Третата сливица - лечение, мнения, препоръки - 7-ма тема

  • 448 689
  • 3 736
  •   1
Отговори
# 3 675
  • Мнения: 1 479
Е как да не е нищо особено тая операция?! Това, че трае половин час, не я прави изобщо безобидна. Първо упойки, второ-знаете ли с какъв уред се извършва (в повечето случаи) тази операция? Това е все едно да направиш кюртаж, но не на матката, а на гърлото. С нещю като кюрета се остъргва излишната лимфна тъкан към небцето (носната кухина). Ако ви кажа и опасността от следоперативни кръвоизливи, дали ще вденете, че тази ОП не е безобидна и е добре да се прави само в много крайни случаи? Дано повече майки вденат...и отидат на алерголог...и се въоражат с търпение...и излекуват децата си...по другия начин...без ОП

# 3 676
  • София
  • Мнения: 1 079
Е как да не е нищо особено тая операция?! Това, че трае половин час, не я прави изобщо безобидна. Първо упойки, второ-знаете ли с какъв уред се извършва (в повечето случаи) тази операция? Това е все едно да направиш кюртаж, но не на матката, а на гърлото. С нещю като кюрета се остъргва излишната лимфна тъкан към небцето (носната кухина). Ако ви кажа и опасността от следоперативни кръвоизливи, дали ще вденете, че тази ОП не е безобидна и е добре да се прави само в много крайни случаи? Дано повече майки вденат...и отидат на алерголог...и се въоражат с търпение...и излекуват децата си...по другия начин...без ОП

Еми,имам честта да съм от простите майки,съжалявам!!!!!!!

# 3 677
  • Мнения: 6 521
etaniel, радвам се, че при твоето дете алерголог е помогнал, но при моето само се влошиха нещата. Проблемът определено си беше за УНГ. Редовно проследяване, профилактични прегледи, преглед буквално за всяка кихавица, аб само в краен случай и... успя да го "израсне". Сега обаче няма да тръбя из форума, че другите са непросветени и не трябва да оперират децата си, защото ще пораснат и ще мине само. Защото знам какво е детето ми да не чува със седмици, да държи т с дни, да прави ларингоспазми от най-малкото възпаление... Ако бяха казали да оперираме като единствен изход - щях. Нашият лекар обаче не бърза и имах 100% доверие в него и в това, което прави. При нас всеки път проблемът са били бактерии в сигнификантни количества, това алерголог как ще лекува?

# 3 678
  • Sofia
  • Мнения: 3 485
Аз също обясних, че малкият беше със запушени уши и не знам алергологът как щеше да помогне. Не казвам, че не е за алерголог, но първо трябваше унг да се намеси. Бъди сигурна, че преди да подложа детето на операция съм се интересувала какво представлява процедурата.

# 3 679
  • Мнения: 965
Моля, препоръчайте ми добър доктор за вадене на трета сливица с лазер в СофияМед
Може и такъв в друга болница, без ВМА, но да е с лазер

# 3 680
  • Мнения: X
geni_66 , защо държите да е с лазер? При дъщеря ми нещата отиват към вадене на сливицата, вероятно в Пирогов. Няма проблеми със слуха, няма и чести ангини. Прави чести бактериални инфекции, предполага се, че от там. Много бързо лепва всякакви вируси, хремите не минават със седмици. Не съм разпитвала с какво точно правят операциите там.

# 3 681
  • Мнения: 965
geni_66 , защо държите да е с лазер? При дъщеря ми нещата отиват към вадене на сливицата, вероятно в Пирогов. Няма проблеми със слуха, няма и чести ангини. Прави чести бактериални инфекции, предполага се, че от там. Много бързо лепва всякакви вируси, хремите не минават със седмици. Не съм разпитвала с какво точно правят операциите там.

мисля, че е по-добрият вариант, знам ли.... казват, че няма болка, няма кървене, а възстановяването е по-бързо

# 3 682
  • Sofia
  • Мнения: 3 485
geni_66 , защо държите да е с лазер? При дъщеря ми нещата отиват към вадене на сливицата, вероятно в Пирогов. Няма проблеми със слуха, няма и чести ангини. Прави чести бактериални инфекции, предполага се, че от там. Много бързо лепва всякакви вируси, хремите не минават със седмици. Не съм разпитвала с какво точно правят операциите там.

