Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 10 март 2012, 00:17 ч.

Артроскопия?

• 8 152
  • 10
  •   1
Отговори
Добър вечер...

Не знам дали съм оцелил раздела, надявам се да съм, ако не Модераторите да ме преместят Stuck Out Tongue

Ще премина направо към проблема.. Бях на ски,осуках си коляното сериозно. Бях на доктор, направих ЯМР..имам скъсан преден менискус. Другата седмица ще ме оперират  Cry  Ще ми правят артроскопия. Въпроса ми е дали има хора тук, които знаят повечко за процедурата(ако може да ми я опишете)..Доктора ми обясни на 2 на 3 как става, но друго е да ти го каже човек, които вече го е изпитал..? Главно ме интересува колко време се прави физиотерапия после(ако се прави).. Дали е много болезнено. Не мога да си позволя в момента да оставя жена си сама с децата...
Моля ви помогнете ми да реша  Cry

Благодаря ви за мненията!
Поздрави!

# 1
# 2
  • гр. София
Артроскопията е безкръвна операция и целта е да се почисти разкъсания менискус, прави се със спинален блок и е около 40 минути през цялото време си в съзнание - не е страшно. Времето за възстановяване е различно, но според мен изобщо не отлагай. Ще можеш да се движиш с помощни средства, но няма да си много от полза в къщи. Успешно възстановяване  Peace

# 3
  • в 1001-та нощ
И от мен успешно възстановяване  Peace има здравен раздел, където е вероятно повече хора да се включат  Peace Можеш да се обърнеш към модератор за това  Peace

# 4
Добре,нека темата бъде преместена от Модератор в Здравния раздел.

Притеснява ме дали повече от 5 дни ще бъда безполезен.. Вкъщи имаме 2 двойки близнаци, все момчета.. Embarassed  И жена ми въобще няма да се справя,въпреки че имаме и детегледачка..

# 5
Все още не съм решил дали да го правя. Изчетох всичко в нет-а и нещата са на 50/50. На едни помага, други си остават със същите болки...  Cry

# 6
  • в 1001-та нощ
ако няма нежелани последици си струва да заложиш на шанса 50% успех  Peace

# 7
Дълго време ще се раздвижваш.От 3 до 6 месеца.Носи се шина на крайника, но ръцете ще са ти свободни да помагаш.Има шини с амортисьори с които може да се стъпва, иначе се ходи с патерици - към 45 дни/ не съм сигурна точно/.
Много и зависи къде ще я правиш артроскопията. Wink
Ако е само менискус, раздвижването е бързо, но ако има връзки....дълго.

# 8
Не искам да внасям допълнителен смут, но, ако все още не си направил артроскопията, опитай се да получиш мнение от много добър специалист, който обаче да не е заинтересован лично от възможността да направи операцията. Синът ми пострада тази зима по подобен начин. Имахме  същата дилема - мненията бяха различни. Избрахме лечение с физиотерапия и рехабилитация. НО, всеки случай е различен. Желая ти бързо възстановяване Simple Smile

# 9
2-двойки близнаци...да сте здрави и щастливи.А за операцията - понятието "рутинна" или " лека" операция е супер папарашко изказване.Няма лека операция -апандесит,сливици,артроскопия-- всеки един човек е различен.По различен начин понася упойка,възстановителен период и др.... Забравете за тези глупави журналистически термини. Seaman , каквото и да решиш запомни едно -това коляно оттук насетне ще ти е "Ахилесова" пета,т.е. слабо място.А за ски -забрави в близките 2 години ,ако си направиш операция.А без операция - въобще.Ако не се оперираш след години това коляно ще започне да ти създава проблеми и то големи.Ако работиш работа свързана с движение и изкачване на стълби,без операция няма да се разминеш.За възстановителния период-чувал си някой футболист когато скъса менискус -мин.6мес е аут.Говорим за хора които тренират нон стоп,ползват може би най-добрите рехабилитатори....така,че сам можеш да прецениш колко време ще ти трябва да си отново 100% както преди лошата случка.Не чети как протича операцията,а търси отзиви за добри специалисти,ортопеди.Успех и всичко ще бъде наред,но трябва време.

# 10
zavisi koi lekar e pravil artoskopiata i kak samia organizam shte se vazstanovi sled tova

Редакция на ключовите думи на тема

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Активация на акаунт