ДУБАЙ - тема 2

  • 125 229
  • 747
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 11
Здравейте

Живяла съм в Дубай ако някой има нужда от съвет или как се почва работа там, моля да ми пише на ЛС


поздрави

Силвия

# 166
  • София
  • Мнения: 1 839
Спряли сме се на Радисън, но ако някой друг от изредените е по-добър, на по-добро място и нормална цена, ще се радвам за съвет, преди да сме резервирали  Blush
http://ontravel.bg/?page=tour&instanceID=985&FCID=FC10c6 … 923d73f0f0893ffe2
Това са хотелите. Но ако кажете някой хубав, на топ мяст и прилична цена, мога да отправя запитване и за него  newsm78
ronisum, според мен Радисън не е най-добрия Ви вариант за отсядане в Дубай. Thinking
 Далеч е от основните пътни комуникации и ще трябва да използвате често такси.
Видях, че Онтравел предлагат и хотел Emirates Grand Hotel, който е на много добро място, близо до метростанция, което за Дубай е много важно, защото това Ви е основния транспорт, на Sheikh Zayed Road е, което означава прекрасна  панорама, а и като цена е със само  20 евро по-скъп от Радисън. Peace

# 167
  • Мнения: 2 231
Благодаря за препоръчкат, ще изпратя запитване и за него  Peace
Всъщност, понеже сме с две деца, и хотелите имат различна политика за настаняване на деца и коренно различни цени за тях, това също е фактор, къде може да се настаним. Ще питам и за Emirates Grand Hotel да видим къде как и за колко   bouquet

# 168
  • Мнения: 2 231
Направиха ми офетата за Коледа в Дубай. Цените на двата хотела са еднакви и това отпада като критерий..............
Та преди да резервираме приемам съвети на кой хоте да се спрем.

Emirates Grand Hotel
https://emiratesgrandhotel.com/index.aspx

Има спирка на метрото

Radisson Blu Hotel Downtown

http://www.radissonblu.com/hotel-dubaidowntown
новичък и хубав


Ще сме с 2 деца, та какво предлагате.Къде е удобно, какво има на близо. Може ли да ходим пеша до някоя забележителност или всеки път с метро/такси.
Изобщо имам 3 дни да реша  newsm78

Ето и другите предложения. Ако има някой по-по най  Mr. Green (без последния, че ми идва солено) моля за препоръки  Praynig
http://ontravel.bg/?page=tour&instanceID=985&FCID=FC2d55 … 214d1e6eae2e6f394
Изчетох цялата тема и май клоня към Емирейтс Гранд Хотел, но имам още едно питане при избора. Дали пък да не изберем Tower Rotana newsm78
 http://www.rotana.com/property-20.htm

Изглежда и той на добро място Confused

Последна редакция: ср, 19 сеп 2012, 16:25 от ronisum

# 169
  • София
  • Мнения: 1 839
ronisum, на Шейх Зайед Роуд няма стари сгради, камо ли стари хотели.  Simple Smile
Това е един от най-лъскавите и престижни булеварди в целия свят.
Само небостъргачи и нови сгради.
След като сте с две деца единствената Ви възможност е да сте близо до метро, защото в Дубай ПЕША НЕ СЕ ХОДИ.
Това са огромни булеварди, с по шест платна във всяка посока, с многобройни естакади, над които се движи метрото. Това не е България или някой европейски град, където можеш да се разхождаш пеша по тротоар.
В Дубай има обособени зони за пешеходни разходки. Това са Дубай Марина, JBR, крайбрежните плажове и паркове.
Освен всичко друго Вие едва ли отивате в Дубай, за да стоите в хотела.
От него ще излизате сутрин след закуска и ще се прибирате късно вечер.
Така че едва ли ще Ви направи впечатление дали има 1 или пет ресторанта в него, два или двайсет магазина.
В ДУбай има толкова неща за гледане, а Вие ще сте само 4-5 дни, които няма да Ви стигнат.
Tower Rotana е супер. Peace
Той е от другата страна на булеварда и  Emirates Grand Hotel, почти на същото разстояние до метрото, така че е удачен избор. А и има доста добър рейтинг в Букинг и Трипадвайзър.
Но който и хотел да изберете от двата ще сте доволни. Там всичко е направено така, че туриста да иска да се завърне отново Simple Smile


# 170
  • София
  • Мнения: 350
ronisum, и аз съм за Tower Rotana. Била съм във хотел от веригата Rotana и имам чудесно впечатление. Al Murooj Rotana (това е хотела, който съм посетила) е по-скъп, но веригата е с добро име. Като втори вариант съм за Emirates Grand Hotel. Ако искаш пиши ми на лични и ми дай мейл, да ти изпратя мои снимки от Emirates Grand Hotel през октомври 2010 г.

