!

И извън това- тази пряка демокрация по нета ли ще се случва или с смс? И ако не колко точно ще струва, колко по- скъпо е това в сравнение с обикновената демокрация и какво доказва, че това е по- ефективна и справедлива система?

Ами ако питаш кое колко струва, позаинтерсувай се за 4 години всички партии и Парламент колко струват на държавата и ще стигнеш до извода че ако се спестят тези пари на всеки българин можеш да купиш лаптоп заедно с един експерт да го обучава!
Аз не само съм се интересувала, но и знам. Любопитно ми е дали ти знаеш, че ще трябва всички да си продаде и лаптопа, и апартамента, за да финансираме пряка демокрация. Да не говорим, че тя не само няма да е по- ефективна, а е пряк път към еднолично управление, което масите ще са убедени, че контролират. Препратките към 9-ти септември не са никак случайни.
Демокрацията във вида, в който я познаваме, по света и у нас, може да не е съвършена система, но за момента не е измислена по- добра. Пряката демокрация реално е невъзможна.

Judy неверница съм аз.  Mr. Green

Обосновете се моля, кое би излязло по-скъпо в пряката демокрация? Милиард за говедата малко май ви се струва, ами да им дадем още+бонуси Simple Smile) овце бе...
А за 9ти септември - революции в които мечтаният социален модел не е бил ясно дефиниран от Конституцията(предварително определена организация на правомощията) са били напълно превъзстановени(Съветите на СССР, революциите на „Арабската пролет“, Френската революция и т.н.).
Това какви "ви прилича" е просто матрицата в която сте вкарани Simple Smile
По-добра система нямало..друга система освен олигархична тирания на света е нямало... преди 150 години в САЩ въвеждат лъжливото понятие демокрация,за да успокоят хората...и така до ден днешен. Диктатурата на политическия елит командват от финансовия не е демокрация!!!!!!

# 97
  • Мнения: 2 123
Твърде повърхностно е да заявиш, че при Пряка Демокрация партии няма. Попрочети малко антична история и философия, от четене не се ослепява.

Второ, моля ти се просветли ме как се гласува един закон текст по текст в пряката демокрация. Робския ми ограничен мозък на лелка в климактериум не може да си го представи. Моля те дай едно рамо и ми опиши процеса Praynig

И за да сравня разходите, все пак трябва да знам и вашите изчисления. Убедена съм, че имате вече готови планове и разчети

В пряката демокрация няма "представители" на народа. В древна Гърция пряката демокрация не винаги е била като тази с представителите, имало е и време когато всички граждани са участвали! Но затова има да се извърви много дълъг път. По-близка цел е да се издигнат представители от народа, а не от политическия елит..това ще е много добра крачка към по-добър свят.
А как се гласува... получава се информация по него от независими канали, всеки си влиза с модерната технология в системата и гласува, къде е проблема?
като за начало можем да почнем с референдуми касаещи основните въпроси, примерно национализация на услугите от обществения сектор, а не всеки месец да плащате на международни корпорации, след това защо сме били зле...

1. Кой него?
2. Какви са тия независими канали
3. В 1/3 от страната няма интернет покритие - с хората, които живеят там ко прайм? Или те няма да гласуват
4. Обсъждане на самите текстове, евентуални поправки и коментари как се правят? Или всичко е с да -не?
5. Кой предлага законите, кой ги изработва, кой решава какво да се даде на гласуване?
6. Ние какви сме, стана ясно. Ти ни отговори на въпроса КОЛКО ЩЕ СТРУВА

# 98
  • Мнения: 0
национализация на услугите от обществения сектор, а не всеки месец да плащате на международни корпорации, след това защо сме били зле...
После каква национализация следва?

Ами народа ще реши, това за национализацията просто съм убеден,че народа ще го поиска веднага, за това го казах така... вие не го искате така ли Simple Smile
Много ме съмнява народа да поиска национализация напомняща старите времена.. така че не знам накъде биете newsm78

# 99
  • Мнения: 24 467
Ох, покрай арабската пролет теменужки ли трябваше да насеем? Тъкмо имам една.  Grinning Ще помогна за каузата!  Peace

То тъй се почва- първо теменужки, после- макове и рози...

# 100
  • Мнения: 2 123
Обаче WorldRebellion, не си ти виновен! Аз какво търся тука въобще и си губя времето  ooooh!

# 101
  • София
  • Мнения: 1 074
"Съветите на СССР" - въх, обърка ма... Какви ли ще да са тези съвети на СССР?

А какво общо има Арабската пролет с конституционните промени? Или си научил три политически термина (погрешно) и сега смяташ, че показваш висока ерудиция?

Това с национализацията, рожбе (ех, де е Как` Сийка?!), го забрави. Не щем национализация, искаме си частната собственост.

# 102
  • Мнения: 0
Твърде повърхностно е да заявиш, че при Пряка Демокрация партии няма. Попрочети малко антична история и философия, от четене не се ослепява.

Второ, моля ти се просветли ме как се гласува един закон текст по текст в пряката демокрация. Робския ми ограничен мозък на лелка в климактериум не може да си го представи. Моля те дай едно рамо и ми опиши процеса Praynig

И за да сравня разходите, все пак трябва да знам и вашите изчисления. Убедена съм, че имате вече готови планове и разчети

В пряката демокрация няма "представители" на народа. В древна Гърция пряката демокрация не винаги е била като тази с представителите, имало е и време когато всички граждани са участвали! Но затова има да се извърви много дълъг път. По-близка цел е да се издигнат представители от народа, а не от политическия елит..това ще е много добра крачка към по-добър свят.
А как се гласува... получава се информация по него от независими канали, всеки си влиза с модерната технология в системата и гласува, къде е проблема?
като за начало можем да почнем с референдуми касаещи основните въпроси, примерно национализация на услугите от обществения сектор, а не всеки месец да плащате на международни корпорации, след това защо сме били зле...

1. Кой него?
2. Какви са тия независими канали
3. В 1/3 от страната няма интернет покритие - с хората, които живеят там ко прайм? Или те няма да гласуват
4. Обсъждане на самите текстове, евентуални поправки и коментари как се правят? Или всичко е с да -не?
5. Кой предлага законите, кой ги изработва, кой решава какво да се даде на гласуване?
6. Ние какви сме, стана ясно. Ти ни отговори на въпроса КОЛКО ЩЕ СТРУВА


Да, това ще обсъждаме на площада, заповядайте ако наистина ви интересува и искате да се изкажете, за всичко си има начин, но да се оплаквате и да мрънкате знаем че ви е стихия..
Ето това е един от хилядите модели, просто сложен като вариант...
http://evolution-now.narod2.ru/

# 103
  • София
  • Мнения: 1 074
Ама защо да четем? Разкажи ни ти! Или не си съвсем наясно какво искат твоите хора?

# 104
  • София
  • Мнения: 12 055

Обосновете се моля, кое би излязло по-скъпо в пряката демокрация? Милиард за говедата малко май ви се струва, ами да им дадем още+бонуси Simple Smile) овце бе...
А за 9ти септември - революции в които мечтаният социален модел не е бил ясно дефиниран от Конституцията(предварително определена организация на правомощията) са били напълно превъзстановени(Съветите на СССР, революциите на „Арабската пролет“, Френската революция и т.н.).
Това какви "ви прилича" е просто матрицата в която сте вкарани Simple Smile
По-добра система нямало..друга система освен олигархична тирания на света е нямало... преди 150 години в САЩ въвеждат лъжливото понятие демокрация,за да успокоят хората...и така до ден днешен. Диктатурата на политическия елит командват от финансовия не е демокрация!!!!!!
Това Френската революция, създаването на парламент в Англия в какъв жанр е? Било е доста преди създаването на САЩ. Да не говорим за древна Гърция и прочее.

А пряката демокрация е невъзможна, защото няма как мнозинството от електората да разбира от всичко, за което ще гласува или да има чиста информация по всички въпроси. И пак остават огромна част въпроси, които трябва да се решават не от народа, а от някой експерт, защото цяла вечност няма да стигне народа да гласува за всичко.
И ще е по- скъпо- виж едни избори колко струват- толкова ще струва всеки референдум. И това не е случайно. Не можеш да направиш гласуването само по интернет, защото тогава отнемаш правото на глас на хората, които не ползват компютър.

