ДУБАЙ - тема 2

  • 125 225
  • 747
  •   2
Отговори
# 285
  • Живее на Луната
  • Мнения: 3 468
Ива, хотела беше чудесен, нямам забележки никакви. Най-хубавото е че е на 10 минути пеша от спирката на метрото. Района също е много хубав, около него са само небостъргачи. Ние бяхме на 20 етаж но точно пред нас имаше строеж, но то там къде ли няма. Закуската е обилна. Чисто е навсякъде и всеки ден ни чистеха стаите.

Относно Марбро турс - нашата екскурзия също беше организирана от тях, имаше двама представители които пътуваха с нас. Организацията беше добра, въпреки че ние не сме ходели по груповите екскурзии с тях. Само на сафарито отидохме и въпреки че не се бяхме записали предварително, ни включиха в последния момент. Марбро отдавна организират пътувания до Дубай, така че на тях това им е отработена дестинация.

Надявам се да съм те ориентирала.  Hug

# 286
  • Мнения: 52
Мерси много  Hug

# 287
  • Мнения: 2 231
Хора върнаха ни парите от ДЗИ, дето бяхме платили за Дубай на Он травел.  newsm03
Много сме вери хепи.
Така, че само да мсе живи и здрави, пак ще ходим самосиндикално. Резервирах с австрийците през Виена. Тъпото е, че ако имахме престой във Виена билетите се оскъпяваха страшно много от 1200 на 1700Е, та Виена отпадна. За 500 Еможем да си резервираме за друг път  Mr. Green
Остава само Дубай. Но пък за тази сметка почти 10 дни (първия го отрепваме в път). Та за 9 дни зор няма да си даваме. През ден ще ходим да позяпаме нещо, през другото време на плаж и разходки  Mr. Green
Дано нещо пак не ни спъне, да чукам на дърво  Confused

# 288
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 729
За 500 евро ще вземете и билети и хотел за 3-4 дена във Виена Peace

Да разкажа и аз брат ми се върна от Дубай, успял е да мине почти изцяло по програмата на roje  и тук е мястото отново да благодаря за информацията и помоща   bouquet Пътува с Аерофлот през Москва - никакви проблеми. Интересното е, че се засекли и на двата полета с млада двойка Скандинавци. Хотелът го избирах да е с горе долу прилични отзиви в tripadvisor, апартаментен хотел, upgrade-нали са ги от студио в апартамент и по отношение на чистота и хотел нямат забележки - Fortune apartments http://www.booking.com/hotel/ae/fortune-apartments.bg.html?aid=3 … 7MCFdExzQodC3QAbg за 7 нощувки излезна около 450 евро със закуска за двама. Закуската обаче се оказа излишна, тъй като младежите са стояли до 2-3 часа при пеещите фонтани и въобще не са ставали сутрин. Според брат ми хотелът е ок като местоположение,, защото пред него имало нон стоп таксита - само така са се придвижвали. Трансфер не бяхме резервирали - таксито е било около 20-30 лв в едната посока при пристигане, при заминаване на половина  Rolling Eyes
Тъй като скачането с парашут не се получи, ходили да карат ски в мола  Mr. Green Циркът е бил пълен, защото нито той, нито приятелката му са се качвали на ски...Морски чада сме от Бургас Joy

# 289
  • Мнения: 2 231
Galactic Voyager
брат ти е искарал много хубаво Hug.

Ние ще отседнем в Марина Библос.
Аз нали се допитах тук и Роже каза, че е хубав  Mr. Green
От моята агенция също ми го хвалеха донякъде......... ( а за агенцийката друг път ще Ви хваля каква свястна и разбрана мацка съм намерила там, рядко срещано явление вече)
А и цената е повече от прилична.
Ще имаме посрещаща агенция там (няма как, все пак някой трябва да извади визи, а австрийските авиолинии не искат, нито хотела). Платихме си и личен трансфер до хотела и обратно с кола и шофъор, който ще ни чака с табелка. Малко скъпо ми се струва, но пък казаха таксито нямало да излезе мнго по-ефтино ( а и нашите полети са все по тъмно, та май си е по-добре на сигурно да заложим0. newsm78
Както и да, вече сме резервирали. Simple Smile
Чакам да мине още някоя (1-2) семици и ще почна да чета и да Ви разпитвам за разни детайли. Защото имам няколко неща, които непременно съм набелязала да включим в програмата и тъй като няма да е организирано ще Ви питам как, къде, защо, за колко и такива разни  Joy

# 290
  • Мнения: 2
...aз пък ще мина гратис 'щото ще слушам съветите и ще правя програмата. Онзи ден погледнах на детето паспорта : изтича през март ,айде юруш вчера в Районното да вадим нов паспорт..

