ДУБАЙ - тема 2

  • 125 209
  • 747
  •   1
Отговори
# 630
  • Мнения: 1 668
pisana306, и 200 евро да дам за виза както виждаш пак ще ми излезе доста по-тънко. Да, хората са различни, много различни... Предния път в Дубай съм пътувала с агенция. Първия ни ден "частния" ни екскурзовод не дойде. След 4 часа звънене на 5 лева на минута за телефонно обаждане разбраме, че няма и да дойде... Компенсираха ни, но не и нервите. Още една екскурзия трябваше да "преместим", защото пак е станало някакво объркване. Не се изкефих никак да чакам по 4 часа във едно фоайе за да разбера това. Разбира се, това са единични случаи и няма как да се генерализира, че всяка една агенция би се провалила в подобна организация, но някак като си правя организацията сама нещата никога не стават толкова трудни, колкото като държиш едно ваучерче и се чудиш що не идват да те вземат... Аз подхождам смело към подобни дестинации. Дубай е уредена "държава", в която можеш да излезеш на улицата и да си вземеш едно такси пред хотела и да идеш точно там, където искаш. Вероятността да се затрие човек в Пазарджик например е доста по-голяма, отколкото в Дубай. Инфо има достатъчно. Всеки си има интереси и си прави програмата според тях. Аз предпочитам чартър само и единствено до места, до които няма директни полети и когато пътувам с децата. Че дори и с тях не винаги... Синът ми нямаше 5 г когато издържа 24 часа от летище до летище с прекачване и престой в междинно летище пък ей на - оцеля, че дори и изморен не беше... И не на последно място - ровенето и търсенето на информация представлява 50% от кефа и тръпката по едно пътуване. Не бих се лишила от този кеф. А когато става въпрос за далечна дестинация или пътуване до 3-4 държави едновременно, то самата организация е ещото, което ти носи най-незабравимия спомен. Въпрос на хора....
И последно - в Дубай бяхме 8 пълни дни предния път. Сега сме пак 8 дни. Сигурна съм, че ще трябва да се върнем пак, че да видим всичко, което ни се иска  Joy

# 631
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 727
Спорът е излишен. Просто сме хора с различни приоритети.

Ето - имах клиенти, преди седмица в Дубай. Категорично отказаха да се организират сами и летяха с чартър, нищо, че е по-скъпо. Интелигентни хора, с престижни професии и възможности, но не им се занимава и искат всичко да е организирано....Други предпочитат да ровят, да се информират и сами да организират и това е част от тръпката...Няма лошо. Peace

# 632
  • Варна
  • Мнения: 282
Някой реши ли въпроса с визите за Дубай. Почти съм навила съпруга ми, но не смея да взема билети без да съм сигурна как ще вземем визи.

# 633
  • София
  • Мнения: 1 839
нямаш проблеми с визите. Ако искаш ще ти дам на лични името и координатите на човек, който ще ти вземе и билети, и хотел и визи Peace

# 634
  • Варна
  • Мнения: 282
Aз мислех сама да се организирам, но нямам достатъчно яснота за визата. Агенцията няма ли да оскъпи доста?
Но ако може ми прати координати, може да са добри условията. Човек докато не пита, не знае Wink.

# 635
  • Мнения: 1 038
нямаш проблеми с визите. Ако искаш ще ти дам на лични името и координатите на човек, който ще ти вземе и билети, и хотел и визи Peace

ще споделиш ли с мен, трябват ни само визи Simple Smile

# 636
  • София
  • Мнения: 1 839
Ragga, с удоволствие бих споделил, но няма да ви свърши работа. Не познавам човек, който би се съгласил да ви извади само визи. Ако става въпрос за сам.билети и хотел, тогава ще ви извади и визите. Иначе не би се съгласил Simple Smile

# 637
  • Мнения: 2 550
нямаш проблеми с визите. Ако искаш ще ти дам на лични името и координатите на човек, който ще ти вземе и билети, и хотел и визи Peace

ще споделиш ли с мен, трябват ни само визи Simple Smile

Hermes holidays могат да ви издадат визи без хотелско настаняване...цената е 200 евро.
MM Травъл също предлагат визи без настаняване.
EUR 195 до 1 седмица престой /7 дни/
EUR 210 до 2 седмици престой /14 дни/
EUR 250 до 1 месец престой /30 дни/

Ние направихме проучване и мислехме от Бг агенция да закупим настаняване и виза, но оскъпяването на хотелите беше доволно голямо Simple Smile  В крайна сметка, един от хотелите, които букнахме, предложи асистънс за визата и за 10 дни престой, визата ни е 150 евро. Самата виза е с 60 евро по-скъпа, отколкото през Бг агенция, но пък хотела ни е по-евтин с около 1500лв Simple Smile

# 638
  • Мнения: 2
...ех че хубави цифри...

# 639
  • Варна
  • Мнения: 282
Не знам с тези цени на визи дали полетите на Wizz три пъти седмично ще са пълни.

Защо тогава при чартърите цената на визите е 70-90 евро, на едро ли е Wink

# 640
  • Мнения: 1 724
За визите, по-рано в темата бяха споменали и USIT Colours. Това са условията от сайта им:

Необходими документи: сканирано копие от задграничен паспорт с валидност минимум 3 месеца след датата на връщане от Емирството. За пътници от женски пол под 30годишна възраст като допълнителни документи трябва да се представят резервация за двупосочен самолетен билет и резервация за хотел за периода на самолетния билет.

Срок за издаване на визата: седем работни дни, считано от деня на подаване

Валидност на визата: валидна за едно влизане в страната в рамките на 45 дни, считано от датата на получаване. Максимален престой в Дубай-14 дни.

Цена: 150 евро на брой

Дано WIZZ да предостявят в бъдеще услуга за вадене на визите през тях. Например турските авиолинии предлагат такава услуга на турските граждани, които летат с тях  Peace

# 641
  • София
  • Мнения: 1 839
Ани, ти да не си в Дубай Hug, защото във ФБ гледах такива страхотни неща от кафе Арабия, които си качила, че няма да ти казвам как ми се искаше да докопам чиниите през монитора hahaha

# 642
  • Мнения: 1 724
А тук съм си  Grinning Но ме е хванала нещо носталгията за там. Нека освен новата Miracle Garden открият някоя и друга нова атракция и да сме живи и здрави пак ще го посетим този чудесен град  Wink А тези готините нещица са ливански специалитети, които там ги има в изоболие, и аз слюноотедлях на тях  Joy

# 643
  • Варна
  • Мнения: 282
А ако някой, който живее в Дубай съдейства за туристическа виза каква е цената. Ако е пак 150 евро не си струва да занимавам хората, но дали е по-евтино?

# 644
  • Мнения: 0
Някой реши ли въпроса с визите за Дубай. Почти съм навила съпруга ми, но не смея да взема билети без да съм сигурна как ще вземем визи.
Иди в Марбро турс,купи си през тях билетите и хотела и визата струва 75 евро.
Цените на билетите са точно колкото на сайта на авиокомпанията /ние летяхме с Емирейтс през Истанбул/.
Цената за 7 дни ни излезе само със 100 евро повече от 4 дневните чартъри.

Общи условия

Активация на акаунт