# 105
  • Мнения: 0
"Съветите на СССР" - въх, обърка ма... Какви ли ще да са тези съвети на СССР?

А какво общо има Арабската пролет с конституционните промени? Или си научил три политически термина (погрешно) и сега смяташ, че показваш висока ерудиция?

При арабската пролет свалиха някои диктатори и установиха парламентарно представена демокрация. Като народа пак не е получил това за което се е бунтувал Simple Smile
За такава конституция говоря Wink
Нищо не показвам, вие показвате някакви неща които са под всякаква критика

# 106
  • Мнения: 24 467
Дами, коя е посмяла да се оплаче и да мрънка тук? Напротив, у нас кипи дръзновение!

Последно- какво да носим: теменужки, макове или направо рози?

# 107
  • Мнения: 0

Обосновете се моля, кое би излязло по-скъпо в пряката демокрация? Милиард за говедата малко май ви се струва, ами да им дадем още+бонуси Simple Smile) овце бе...
А за 9ти септември - революции в които мечтаният социален модел не е бил ясно дефиниран от Конституцията(предварително определена организация на правомощията) са били напълно превъзстановени(Съветите на СССР, революциите на „Арабската пролет“, Френската революция и т.н.).
Това какви "ви прилича" е просто матрицата в която сте вкарани Simple Smile
По-добра система нямало..друга система освен олигархична тирания на света е нямало... преди 150 години в САЩ въвеждат лъжливото понятие демокрация,за да успокоят хората...и така до ден днешен. Диктатурата на политическия елит командват от финансовия не е демокрация!!!!!!
Това Френската революция, създаването на парламент в Англия в какъв жанр е? Било е доста преди създаването на САЩ. Да не говорим за древна Гърция и прочее.

А пряката демокрация е невъзможна, защото няма как мнозинството от електората да разбира от всичко, за което ще гласува или да има чиста информация по всички въпроси. И пак остават огромна част въпроси, които трябва да се решават не от народа, а от някой експерт, защото цяла вечност няма да стигне народа да гласува за всичко.
И ще е по- скъпо- виж едни избори колко струват- толкова ще струва всеки референдум. И това не е случайно. Не можеш да направиш гласуването само по интернет, защото тогава отнемаш правото на глас на хората, които не ползват компютър.

Прочети пак какво съм писал и може да разбереш какво говоря, стига си преповтаряла едно и също, вече съм ти отговорил

# 108
  • София
  • Мнения: 1 074
Лелеее, прочетох. Ама каква схема са намислили, свят ще ви се завие. Важното е това:

"От 30-35-те човека към населено място се избира 1 представител с възможност за участие в комуникация на ниво поставяне на задачи към изпълнителите. Същият ще отговаря на следните условия – висше икономическо  образование или висше образование свързано със социалната сфера."

Всички останали да го ... да си подсвиркват, тъй да се каже. Няма нужда от дипломати, филолози, философи, прависти и др. тази държава.

# 109
  • Мнения: 24 467
Излагаш се, Занда! Икономистите са най- представителната извадка на населението, нали всеки втори у нас има диплома за такъв!

# 110
  • Мнения: 21 415
[В пряката демокрация няма "представители" на народа. В древна Гърция пряката демокрация не винаги е била като тази с представителите, имало е и време когато всички граждани са участвали!



http://evolution-now.narod2.ru/
[/quote]

  Да, ама става въпрос за една шепа народ - като изключим робите, чужденците, жените и остава да гласуват съвсем малък брой хора. И пак не е препоръчителна, защото знаеш какъв е резултата - остракизъм, тирания и прочие.


   Това от линка ... Еми ето, имате си програма, убедете хората, спечелете избори
 и почвайте да го прилагате.

   

# 111
  • София
  • Мнения: 1 074
Излагаш се, Занда! Икономистите са най- представителната извадка на населението, нали всеки втори у нас има диплома за такъв!

Тюю... Виж колко предвидливи били новите хун-уейбини, те са прочели статистика!!! Или в управлението си имат повечко безработни завършили икономисти  newsm78

# 112
  • София
  • Мнения: 1 074
"В три дневен срок от университетите по национално и световно стопанство (София, Варна, Свищов), ще бъдат излъчени независими стажанти (по 500 от университет), които ще съблюдават и координират дейността по подготовката на следващата част от тази стъпка. Споменатите университети ще имат ангажимента да направят оптимално разпределение на посочените стажанти по населени места. Пряко участие в подготовката на съответните групи ще са задължени да имат общинските служители.
... Общинските работници и стажантите ще имат задача да определят групите по населено място и да сортират посочената информация за участниците в тях. "


Интересно... Откога Свищов е световен център на образованието? И каква цифра само - 500 на университет?! А общинските служители нали бяха корумпирани. А след като стажантите ще определят групите по населено място, това няма ли да създаде предпоставки за невиждана корупция? Та и информация ще сортират, брей, брей.

# 113
  • Мнения: 21 415
  Как така стажантите ще определят групи по населено място? Не е ли целта безусловно всички да имат равнопоставен глас в управлението?

# 114
  • Мнения: 2 690
Тролчета, просто дойдох да ви затворя многознаещите усти от които само липса на женски хормони се усеща Peace
Злобарки Money

 ooooh! Сладурче! Айде да не говорим за липси, че няма да ти хареса.  Laughing

ПП Съфорумки, дължа извинение за предишните си постове. Embarassed
Явно възрастта при мен не лекува наивитета, за съжаление.

# 115
  • Мнения: 24 467
Има една съседна тема, за една дама- икономист, супер, със сертификати и публикации по конференции, ще става доФтор. Дано я привлечете! Ще ви ходи на кампанията!

# 116
  • Мнения: 330
Жалко, че на 17 март съм си платила едно уикендче в Солун... ще пропусна да погледам тия 99% от всички хора как се напъват да покажат многобройност, представителност, позиция и не на последно място интелект ...  Съдейки по напъните им тук... голямо шоу ще пропусна.

# 117
  • София
  • Мнения: 1 074
Жалко, че на 17 март съм си платила едно уикендче в Солун... ще пропусна да погледам тия 99% от всички хора как се напъват да покажат многобройност, представителност, позиция и не на последно място интелект ...  Съдейки по напъните им тук... голямо шоу ще пропусна.




Мдам... От избухване - кьорфишек.

# 118
  • Мнения: 0
От всичко прочетено до тук мога да ви кажа следното:

"Едно си баба знае, едно си баба бае smile3554   umnikuu и очите си не може да вдигне от върха на носа!"    typeuu

Хубавото от цялата работа е, че нещата се случват със или без вас. А още по-хубавото е, че  промяната НЕ зависи от вас  smile3521

Вместо да препоръчвате другите да се образоват, вземете и вие прочетете някоя и друга книжка. Освен сталин-ленинистката литература има и друга, но вие до толкова сте промити, че стигате само до ... 17 мига от пролетта...
Ако си преместите погледа от върха на носа може и да ви се получи да видите и другите светове ...
Дерзайте! Пожелавам ви успех, Любов и Светлина   newsm10

# 119
  • Мнения: 330
От всичко прочетено до тук мога да ви кажа следното:

"Едно си баба знае, едно си баба бае smile3554   umnikuu и очите си не може да вдигне от върха на носа!"    typeuu

Хубавото от цялата работа е, че нещата се случват със или без вас. А още по-хубавото е, че  промяната НЕ зависи от вас  smile3521

Вместо да препоръчвате другите да се образоват, вземете и вие прочетете някоя и друга книжка. Освен сталин-ленинистката литература има и друга, но вие до толкова сте промити, че стигате само до ... 17 мига от пролетта...
Ако си преместите погледа от върха на носа може и да ви се получи да видите и другите светове ...
Дерзайте! Пожелавам ви успех, Любов и Светлина   newsm10


Пич, фактът, че вместо да рева по площадите и да искам НЕЩО ( ама кво е това нещо и ти не знаеш) да се промени, ползам уикендите си да пътувам и да харча парички, означава, че съм многоооооооо по напред от теб във всяко едно отношение - не само с четенето. Аз съм показала, че мога да се справям, ти ревеш, че друг ти е виновен за живота ти...
Айде поскачай, пък после ела или да кандидатстваш за кредитче или да си пуснеш автобиографията за работа, та да ти обясним оттука какво трябва да четеш и дали ще четеш или ще метеш...