# 171
  • Живее на Луната
  • Мнения: 3 468
Привет на всички,  Hug

Напредваме с подготовката за дубай, още не мога да повярвам, че ще го видя, толкова нереално ми се струва. Сега от агенцията ни карат да си резервираме допълнителни екскурзии и така като ги гледах, единствено на сафарито ще отидем. Обаче ни искат по 60 евро на човек  Thinking
Има ли смисъл да го поръчваме от тук или там на място ще е по-ефтино?

# 172
  • Мнения: 734
Привет на всички,  Hug

Напредваме с подготовката за дубай, още не мога да повярвам, че ще го видя, толкова нереално ми се струва. Сега от агенцията ни карат да си резервираме допълнителни екскурзии и така като ги гледах, единствено на сафарито ще отидем. Обаче ни искат по 60 евро на човек  Thinking
Има ли смисъл да го поръчваме от тук или там на място ще е по-ефтино?

Специално сафарито при агенцията, с която пътувахме и на място, беше на една и съща цена. Другите допълнителни екскурзии бяха по-скъпи през бг агенцията.
Принципно може да изчакате, да проверите на място как върви сафарито и ако желаете, пак да си вземете през вашия туроператор, няма да ви откаже.  Peace

# 173
  • Мнения: 1
http://www.groupon.ae/deals/dubai/Arabian-Desert-Tours/10442145
Може да си закупите ваучер,излиза доста изгодно.

# 174
  • Мнения: 2 231
като заговорихте за Сафарито, става ли за деца, ходят ли малки деца, или да пращам само мъжо, както бяхме решили по-рано  newsm78

# 175
  • Мнения: 734
като заговорихте за Сафарито, става ли за деца, ходят ли малки деца, или да пращам само мъжо, както бяхме решили по-рано  newsm78

Ако става въпрос за дребчовците в подписа ти...аз не бих ги пратила. Дубайското сафари не е най-екстремното, на което съм била...не друса, ами клати.  hahaha Колата се пързаля по пясъците, но за такива мъници винаги има шанс да залитнат и да се ударят..все пак детски столчета няма.
На мен и на една мадама ни се разбълникаха вестибуларните апарати от това люлеене.
Иначе наистина е много красиво и като преживяване, и като пейзаж...

http://www.groupon.ae/deals/dubai/Arabian-Desert-Tours/10442145
Може да си закупите ваучер,излиза доста изгодно.

Наистина е изгодно. Ние платихме към 220 AED също.  Peace

# 176
  • Мнения: 2 231
Благодаря no_name, ще помислим на място какво ще измисля. То ние ги влачихме и на ексурзиите  в Доминикана. Та гледаха ни странно другите, но го преживяха  Mr. Green (Говоря за бебето, иначе каката е тренирана отдавна на всякакви терени  Joy

# 177
  • Мнения: 1
В края на август бях на сафари и не видях деца вечерта в "лагера".Препоръчвам ви да не хапвате преди тръгване а и после храната на сафарито е много вкусна и в изобилие.

# 178
  • В града на тепетата
  • Мнения: 245
Като стана въпрос за допълнителните екскурзии аз пък се чудя дали си заслужава да се запишем на такава до Абу Даби през агенцията или да си я организираме сами ? Ако някой е посещавал града през агенциите моля да сподели  Hug

# 179
  • Мнения: 494
Аз пък напротив,бих ви препоръ4ала да хапнете поне малко преди това,защото храната може да е изобилие,но да се окаже,4е изобщо не ви е по вкуса!С нас,на масата имаше една немска двойка,и като по4наха да раздават храната от бюфета,мацката до последно беше убедена,4е не носят ръкавици и беше меко казано потресена и категори4но отказа дори да опита.Е,в последствие,го направи,защото хората все пак носеха ръкавици,ама трудни4ко и беше Grinning
П.П.Да не говорим,4е на  връщане пътувахме с бус4е,пълно с китайци.Аз имах късмета да съм то4но пред климатика,ама тя милата не беше и като слязохме,каза,4е това е било възможно най/ужасното пътуване в живота Sick Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт