Търся мнения за бойлери Горене или Аристон, или Атлантик

  • 28 132
  • 4
  •   1
Отговори
  • В центъра на моретата
  • Мнения: 1 595
Здравейте,
В момента правим основен ремонт на апартамента, който купихме и се оказа, че за бойлера мястото е малко, и естествено първоначалните ни идеи за голям бойлер 120 -150 л просто угаснаха.
Така, сега търсим бойлер, който да е добър, но тесен като размери 35-43 см в диаметъра, да нагрява сравнително бързо водата, а  да не чакам 3 часа, докато се загрее.
Честно казано ми се ще да изключа от списъка Теси, защото у нас сме с такъв и изобщо не съм доволна, а го сменяхме точно преди година - нито задържа топла вода, доста шуми като нагрява.
Какви са ви мненията за Аристон, Горене и Атлантик? От посочените три марки Аристон и Атлантик имат с по-малък диаметър - Горенето са по-големи.

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 101
Бих те посъветвала да изключиш Атлантик от списъка. Купих си такъв бойлер и съм доста разочарована, най-вече от това, че максималната температура, до която загрява водата е до около 60о С (за разлика от другия ми бойлер - италиански, купен преди доста време от Метро, който загрявя до около 85о С). Веднага се свързах с продавача (интернет сайт) и ми бе обяснено, че съвременните бойлери до толкова загрявали водата от гледна точка на безопасността, с което не мога да се съглася. Искам да кажа, че температурата ми се струва прекалено ниска. Тъй като аз изразходвам почти целия бойлер на едно къпане за мен ниската температура на водата е голям недостатък и съответно е крайно неикономичен. Когато си правих проучване какъв бойлер да купя се подлъгах по суперлативите за Атлантик. Сега ако трябва да избера бих се насочила към Аристон - имам под мивката 15-литров такъв.
Естествено са те посъветвали да помислиш и за Стибел Елтрон  Wink

# 2
  • В центъра на моретата
  • Мнения: 1 595
Това за 60-те градуса май е вярно, защото преди година като сменяхме бойлера с нов, майстора, който го слагаше каза, че вече по новите европейски стандарти е така с цел безопасност. В крайна сметка водата, откакто сменихме бойлера водата вечно не ни достига, наистина не се затопля достатъчно, както на предния ми бойлер, от който бях изключително доволна и много съжалявам, че се наложи смяната му. Не знам има ли бойлери, които се правят със затопляне над 60 градуса.

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 101
Аз си мислех че е така само при тази марка  Thinking. Защо не поразпиташ дали е така при всички, или само при вносните (говоря за нашето производство - Дипломат, Теси). Сега се сетих - чувала съм за много хубави български бойлери - неръждавейка. Ще се поразровя да открия координати


Намерих - Светлю Шишков http://www.business.bg/f-3373/svetliu-shishkov-c-eood.html. Поразрови се из нета за мнения за тези бойлери.
Успех с новата покупка  Hug

Последна редакция: пт, 09 мар 2012, 15:00 от Аксиома

# 4
  • Мнения: 36
Ние сме с бойлер на Аристон.Хоризонтален е 80л.Много съм доволна.Незнам до колко градуса загрява,трябва да погледна,но ни се е случвало да се къпем трима човека един след друг,водата е гореща.Разбира се,че в такъв момент всеки се съобразява,че никой няма време да чака да се загрява  бойлера отново и си взима душ по бързичко.Предния ни бойлер беше на Елдом.Ами то беше капане,то разваляне,не загряваше водата хубаво,направо се ядосвах само с него(а си го купихме,и си го ползвахме чисто нов).Много са добри отзивите за Стибел Елтрон,но нямаше такъв размер хоризонтален,та затова купихме Аристон-а(според мястото Mr. Green)За около 1,5год. нямам забележка.А да не забравя-ние не го изключваме. Laughing

Общи условия

Активация на акаунт