Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 6 март 2012, 13:48 ч.

Що е то щастливо семейство?

• 17 920
  • 231
  •   1
Отговори
  • Bon Temps, Louisiana
Това ми е питането. Какви условия в една връзка трябва да бъдат изпълнени за да се нарече тя щастлива?

Едно време, когато бях дете чувах, че било достатъчно мъжът да не пие, бие, изневерява, а жената да не прави последното, да си гледа задълженията, и това било щастието. Много опростено ми се вижда макар изпълнението на горните да осигурява спокойно ежедневие.

# 1
  • точно тук и сега
   Да се одобряват взаимно бих казала. Щях да напиша да се обичат, но се сетих за родителите си, които определено се обичаха, но толкова не се одобряваха, че връзката им беше по-скоро нещастна. Моята собствена бих определила като щастлива поради взаимното възхищение и одобрение, което си остана и след като поотминаха лигавките работи.

# 2
  • София
Да ти е гот да се прибереш вечер. Нищо повече!

# 3
  • Майничка
С топла манджа и бутилка Кока-Кола вечер на масата, около която са събрани всички. Wink

# 4
  • При най-страхотния мъж...
За да съм щастлива аз в една връзка, трябва да се чувствам :обичана, уважавана, подкрепяна, себе си (т.е., да не ми се налага да влизам в роли заради спокойствието на другия).
За семейство,трябва и двамата да се чувстват така.
Мъж, който не пие, не бие и не изневерява, може така да ти стъжни живота, че....не знам какъв критерий може да е това.

# 5
Еднакви житейски възгледи и ценности, еднакъв мироглед.
Всеки от двамата да притежава качества, които са ценност за другия.

Чувствам се щастлива в семейството, защото освен любов имам и подкрепа , и разбиране, и спокойствие.

# 6
Зависи какво търсиш. Има хора които под щастливо семейство разбират мъжа и жената да ходят по клубове, партита, дискотеки, ресторанти и екскурзии и да правят добър секс. Е, може да се карат от време на време, но пък какъв живот живеят само.

Лично аз се чувствам щастлива до мъжа си, защото гледаме в една посока. Искаме еднакви неща, разбираме се, прибирам се у дома с желание и нетърпение. Чувствам спокойствието и уюта, които искам и от които се нуждая. Грижим се един за друг и се подкрепяме, а той е човекът, който винаги знае кога и какво да каже, за да ме накара да се почувствам добре или просто да ме разсее. Това също звучи простичко и е, но ме кара да се чувствам наистина добре.

# 7
  • Враца
Щастието всеки го разбира различно.
Може би когато си щастлив с другия и той с теб.
Дали ще има съвпадение на възгледи, мироглед или допълване, понякога противоречия не определя щастието на едно семейство.Опитвам се да избегна от клишето, но май, най - точната дума си остава- когато хората се обичат.

# 8
Семейното щастие за мен се изразява в това, да се прибираш вкъщи с удоволствие и нетърпение.  Heart Eyes

# 9
да умеете двамата да се чувате, да комуникирате и да няма доминантен във връзката.

# 10
  • Скиталец
Около мен не познавам щастливи семейства. Как тогава моето да е такова?
Не знам какво е.

# 11
Като се прибера вкъщи да ми е хубаво и топло, като гушната в пухено одеяло пред камина. Да ми е спокойно, да има с кого да си поговоря, да усещам, че и той го иска и му е интересно. Не разбирам мълчанието вкъщи. Всъщност, много близки хора могат и, когато си мълчат, пак да се чувстват добре, но то е различно от другото мълчание. Съгласна съм, че един непиещ, небиещ, носещ вкъщи пари, тих, добър и с още общоприети качества мъж може да ти стъжни яко живота. Знам ли, щастието за всеки е различно, важното е да ти е добре с човека вкъщи. Сигурно няма правила. Peace

# 12
  • София
Когато и двамата мечтаят всеки един свободен момент да прекарат с другия , когато и двамата вървят в една и съща посока и когато знаеш,че другия независимо от всичко ще бъде до теб и ще те подкрепя.

# 13
  • София
Това с мечтите заедно за мен е в началото, днес имам нужда и от време сама осъзнах  Laughing

# 14
  • Dreamland
Това ми е питането. Какви условия в една връзка трябва да бъдат изпълнени за да се нарече тя щастлива?

Едно време, когато бях дете чувах, че било достатъчно мъжът да не пие, бие, изневерява, а жената да не прави последното, да си гледа задълженията, и това било щастието. Много опростено ми се вижда макар изпълнението на горните да осигурява спокойно ежедневие.
Simple Smile
ЗАвиси...
Какво очакваш да чуеш?
Формула , лична история или фантазия?

Редакция на ключовите думи на тема

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Активация на акаунт