# 120
  • София
  • Мнения: 1 074
И както пише Бойко Ламбовски по повод един екзалтиран момък - всичките тези младежи се борят "с комплекси като всички нас, но с една интересна характерна черта, която отбелязах за себе си - пълно отсъствие на чувство за хумор" (http://www.segabg.com/article.php?id=591756)

# 121
  • Мнения: 9 902
тоз младеж са го заченали в мелето на някой от първите митинги, на които сваляхме онази власт....

# 122
  • Мнения: 599
Не че одобрявам това, към което са се насочили организаторите, но съм съгласна, че много неща трябва да се променят в тая държава.
А това е изключително грозно и тесногръдо изказване:
Пич, фактът, че вместо да рева по площадите и да искам НЕЩО ( ама кво е това нещо и ти не знаеш) да се промени, ползам уикендите си да пътувам и да харча парички, означава, че съм многоооооооо по напред от теб във всяко едно отношение - не само с четенето. Аз съм показала, че мога да се справям, ти ревеш, че друг ти е виновен за живота ти...
Айде поскачай, пък после ела или да кандидатстваш за кредитче или да си пуснеш автобиографията за работа, та да ти обясним оттука какво трябва да четеш и дали ще четеш или ще метеш...

Същото го кажи на пенсионер със 139 лв. пенсия, на болен с невъзможност да си плати операцията. На болните от рак, лишени от жизненоважни лекарства. На майката с болно дете, която няма право да му е асистент и мизерните средства, с които е принудена да оцелява. На децата, които са изгубили майките си при раждането им, от немарливи и алчни доктори. На родителите, загубили децата си нелепо от същите. На всички хронично болни, принудени да дават повече пари за лекарства, отколкото за храна.
На хората, които имат загубено дете или близък - убити, вкл. и от пияни шофьори, без да получат възмездие. На масовия народ, работещ единствено, за да пълни гушите на монопола. На работниците, неполучавали с месеци заплати ( дори от държ. предприятия ) и още, и още ....
Та застани пред тези хора и им кажи, че те си заслужават живота, защото не са умни, колкото теб.
Да ходят и да си скачат, където искат, но да не ти пречат на почивката.
Много цветущи изрази ми идват, но не си заслужава ..... Язък ти за четенето, когато не виждаш по-далеч от носа си.

# 123
  • Мнения: 0
От всичко прочетено до тук мога да ви кажа следното:

"Едно си баба знае, едно си баба бае smile3554   umnikuu и очите си не може да вдигне от върха на носа!"    typeuu

Хубавото от цялата работа е, че нещата се случват със или без вас. А още по-хубавото е, че  промяната НЕ зависи от вас  smile3521

Вместо да препоръчвате другите да се образоват, вземете и вие прочетете някоя и друга книжка. Освен сталин-ленинистката литература има и друга, но вие до толкова сте промити, че стигате само до ... 17 мига от пролетта...
Ако си преместите погледа от върха на носа може и да ви се получи да видите и другите светове ...
Дерзайте! Пожелавам ви успех, Любов и Светлина   newsm10


Пич, фактът, че вместо да рева по площадите и да искам НЕЩО ( ама кво е това нещо и ти не знаеш) да се промени, ползам уикендите си да пътувам и да харча парички, означава, че съм многоооооооо по напред от теб във всяко едно отношение - не само с четенето. Аз съм показала, че мога да се справям, ти ревеш, че друг ти е виновен за живота ти...
Айде поскачай, пък после ела или да кандидатстваш за кредитче или да си пуснеш автобиографията за работа, та да ти обясним оттука какво трябва да четеш и дали ще четеш или ще метеш...

КЛАСИЧЕСКИ ПРИМЕР ЗА НЕНОРМАЛНА К**КА!!
ТАКИВА КАТО ТЕБ ПРИ ПРЯКА ДЕМОКРАЦИЯ В УПРАВЛЕНИЕТО НА ПРЕДПРИЯТИЯТА ЩЕ МИЯТ КЕНЕФИТЕ:))

# 124
  • Мнения: 24 467
Пази си душицата за голямата българска пролет!
Чакаме с нетъпрение развоя. Peace

# 125
  • Мнения: 637
Четейки atenan не знам защо в съзнанието ми изплува пълничък чичка ала Митьо Пищова, който не пропуска да се поФали къф е пичага Mr. Green

По темата. Определено и тая икономическа система ще се срути като всяка друга. Но не мисля, че ще е скоро. Не мисля също и че това, което ще дойде, ще е толкова съвършено. Просто няма как да изградиш съвършено справедлиив свят с толкова несъвършени хора. Трябва съзнанието на всички да е напълно узряло за такова нещо, защото все ще се намери някой да го опорочи още на етап идея. Историята дава много примери за това.

