РАЗКАЗ ЗА РАЖДАНЕТО-КЛИНИКА СВ.МАРИНА В ПЛЕВЕН

  • 4 916
  • 3
  •   1
Отговори
  • софия
  • Мнения: 636
Раждането като една приказка. Срещата с малкият човек все пак е празник.
Накратко ще споделя как се появи на бял свят нашият син Йордан. На 5 март 2012 сутринта в 6 часа тръгнахме с доктор Тодор Димитров към Плевен. По пътя беше весело, спокойно и много разведряващо с доктора. В 7.30 пристигнахме в клиника света Марина в Плевен и ме приеха там. Доктор Димитров беше подготвил всичко. Още като влязох атмосферата беше очарователна - чисто, в меки цветове, с картини и растения. Персонала - усмихнат и предразполагащ. За около час направиха всички изследвания- ЕКГ, тест за упойки и антибиотици, всички от екипа на моят доктор дойдоха да се запознаят с мен и да се представят. После една санитарка ме заведе в предродилната зала. Порази ме отношението - взе ми сака, дрехите, аз понечих да си взема обувките поне тях да нося, че ми стана неудобно, а тя каза - моля ви това не е ваша работа, оставете всичко на нас, не се безпокойте. В предродилната ми направиха клизма и ме заведоха в реанимационен сектор да изчакам часа на операцията. Там ми пуснаха музика, пристигна анастезиологичната сестра да ме подготви и времето до 12 без 10 мина. Д-р Димитров дойде, поговорихме и отидохме в операционната. Там също имаше музика, сложиха спиналната упойка, неонатолога чакаше в залата да посрещне Данчо и за 40 минути секциото приключи. Нямаше усложнения, звучеше музика, Данчо се роди под звуците на балада на Металика12.40ч., 3210, 51, проплака и неонатолога го отнесе.. После пуснаха ЧРД бебе и ме отведоха в реанимация. Бях самичка там, но постоянно при мен имаше акушерка, сипва ми водичка, дава обезболяващо, взимах си Арниката през 15 минути. И така 6 часа. После в 19.00 дойдоха две акушерки и една санитарка и с тях се раздвижих и се качих горе до стаята си. Учудих се на силите си, но усмивките на жените и готовността има да ме подкрепят в такъв тежък момент ми даде сили. Заведоха ме в банята, помогнаха ми да взема душ и отидохме в стаята. Доктора беше там. След 5те банки физиологичен разтвор, ми наляха още 3 и 2 инжекции с обезболяващо за през ноща. Казах, че не искам единична стая, бях в двойна. На всеки час през ноща изваше акушерка да ми сменя лигнина и катетъра като има нужда. На другата сутрин ми махнаха катетъра, сложиха лепенка и почнах да ходя напред назат, по стълбите нагоре и надолу. Бебето го гледаха в неонатологията. Като исках - донесоха ми го, поседя при мен, порадвах му се, взеха го. Доктора каза, че е добре за мен на 6 да почивам и на 7 ми го донесоха по обед. Като имаш проблем - звъниш на акушерката по теефона, тя идва и го взима. Вс акушерки имат телефон в джоба си и ти звъниш, а те където и да са идват. За храната те захранват. На третия ден ми донесоха меню - да си поръчам какво искам за обед и за вечеря по три неща. Ако искаш чай или сок ти носят също така. Да не говорим, че лигнин, превръзки, козметика и каквото още ти трябва за тоалет ти дават, каквато марка пожелаеш. Въобше повече от хотел. На третия ден пожелах бебето да си е изцяло при мен, само през ноща да го взимат. Всяка сутрин минават по две визитации - за нас и за бебетата и при всяка майка идва шефа на неонатологията да й каже как е детето. Правят вс изследвания, вкл направихме и цялостна ехография на вс органи. Всяка вечер ни викаха ако искаме да присъстваме на къпането на бебето. А таткото беше с нас всеки ден от 16 до 20 часа. И така до петия ден - визитацията мина и потвърди изписването ми. Моят доктор Димитров дойде и поехме отново заедно към София. Грижата на този човек за мен беше забележителна, той е повече от наш приятел, от сърце му желаем само сбъднати мечти и щастливи мигове, безкрайно всеотдаен лекар и ЧОВЕК. Почерпихме екипа, и на 9 март ни изписаха, мен и Данчо. И всичко това за 960 лева и 60 лева за допълнително изследване на бебо. Престоят ми в тази клиника беше като приказен миг, а раждането един от най-хубавите спомени в живота ми. Мисля, че всички болници и голям брой лекари, акушерки и санитари трябва да се поучат от всичко, което се случва там. ДЪЛЖА ЕДНО ГОЛЯМО БЛАГОДАРЯ ЗА ДОБРИНАТА И ПРОФЕСИОНАЛИЗМА НА ВСИЧКИ ХОРА В ТАЗИ КЛИНИКА и  НА Д-Р ТОДОР ДИМИТРОВ ПРЕДИ ВСИЧКО. Казвам го от сърце, защото го заслужават и горещо препоръчвам това място на всички, на които им предстои раждане.

# 1
  • Мнения: 14
Много се радвам,че раждането ти е било страхотно Simple Smile и аз се следях при Т.Димитров и мислех следващото ми раждане да е при него и ми стана мъчно като прочетох,че вече не е в Шейново..
И на мен ми беше предложил да раждам там, но тогава финансите не ми го позвлиха и после много съжалявах( като изчислих всичко плюс хотела на мъжа ми)... Само два въпрос имам : а ако има някакви усложнения с бебето какво правят? за усложнения при теб се съмнявам с този доктор. И втория е като родиш в друг град документално как стоят нещата? А акта за раждане пише Плевен ясно Simple Smile

# 2
  • софия
  • Мнения: 636
Здрасти, отговарям на въпросите ти -  за усложнение с детето-има неонатология, всеки ден минава лично шефа на неонатологията. Все пак аз бях на 4D при Митко Марков по препоръка на д-р Димитров, а и той си ме следеше и усложнения не се очакваха. В болницата отидох с него, той беше предвидил и подготвил всичко. Идваше при мен всеки ден, информираше се и за детето и лично определяше какво трябва да ми се прави. Бях повече от спокойна и щастлива. А документите - акта за раждане го изкарахме от Плевен експресно, а болничния ми както и този по бащинство за съпруга ми ни ги издадоха на изписването. Бебето си има епикриза, направиха му дори и 3Д диагностика на вс органи по наше желание. Не се наложи повторно ходене в Плевен. За всичко са се погрижили хората в тази болница, място за притеснение няма никакви. А съпруга ми беше на квартира, мн хубава, близо до болницата, хич не беше скъпа освен това, а условията са били мн хубави. Въобще не съжалявам за избора си, благодарна съм на Тошко Димитров от цялото си сърце за съвета, помоща и подкрепата.

# 3
  • Мнения: 25
Хей, мами, кажете какво трябва да си носим за раждането в света марина за бебо?

Общи условия

Активация на акаунт