Парфюмни размисли и страсти - 151

  • 50 266
  • 734
  •   1
Отговори
# 45
  • Чукарландия
  • Мнения: 4 511
Ах, момичета! Какво да ви кажа?!? Като няма свястна парфюмерия в радиус от 50-60 км, започваш да се специализираш в покупка (на парфюми) на сляпо. Но определено ще потърся мостри на Монталите, преди да се засиля за един цял-целеничък. А утре ми пристигат Absolu Rochas, She Wood Velvet Forest Wood DSQUARED² и Le Baiser Lalique. Незнам дали при вас е така, но аз толкова, толкова се вълнувам (винаги) и като си взема кашончето, такава радост, такова чудо, очите ми светват като на ромче пред сладкарска витрина! Един мирис само, а толкова много щастие! newsm68

П.П. А Розата на Пол Смит много ми напомня на нещо, което съм имала, но пусто, не мога да се сетя. На вас напомня ли ви на нещо познато?

# 46
  • Мнения: 2 052
BBeLLa , честити нови придобивки  Simple Smile
На 99,999% съм сигурна, че ги знаеш, но все пак - ето два сайта,  споделени от момичетата в тази тема, от които може да се поръчват проби на интересни и трудни за намиране в БГ аромати:
http://www.ausliebezumduft.de/duefte.html
http://theposhpeasant.com/category_6/Sampler-Sets.htm

# 47
  • Чукарландия
  • Мнения: 4 511
BBeLLa , честити нови придобивки  Simple Smile
На 99,999% съм сигурна, че ги знаеш, но все пак - ето два сайта,  споделени от момичетата в тази тема, от които може да се поръчват проби на интересни и трудни за намиране в БГ аромати:
http://www.ausliebezumduft.de/duefte.html
http://theposhpeasant.com/category_6/Sampler-Sets.htm

Не, наистина не ги знаех. Пардон, Pixie ми ги беше препоръчала. Благодаря ти! Благодаря и на няколко парфюмни феи, които ме запознаха с мириси, които не съм подушвала. Всички сте толкова отзивчиви, мили и ... нямам думи. В днешно време, когато всеки се е свил в черупката си, озлобен и дръпнат е прекрасно да намериш хора, които са толкова FRIENDLY! Парфюмната страст ще спаси света! Hug

# 48
  • София
  • Мнения: 5 656
BBeLLa, вече знаеш - като получиш придобивките, веднага отчет и мнение тук  Peace Hug

# 49
  • Чукарландия
  • Мнения: 4 511
BBeLLa, вече знаеш - като получиш придобивките, веднага отчет и мнение тук  Peace Hug

Да, разбира се. Само, че като не мога да описвам като вас?!? newsm45

# 50
  • Мнения: 813
Red Aoud Montale - не е дадена роза в състава, а казвате че е отчетлива хм може би този уд ще пробвам най-напред като се престраша ThinkingВ него има ли нещо зъболекарско? Thinking

# 51
  • София
  • Мнения: 5 656
BBeLLa, вече знаеш - като получиш придобивките, веднага отчет и мнение тук  Peace Hug

Да, разбира се. Само, че като не мога да описвам като вас?!? newsm45
А ти опита ли?  Wink

# 52
  • на терасата
  • Мнения: 660
А Розата на Пол Смит много ми напомня на нещо, което съм имала, но пусто, не мога да се сетя. На вас напомня ли ви на нещо познато?

Не съм имала нещо подобно преди, но това е парфюма ми за лека нощ, абсолютен фаворит, когато имам нужда от успокоение и релакс. Ароматът на роза е доказан антидепресант.

# 53
  • Мнения: 31 165
Red Aoud Montale - не е дадена роза в състава, а казвате че е отчетлива хм може би този уд ще пробвам най-напред като се престраша ThinkingВ него има ли нещо зъболекарско? Thinking
Има страшно роза и страшно зъболекарско. Mr. Green Много е хубав, но гътва повечето хора. С тези парфюми внимателно.

# 54
  • Чукарландия
  • Мнения: 4 511
BBeLLa, вече знаеш - като получиш придобивките, веднага отчет и мнение тук  Peace Hug

Да, разбира се. Само, че като не мога да описвам като вас?!? newsm45
А ти опита ли?  Wink

Хаха, искаш да ми се смее цялата бг-мамма? newsm62
Е, поне ще е весело.

# 55
  • София
  • Мнения: 5 656
Досега никого не сме изяли тук (е, ако не броим недоброжелателните хора, но ти не си от тях). Смело!  Peace

# 56
  • Мнения: 233
Ще ви изпусна - толкова работа имам, че едва гледам в момента, но ще драсна няколко реда.
Харесвам oud, но не винаги и не във всякакви комбинации. Може и да си спомняте, а може и да не си - последно Aoud Immortel на Byredo ме депресира твърде много и го пратих на друг човек.
Монталите вече май са класика, но и там нещата не са лесни (както са писали повечето, които ги познават). Жулиетеният го понасям, но не винаги. Л'Артизанският - също. Вече си мисля, че откривам загнила дървесина къде ли не, макар и да няма по пирамидите. Мода или не, хубаво е да има нещо различно и когато вървиш по улиците да не лъхва само на цветно-мускусни, сапунени или пачулено-розови ухания (да, роза с пачули усещам основно в метрото, когато пътуват юпитата).
Аз днес уцелих времето за развитие на красотата на Au Lac, за която говореше Натали. В студа нищо не му разбирах, но сега е прекрасен! Зелена феерия, цветя, вода...всъщност първият акватик от много време насам, който ми "хваща носа"!

Ббелла, хич не се офлянквай - и да кажеш:"много хубав, мирише на пролет" пак е нещо! Ане ще трябва да пробвам някоя новобранка на вкус, ама А де, не щат да идват на срещите...

# 57
  • Мнения: 202
откраднах Joy Joyот половинката Aoud Lime--полудявам от него- но определено са аромати с особен характер-винаги мога да разпозная един такъв--колегите обаче го определят като " миришеш на лекарства" Sick Sick но това не ме спира да си го ползвам с най- огромно удоволствие

# 58
  • Чукарландия
  • Мнения: 4 511
Ще ви изпусна - толкова работа имам, че едва гледам в момента, но ще драсна няколко реда.
Харесвам oud, но не винаги и не във всякакви комбинации. Може и да си спомняте, а може и да не си - последно Aoud Immortel на Byredo ме депресира твърде много и го пратих на друг човек.
Монталите вече май са класика, но и там нещата не са лесни (както са писали повечето, които ги познават). Жулиетеният го понасям, но не винаги. Л'Артизанският - също. Вече си мисля, че откривам загнила дървесина къде ли не, макар и да няма по пирамидите. Мода или не, хубаво е да има нещо различно и когато вървиш по улиците да не лъхва само на цветно-мускусни, сапунени или пачулено-розови ухания (да, роза с пачули усещам основно в метрото, когато пътуват юпитата).
Аз днес уцелих времето за развитие на красотата на Au Lac, за която говореше Натали. В студа нищо не му разбирах, но сега е прекрасен! Зелена феерия, цветя, вода...всъщност първият акватик от много време насам, който ми "хваща носа"!

Ббелла, хич не се офлянквай - и да кажеш:"много хубав, мирише на пролет" пак е нещо! Ане ще трябва да пробвам някоя новобранка на вкус, ама А де, не щат да идват на срещите...


Ааа, ще дойда с най-голямо удоволствие, сигурно е много яко (както казват синовете ми)!

# 59
  • София
  • Мнения: 970
Чудесна встъпителна статия - Атти   bouquet. Аз все още не съм тествала уд в парфюм, ще мога да го направя, ако се престраша да си поръчам мострите на JHG.  Парфюмната ми идентичност е още с размерите на градинско джудже, та не знам как ще ми понесат т.нар. "присъствени" парфюми (не че харесвам леки и плодови, например...), макар че ми допада страстно мразения тук Light Blue, който ще да е присъствен поне с оглед на лавината негативни реакции, които събужда  Mr. Green. Това малко ме натъжава всъщност, но всеки с вкуса и носа си.  Wink


С удоволствие бих се възползвала от живия щит Оле, като обещавам да върна жеста при нужда по време на туберозна атака  Mr. Green
Атти, ще си бъдем като цветята и пчеличките - взаимно полезни и животоспасяващи една-друга  Grinning (тази симбиоза си имаше биологичен термин, ама сега не се сещам).

Оле, мутуализъм (ако оцеляването на организмите зависи от взаимополезното им взаимодействие), и протокооперация (ако взаимодействието им не определя оцеляването, а е само полезно).  Laughing

Имам и един въпрос - често тук се натъквам на определението "алдехиден" за аромат и се чудя какво се разбира под това. Според Уикипедия алдехидни са много аромати, тъй като "алдехидите" като органични съединения (самостоятелно или в комбинация с други съединения) придават специфичния мирис и вкус на канелата, кориандъра, ванилията, и цяла група цитрусови растения например.  Shocked Статията във Fragrantica беше доста неясна също. Извинявам се за малко досадния въпрос и се надявам някой да има търпение да отговори.   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт