уз задължително ли е всеки месец?

  • 1 278
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 000
Мен ме гледат всеки месец, но по принцип не е задължително, особено ако имаш безпроблемна бременност.

# 16
  • Мнения: 1 410
Мен ме гледаше всеки месец, но щом нямаш оплаквания не виждам смисъл да ходиш. Като севърне твоя доктор ще отидеш, не е фатално. Аз предпочитам само при моята докторка да ходя, дори и да почакам ваколко дни. Все пак твоя доктор си знае най-добре състоянието на бебчо и твоето.

# 17
  • Мнения: 1 555
Задължително ходех, за да съм спокойна, а и да си видя бебчо  Heart Eyes
И при мен лекарката ми отсъстваше и един вид пропусках консултация, но пак тогава реших да отида на триизмерен ултра звук, за да мога достатъчно обре да видя бебчо, а и исках да се уверя в пола , така че нищо не ти пречи да отидеш при друг , а после пак при твоя лекар ! Party

# 18
  • София
  • Мнения: 2 271
Моята гинеколожка ме гледаше всеки месец. Намирам това за загриженост и в никакъв случай не за излишно! Все пак всеки месец има по нещо ново в плода и трябва да се види, дали всичко е наред. А и следи размерите на бебето и сърдечните тонове - това е много важно. Покрива се от касата всеки месец - аз не съм плащала нищо.

# 19
  • Мнения: 143
И аз си мисля че ако можеш по добре изчакай да те прегледа твоя гинеколог. Все пак той след като следи бременността ти е по добре запознат от какви прегледи и изследвания имаш нужда във всеки един етап на бременността.
Аз в началото прокървих и за мое спокойствие ходих всеки месец на частно да ме гледат на УЗ, сега съм на финалната права  Hug

# 20
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
УЗ е АБСОЛЮТНО БЕЗВРЕДЕН.
Гледането всеки месец въобще не е задължително. Нашите майки не са ги гледали дори по веднъж.

Аз лично исках един преносим УЗ да си го нося в джоба и да гледам бебето постоянно...Simple Smile

# 21
  • Мнения: 3 810
Юанина, успешно раждане и заповядай при кърмещите майки!

# 22
  • Мнения: 2 663
Цитат
УЗ е АБСОЛЮТНО БЕЗВРЕДЕН.
Гледането всеки месец въобще не е задължително. Нашите майки не са ги гледали дори по веднъж.

Аз лично исках един преносим УЗ да си го нося в джоба и да гледам бебето постоянно...

Цитат
Цитат
Не е задължително,даже напротив.Мисля,че не е много хубаво ежемесчо облъчване на корема и бебето
Такова нещо като "облъчване на коремчето" мисля, че няма  Това да не е рентген""
За протокола - мен си ме гледаха всеки месец, но не в държавната поликлиника.
newsm10 newsm10 newsm10

И мен ме гледат доста често,до 7 месец ходех 2 пъти в месеца горе долу,сега в последно време съм ги разредила,защото не излизам много.Ходя си на редовната консултация на частно,я тя е през месец.

# 23
  • Мнения: 5 577
Аз ходех често на УЗ, но защото имах проблеми. И исках да ходя.
Иначе не е задължително изобщо.

# 24
  • София
  • Мнения: 1 621
Не е задължително, но и аз всеки месец правех УЗ преглед, да ми е по-спокойно, въпреки че имах лека и безпроблемна бременност. Wink

# 25
  • Мнения: 7 186
Не е задължително, препоръчително е. УЗ не вреди на плода, независимо от честотата на прегледите.

# 26
  • Мнения: 1 111
В крайна сметка колко прегледа на УЗ се плащат от здравната каса.Аз ходя на консултации в клиника която работи с ЗК,но гинеколога ми каза че прегледа се плаща /15лв/,а самата консултация е безплатна.То пък една консултация!

# 27
В крайна сметка колко прегледа на УЗ се плащат от здравната каса.Аз ходя на консултации в клиника която работи с ЗК,но гинеколога ми каза че прегледа се плаща /15лв/,а самата консултация е безплатна.То пък една консултация!
Аз ходя на държавно и всеки месец ме гледа на УЗ гинеколога и досега не ми е взел даже такса за преглед.Но и аз съм 4увала,4е се полагат само 2 ултразвука,но моя доктор вси4ки пациентки ни гледа всеки месец.!?!

# 28
  • на тавана в кошницата
  • Мнения: 465
Мисляче три УЗ поема здравната каса. Ти ако искаш могат да те гледат колкото си искаш, но на частно ако д-р. неиска.

# 29
  • Мнения: 46 508
Полагат се 2 броя, но аз държах да ме гледат всеки месец.

Общи условия

Активация на акаунт