Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Отговори
Здравейте на всички,с приятелят ми искаме да си направим бебче и пробвахме този месец 5-6 пъти без да се пазим(още незнам резултата),но той често пуши трева и искам да Ви попитам дали когато е пушил се забременява по-трудно и да ли ако забременея когато е напушен,може да има някаква опасност за бебето???Моля Ви за бърз отговор и МНОГО Благодаря Simple Smile Simple Smile Simple Smile

# 1
Ами след като имате желание за бебе, би трябвало да сте по-отговорни. Пиене, пушене и т.н. не се отразяват добре нито на забременяването, нито на плода. Все пак има не една или две жени забременели така с напълно здрави деца, но когато умишлено го правиш...... Thinking

# 2
Трябва да те притеснява не фактът, че ще е напушен по време на бебеправенето, а самото редовно пушене. Толкова ли е пристрастен, та не може поне 2-3 месеца да не пуши трева и едва след това да бебеправите? А ти пушиш ли?
Несериозно е съзнателно да предприемеш подобна крачка, без да се замислиш първо за премахване на вредните си навици. Peace

# 3
Не,аз не пуша марихуана,спрях и цигарите,алкохола и кафето.Гледам да изпълнявам всичко както трябва.Наистина искаме и двамата бебе но не съм сигурна,че той може да спре да пуши.За това беше и моят въпрос да ли има проблем ако забременея докато е в такова състояние???? Flutter Flutter Flutter

# 4
Възможно е да имаш проблем, докато той пуши. И не в конкретния момент на акта, а изобщо. Докато пуши трева и не е имал "чист" период преди това, винаги са възможни проблеми (пушенето, дори и на обикновени цигари, уврежда качеството на спермата, а за марихуаната е още по-опасно).
Самото пушене на трева може да увреди бъдещото бебе.

Ето един цитат по въпроса:
"Употребата на марихуана от мъжете води намален брой сперматозоиди, което изисква много седмици за възстановяване след това, а продължителната употреба може да доведе до безплодие."

Последна редакция: пн, 12 мар 2012, 16:59 от AnMary

# 5
Опасно е и за него самия, и за спермата му (като не само може да затрудни оплождането, но и да доведе до увреждания в плода), а ако пуши у вас в къщи и за теб като бременна, и за плода, и след време живот и здраве за роденото бебче. Въобще бебе + алкохол, цигари, наркотици, токсични вещества, химикали и т.н., не са препоръчителна комбинация. Може би една такава отговорност като бебе би била добра причина да спре с тревата.

Най-добре да не е пушил минимум 10 дни преди да бебеправите...

# 6
Защо мислиш, че не може да спре? Марихуаната (не съм пробвала) би трябвало да е пристрастяваща колкото цигарите, например. Ако ти и всички жени пушачки могат да спрат цигарите в името на детето, не виждам причина след сериозен разговор да спре и той. По-добре е и за него самия.

# 7
  • Пловдив
Много е хубаво това, че искате дете, но според мен е крайно несериозно от страна на мъжа ти да не се опита да спре марихуаната. Остави за бебеправенето, дори да стане бързо и нормално, щом не може да спре сега заради бебето, какво остава за вбъдеще. Според мен ти достатъчно добре приемаш факта, че той си пуши и не може да спре и не се опитваш по никакъв начин да се опиташ да наложиш контрол. Седнете и поговорете, говорим за неговото здраве, за твоето и най-вече за бебето, което най-много ще пострада. Успех  Peace  bouquet

# 8
Благодаря на всички дами за съветите. Grinning Grinning GrinningЧакам утре трябва да ми дойде ще пиша за резултата от теста Heart Eyes

# 9
Ох,мила,не знам какво да ти кажа.Тази марихуана е по-добре да се спре окончателно,но щом не може поне докато правите бебче не е лошо да я елиминира.Може да навредите на бебенцето,заради едното удоволствие/напушването/  Stop не си струва риска

# 10
  • Burgas, Bulgaria
Не се притеснявай - всичко ще е наред .....  Peace ....

# 11
Не се притеснявай - всичко ще е наред .....  Peace ....

Благодаря,понякога имам нужда да чуя само това. Simple Smile Simple Smile Simple Smile

# 12
Какво стана с тестът? Simple Smile

# 13
Не се притеснявай излишно, всичко ще е наред  Hug Хайде чакаме резултат и ти стискаме палци  bouquet

# 14
Тест още не съм си правила,но все още не ми е дошло.Появи ми се леко бяло течение и не знам да ли това може да е симптом за бременност????Може ли да ми кажете да ли теста за бременност може да покаже от първият ден на закъснението??????

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт