КОГА ПОРАСНАХА ЗЪБКИТЕ

  • 22 606
  • 223
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 109
На малката на 7м.сега е на2г.6м. и има вси4ки мле4ни зъби.На баткото на 5месеца.

# 31
  • Мнения: 53
Пълни глупости, пусни си думите на бабите покрай ушите.
На дъщеря ми първия зъб го ВИДЯХ на 4м. без никакво неразположение,
на сина ми на 6м се наду венеца и така близо месец докато пробие #Crazy
после ги вадеше по два наведнъж ooooh!
Всичко това е индивидуално, не се притеснявай

# 32
  • Бургас
  • Мнения: 6 470

Кога пораснаха зъбките на вашите бебчета? ...
... бабите естествено започнаха да натякват че това е защото не е бил кърмен  Sad Sad

На моя син - на 6 месеца.
На мен самата са ми поникнали на 9 месеца.

Не ги отразявай бабите  Peace

# 33
  • Мнения: 148
На малкия  на 7 месеца му излязоха долните две зъбчета, все още няма други. На баткото на 9 месеца му излязоха долните два и след това чак на 1г. и 2 м. започнаха да му растат другите зъбки.

# 34
  • Мнения: 198
Благодаря ви много момичета! Много ме успокоихте! Ще чакам явно да си пораснат спокойно. Ама като само те тормозят отстрани . . . защо не е станало това, защо не е станало онова . . .  Hug

# 35
  • Мнения: 38
Края на седми месец се показа първото зъбче  Rolling Eyes Сега чакам и другите да започнат да никнат  Laughing

# 36
  • Мнения: 15 379
Ах, това кърмене Laughing.
Моят син не е кърмен изобщо, първият зъб се показа на 7 месеца.
Кога ще пробият зъбките е основно генетичен фактор. Ако твоите или на таткото са пробили след 12 месеца например, вероятността и на детето ви да пробият късно е голяма.
Освен това начинът на хранене не определя кога ще излязат - има бебета, които се раждат със зъб, преди изобщо да са хранени с каквото и да било мляко. Има бебета, които са кърмени изцяло и зъбите им се показват на 2, 3, 5, 12, 14 месеца.
И още нещо - няма дете без зъби. Всъщност съществува като аномалия - няма наличие на зъбни зародиши, но е рядко срещано и не те касае.

# 37
  • Мнения: 53
Нашето бебе е на 7 месеца и половина и също няма зъбче, спокойно, ще пробият рано или късно. Даже съм чувала, че колкото по-късно, толкова по-добре. Сега и аз зазвучах като бабите Wink

# 38
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 277
На 6 месеца беше дъщеря ми, когато се показаха първите 2 зъбчета. Също  не  е кърмена.

# 39
  • Мнения: 290
Моето бебче е на 11 месеца и все още няма нито едно зъбче. Все още я кърмя. Иначе индикации за разстеж на зъбчета има още от 3-4 месеца, но засега няма. На каката на бебето на 10 месеца и се появиха долните две зъбчета. Отново кърмена.

# 40
  • Мнения: 2 047
Да те успокоя, че на дъщеря ми първият зъб й изби чак на годинката. Ако до година и два-три месеца вече няма нито един зъб може да му се направи изследвание за наличие на зъбни зародиши.

# 41
  • Мнения: 198
Ааа, това са тия зъбни зародиши вече ми изкара акъла  Sad

# 42
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 866
Е какво толкова ти изкара акъла? Заведи детето на зъболекар, щом толкова те притеснява.

# 43
  • София
  • Мнения: 5 656
Не си изкарвай акъла и също така не бързай със зъболекаря. Никой зъболекар няма да прати на рентген 10-месечно бебе, понеже още няма зъби. Изчакай поне да навърши година. Хипотетичната липса на всички зъбни зародиши е тежка патология и обикновено има наследствен характер или сериозно заболяване, което при вас не вярвам да го има. На мен например ми липсват двата постоянни втори горни зъба (резци), като съм имала млечни на тяхно място преди това, но това не ми се е отразило по никакъв начин, дори не се забелязва - останалите се наместиха и не личи изобщо, дори не са ми редки зъбите  tooth А кърменето няма нищо общо.

# 44
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 866
Имах предвид да отиде на зъболекар за успокоение, а не за рентген. Естествено, че няма да облъчат бебе за такова нещо. Но разговор със специалист, който може да й разкаже повече за физиологията на детските зъби, ще й е от полза.  

Общи условия

Активация на акаунт