# 126
  • в колонките
  • Мнения: 510
Пази си душицата за голямата българска пролет!
Чакаме с нетъпрение развоя. Peace

   
                  Joy                              Joy                                       Joy

          Не си заслужава изобщо да се отговаря на такъв " матриал" . Остави го да вони в блатото.

# 127
  • Мнения: 1 310
Леле, и този е напръскан! Crazy
Баси порното дето е тази тема и идея. Tired
Добре, че организаторите и участниците са простовати люде и няма да им се получи.   Mr. Green

# 128
  • Варна
  • Мнения: 17 934
Леле, и този е напръскан! Crazy
Баси порното дето е тази тема и идея. Tired
Добре, че организаторите и участниците са простовати люде и няма да им се получи.   Mr. Green

Абе те и на 9 септември са били простовати людете, та току-виж сме започнали наново да градим социализЪма. Така де, пряката демокрация, цялата власт  в народа.  newsm43

# 129
  • Мнения: 4 752

Абе те и на 9 септември са били простовати людете, та току-виж сме започнали наново да градим социализЪма. Така де, пряката демокрация, цялата власт  в народа.  newsm43


newsm43 наистина. Последните няколко страници са страховити... Особено това с пряката демокрация.

По темата - вече е казано, но няма смисъл да искаш незнайно какво от незнайно кого.

Както беше писано по-рано, бих отишла (и съм ходила) на протест от вида "Уволнете еди-кой си, защото е корумпиран". Или "Намалете данъците". Или "Променете този и този закон". Или дори "Искаме оставка на правителството".

# 130
  • София
  • Мнения: 1 074
А пък аз - срещу шистовия газ. Не, не и не! Няма да го допусна!

За какво, мислите, вдигнаха цената на газа и всичко останало - дойде Клинтъновица, като не става напряко, по заобиколен път ще го правят, чрез промяна на общественото мнение, ще видите. След месец ще се появи отново "спасител" да каже ето, глупави българи, как страдате от високи цени, дайте шистово газче да извадим и ще цъфнете в благоденствие. Само заради газа тези не заслужават да живеят - ББ и всички останали са национални предатели и това е истината.

Само че описваният тук протест и особено насрещното предложение са толкова малоумни и все пак зловещи (ако погледнете на страницата им, това си е работено като стройна система от някой почти образован), че лошо ми става накъде избива тоталното неглижиране на нуждите на децата и младите хора тук.

# 131
  • Мнения: 12 662
Брей, толкова хора изпитват носталгия по социализма, пък никой не ще да подкрепи тези бъртвежи.  Това ми възвръща вярата в доброто и в човека.

# 132
  • Мнения: 1 310
Брей, толкова хора изпитват носталгия по социализма, пък никой не ще да подкрепи тези бъртвежи.  Това ми възвръща вярата в доброто и в човека.
Трещи, на мен ми липсва само качествената храна и реда и дисциплината от соца. Peace
 Но това с пряката демокрация ми звучи безумно и налудничаво, особено по начина, по който пионерчето врещи в темата. Crazy

# 133
  • Мнения: 21 415
   Аз пък продължавам да се чудя за ония стажанти от Свищов...

# 134
  • Мнения: 330
WorldRebellion, DpubleTrouble,  ще ми разкажете ли как мина завладяването на улиците, че ме нямаше през уикенда  Simple Smile

# 135
  • София
  • Мнения: 1 074
WorldRebellion, DpubleTrouble,  ще ми разкажете ли как мина завладяването на улиците, че ме нямаше през уикенда  Simple Smile

Както си и мислех - има нещо гнило. Начело им вървеше Йоло Денев с кучето си. Атака номер две... Но доста жалко подобие.

# 136
  • Мнения: 21 415
  как може да събереш все пак някакви хора, и НИЩО смислено да не можеш да сложиш като надслов на тоя протест.. жалко.

