Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 6 март 2012, 19:00 ч.

Изгаряне- за колко време минава?

• 6 936
  • 9
  •   1
Отговори
  • София
Момичета, питах в една друга тема, но никой не ми отговори? Изгорих се преди 2 дни с кафе и сега имам мехур и червено, общо около 3-4 см. на ръката. Намазах веднага с Дефламол, сега съм на прочутия крем от Костинброд. Вероятно и вие някога сте се горили... кажете моля за колко време горе-долу изчезва?  Cry Също така приемам всякакви предложения за мазила. Споделете какво ви помогна.  Peace  bouquet Hug

# 1
Зависи колко е дълбоко изгарянето/какви слоеве е засегнало/.
За 2 седмици би трябвало да отшуми ако е по-повърхностно.
Баща ми си изгори лятото кракът с гореща ламарина и зарастна напълно за почти 2 месеца.
Костинбродския крем е супер Peace

# 2
  • София
Благодаря за отговора!
Още един въпрос- може ли изгореното да се мокри или не е добре?  Peace

# 3
  • София
Може да се мокри.Но гледай да не откъснеш кожата,че боли много.Също така е добре по-възможност да държиш изгореното без превръзка по възможност.

# 4
  • София
Ами моето вече е кафяво. Ужасно сърби, но се старая да не го пипам. Предполагам от тук следва белене на кожата.
Кремът от Костинброд наистина помага!
 Peace

# 5
  • София
Щом сърби значи минава.По принцип при изгаряне веднага е добре да сложите кисело мляко на изгорялото място.Ако е студено е още по-добре.То притъпява болката и не се получават мехури.

# 6
  • София
Веднага сложих кисело мляко- появи се мехур! После слагах лед, дефламол, крем Костинброд. Според мен си зависи от изгарянето. А и да кажа, че е добре според мен да се пие витамин В комплекс! Киселото мляко успокоява иначе.

# 7
  • София
Преди няколко години една баба си вареше компот пред блока.Тръгнах да и помогна да свалим казана от огъня.Но по някакъв начин ме хвана парата .Направо ми си отлепи кожата.Много яка болка.По инстинкт върнах кожата обратно на пръста и си потопих ръката в кофичка кисело мляко.То притъпи болката за известно време.После се появи мехур с течност.Него внимавах да не го спукам.Но случайно го спуках.Но оставих кожата отгоре докато се появи нова кожа.Пръстта оздравя.

# 8
А и да кажа, че е добре според мен да се пие витамин В комплекс! .

Не е ли витамин А ?

# 9
  • София
Може и вит. А, но по-принцип вит. В влияе много добре на кожата и се препоръчва при бавно зарастващи рани. Вит. А мисля, че го има в дефламола- ретинол палмитат.
Да кажа, че кожата ми се обели и сега си имам розова кожичка, която стои като белег. Да си взема ли Контрактубекс според вас?  newsm78 Или да чакам? Мажа го непрекъснато иначе.

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт