ДУБАЙ - тема 2

  • 125 228
  • 747
  •   1
Отговори
# 465
  • Мнения: 1 243
Спешно питане:
сменяме хотела и се колебая м/у Auris First**** и HOWARD JOHNSON BUR DUBAI - 3 *. Разликата е май само 10 евро в полза на първия и ми се струва по-хубав, с по-добра гледка, но от офиса ми казаха, че втория е ситуиран на по-удобно място откъм спирки и т.н. Какво ще кажете?  Thinking

# 466
  • София
  • Мнения: 350
Спешно питане:
сменяме хотела и се колебая м/у Auris First**** и HOWARD JOHNSON BUR DUBAI - 3 *. Разликата е май само 10 евро в полза на първия и ми се струва по-хубав, с по-добра гледка, но от офиса ми казаха, че втория е ситуиран на по-удобно място откъм спирки и т.н. Какво ще кажете?  Thinking
Смятам, че Auris First е по-добре. Намира се точно срещу палмата, на Шейх Зайед Роуд, близо да спирка на метрото (но дали има пряк път до спирката - не мога да кажа, често спирката е на 50 м., а трябва да обикаляш много за да пресечеш).  HOWARD JOHNSON BUR DUBAI  пишат, че е на 500 м. от спирка на метрото, аа това си е много. Нека се включат и други, които са били по-скоро, но аз бих избрала Auris First. Погледни картите в букинг.

# 467
  • Живее на Луната
  • Мнения: 3 468
Аз съм била в auras first central съвсем скоро, до спирката на метрото се стига за 5 минути пеша  Peace

# 468
  • Мнения: 1 243
Ох, не можах да дочакам отговорите ви, но така или иначе запазихме точно за Аурис Фърст. Досега четох темите - вече по-подробно, четох и пътеписа на roje22 и в общи линии в главата ми е пълна обърквация , до толкова, че изобщо не знам ще успеем ли да се оправим  Mr. Green Спирки, метро, Джумейра-Мумейра, ще ми гръмне мозъка  hahaha
Bell@, от хотела до Мол Дубай, Мол ъф Емиратес и Джумейра Бийч Парк с такси знаеш ли колко горе - долу излиза?

# 469
  • Живее на Луната
  • Мнения: 3 468
До двата мола може да отидете с метрото, emirates е на две спирки, Dubai mall е на пет или шест. Такситата са много евтини, а хотела е близо до всичко. Не се притеснявай всичко ще е на ред, изобщо не е трудно.  Peace

# 470
  • София
  • Мнения: 59
Спешно питане:
сменяме хотела и се колебая м/у Auris First**** и HOWARD JOHNSON BUR DUBAI - 3 *. Разликата е май само 10 евро в полза на първия и ми се струва по-хубав, с по-добра гледка, но от офиса ми казаха, че втория е ситуиран на по-удобно място откъм спирки и т.н. Какво ще кажете?  Thinking

И ние избрахме хотел Auris First****.  Ще бъдем в него в края на месеца. А ти?

# 471
  • Мнения: 1 243
Спешно питане:
сменяме хотела и се колебая м/у Auris First**** и HOWARD JOHNSON BUR DUBAI - 3 *. Разликата е май само 10 евро в полза на първия и ми се струва по-хубав, с по-добра гледка, но от офиса ми казаха, че втория е ситуиран на по-удобно място откъм спирки и т.н. Какво ще кажете?  Thinking

И ние избрахме хотел Auris First****.  Ще бъдем в него в края на месеца. А ти?
.

mama Megi, ние сме чаак на 18. 03 - просто мен от сега трески ме тресат  Mr. Green
Пиши след като се върнете как сте прекарали! Хубаво пътешествие ви желая!

