НЦИОМ: Има двоен морал по отношение на шамарите за децата

  • 5 653
  • 133
  •   1
Отговори
# 15
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
Двоен?Аз прилагам и по-разширени
стандарти. Тройни , четворни и т.н.
Аматьори-анкетьори.

# 16
  • Мнения: 2 401
Българинът е ориенталец и тъпанар. Не ми е драго да го кажа, резултатите от проучването го казват. И аз вярвам на тия резултати, за което ми е хипер ултра мега неприятно.
Анкетьорите не са аматьори в случая, за съжаление.

# 17
  • София
  • Мнения: 2 481
Писах в прав текст- всеки си има свои граници и виждания за що е това насилие.
само дето шамарите са насилие без значение субективното ни възприятие.
Ако на някоя бг мама мъжът и  удари едно леко шамарче с възпитателна цел, дали няма да ореве форума?
Ако е върху жената е домашно насилие, а ако е върху детето - може, така ли?
AAA, не, това е любимото ми "пошляпване", и не се прави, че никога не си го използвала /по мотиви от Нашите деца/.

# 18
  • Мнения: 481
никога не съм удраяла децата си.
Имам други методи на възпитание

# 19
  • Мнения: 3 818
Забелязвам някакво лекинко изопачаване на данните или поне са представени по такъв начин. В началото ни обясняват за 60-те и кусур хора, които приемат шамарите. После обаче става ясно, че имаме едни 83% хора, от които 65% одобряват шамарите, което прави около 53% от общата извадка. И ако изкарат още малко данни, току-виж се оказало, че не са компютри, а компоти.

# 20
  • София
  • Мнения: 12 095
В семейства, които живеят без брак, децата са възпитавани по-често чрез методите на „минималното насилие”.
Това ме смущава в изследването, защото в него няма абсолютно никаква логика. Явно е грешка.
А че е поръчково е ясно и от самолет.

Иначе, шамарите вървят у нас, това е ясно. Хората не го приемат за насилие, дори президента каза, че в детската градина на сина му шамаросват децата, което било хубаво.

ПП Препратките към идеята, че всяка принуда е насилие са смехотворни. Има ясна класификация какво е насилие и задължението да отидеш на работа и да спазваш правила определено не попада там.

# 21
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
Защо да няма логика?
Съвсем достоверно си е.

# 22
  • София
  • Мнения: 12 095
Защо да няма логика?
Съвсем достоверно си е.
Каква е логиката, според теб?
Възможно е изкривяването да идва от там, че хората, които са склонни да живеят без брак не отдават такова значение на общественото мнение и по- рядко са излъгали в анкетата от благоприличие.
По- логично е сред почитателите на класическия патриархален модел да вървят повече шамари.

# 23
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
Безбрачието поражда подсъзнателна несигурност, която рефлектира върху отношенията с децата ...  ( Joy шегувам се ).
Иначе по-скоро грешката е в статистиката, тъй като определен етнос в болшинството си нямат сключен брак и шамарят яко децата.

# 24
  • София
  • Мнения: 12 095
Безбрачието поражда подсъзнателна несигурност, която рефлектира върху отношенията с децата ...  ( Joy шегувам се ).
Иначе по-скоро грешката е в статистиката, тъй като определен етнос в болшинството си нямат сключен брак и шамарят яко децата.
И аз така мисля, но информацията е представена некоректно. Да кажат, че представителите на въпросния определен етнос по- често шамаросват децата, а не семействата без брак. Другото е или плиткоумие или манипулация, макар да не мога да си представя каква би била целта и.

# 25
  • Мнения: 24 467
Смехотворно е изследването, резултатите- най- вече. Звучи като в соц-а, по детски елементарно и идеалистично- поляризирано: Не живейте без брак, това е лошо, децата ви ще бъдат, най- вероятно, бити.  Високото образование прави хората... либерални и нежестоки /голяма глупост, между впрочем/. Laughing Битите деца имат жестоки родители. Все едно е, дали ще ги пребиеш или в живота им ще им удариш два шамара на място, категорията е една.
Най- елементарно е разделението на две- или си закостенял консерватор, живеещ без брак с ниско образование, биещ децата си, или си ангел небесен, интелигентен, образован, живеещ в голямо населено място, задължително бракосъчетан и с възпитани по рождение деца.
Fairy, правилно си забелязала.  Peace
Интересна ми е групата хора, които са били разпитвани /то проучване не мога да го нарека/ и точно зададените им въпроси.
Дали тъпотията е целенасочена и аз не знам. Имам някакви предположения, но подобни цели и начини за постигането им възрастни хора не вярвам, че биха отразили така. Допускам и че е възможно да ги надценявам.

# 26
  • n/a
  • Мнения: 3 341
По-интересен е въпросът за морала на провелите анкетата.
Има ли го, няма ли го, двоен ли е?

# 27
  • Мнения: 1 547
Напоследък имам чувство, че не съм във форум, а в сапунен сериал. Накъдето и да свърна, все на тълпа развълнувани матрони се натъквам - то чувства, то права, то пламенни речи се леят... Ще рече човек, че България е алфата и бетата на добродетелното благородие. Жалко само, че на такъв словесен патос съответства такъв минимум дела. Аристократите в западните общества възпитават децата си по-строго и не ги жалят толкоз, колкото тук всяка втора средностатистическа дама се надпреварва да покаже. Може би иде реч за тотално сбъркани представи за хуманност, насилие и любов (на общонационално равнище), и може би затова непипаните с пръст деца на днешното време все по-интензивно колят, безчинстват и бесят.

П.С. За справка: новините, училищата, градините, психоподфорума и хилядите форумски вопли: "Помощ, детето ми е агресивно, а ние вкъщи така се обичаме, какво да правя?"

# 28
  • Мнения: 24 467
Адски са ми любопитни "изследвания", доказващи до какво води насилието, по принцип, след като под това понятие се приравнява системният побой, нанасящ телесни повреди и двата въпросни шамара, получени в живота на място.
Както и доказателства как ангелски и безпроблемно живеят останалите.
Ако някой има официални данни- да сподели.
Моля без лични виждания и излияния, такива може да спретне всеки човечец.

# 29
  • София
  • Мнения: 12 095
Адски са ми любопитни "изследвания", доказващи до какво води насилието, по принцип, след като под това понятие се приравнява системният побой, нанасящ телесни повреди и двата въпросни шамара, получени в живота на място.
Както и доказателства как ангелски и безпроблемно живеят останалите.
Ако някой има официални данни- да сподели.
Моля без лични виждания и излияния, такива може да спретне всеки човечец.
До насилие води липсата на разбиране за това какво е недопустимо насилие, защо е недопустимо и липсата на култивирани задръжки. С акцент върху последното.
В тази връзка, макар да не приемам изобщо шамарите като метод, съм съгласна с crazy chick. Лъжелибералните възгледи, отглеждането на деца без ограничения и без култивирани задръжки води до ескалация на насилието.

Общи условия

Активация на акаунт