Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

  • 5 март 2012, 22:21 ч.

Бучка след Фраксипарин 0,4

  • 881
  • 2
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 087
От 25 януари по предписание на моя лекар за две седмици всеки ден биех Фраксипарин 0,4 и пиех по таблетка Аспирин Протект. След това един ден - фраксипарин, на следващия - аспирин протект до сега. След вчерашната инжекция Фраксипарин днес следобед се появи постоянен сърбеж на мястото (случвало се е и преди, но е отшумявало, докато сега е постоянно), розово петно около мястото и напипах твърда бучка отдолу с големината на бобено зърно. Тъй като следващият ми контролен преглед е на 28-ми март (сега съм 7г.с.) и дотогава трябва да продължа схемата с инжекциите и таблетките, исках да попитам дали появата на бучка е притеснителна и дали е нужно да ходя на лекар за това (не ми се иска да безпокоя лекаря ми ненужно)? Предварително благодаря за отговора!

# 1
  • Мнения: 2 445
Здравейте!

Подобни оплаквания се получават най-често от иглата. Сърбежът и уплътненията постепенно ще отшумят. За облекчение на оплакванията Ви, можете да правите компреси с риванол. При апликация на следващата инжекция, изберете друго място за поставянето й.

Поздрави,
Д-р Надя Магунска
АГ Болница "Д-р Щерев"

# 2
  • София
  • Мнения: 1 087
Много ви благодаря, д-р Магунска, за бързия и изчерпателен отговор, успокоението и помощта!

Общи условия

Активация на акаунт