Проблем с избора на име :)

  • 4 307
  • 66
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1
Здравейте! Скоро ще си имаме бебче (момиче), но с таткото не можем да стигнем до единодушно решение за името....предполагам нещо доста често срещано при повечето семейства! Бих искала да споделите вашето мнение кое име повече ви допада - Дарина или Дарея! Благодаря ви!

# 1
  • Мнения: 646
Дарина  Peace

# 2
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 275
Дарина е много красиво име Heart Eyes
Дарея не ми харесва.

# 3
  • Мнения: 4 569
И двете не ми допадат но все пак - Дарина.

# 4
  • София
  • Мнения: 44 084
Дарина

# 5
  • Сопот, Пловдив
  • Мнения: 1 016
На мен Дарея ми е по-красиво.

# 6
  • Мнения: 337
Дарина

# 7
  • през девет планини в десета
  • Мнения: 51
то и ние  с таткото имаме същия проблем newsm78,но Дарина ми звучи по-хубаво

# 8
  • София
  • Мнения: 5 656
Дарина  Peace Пусни анкета.

# 9
  • Мнения: 4 569
+1 и сложи и опция друго - предложете  Grinning

# 10
  • Мнения: 472
Дарина  Simple Smile

# 11
  • Мнения: 1
На мен и двете имена ми допадат, но Дарея е рядко срещано и за това ми хареса повече.

# 12
  • Мнения: 1 897
Категорично Дарина! Peace
Никол не е сред любимите ми имена, а Дарея и Мелани никак не ми харесват.
Предлагам Дара като вариант на Дарина, макар че всъщност Дарина ми харесва повече.

# 13
  • Сопот, Пловдив
  • Мнения: 1 016
От предложените в анкетата съм пак за Дарея. Дарина и Никол не са ми от най-любимите. Мелани е сладко, но Дарея ми харесва повече. Иначе от имената идващи от "дар" като че ли най-много харесвам Дара.

# 14
  • Мнения: 0
Здрвейте, очаквам бебто си през май месец, лекарите казват че ще е момиче и мисля име за момиче, но още немога да се спра на нещо което да ме грабне. Дали ще можете да ми помогнете със съвет,харесва ли ви името Габрина, тъй като ми се иска  да е с буквата Г, но са малко имената, които ме впечатляват. Ако се сетите за нещо нетолкова масово и често срещано ми пишете  newsm78  Simple Smile Благодаря ви  Wink

# 15
  • София
  • Мнения: 5 656
От анкетата пак съм за Дарина. Мелани ми звучи малко привнесено за България, Мелина като че ли бих приела по-лесно. Никол вече е прекалено масово, във всяка група в детските градини и във всеки клас има поне по 2.

# 16
  • Мнения: 68
Мелани страшно много ми харесва.  Hug
Дарина някак си правя асоциация за стара жена, едновремешно ми е  Thinking
Дарея ми е някак си измишльотина едно към гьотери  newsm78
Никол за БГ стандартите винаги ми се е виждало недовършено едно такова... виж.. Никол-ета е по-цялостно  Mr. Green

# 17
  • Мнения: 8 891
Гласувах за Дарина. не ми харесва особено, но просто на фона на другите...
Дария, Дара Thinking

# 18
  • Мнения: 354
Аз съм за Никол и Мелани,въпреки че първото е вече доста масово.
Дарина изобщо не ми харесва.
Дарея ми е много измислено,аз лично не харесвам такива измислени имена.

# 19
  • Варна
  • Мнения: 17 940
Предлагам Мелиса, вместо Мелани.
Дарина е много по-хубаво от Дарея.

# 20
  • Мнения: 13
Дарина ми харесва повече. Не мисля обаче, че резултатите от анкетата трябва да са определящи за избора ви за име. Според мен майката е тази, която избира име и всички трябва да се съобразят с нейния избор. Не само за това, че ще роди и отгледа детето, но и затова, че всяка майка интуитивно усеща вибрацията на името и дали би било подходящо за детето, което носи! Според мен е така.