мисля, че е по-добрият вариант, знам ли.... казват, че няма болка, няма кървене, а възстановяването е по-бързо
При нас не беше с лазер и също нямаше болка и кървене. Дори диетата, която препоръчаха в болницата, спазвахме 2 часа Simple Smile

# 3 683
  • Мнения: 40
Здравейте, моля за мнения за д-р Меджидиев, Пирогов. Става въпрос за операция на трета сливица на дете.

# 3 684
  • Мнения: 1 479
Аа ама не сте прочели добре. Ние също оперирахме. Но подобрение немА. Щото проблемите му бяха и са от алергия към прах и акари. Моя апел е да се заемете навреме с алергията, да не позволите да се разрастне сливицата до степен за оп. То е ясно, че като стане голяма, толкова, че да причинява беди, се маха. После се бори алергията. Но ако можете заемете се още от първите симптоми на дечицата с алергията. Унг не ви трябва в началото.

# 3 685
  • Мнения: 2 988
А при премахване с ултразвуков лазер как протича възстановяването? Трудно ли е? Тази седмица сме пак на консултация с УНГ, за да решим какво ще предприемем. Попаднахме на лекар, който не бърза да оперира, но искам да съм подготвена в случай, честигнем до там.

# 3 686
  • Мнения: 1 479
Подготвена никога няма да сте щом става дума за оп. Възстановяването и при стандартната оп е бързо, въпросът е, коя е по-рискова. Те вече не бързат да оперират, щото вероятно нямат изгода...търсете алерголог...Мустаков е ок, въпреки че за мен е силно прехвален...

# 3 687
  • Мнения: 2 988
Разбирам, че трябва да направим и консултация с алерголог, но ние сме от Асеновград и съответно- тук алерголози няма. В Пловдив ни е най-близо, но там нито един не е читав. Явно ще трябва да ходим до София, но в момента няма как. Искам дори и да не направим операция, да ни изпишат нещо за свиване на сливицата, защото детето изостава все повече от връстниците си. А и всички питат защо се лигави, бебе ли е и т.н. Той няма как да каже какво му е, срамува се и става още по-зле.  Логопедите отказват да работят с него и казват- махнете сливицата и ще проговори. Моля се лекарствата да помогнат, но ще видим... Лекарите ще преценят.

# 3 688
  • Мнения: 1 479
Ако детето е под 3 г тестовете за алергия може да не са точни. Сливицата би се свила, ако се потисне алергията...това трае между 3-12 месеца. Какво общо има сливицата с проговарянето? Измерван ли му е слуха? Всяко дете се развива индивидуално, какво значи изостава? Кой го каза това? Съседи, роднини? Всезнайковци? Ако можете запишете час при алерголог Мустаков в София, ще Ви помогне, но ще струва скъпо

# 3 689
  • Мнения: 353
Разбирам, че трябва да направим и консултация с алерголог, но ние сме от Асеновград и съответно- тук алерголози няма. В Пловдив ни е най-близо, но там нито един не е читав. Явно ще трябва да ходим до София, но в момента няма как. Искам дори и да не направим операция, да ни изпишат нещо за свиване на сливицата, защото детето изостава все повече от връстниците си. А и всички питат защо се лигави, бебе ли е и т.н. Той няма как да каже какво му е, срамува се и става още по-зле.  Логопедите отказват да работят с него и казват- махнете сливицата и ще проговори. Моля се лекарствата да помогнат, но ще видим... Лекарите ще преценят.

Моя син 2 години пи антихистамини,всякакви ериус,кетотифен,все ми викаха той е малък за операция...махнахме я на 3,6годинки и наистина вече го няма онова хъркане,но все така стои с отворена уста,понякогаму се събира много слюнка и забравя да я преглъща  ...Дори унг ми вика май имаме рецидив,щото стоял с отворена уста ( чудят се как да гълтат пари от касата )а вече е навик... На логопедите много им здраве,това е абсолютна глупост....Наистина,ако е много зле положението най добре я махайте,но не очаквайте че ще проговори след като я махнете....Трябва ви логопед,който да работи с детето,както и психолог....Минала съм по този път и знам колко е трудно

Общи условия

Активация на акаунт