ДУБАЙ - тема 2

  • 125 227
  • 747
  •   1
Отговори
# 495
  • Живее на Луната
  • Мнения: 3 468
Здравейте!!

Може би ще бъда малко досаден но ще пътуваме на 11.02 за Дубай. Ще бъде в Аурис Фърст Сентрал Апартментс. Може ли някой да сподели мнение за този хотел ако е отсядал там и съответно да ми даде малко разяснения за придвижването от него - с таксита или метро? Виждам че има метро станция близо до хотела(поне така показва гоогле мапс) не колко е това близо - да не вземе да се окаче че е на 2-3 км Simple Smile

Ще бъда много благодарен на каквито и да са отговори! Simple Smile

Може ли да уточниш за кой Аурис става въпрос, защото май са няколко. Иначе ако става въпрос за този който е близо до Mall of Emirates, мога да ти дам инфо  Peace

# 496
  • Мнения: 5
Здравейте!!

Може би ще бъда малко досаден но ще пътуваме на 11.02 за Дубай. Ще бъде в Аурис Фърст Сентрал Апартментс. Може ли някой да сподели мнение за този хотел ако е отсядал там и съответно да ми даде малко разяснения за придвижването от него - с таксита или метро? Виждам че има метро станция близо до хотела(поне така показва гоогле мапс) не колко е това близо - да не вземе да се окаче че е на 2-3 км Simple Smile

Ще бъда много благодарен на каквито и да са отговори! Simple Smile

Може ли да уточниш за кой Аурис става въпрос, защото май са няколко. Иначе ако става въпрос за този който е близо до Mall of Emirates, мога да ти дам инфо  Peace

Здрасти ! Simple Smile

http://www.auris-hotels.com/first-central/index.php
Auris First Central Apartments 4*

Не знам само защо от тур операторами го дават Апартмънтс, а в сайта е Сюитс. Както и да е, ще ти бъда много благодарен на всякакво инфо за хотела и за по лесно ориентране в Дубай!  Simple Smile

# 497
  • Живее на Луната
  • Мнения: 3 468
Здравейте!!

Може би ще бъда малко досаден но ще пътуваме на 11.02 за Дубай. Ще бъде в Аурис Фърст Сентрал Апартментс. Може ли някой да сподели мнение за този хотел ако е отсядал там и съответно да ми даде малко разяснения за придвижването от него - с таксита или метро? Виждам че има метро станция близо до хотела(поне така показва гоогле мапс) не колко е това близо - да не вземе да се окаче че е на 2-3 км Simple Smile

Ще бъда много благодарен на каквито и да са отговори! Simple Smile

Може ли да уточниш за кой Аурис става въпрос, защото май са няколко. Иначе ако става въпрос за този който е близо до Mall of Emirates, мога да ти дам инфо  Peace

Здрасти ! Simple Smile

http://www.auris-hotels.com/first-central/index.php
Auris First Central Apartments 4*

Не знам само защо от тур операторами го дават Апартмънтс, а в сайта е Сюитс. Както и да е, ще ти бъда много благодарен на всякакво инфо за хотела и за по лесно ориентране в Дубай!  Simple Smile


Да, същия е! Значи придвижването е лесно. Спирката на метрото се казва Dubai Internet City и е на 10 минути пеша от хотела, лесно се стига до нея. Другия вариант е таксита, които са доста изгоден метод за придвижване, а хотела не е далеч от повечето забележителности. Таксита винаги има пред хотела.  Peace

# 498
  • Мнения: 5
Здравейте!!

Може би ще бъда малко досаден но ще пътуваме на 11.02 за Дубай. Ще бъде в Аурис Фърст Сентрал Апартментс. Може ли някой да сподели мнение за този хотел ако е отсядал там и съответно да ми даде малко разяснения за придвижването от него - с таксита или метро? Виждам че има метро станция близо до хотела(поне така показва гоогле мапс) не колко е това близо - да не вземе да се окаче че е на 2-3 км Simple Smile

Ще бъда много благодарен на каквито и да са отговори! Simple Smile

Може ли да уточниш за кой Аурис става въпрос, защото май са няколко. Иначе ако става въпрос за този който е близо до Mall of Emirates, мога да ти дам инфо  Peace

