За храната, кожата и косата

  • 9 210
  • 41
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 12 374

Имаше наскоро тема за хаповете, които пием за красива кожа и коса, но мен повече ме интересува дали ядете нещо специално за да ги подхранвате? Аз самата пия рибено масло от месеци, но по-скоро заради общото здравословно състояние и имунна система, а не за кожата/косата. Иначе съм с ужасно проблемна и чувствителна кожа, от всичко се обривам и много често ми излизат червени сърбящи петна Twisted Evil

Храната, която приемам с цел ''здрава коса и кожа'' е - бадеми, всеки ден по половин шепа - отразяват се добре, но не е нещо невероятно.
Зехтин и маслини - обожавам ги, и за мое щастие са страшно полезни за кожата и косата, ям ги всеки ден Simple Smile
Овесени ядки - най-често на закуска, но при мен ползата е никаква, и един тон да изям резултат видим не забелязвам.
Сусамов тахан - уж го почнах заради холестерола, а се оказа че е страхотен за кожата, май е заради витамините от Б-групата.
И последното ми откритие - конопени семена - от скоро изяждам по две лъжици всеки ден и ефекта е невероятен Shocked Според чичко гугъл са толкова полезни за кожата и косата, че даже ги ползват при лечение на екземи, псориазис и други кожни заболявания.
Та сега временно съм спряла бадемите, зобвам конопени семена, и час по час търча към огледалото да ахкам и да охкам колко ми се е изчистила кожата на лицето Embarassed
 Може да звучи смешно, но за човек като мен който цял живот се мъчи с проблемна кожа, това си е просто рай  bowuu Моля се само ефекта да се задържи, т.е. да не е нещо временно.

Това е в общи линии, давайте сега други идеи за хапване и красота Simple Smile 

# 1
  • Мнения: 75
Като цяло консумирам пълнозърнести продукти. Захар и бяло брашно вече втора година не съм пипнала. Важно е да се поемат ненаситени мазнини, както си написала зехтин, маслини, ядки.. Виждам, че си пропуснала да споменеш за белтъчините. Много са важни за косата. А цинкът от морските дарове е незаменим Heart Eyes

# 2
  • Мнения: 1 310
Нищо специално не консумирам. Ям каквото ми е вкусно. Не ям, обаче, боклуци - чипсове, снаксове, кетчуп, майонези, фалшиви сирена, млека, салами, газирани напитки. Вече не пуша. Алкохол пия много рядко и по малко. Задължително си отспивам поне по 8-9 часа. Правя си редовно маска на косата и гривата ми е буйна и блестяща. Ноктите ми са здрави. Мразя маникюр - гнусно ми е. Правя си маски на лицето. Никога не си лягам с грим. Кожата ми е свежа и лъскава. Peace

# 3
  • Мнения: 4 569
Не ям нищо определено, а може би трябва. Blush

# 4
  • В къЩи.
  • Мнения: 2 189
Тази тема ще ми е много полезна,стига да се вслушам в съветите ви.  Blush
Къде да търся сусамов тахан и конопени семена?

# 5
  • Велико Търново
  • Мнения: 5 661
Тази тема ще ми е много полезна,стига да се вслушам в съветите ви.  Blush
Къде да търся сусамов тахан и конопени семена?

Конопени семена не съм виждала,или по-точно не съм се заглеждала по щандовете,но сусамов тахан ям сутрин и вечер по 1 лъж.на гладно Peace- намирам го във всеки хранителен магазин,на диетичните щандове,както и в био-магазините Peace

# 6
  • В къЩи.
  • Мнения: 2 189
Благодаря ти.   bouquet

# 7
  • Мнения: 75
Лия, конопени семена съм виждала в Be Fit в Тhe Mall Wink

# 8
  • В къЩи.
  • Мнения: 2 189
  bouquet

# 9
  • София
  • Мнения: 12 374

Лия, конопени семена има почти във всеки магазин за био храна и козметика. Аз си взимам от Зоя-та, още повече че ми е доста близо. Има белени и небелени семена, първите са доста по-скъпи. Ако си вземеш небелени, можеш да си ги разбиеш с малко мляко, плод по избор, абе каквото си решиш - става вкусен и много полезен шейк. И най-хубавото е, че страхотно подхранват кожата и косата, при това ''отвътре'' Simple Smile

А сусамов тахан има по диетичните щандове най-често, точно както са ти казали момичетата. На мен ми е много вкусен с лъжичка мед, мога да изям цяла кофа така Crazy Но е хубаво да е от суров сусам, а не печен, иначе доста му се губят качествата.

