151 СОУ в кв. "Овча купел"

  • 7 606
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 9
Здравейте!  Hug

Голямата ми дъщеря на есен ще бъде първолаче   Grinning Засега съм се насочила да я запиша  в 151СОУ в кв. "Овча купел". Разгледах форума, прочетох много мнения , добри и лоши. Бихте ли ми препоръчали учителка за първи клас, която тази година ще поеме първолаците Hug

# 1
  • София/Овча купел 2
  • Мнения: 984
Моето момиченце също ще бъде есента първолаче.Ние сме се насочили към 88мо СОУ,но ще следя темата с интерес.Чух добри отзиви за занмалнята в 151во,всичко си пишели там,не оставало нищо за в къщи.

# 2
  • Мнения: 4
И аз се ориентирам за 151-во. Може ли малко повече информация за училището като цяло. Кои са учителите за първи клас 2012/13г.? Какво можете да кажете за занималнята. Имам две познати деца там, и родителите им са доволни, но пък в нета прочетох доста проиворечиви мнения... Помощ - най вече за учител....

# 3
  • Мнения: 2 085
Доколкото съм запозната-там не може да се избира учител Peace

# 4
  • София/Овча купел 2
  • Мнения: 984
И аз така разбрах.Нямат профилни паралелки и децата се разпределят по класовете.До колкото разбрах и занималнята се заплаща - 70лв на месец,а според мен би трябвало да е безплатна,нали целодневното обучение е задължително.

# 5
  • Мнения: 2 085
Говорих с помощник-директора относно занималнята-обясни ми, че досега родителите са предпочитали платената занималня, защото там разделят децата от класа на две групи Thinking.Докато едната група учи, другата играе, после се сменят.Недостатъкът на "безплатната" занималня бил, че един учител се занимава с целия клас  Rolling Eyes

# 6
  • София
  • Мнения: 940
Дъщеря ми учи там до 4-ти клас. Попаднахме на страхотен учител - госпожа Здравка Ботева. Тази година води първокласници. Занималнята не знам дали е платена. Ние плащахме за така наречените дейности, с които се занимаваха децата след подготовката за училище. Всеки ден различни - английски, театър, екология, спорт, керамика, рисуване, лего. Класната им водеше занималнята и съответно децата пишеха и наблягаха на необходимото за другия ден. Разделяха ги на групи. И после на дейности докато дойде време да тръгнат автобусчетата. Ние ползвахме транспорт. Много съм доволна. Автобусчето спираше сутрин до блока и вечер пак там я сваляха.

# 7
  • Мнения: 2 085
На мен ми се видя много тъпо обяснението на пом.-директорката..., като се замислих-какво им пречи да разделят децата на две групи и в "безплатната" занималня, след като така или иначе има достатъчно учители?Но, както и да е, може би тя е нова и не знае, че се плащат именно "дейностите" Simple Smile

Последна редакция: пн, 09 апр 2012, 20:32 от klaris

# 8
  • София
  • Мнения: 181
 Доколкото имам информация, директорката миналата година е казала, че няма неплатена занималня, защото никой родител не е пожелал, друг е въпросът, че при подаването на документи никой не те и пита. Явно този е начинът учителите да си докарват над заплатата (на частно) повече отколкото биха получавали ако тези часове им се плащат от общината. Не знам колко са, но сигурно са унизително малко за труда, който полагат (ако са съвестни и работят както трябва). Може би точно това е и причината това у-ще да е едно от желаните в квартала, защото явно като са по-мотивирани преподавателите - и повече усилия полагат. Не знам доколко няма конфликт на интереси... Платената занималня има и друг плюс - вероятнстта от интегриращи се деца от определена малцинствена група е сведена до минимум.

Общи условия

Активация на акаунт