Яде си ноктите, моля за съвет!

  • 8 298
  • 71
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 19 296
Ще следя темата .И моята дъщеря започна да си гризе ноктите, откакто тръгна на градина.

# 16
  • Мнения: 945
Аз не можах да се преборя с този проблем. Малкият ми син си гризе ноктите от бебе, вече е 15 годишен и продължава. Мазала съм с лак, с други лекарства - нищо не помогна.
Гледам, повечето от вас свързват гризането на ноктите с някакъв проблем, в семейството, или при тръгване на градина или ясла. При нас нямаше нищо, с което да го свържа - синът ми беше много спокойно бебе, в момента, в който му пораснаха зъбите и ръцете му бяха в устата.
Незнам дали има връзка, но мъжът ми също си гризеше ноктите, отказа се сам, след много мрънкане от моя страна.
Дано и малкият да се откаже сам!

# 17
  • Мнения: 1 589
Малък е още,какво и да му говориш може да се откаже да ги гризе пред теб,но когато те няма....Трябва сам да реши,да осъзнае,че не трябва.

# 18
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
По едно време и синът ми го правеше...
Обясних защо не трябва. Разбра ме.
После обещах една мечтана награда ако престане.
Той спря, аз си изпълних обещанието и така вече доста дълго време не ги гризе... Може би успях да го хвана съвсем в началото, преди навикът да е много закоравял и уцелих момента с обясненията и поощренията...

Обикновено е свързано с някакви емоции, които детето не знае как да овладее и напрежение, нерви ...
Добре е да се установи източника, нещото, което го провокира да го прави...

# 19
  • Мнения: 32
Здравейте, мили майчета! Според мен, ако проблема се хване в начален стадии и се започне лечение с някакъв лак за нокти би помогнало. Но наистина гризенето на ноктите е на психологическа основа. Затова потърсете помощ от психолог, не зависимо колко е голямо детето ви.
Приятна вечер!

# 20
  • София
  • Мнения: 2 217
Аз си гриза кожата....
Нищо не ми помогна никога....
Сега понякога си гледам ръцете и виждам колко грозни изглеждат...И това не ме спира.
 Тези навици са опасни за здравето и превръщат ръцете в неестетична гледка. Изключително трудно е устойчив навик да се премахне.
Пробвайте всеки съвет, докато сте малки. За жалост, не мога нищо да посъветвам - ще чета.

# 21
  • Мнения: 1 312
Синът ми също си гризеше ноктите и то доста дълго време-повече от година.
После от само себе си спря.
Дори не помня как и кога стана промяната.
Сега е на 7.
Така, че не при всички е за цял живот/въпреки, че и на мен така ми обясняваха/.

# 22
  • Мнения: 11 832
Аз съм започнала да си гриза ноктите като съм почнала училище и ги гризях до 21 г Blush. Спрях защото започна да ме е срам да си показвам ръцете и реших, че искам да имам маникюр Simple Smile. Спирането беше трудно, това е навик който в повечето пъти са прави неусетно докато върша нещо, гледам филм и т.н. Моят съпруг ми правеше  заблежка всеки път когато ме видеше. Но моето мнение е, че това е вид тик породен от психично напрежение.

# 23
  • Мнения: 3 066
Dа не те отчайвам,но аз все още го правя-добре, че съм с ноктопластика от години Simple Smile Hug
Започнала съм от много малка ,от психично напрежение и ревност след  раждането на брат ми.

# 24
  • Мнения: 1 127
Dа не те отчайвам,но аз все още го правя-добре, че съм с ноктопластика от години Simple Smile Hug
Започнала съм от много малка ,от психично напрежение и ревност след  раждането на брат ми.

То и със смученето на палчето май нещата стоят по същия начин. Който свикне с това, трудно отвиква. Аз съм го смукала до 3год.  Blush, сега ми е леко деформиран нокътя. Синът ми го смучеше до по-голям, а пък после минахме през гризене на ноктите, добре, че за кратко. Whistling

Обикновено е свързано с някакви емоции, които детето не знае как да овладее и напрежение, нерви ...
Добре е да се установи източника, нещото, което го провокира да го прави...
Peace

# 25
  • София
  • Мнения: 10 858
Голямата ми дъщеря си гризеше ноктите и само с говорене от моя страна престана, но ми костваше месеци. Обяснявах, обяснявах, повтарях ... В крайна сметка се получи и престана.
Сега е на етап поставяне на косата зад ушите. Отново с говорене и подсещане действам.

# 26
  • Мнения: 1 127
Сега е на етап поставяне на косата зад ушите. Отново с говорене и подсещане действам.

Това последното, ако не е непрекъснато, мисля, че не е чак толкова притеснително. Rolling Eyes

# 27
  • Мнения: 11 832
Голямата ми дъщеря си гризеше ноктите и само с говорене от моя страна престана, но ми костваше месеци. Обяснявах, обяснявах, повтарях ... В крайна сметка се получи и престана.
Сега е на етап поставяне на косата зад ушите. Отново с говорене и подсещане действам.

Обикновено един такъв навик се заменя веднага с друг Peace, аз след като престанах да си гриза ноктите неусетно придобих друг навик (по-безобиден Mr. Green). Приятелка която като дете премигваше често, също след време спря но започна да си лапа/хапе крайщата на косата.

# 28
  • София
  • Мнения: 10 858
Сега е на етап поставяне на косата зад ушите. Отново с говорене и подсещане действам.

Това последното, ако не е непрекъснато, мисля, че не е чак толкова притеснително. Rolling Eyes

За притеснително - наистина не е, но понеже го прави постоянно, а и косата й е много гъста, опасенията ми са, че ще и щръкнат ушите. От тази гледна точка.

# 29
  • София-Младост
  • Мнения: 23 336
Сега е на етап поставяне на косата зад ушите. Отново с говорене и подсещане действам.

Това последното, ако не е непрекъснато, мисля, че не е чак толкова притеснително. Rolling Eyes

За притеснително - наистина не е, но понеже го прави постоянно, а и косата й е много гъста, опасенията ми са, че ще и щръкнат ушите. От тази гледна точка.

Категорично няма как да стане да и щръкнат ушите заради косата Simple Smile))

Общи условия

Активация на акаунт