Наскоро си взех за първи път сусамово олио/масло (на Балчо, от Фантастико) и слагам по една чаена лъжичка в храната на малката - след като е вече готова защото не трябва да се обработва термично. Освен това и аз си сръбвам по малко, а вчера си направих и масаж на лицето и тялото, отрази ми се супер на кожата bowuu
Изобщо и аз ставам като арабките голям привърженик на сусама, жалко че тук се ползва много ограничено, а за него в интернет пише невероятни неща. Съдържа много повече калций отколкото сиренето и млякото, и е незаменим за профилактика на остеопороза, както и за кърмачки (като мен), за хора подложени на стрес и т.н. Освен това има и много магнезий, фосфор, и витамини от група Б, витамин Е и всякакви още хубавини.

# 10
  • Мнения: 18
Tаис, браво за темата   bouquet
Аз си смесвам в един буркан сусамов тахан и мед.

# 11
  • Мнения: 1 198
Нищо специално не консумирам. Ям каквото ми е вкусно. Не ям, обаче, боклуци - чипсове, снаксове, кетчуп, майонези, фалшиви сирена, млека, салами, газирани напитки. Вече не пуша. Алкохол пия много рядко и по малко. Задължително си отспивам поне по 8-9 часа. Правя си редовно маска на косата и гривата ми е буйна и блестяща. Ноктите ми са здрави. Мразя маникюр - гнусно ми е. Правя си маски на лицето. Никога не си лягам с грим. Кожата ми е свежа и лъскава. Peace


 smile3501
Пипи, би ли споделила каква е маската ти за коса?  bouquet
По темата, старая се да пия повече вода, ям по 50-60гр бадеми дневно, спя по 6-7 часа, купувах си преди половин година сусамов тахан, вкусен ми е и без мед. Ям и мед редовно, както и маслини, гръцки, извара, понякога орехи. Зеленчуци обичам всякакви, без домати, за разлика от плодове, които недолюбвам. Единствено банани обожавам, пъпеш и нектарини.
Сусамът, който продават в пакетчета, така ли се консумира или го обработвате по някакъв начин?

Последна редакция: пн, 06 юли 2015, 07:41 от elian

# 12
  • вятър в маслините, вятър над хребета
  • Мнения: 14 990
От известно време ям кълнове и общо взето това е всичко изрично здравословно, което съм включила в диетата си. Ям и много магданоз, но с допълнения като тахана не мога и не мога да се спогодя.
Конопените семена ме заинтригуваха, ще поогледам био-магазините за тях.

# 13
  • София
  • Мнения: 38 217
И аз хапвам доста ядки, обаче таман си намеря някой по-евтин микс и те вземат, че го вдигнат.
На мен ми се отрази много добре спирането на млечните, обаче пак ги почнах и не ми се спират.
И аз ще видя за конопено семе. А как се консумира?

# 14
  • София
  • Мнения: 755
Аз твърдо вярвам, че човек е това, което яде и в този ред на мисли грижата за косата/кожата е свързана с балансираното и правилно хранене. Освен това въпросът е не само какво приемаме за да имаме здрава коса/кожа, а също и какво да не ядем. За моята кожа пагубна е употребата на шоколад и бяла захар. Сол почти не консумирам.
Повечето от нещата, отразяващи се добре на косата и кожата са споменати - сурови ядки, зехтин, сусам, риба поне веднъж в седмицата. За пречистване на кръвта пия огромни количества вода.
И ако случайно се случи да се наспя някоя нощ, кожата ми на сутринта изглежда коренно различно.
Суровите кълнове също са изключително полезни и се отразяват прекрасно на кожата, но в тази насока още трябва да наблегна.

Общи условия

Активация на акаунт