Здрасти ! Simple Smile

http://www.auris-hotels.com/first-central/index.php
Auris First Central Apartments 4*

Не знам само защо от тур операторами го дават Апартмънтс, а в сайта е Сюитс. Както и да е, ще ти бъда много благодарен на всякакво инфо за хотела и за по лесно ориентране в Дубай!  Simple Smile


Да, същия е! Значи придвижването е лесно. Спирката на метрото се казва Dubai Internet City и е на 10 минути пеша от хотела, лесно се стига до нея. Другия вариант е таксита, които са доста изгоден метод за придвижване, а хотела не е далеч от повечето забележителности. Таксита винаги има пред хотела.  Peace

Благодаря Белл! Simple Smile

Да разбирам че ти си отсядала в този хотел или просто имаш някой познат?
Също ако си отсядала да те попитам дали е много шумно местото защото така чета някои кометари в нет-а, също така дали има проблем с топлата вода по високите етажи(25 етажен хотел е все пак) за да търся стая на по нисък етаж?

Поздрави!

# 499
  • Живее на Луната
  • Мнения: 3 468
VPO, да отсядала съм точно в този хотел октомври 2012. За шума...вече нямам много спомени, самия район е натоварен откъм трафик, но в стаята нищо не се чува ако това имаш предвид. Леглата са много удобни и меки, спахме много добре там. Освен това температурата в стаята можеш да си я нагласиш на колкото градуси искаш, в други хотели чух че няма такава опция. Вода винаги имаше, ние бяхме на висок етаж. Хотела е хубав, мисля че ще ви хареса, стига да не сте много претенциозни. Най-важното за мен е че е чисто, на удобно мясти и закуската беше хубава. Единственото което ми направи лошо впечатление е че са много бавни, звъняхме им три пъти докато ни пуснат интернета, за адаптера и там си почакахме. Но доколкото схванах това си е национална черта, там не бързат хората. Всички са много мили и приветливи, дават информация когато ги попиташ.  Hug

И за такситата само да кажа - пред входа чакат едни хора и питат дали имате нужда от такси, това са другите таксите (не държавните), които са малко по-скъпи. Държавните спират пред хотела на пътя, ще ги познаете по шарените покриви.

# 500
  • Мнения: 5
Bell, благодарско отново Wink

Въобще не сме от претенциозните - важно е да е чисто и да има топла вода, другото няма значение, а и то нали се сещаш че в хотела няма да се губи много време, освен за сън?
Ти как пътува с метрото - купи си Силвър Кард , и ако е така от самото метро ли я купи или ?
Някави препоръки за дестинации освен стандартните - Абу Даби, Джумейра Палм, Дубай Малл, Ал Араб, Халифа?

П.С.
От къде се хваща това монорелсово влакче за палмата?

# 501
  • Живее на Луната
  • Мнения: 3 468
Ние предпочетохме таксито като по-бърз и удобен метод з придвижване. Пък и ние ходихме октомври, когато все още беше адски горещо, така че дори и 10-минутната разходка до спирката на метрото ни се стуваше много Simple Smile На метрото се качихме веднъж и си купихме еднократни билетчета. На всяка спирка има гише, там можете да си закупите и карти предполагам.
За дестинации - отидете до Атлантис, особено ако сте с деца или обичате водните атракции си отделете цял ден за там. Сафарито в пустинята също е уникално изживяване.  Heart Eyes

# 502
  • Мнения: 5
Белл Simple Smile
А случайно да имаш представа от къде да си купя СИМ карта в Дубай? Изобщо вие как поддържахте връзка с БГ? че ще трябва поне 2-3 пъти за престоя ни там да звъннем.
Четох тук по форума за някакви СИМ кари СИМпатик, да знаеш нещо по въпроса? Четох че може да си купиш и СИМ на Етисалат... Peace

# 503
  • Мнения: 52
VPO ние също живеехме близо до метро станцията Dubai Internet City,много е удобна и в пъти по-евтино излиза с метрото,отколкото с такси.Тези карти се купуват от метрото.Струват 20 дирхама,но вътре има 14.След като си изхарчите парите в картите може да си ги заредите от едни машинки като банкомати.Ако не разбирате как става точно полицаите,които са в метрото с удоволствие помагат на туристите и им зареждат картите  Wink ,не се притеснявайте да попитате.Но с тази карта може да пътувате няколко дни,е зависи и колко ще въртите с метрото.
Препоръчвам ви да отидете и да видите Емирейтс Мол,който е на 2 спирки с метрото(2,40 дирхама в едната посока).Това е мола,в който има ски писта вътре.В мола на първия етаж има Карфур,в който продават евтини сувенири,а също така може да купите и дейтс,фурми заляти с шоколад и вътре с бадем,които са характерни за там и добър подарък като се приберете.
До Дубай Мол мисля ,че бяха около 6 спирки и излизаше някъде около 3  и нещо дирхама.Мола и метрото са вече свърани с тунел,така че директно от метрото отивате в мола.Там задължително(препоръчително   Laughing) трябва да видите аквариума и да влезете в тунела под него.Билета струва 50 дирхама и включва - 1 етаж аквариуми с рибки,2 етаж влечуги и паяци и накрая големият аквариум с акулите и скатовете,който може да разгледате и отвътре през тунела.Изживяването е страхотно.Ако се мотате цял ден там,ви препоръчвам да останете до 8 и 30 и да видите пеещите фонтани.Това беше една от причините,заради които исках да отида там.На всеки 30 мин има по една песен и мисля ,че шоуто е до към 11 и 30.
Със метрото може да отидете и до IBN Batuta Mall  Peace ,няма да съжалявате.Мола така е направен,че е на няколко сектора.В единия се намираш все едно в Египет,другия в Индия,Персия и Китай.Направени са магазините като къщички и улиците и таваните са така направени,характерни за всяка една от държавите.Този мол представя държавите ,с които най-много е търгувал Дубай и пак е направен заради туриста  Laughing .На няколко спирки преди този мол се намира Марината.Това е големият квартал с небостъргачите и яхтеното пристанище.Там е хубаво ако имате време да отидете на раходка.
Ще пиша след малко още предложения  Wink

# 504
  • Живее на Луната
  • Мнения: 3 468
Съжалявам, но не мога да ти дам информация за сим картите, тъй като ние не сме купували. Дано някой друг се включи  Hug

# 505
  • Мнения: 5
VPO ние също живеехме близо до метро станцията Dubai Internet City,много е удобна и в пъти по-евтино излиза с метрото,отколкото с такси.Тези карти се купуват от метрото.Струват 20 дирхама,но вътре има 14.След като си изхарчите парите в картите може да си ги заредите от едни машинки като банкомати.Ако не разбирате как става точно полицаите,които са в метрото с удоволствие помагат на туристите и им зареждат картите  Wink ,не се притеснявайте да попитате.Но с тази карта може да пътувате няколко дни,е зависи и колко ще въртите с метрото.
Препоръчвам ви да отидете и да видите Емирейтс Мол,който е на 2 спирки с метрото(2,40 дирхама в едната посока).Това е мола,в който има ски писта вътре.В мола на първия етаж има Карфур,в който продават евтини сувенири,а също така може да купите и дейтс,фурми заляти с шоколад и вътре с бадем,които са характерни за там и добър подарък като се приберете.
До Дубай Мол мисля ,че бяха около 6 спирки и излизаше някъде около 3  и нещо дирхама.Мола и метрото са вече свърани с тунел,така че директно от метрото отивате в мола.Там задължително(препоръчително   Laughing) трябва да видите аквариума и да влезете в тунела под него.Билета струва 50 дирхама и включва - 1 етаж аквариуми с рибки,2 етаж влечуги и паяци и накрая големият аквариум с акулите и скатовете,който може да разгледате и отвътре през тунела.Изживяването е страхотно.Ако се мотате цял ден там,ви препоръчвам да останете до 8 и 30 и да видите пеещите фонтани.Това беше една от причините,заради които исках да отида там.На всеки 30 мин има по една песен и мисля ,че шоуто е до към 11 и 30.
Със метрото може да отидете и до IBN Batuta Mall  Peace ,няма да съжалявате.Мола така е направен,че е на няколко сектора.В единия се намираш все едно в Египет,другия в Индия,Персия и Китай.Направени са магазините като къщички и улиците и таваните са така направени,характерни за всяка една от държавите.Този мол представя държавите ,с които най-много е търгувал Дубай и пак е направен заради туриста  Laughing .На няколко спирки преди този мол се намира Марината.Това е големият квартал с небостъргачите и яхтеното пристанище.Там е хубаво ако имате време да отидете на раходка.
Ще пиша след малко още предложения  Wink

Много благодаря, ценно инфо за този ИБН Баттута Малл, не го бях чувал(както със сигурност и много други неща).
Едно питане - малката венеция на кое казват, от където се вижда и Бурж АЛ Араб - Мединат Джумейра?
Абе накратко - давайте каквото инфо сметнете за добро за каквото и да било Simple Smile че летим скоро със съпругата - на 11.02

П.С.
Белл, донт уъри Wink предполагам все някой ще даде инфо...ако ли не ще гоня нет-а в хотела Wink Peace

# 506
  • Мнения: 1 725
Предплатени карти може да се купят от пунтковете на Етисалат - например има такъв в Мол ъф Емирейтс, където е ски пистата. Чела съм, че и на летището има възможност да се купят такива карти. Специфично е, че има един период на изчакване докато ви се активира картата, който може и да не е много кратък...въпрос на късмет. Другия вариант е картите, които предложи roje по-напред в темата.

Ибн Батута Мол е посветен на "арабския Марко Поло"  Grinning - Ибн Батута и секторите в мола са съобразно страните, до които е пътешествал. В China court e и прототипа на кораба му. 

# 507
  • Мнения: 52
Малката Венеция  newsm78 ,да не би да е заливът по който минават малките лодки и разкарват хората?
Това също щеше да бъде едно от предложенията ми,защото не видях скоро някой да е предложил да се отиде до Дубай музея или както го наричат стария Дубай,но именно там би трябвало туристите да отидат и да видят какъв е бил някога Дубай,без небостъргачите.Запазени са старите къщи,които са били строени от корали.И близо се намира и музея,входа беше около 2,50 и си струва да се посети.Там се намира и този канал(залив) по който може да се разходите с малките дървени лодки.Незнам колко излиза,защото ние си взехме частна.Там има и воден рейс също.
Вие всъщност за колко дни ще бъдете там,защото има доста места които би трябвало да се посетят,но времето обикновенно не стига.

Едно питане - малката венеция на кое казват, от където се вижда и Бурж АЛ Араб - Мединат Джумейра?
Оххх,да  Wink там също има канал с лодки ,имам в предвид в Мединат.Това е хотел,близо до Бурдж Ал Араб.Има доста ресторантчета и кафета,но лодките правят обиколка само около хотела ,а ако има много посетители от хотела,когато отидете,може и да ви откажат обиколка.Ако нямате достатъчно време,по-добре го пропуснете. Ако пък искате да видите Бурдж Ал Араб и нямате запазен час може да посетите водния парк Wild Wadi,е там е върха направо  Peace ,много повече ми хареса от водния парк на Атлантис.Този парк е точно до Бурджа и може да го видите в цялата му прелест (от вънка  Simple Smile )
Относно метрото на палмата,може да го хванете ,но от самата основа на палмата и то води до Атлантис.Не е проблем и с такси да идете до Атлантис не е толкова скъпо от хотела ви.Ще излезе около 40 дирхама и ще минете през тунела,който минава под океана  Peace .В Атлантис има пак аквариум ,но е по-малък от Дубай Мол.Ако пък ходите на водния му парк,предимство има това,че може да отидете и на плажната ивица на океана.
И не си носете със себе си вода или храна...проверяват чантите все едно сте на митницата  Laughing
Питай какво още те интересува.

AniSim  bowuu  не знаех,че това е прототипа.Когато са ми обяснявали не съм слушала  Whistling

# 508
  • Мнения: 1 725
The Girl. не знам кой аквариум сте видели в Атлантис, но Тhe Lost chambers -http://www.atlantisthepalm.com/marineandwaterpark/thelostchambers.aspx
е много по-голям от аквариума в Дубай Мол, то са си всъщност множество аквариуми  Peace

"Малката Венеция" се нарича водния канал при Мадина Джумейра.

# 509
  • Мнения: 52
Точно същия  Peace ,не ми изглеждаше да е по-голям или нещо по-специално  Thinking

Общи условия

Активация на акаунт