# 137
  • Мнения: 0
10-минутно въведение в идеите и визиите за Демокрация на Участието или Пряка Демокрация.
http://vimeo.com/38654755

7-минутно представяне на алтернативният икономически модел на Икономика на Участието.
http://vimeo.com/36155918

Когато има желание се намира и начина!
Голяма част от вас така и не са си направили труда да проверят, за какво по-точно става дума. Явно ви е по-лесно да кажете това е соц и не го щем, отколкото да се опитате да чуете.

Предлагам ви да отделите 17 Laughing минути от живота си и да изгледате филмчетата.
Но, моля ви, оставете всичко, което сте учили, чели, видели и мислите. Опитайте се да изгледате филмчетата безпристрастно.

Бъдете щастливи

# 138
  • Мнения: 330
Ти как реши, че заслужаваш седемнадесет минути от моето време и от времето на момичетата тук ?

# 139
  • Мнения: 6 365
На протеста видях хора без идея, без визия. Олигофренска революция, дето се вика.

Писанията им са неграмотни.

Не искам пак неграмотни да вземат властта. Един път стана и резултатите са ясни. Нека пак да не става. Онова с пряката демокрация са мокри сънища на някакви неграмотници, които пишат множествено число с й. Е, ако това не могат да си оправят, как ще оправят държавата?

Страх ме е, защото хора като тях няма да понасят хора като мен.

# 140
  • Мнения: 21 415
 То и това с  Парекон е направо зловещо.
 

Но Икономиката на участието е икономика на Справедливостта, тъй като институциите на парекон за производство, потребление и разпределение не само не разрушават и не препятстват справедливостта: те я стимулират.  Тук обаче се появява едно усложнение. Какво точно имаме предвид под справедливост? А това вече е спорно.

Парекон отхвърля, разбира се, възнаграждаването на собствеността. И естествено отхвърля възнаграждаването на силата. Ами продукта? Трябва ли хората да бъдат заплащани според обема и стойността на произведеното от тях? Трябва ли да получим от социалния продукт сума, съответстваща на произведеното от нас като част от социалния продукт? На пръв поглед изглежда справедливо – но наистина ли е така?

Да речем, че те вършат една и съща работа за едно и също време с една и съща интензивност. Защо някой, разполагащ с по-добри оръдия на труда ще вземе повече от някой с по-лоши? Защо някой, който някак си е успял да произведе нещо високо ценено, трябва да получава повече от някой, произвеждащ нещо не толкова ценено, но с определена обществена стойност, ако двамата работят еднакъв брой часове с еднакъв интензитет при сравними резултати от работата им върху качеството на живот? Защо някой късметлия в генетичната лотария – например, с гени, обуславящи по-големи размери и физическа сила, по-бързи рефлекси или талант за композиране на музика – ще взема повече от някой с по-слаб късмет в генетично отношение при положение, че и двамата работят в своята специфична област с еднакъв интензитет и с еднакво ниво на изразходване на усилия и неудобства?
Икономиката на участието предвижда за онези, които могат да работят, заплащане според направените усилия и жертви.

Ако двама души събират реколта на полето, като единият от тях е по-силен или има по-добри оръдия, но двамата работят еднакъв период от време с еднакви усилия под едно и също слънце, то тогава дори човекът с по-добри оръдия да е събрал повече от реколтата накрая, при парекон те ще получат еднакво заплащане за еднаквите усилия и жертви.

Ако един велик композитор създаде шедьовър, а добър композитор произведе само прилична пиеса, но всеки от тях е работил едно и също време при едни и същи условия, то при парекон те ще получат еднакво заплащане, макар резултатът от тяхната работа да е очевидно различен.


Ако човек работи по-продължително време, ще получи по-голямо възнаграждение. Ако работи по-усърдно, ще получи по-голямо възнаграждение. Ако работи в по-лоши условия и изпълнява по-непривлекателни задачи, ще получи по-голямо възнаграждение.

Но няма да получи по-голямо възнаграждение -- повече пари -- заради това, че разполага с по-качествени оръдия на труда, или за производството на нещо, което се окаже по-ценно, или дори за това, че има вродени продуктивни дарби.  Колкото до придобитите умения, хората ще бъдат възнаграждавани за труда по придобиването им, за направените усилия и жертви, но не и за произтеклия от това продукт.

Възнаграждаването само на усилията и жертвите, които хората правят в работата си, е спорно. Някои противници на капитализма смятат, че хората трябва да бъдат възнаграждавани за крайния резултат от работата им и тогава един голям спортист трябва да печели крупни суми, а някой добре поставен доктор ще печели много повече от един трудолюбив земеделец или готвач в закусвалня. Парекон отхвърля това. Всъщност при парекон човек, работещ тежка, омаломощаваща и нископроизводителна работа ще получава повече от човек с добра, приятна, високопроизводителна работа.

Ето, такава е нашата трета ценност – една спорна ценност, както вече изтъкнахме. Ние искаме добра икономика, която да възнаграждава усилията и жертвите и, разбира се, да осигурява пълно възнаграждение за хората, които не могат да работят по едни или други причини. Не знаем дали ще успеем да го направим, без сурови и възпиращи последици, но ако е възможно да постигнем този тип Справедливост, то определено е желателно.


 
 НЕЩО ДА ВИ Е ПОЗНАТО? СУРОВИ И ВЪЗПИРАЩИ ПОСЛЕДИЦИ ,А? Я СТИГА С ТИЯ ГЛУПОСТИ.

Последна редакция: вт, 20 мар 2012, 10:57 от Iris04

# 141
  • Мнения: 6 365
Ох, как мразя анти-елитарни строеве!

Ако ще има нов строй, той да е елитарен, да насърчава хората да са по-добри: но не да изкарват повече заради самите пари, а просто да са по-добри и това да се отбелязва.

По-скоро да оставим тъпите да тъпеят, а останалите да се захванем с истински масонски ложи и подобни, където да работим умно, а не усилено.

Ама иначе е гот- тъпите, дето ще им отнеме 10 пъти повече време да измизлят това, което умните мислят за минути, ще взимат повече пари заради усилието...

Мисля, че това ми е познато.

# 142
  • Мнения: 4 752
Iris04, това звучи абсурдно и наистина в първия момент зловещо.

# 143
  • Мнения: 21 415
  Това са тезите на тоя Майкъл Албърт, активиста, дето е критик на пазарната икономика.
  Все едно са ги извадили от книга на Оруел.

# 144
  • Мнения: 12 662
Чак пък зловещо - преживели сме го.
Всъщност при парекон човек, работещ тежка, омаломощаваща и нископроизводителна работа ще получава повече от човек с добра, приятна, високопроизводителна работа.

Виж, ако се върне...

# 145
  • Мнения: 6 365
  Това са тезите на тоя Майкъл Албърт, активиста, дето е критик на пазарната икономика.
  Все едно са ги извадили от книга на Оруел.

Парекон се римува с Харисън Бержерон.

Истина е, преживели сме го. Аз- само малко, виждах как беше забранено в училище да сме елитни, а ми беше обидно как се опитват да ме правят еднаква с двойкаджиите. После стана на мода да си елитен. Искам да си остане така.

# 146
# 147
  • Мнения: 24 467
Боже, какви идеи! Какво новаторство! Патентовахте ли, авторските права защитихте ли? Ако не сте- бързо го сторете! Току- виж другия месец излезе нова книжка с хумор, чийто автор ви ги е откраднал!  #Cussing out

# 148
  • Мнения: 2 123
То и това с  Парекон е направо зловещо.
 

 [/color]
Икономиката на участието предвижда за онези, които могат да работят, заплащане според направените усилия и жертви.

Ако двама души събират реколта на полето, като единият от тях е по-силен или има по-добри оръдия, но двамата работят еднакъв период от време с еднакви усилия под едно и също слънце, то тогава дори човекът с по-добри оръдия да е събрал повече от реколтата накрая, при парекон те ще получат еднакво заплащане за еднаквите усилия и жертви.

Ако един велик композитор създаде шедьовър, а добър композитор произведе само прилична пиеса, но всеки от тях е работил едно и също време при едни и същи условия, то при парекон те ще получат еднакво заплащане, макар резултатът от тяхната работа да е очевидно различен.[/color]

 

не само зловещо, но порочно и развращаващо ... да не говорим, че е противоестествено. Слава богу това е толкова против природата, че подобни философии от само себе си отпадат, уви понякога с твърде тежка цена

Общи условия

Активация на акаунт