# 21
  • София
  • Мнения: 291
... майката е тази, която избира име и всички трябва да се съобразят с нейния избор. Не само за това, че ще роди и отгледа детето ...
Позволи ми да не се съглася с теб.
Не мисля, че всички трябва да се съобразят с избора на майката за име на детето, двамата участници в двойката трябва да се съобразят един с друг с избора на име на общото им дете.
И майката съвсем не "отглежда" това дете сама, може тя да е тази, която сменя памперсите и забърква пюретата, но бащата е този, който по цял ден работи и се претрепва, за да бъде възможно това отглеждане.
Иначе от анкетата не ми харесва нито едно име, но съм склонна да приема Дарея, чувам го за първи път и като че ли не е толкова лошо.

# 22
  • Мнения: 1
Много ви благодаря за изказаните мнения  Wink Донякъде ми показахте, че името Дарея не се възприема много, от което се притеснявах. Иска ми се детенцето ми да е с модерно, интересно и рядко срещано име, но май няма такова  Simple Smile Започнах да клоня към Дарина, защото самото значение на името е "изпратена от Бог", а с нашата бебка точно така се получи и май си идва с името  Wink

# 23
  • Мнения: 4 569
Започнах да клоня към Дарина, защото самото значение на името е "изпратена от Бог", а с нашата бебка точно така се получи и май си идва с името  Wink
От тоя тип са Божидара и Теодора, но те не са модерни и рядко срещани.

# 24
  • Мнения: 1 207
Дарея за първи път чувам (къде е ударението  newsm78), нещо не ме грабва. От анкетата - Дарина, но и то не ми е от най-любимите.

# 25
  • Мнения: 399
Двоумях се между Мелани и Никол...все пак гласувах за Мелани.
Някой спомена Николета - предпочитам го пред Никол. Peace
Дарея не ми харесва. Peace

# 26
  • Мнения: 722
Дарина Peace
Дарея може би е ново име, нещо като Дария, но да сме оригинални  newsm78 Не ми харесва.

# 27
  • Мнения: 6 992
Дарена ?

# 28
  • Мнения: 1
Дарена повече ми харесва, но имам 1-2 приятелки с това име и затова е ДарИна, а колкото до Дарея...идеята за името ми дойде от там, че много исках и щеше бебка да е ДарИя, но заради нещо друго близо до това име се наложи да е ДарЕя  Confused Wink но таткото хич не го харесва....а Дарина ми е малко като .... тросното, сърдито   Simple Smile

# 29
  • Мнения: 4 569
Дарена повече ми харесва, но имам 1-2 приятелки с това име и затова е ДарИна, а колкото до Дарея...идеята за името ми дойде от там, че много исках и щеше бебка да е ДарИя, но заради нещо друго близо до това име се наложи да е ДарЕя  Confused Wink но таткото хич не го харесва....а Дарина ми е малко като .... тросното, сърдито   Simple Smile
Тогава приемаш ли предложения за други имена?
Щом усещате че тези двете не са вашето име, да потърсим друго, искаш ли?

# 30
  • Мнения: 1
Приемам разбира се Simple Smile но май трябва да е с буква "Д" на едната баба Simple Smile

# 31
  • Варна
  • Мнения: 17 940
Деница, Даниела, Даная, Диляна, Доротея, Диана, Десислава...  Thinking

# 32
  • Сопот, Пловдив
  • Мнения: 1 016
Предлагам веднага Дара. Предложените от Хексе Деница и Даная също са ми много любими. Вмъквам тук Делинда, макар да съм сигурна, че ще бъда оплюта.  Mr. Green

# 33
  • Мнения: 1
Rois, Делинда ... защо да си оплюта, това е странно име като моите Дарея. Харесва ми въпреки че не се приема от всеки Simple Smile Делинда е хубаво, но на нас ни е дълго. Май забравих да кажа че името трябва да е по кратичко, че ще му трябват 3 реда да си напише всички имета  Laughing

# 34
  • Варна
  • Мнения: 17 940
А защо не, Дея или Деа ? (като на Бербатов щерката  Mr. Green)

# 35
  • Мнения: 1
Ами......племеницата на мъжа ми е Рая и сякаш ми се иска да има разлика, а не да излезне че купираме един вид

# 36
  • Варна
  • Мнения: 17 940
Ами......племеницата на мъжа ми е Рая и сякаш ми се иска да има разлика, а не да излезне че купираме един вид

Дея и Рая ? На мен ми харесва, не мисля че едното име е производно на другото.
И все пак щом желаете кратко име не остават много възможности. А Дана как ви звучи?

# 37
  • Мнения: 1
Като цяло нямат нищо общо двете имена, просто са 3 буквени. Дана.......звучи ми грубо  Sad Дара сякаш повече ми харесва

# 38
  • София
  • Мнения: 291
Далия.

# 39
  • Мнения: 399
Димана Mr. Green Heart Eyes
Дилма Heart Eyes
Доника
Дания
Дарлийн...щом толкова ти харева това "дар..."
Дейзи
Демира

# 40
  • Мнения: 354
От предложенията,които са дали ми харесват Далия,Даная,Димана,Дея и Дара.

Делинда е малко странно за моя вкус  Simple Smile ,но пък в пъти повече ми харесва от Дарея

# 41
  • Сопот, Пловдив
  • Мнения: 1 016
О, да, Далия го бях забравила, много го харесвам!

# 42
  • Мнения: 4 569
Деница
Дара
Дора
Даниела
Дороти /малко като от роман е/. Сетих се -Вълшебникът от Оз.
Диляна
Диана
Дона
Дана


http://www.bg-mamma.com/index.php?action=names&name=&sex … %F0&stopwith=


Аууу  ooooh! Tired
http://www.bg-mamma.com/index.php?action=nameInfo;id=4152
http://www.bg-mamma.com/index.php?action=nameInfo;id=4149

# 43
  • Мнения: 1
Xaxa Дуда....много оригинално име  Laughing Дариана също ми допада доста, не го бях чувала до сега.

# 44
  • Мнения: 646
Даяна също не е никак лошо, все пак е име на принцеса .  Wink

# 45
  • Мнения: 0
Гласувах за Дарина от изброените, но от предложените малко по-нагоре най-много ми харесва Даная - повече от Дарина Simple Smile

Дуда  ooooh! ooooh!

# 46
  • Мнения: 0
Дарина най-много ми харесва  Party

# 47
# 48
  • Мнения: 8 891
Харесвам много просто Дора и пак има смисъла на "дар". Но знам, че не се харесва. Mr. Green

# 49
  • Мнения: 11 747
Предлагам Дарена, като компромис между Дарина и Дарея - първото ми е изтъркано, а второто леко неоформено ми стои сякаш  Thinking

# 50
  • Мнения: 354
Наши близки си кръстиха детето Дария като производно на Дарина.  Peace

# 51
  • Мнения: 11 747
Въпреки, че на практика Дария няма нищо общо с Дарина. Дарина идва от дар, а Дария е женски вариант на мъжкото Дарий, което е персийско име и означава копие, като символ на пробивност и успех, императорско име е.

# 52
  • Мнения: 354
Да, всъщност така е...  newsm78

# 53
  • UK
  • Мнения: 4 308
Дана, Дора.
Дите?   Mr. Green
Фаворитът ми е Демира. А Деми?
Някъде из темите бях срещнала Далена. Далена е хубаво и достатъчно измислено Simple Smile

# 54
  • Мнения: 465
Нито едно от предложените имена не ми харесва, съжалявам.  Peace Дарина сякаш ми е най-приемливо, но все пак не го харесвам.

# 55
  • Мнения: 4
Нито едно от предложените имена не ми допада, прекалено измислени са ми.
Може би само Никол - малко.
Предлам: Дана, Доника, Диляна, Де/аяна

# 56
  • Мнения: 15 379
На мен Дарея ми е по-красиво.

И на мен. Гласувах за него.

# 57
  • Мнения: 6 713
Никол

# 58
  • Мнения: 2 052
Никол. Дарина също е хубаво.

# 59
  • Мнения: 510
Дарина  Peace

# 60
  • Мнения: 561
Дария или Далия ми харесват като имена,другите не.За момиче любимото ми име е Аделина,моето дете щеше да се казва така,но се роди момче  Simple Smile

# 61
# 62
  • Мнения: 2
Spored men vmesto Dareq neshto po moderno kakti iskash ti e Mareq ili Maraq....no Darina vinagi mi e bilo ujasno  Sick

# 63
  • Мнения: 0
Даная е хубаво име. Ако не държиш да е някое от посочените де Simple Smile

# 64
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Вариант на Дарина е и Дарена...
Иначе Даная, Далия, Дея.

# 65
  • Мнения: 1 906
Дон(н)а  Thinking

# 66
  • Мнения: 4 569
Авторката, избрахте ли име?

Общи условия

Активация на акаунт