Третата сливица - лечение, мнения, препоръки - 7-ма тема

  • 447 765
  • 3 736
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2
 С много лекарства сме-противоалергични, Еуфорбиум, при нужда Виброцил и т.н.т. Но търся всякакви алтернативни методи, зашото тези лекарства според мен само подтискат проблема, а не го лекуват.А проблема се състои от наследтсвен крив носен канал или нещо от рода и така не може да се вентилира.Благодаря за инфото ще пробвам и с него дано има някакъв ефект.  bouquet

# 46
  • София
  • Мнения: 43 903
не носен канал, а евстахиева тръба.  

виж и тези статии
http://www.lolov.com/frames/container/info/faq/ear/child_otitis.html
www.medinfo-bg.com/admin/upload/147-122042567http://www.lolov.co … 2e3fa1b43050b.pdf

Докато ти дойде еърдока прави ръчните масажи
http://www.youtube.com/watch?v=seqE-yaKNsM&feature=player_embedded#!

# 47
# 48
  • София
  • Мнения: 714
И Рони се зарази от мен.  Sad Посред нощ капки в ушите. Чистене на нос и т.н.
Опита се да направи ларингитен пристъп, но се размина само с 2-3 изкашляния, слава богу.
От сутринта инхалации на тенджерката с борови връхчета, Ериус, сиропче, хомеопатия, масажи за ушите и надуване на отовента. Ох, дано се размине  Praynig
Утре ще я водя при Стоянов да види ушите, че са заглъхнали.

# 49
  • София
  • Мнения: 714
Angel_Dust, благодаря.
Не смея да експериментирам с билки, че като е  в ларингитна криза всичко ни е забранено. Мед, лайка, мента, бонбони.
Въпреки, че му е противопоказно давам лайка, че поне да преглъща.
Направо се чудя,  той не кашляше толкова много, колкото се задушаваше и гърлото му свистеше.
Сополи няма.
\

Рони ми правеше такива пристъпи редовно. Когато се зарази с вирус не развива болестта на вируса, а прави алергичен ларингиален пристъп към самия вирус. Така ми го обясни лекарката. Стискат бронхите и не могат да се изкашлят. Много е страшно наистина.
Само плумикорта ни помага на инхалации. В следствие на пристъпа за нула време правеше бронхит и дори пневмония. Не пиехме АБ, а само медрол по схема.
Води ли го да го чуят?

# 50
  • Пловдив
  • Мнения: 1 029
за нашето ухо да кажа-вчера,снощи ,днес не се е оплакал да го боли,нито е ревнал,нито е изпищявал,нищо,няма и Т.Но като го питам -боли ли те,ми отговаря "ДА",и си ги натиска с пръстчето и пак потвърждава,че го боли,навътре някъде.
Според вас  ако се развива отит-не трябва ли да мрънка/реве  от болка,дори и кратковременна?чудя се  newsm78

както писах и по назад-докато пи Цедакс преди 2 месеца пак така го беше заболяло същото ухо,тогава пищя,тръшка се,рева,водихме го на дежурен УНГ,защото беше 22 часа,и онзи не е казал да е възпалено,укорил мъжа ми защо държим детето с възпалена трета сливица.

# 51
  • София
  • Мнения: 43 903
може би по-точно не се развива в момента, а се успокоява. Болката не винаги е чак толкова остра, че да плаче детето, но може още да си го усеща и да го понаболява.