Последна редакция: чт, 24 яну 2013, 16:41 от Tears Of The Sun

# 472
  • Мнения: 109
 smile3556 smile3556 smile3556 изчетох ги... и двете темички Simple Smile
Благодаря на всички който сте споделяли преживяванията си,събрах доста полезна информация:)Стархотни сте всички  Hug  bouquet Hug  bouquet
Жалко само,че  резервирахме вече и после седнах да чета темите  ooooh! Сега осъзнавам колко сме се прекарали с екскурзията за Абу Даби,но здраве да е  Simple Smile Резервирахме и вечеря на арабска галера,а прочетох че доста от вас са го пропуснали....
Не намерих никъде информация в темичките за следните неща:
1.Сградата между Дубай и Абу Даби която се върти на 360градуса построена ли е вече?
2.За Атлантис трябва ли ни билет или само за аквапарка му?
3.Има ли места на които не може да се снима?
4.Колко време продължава сафарито,например сутришното и следобедното?
5.От къде се купуват сребърните карти,къде се презареждат и показвали ти някъде колко дирхами остават в нея след като слезеш от метрото?
И ако можете да ми предложите какво можем да правим от 8 до 12 (когато ни е трансфера в последния ден) около хотел Аурис фърст централ,ще ни стигнат ли да отидем до Мединат Джумейра или ....Искам напълно да оползотворим 5 дни,защото и без това няма да видим всичко  и се чудя кое точно за кога да го планирам:)

# 473
  • Мнения: 9 903
1. няма такава сграда Simple Smile
2. ако искате да разгледате Lost chambers и лобито с по-голяма част от аквариума на Атлантис, трябва да заплатите допълнително на място, май е 45 дирхама на човек за лобито и 100 дирхама за лост чембърс, ама не съм на сто процента сигурна.....
3. По принцип винаги има такива, но туристите не ходят там. Ако видите табела със зачертан фотоапарат -не снимайте. Не снимайте местни без разрешение, примерно в метрото. Ако много ви се иска, помолете.
4. Не знам да има сутрешни сафарита, но следобед се тръгва около 15  и се прибираш около 22 часа.

останалото ще ти го каже роже22  Wink

# 474
  • Мнения: 2
ако можете да ми предложите какво можем да правим от 8 до 12 (когато ни е трансфера в последния ден) около хотел Аурис фърст централ,ще ни стигнат ли да отидем до Мединат Джумейра или ....Искам напълно да оползотворим 5 дни,защото и без това няма да видим всичко  и се чудя кое точно за кога да го планирам:)
И ние го имахме този момент .Оставихме го за Дубай Марина и плажа в района.

# 475
  • Мнения: 109
ако можете да ми предложите какво можем да правим от 8 до 12 (когато ни е трансфера в последния ден) около хотел Аурис фърст централ,ще ни стигнат ли да отидем до Мединат Джумейра или ....Искам напълно да оползотворим 5 дни,защото и без това няма да видим всичко  и се чудя кое точно за кога да го планирам:)
И ние го имахме този момент .Оставихме го за Дубай Марина и плажа в района.
Благодаря:)Така ми се искаше да отидем поне един/половин ден на плажа и мисля че точно тогава ще е най добре

# 476
  • Мнения: 109
ако можете да ми предложите какво можем да правим от 8 до 12 (когато ни е трансфера в последния ден) около хотел Аурис фърст централ,ще ни стигнат ли да отидем до Мединат Джумейра или ....Искам напълно да оползотворим 5 дни,защото и без това няма да видим всичко  и се чудя кое точно за кога да го планирам:)
И ние го имахме този момент .Оставихме го за Дубай Марина и плажа в района.
inka777 кутията ти със съобщения е пълна и не мога да ти отговоря  Simple Smile

Забравих да питам още нещо:От къде(от високо )може да се наблюдава палмата,има ли нещо по-близо от Бурж Халифа?

Последна редакция: пт, 25 яну 2013, 22:33 от pisana306

# 477
  • Мнения: 42
Я кажете, аджеба има ли някакъв близък плаж от този хотел Citymax Bur Dubai 3* ?

Има по няколко шатъла на ден, отиване и връщане. Плажът е на около 15-20мин. с бусчето. Разписанието е изнесено на рецепцията.

# 478
  • Мнения: 0
Знаете ли някое приятно и евтино ресторантче, където да вечеряме  Flutter

# 479
  • Мнения: 0
Здравейте решихме да ходим на почивка в Дубай и имаме няколко въпроса.Много ми хареса тема ви.Прочетох я цялата.Благодаря ви за изчерпателните разкази.
Искам да ви попитам какви са ел.контактите в Дубай.И дали мога да сменям английски лири направо в тяхната валута или трябва първо да ги сменя в долари.

Общи условия

Активация на акаунт