# 291
  • Мнения: 0
Здравейте Simple Smile)) И аз се записвам в темата чеее на 10.12. заминаваме със семейството ми в Дубай на гости за 2 седмици и нямаме търпение вече... Сега имаме малко проблеми с билетите и плащането но се надявам всичко да се оправи.... Но имам няколко въпросчета Simple Smile
1. Ще ни вадят визи от там, ние тук трябва ли да направим нещо
2. Ще летим с FlyDubai през Букурещ че е директен полет до Дубай.
 и във връзка с това, сестра ми е на 17 години , ще патуваме с 2-мата ни родители и какви документи са нужни за да устоверят родителите ми че тя им е дъщеря, за да не увиснем на летището, че тогава си слагам въжето...  Joy 
3. Някой дали е летял с тази авиокомпания??

 С огромен интерес споделените истории на всеки 1 от вас и се пренасям във вашата приказка и нямам търпение вече...Благодаря предварително Simple Smile

# 292
  • Мнения: 1 668
Iceto Iliqnov , питаш едни и същи въпроси в няколко теми. Отговориха ти вече, а има и специална тема по случая. Никакви документи не трябват на сестра ти освен валиден международен паспорт и виза за Дубай (както и на всички останали членове на семейството). По-страхливите носят и копие от акт за раждане, но моите деца са излизали едни 20 пъти сумарно през граница, включително и от чужда държава в чужда държава и досега такова нещо като акт за раждане не ми е трябвал. Информация за родителите има в паспорта на детето.

# 293
  • Sofia
  • Мнения: 4 701
Когато детето е с фамилия, различна от тази  на един от родителите, тогава обикновено искат акт за раждане.

# 294
  • Мнения: 0
Благодаря за инфото.... Притеснено ми е защото ще правим изненада на майка ми и сестра ми... за това добре че ви има вас да попитам Simple Smile  А Акта за раждане трябва ли да бъде приведен на англ. език защото минаваме през Дунав Мост за Букурещ и там ги знам какви са и се заяждат за какво ли не

# 295
  • София
  • Мнения: 59
Разбрах, че фестивала на пазаруването в Дубай (Dubai Shopping Festival) през 2013 ще бъде от 03.01 до 03.02. и в магазините се предлагат големи намаления.
http://www.dubaicalendar.ae/en/event/events/dubai-shopping-festival-2013.html 
www.dubaishoppingfestival.com
Въпросът ми е дали намаленията са във всички магазини или в някакво фестивалното градче може би се казва Clobal vilij ??? Как да стигна до там от хотела ми, струва ми се че е в един район?
http://www.auris-hotels.com/first-central/location-city-guide-4.html

 

# 296
  • Мнения: 2
Такаа....току-що резервирах и платих билетите с Емирейтс : за жена ми , мен  и големия ни син ,за периода 21-26.12 , по случая си сипах едно уиски...хотела също е резервиран по условията за безплатна анулация....( 'хазяйката' дори не подозира  newsm36 newsm36 newsm36)....как мислите  ,дали ще загазя Grinning ?

Последна редакция: ср, 31 окт 2012, 23:53 от tromeros

# 297
  • Мнения: 9 903
Разбрах, че фестивала на пазаруването в Дубай (Dubai Shopping Festival) през 2013 ще бъде от 03.01 до 03.02. и в магазините се предлагат големи намаления.
http://www.dubaicalendar.ae/en/event/events/dubai-shopping-festival-2013.html 
www.dubaishoppingfestival.com
Въпросът ми е дали намаленията са във всички магазини или в някакво фестивалното градче може би се казва Clobal vilij ??? Как да стигна до там от хотела ми, струва ми се че е в един район?
http://www.auris-hotels.com/first-central/location-city-guide-4.html

 

намаленията са в моловете, молове колкото искаш. Аз не бих заложила на кой-знае какви намаления; те пак ще са обявени около 70-80 процента, но колко са реални, не съм сигурна. Нещата се менят всяка година. Колкото до Глобал вилидж, имаш ли някаква информация за връзка с шопинг фестивала, понеже Глобал вилидж е панаир с виенско колело, други атракции като влакчета и колички, и павилиони на различни държави, но те са изградени на съвсем друг принцип.
http://www.globalvillage.ae/index.php?option=com_content&vie … id=56&lang=en  ето ти за глобал вилидж.

# 298
  • Мнения: 734
tromeros, те 'хазяйките' са непредвидими по природа, ама все си мисля, че няма да загазиш...  hahaha

# 299
  • Мнения: 685
Такаа....току-що резервирах и платих билетите с Емирейтс

Как резервираш билетите? Те нямат опция за прекачване от София.

Общи условия

Активация на акаунт