# 52
  • Пловдив
  • Мнения: 1 029
защото самият той се държи все едно нищо му няма,и в момента в който  го питам,вика,а да боли ме

# 53
  • София
  • Мнения: 43 903
аз по моето дете бих решила, че просто болката е лекичка и съвсем търпима, т.е. той не ме  лъже кога го боли, така или иначе.
И моят не винаги плаче от ухо, само когато много боли...и сега му сложиха ДТК, първият ден не го боля много, вторият мрънка и искаше компреси, вчера каза че не го боли, само ако много натисне мястото.... та и с ухото така... не винаги боли като за уплакване и рев. Ти все пак нали и отипакс слага(междо другото когато боли едното ухо винаги и двете се леуват, също и се капят капки в двете ноздри...това защото сега прочетох, че си капала само в дясните, не за друго но мн често иначе като излекуваш 1 ухо може да почне другото, а и  може едното да го боли повече, но и двете да са възпалени)

# 54
  • Пловдив
  • Мнения: 1 029
ами всъщност забравих да напиша,че след разговора в събота с лекарката,му слагах повече пъти Виброцил в нослето,значи нито Нурофен  съм давала,нито Отипакс съм слагала.В същия ден събота исках да видя без тези неща дали ще продължи да го боли,и ако да да отидем на лекар,по принцип не обичам без преглед да слагам и давам каквото и да е.И понеже детето не се оплака повече в събота нито следобеда,нито вечерта,нито му слагах нещо,нито отидохме на лекар.

някоя мама беше писала по напред за Клацид и хремата,ами по това което виждам,сополите му ту спират,ту текват,цяла нощ може да спи спокойно,а като стане текват навън сополки и се прибърсва цял ден.
Вече трябва да спирам с виброцила и ще почваме Гаразон в носа,такава схема ни беше направила УНГ,а след като пие Клацид 10 дни,от 11-я му изписа Кларитин.

# 55
  • Once there was a Hushpuppy...
  • Мнения: 12 358
Ох, аз не знам с този Клацид, какво се научиха тези лекари да го дават за всичко. То, вярно че е широкоспектърен и е добър, но все пак е хубаво да го нацелят. Мин. година аз лично го пих 3пъти и само 2 от пътите беше верния Peace
Егати, изтормозиха децата с по няколко АБ, докато им ги нацелят!

# 56
  • София
  • Мнения: 43 903
а за какво гаразон в носа? и ако се стига до АБ капки защо чак сега пък до сега виброцил?
нещо много странна схема на  лекуване...

# 57
  • Once there was a Hushpuppy...
  • Мнения: 12 358
Angel_Dust - и на мен ми се видя странно, просто за да не пиша мнение за лечение на отит/без да съм много компетентна/ предложих на niko11/както и останалите тук/ да търси друг УНГ. Направо в нейния оплетен случай е наложително. Все пак това са деца, а не крави/както някои лекари смятат, че лекуват/ Peace

Иначе за Гаразон мога да кажа, че го слагахме 10 дена/до вчера/ в носа за свиване на 3та сливица. Когато го заведох мин. седмица при 2ри специалист,за да ми даде мнение дали е за вадене разбрах, че в момента е 2ра степен  и не се налага операцията.

# 58
  • Мнения: 107
Знаете ли дали мога някъде да направя само тимпанометрия на сина ми без да му правят преглед. newsm78
Немога да чакам 45 дни докато стане прегледа при Френгов - искам да видя има ли подобрение Confused

# 59
  • Пловдив
  • Мнения: 1 029
когато  сме ходили при  при нея през изминалите години,2 пъти  е изписвала първо АБ капки,и след 10 дена слагане носа се отпушва,като ми е правело впечатление обаче,че носа се отпушваше след като спра да ги слагам,а не докато ги слагам.В тези случаи и тя е казвала че ако няма ефект след тях или се влоши състоянието ще минем към антибиотик.Други 2 пъти му е изписвала антибиотици,но състоянията са били съпроводени с висока Т единия път,и с антибиограма за стафилококи другия.Т.е. тя не изписва току така антибиотик,незнам в момента като го предписа какви бяха точно мислите й,но така или иначе когато го заведох детето беше вече 3 дни с висока Т,и след приема на Клацида спря да се качва.

При вашите деца като е увеличена 3-та сливица,подуват ли им се лимфните възли на врата?
при моето са огромни,и той като е слаб,само като си мърда главичката се виждат 2 огромни топки на врата,и откакто пие АБ,поспаднаха.

Общи условия

Активация на акаунт