Колко често боледуват децата?

  • 10 497
  • 54
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 1 055
Калоян тръгна на детска градина на 3 години като до този момент беше боледувал по-сериозно само веднъж. Първа група хващаше вируси горе -долу през месец, но после значително се разредиха и сега когато е подготвителна група от септември до сега само веднъж дигна висока температура. Явно се засили имунитета му от постоянните контакти с вирусоносителчета Grinning

# 46
  • Мнения: 8 999
Зависи от това дали посещават ясли, градини или училище.
Моите тръгнаха на детски заведения - дъщеря ми на три г. на детска градина, а синът ми на 2 г. на ясла. Определено през тази първа година, в която посещаваха градина и ясла боледуваха през 2-3 месеца - хрема, кашлица, стомашно-чревни за по няколко дни. След това започнаха да разреждат. В четвърта група в детската и двамата са нямали едно отсъствие по болест.
Преди да тръгнат на детски заведения изобщо не са боледували.

# 47
  • в здрача
  • Мнения: 2 208
Наистина разликата е огромна при първо и следващи деца.
Каката, до яслата /на която тръгна на година и 8 месеца/ беше боледувала веднъж, една настинка. Грубо 6 месеца след като спряхме да се кърмим се започна  гнойна ангина през месец, на 4-тата ангина се влоши и премина в бронхит, от там пневмония и в болница, където първия си антибиотик го прие на инжекции. 2 месеца след първата пневмония, макар да не бе ходила през това време на ясла изкара още една. Тогава по съвет на педиатърката и я заведохме на море, не сме я пращали на ясла /въпреки, че много и харесваше там/ и след още 1 месец тръгна на градина. В градината като с магическа пръчка започна да боледува веднъж-два пъти в годината. И така до днес /втора година в училище/.
Малката - колкото и рядко да боледува кака и, малката от бебе не оставаше по-назад от кака си. Ако някой от нас с баща и се разболее - пак прихващаше. На ясла не е ходила, тръгна директно на градина месец преди да навърши 3. Смени 2 градини. Не е увеличила количеството заболеваемост, колкото и там да има кашлящи и/или сополиви деца, но ако някой от нас се разболее тя прихваща моментално. Сериите /както в момента/ са един през друг или и 4-мата едновременно /голям е купон/. Сега стана предай нататък - зарази другарче. Колежката се разболя, зарази колегата, той пък мен, от мен го прилапа малката, каката от малката и накрая на легло легна и съпруга ми. Купон.
Витамини не давам, освен Вит Ц на ампули когато са болни, нито някакви други стимулатори, плодове ядат на корем когато си поискат.

# 48
  • Мнения: 801
Три дена в година, при годишния грип. Но ако броя сополите и червено гърло, сигурно може и 180 дена да отидат.

# 49
  • Мнения: 15
Ние имаме отит, който постепенно хронифицира и много се страхувам, че антибиотиците в някакъв момент ще престане да действа....някой с подобен проблем?

# 50
  • Мнения: 15 379
Ние имаме отит, който постепенно хронифицира и много се страхувам, че антибиотиците в някакъв момент ще престане да действа....някой с подобен проблем?

Какво е предписано на детето, колко време го е пило, какво казва наблюдаващият УНГ?

# 51
  • Мнения: 2 658
Ние имаме отит, който постепенно хронифицира и много се страхувам, че антибиотиците в някакъв момент ще престане да действа....някой с подобен проблем?

Какво е предписано на детето, колко време го е пило, какво казва наблюдаващият УНГ?


И винаги ли се стига до АБ? На кое казваш хронифициращ отит?
Понеже моите и двамата страдат от това, като усложнение при дълго боледуване понякога (докто са малки - до 5-6г може би).
Но сега щерката не е пила АБ, въпреки че поне три пъти е имала възп. на ушите. Преди, с големия и аз бях научена, че това без АБ не минава, но.. явно не е баш така. Поне не и винаги.

# 52
  • Мнения: 15 379
Сова, зависи какво е възпалението на ухото. Има възпаления, които минават само с локално третиране с капки и дотам. Ако има гной в ухото - АБ, естествено.

Може би в случая се има предвид течност в ухото или просто насъбиране на гной. Обикновено тя се отвежда, но нека тя даде повече подробности.

# 53
  • София
  • Мнения: 344
Как ми се иска детето ми да е от рядко боледуващите....но уви
 7-10 дни е на градина , 2 -3 седмици у дома.

Давам какво ли не за имунитет, бяхме и на хомеопатия, резултата е еднакъв : стигаме до АБ веднъж в годината, и то защото съм решила да я оставя да се  бори без да давам 100 вида сиропи и тинктури......Tired Embarassed Cry

# 54
  • Мнения: 2 658
Sourcherry, аз също затова попитах.
Понеже синът ми едно време никога не е имал гной - знам го, но си страдаше все пак от уши. Всеки път се прибирахме с АБ - "без АБ ухо не минава" бях научена  Wink
Сега, като си дам сметка, май си е било доста на общо основание при нас.. и е могло тогава и без.. поне повечето пъти. Както сега се случва/ше със сестра му.

Та питaм, да не се окаже така и при Only_Anna.

Общи условия

Активация на акаунт