Гледах!Хареса ми!Препоръчвам го!Искам да споделя... - XXXI

  • 61 646
  • 730
  •   1
Отговори
# 45
  • в морето до колене
  • Мнения: 2 493
Мячик, благодаря, не съм го гледала, ще го погледна Peace В повечето случаи минаваме през
Скрит текст:
прокси
или ни пускат магнети на филмите.

Трябва да ме просветите на лични, как точно да пращам магнетите, че не съм много наясно...

# 46
  • вятър в маслините, вятър над хребета
  • Мнения: 14 990
Гледах Special Forces - хареса ми Flutter.
И на мен Peace. Прекрасен Беноа и Даян, която по чудо не дразни Mr. Green

# 47
  • Мнения: 130
Ако ви се играе пробвайте за " L'amour dure trois ans "  тук - http://torrentz.eu/d956c6b8f94177661c7d57a1e5631615b41ddc54  намерих и в руски тракери, но не ми се почва пак отначало да ровичкам.

# 48
  • Мнения: 4 370
Да се запиша в новата тема, че последно време не ми остава време за филми!

# 49
  • Мнения: 776
Както винаги не мога да понеса да напиша просто, че се записвам и затова ще вмъкна малко коментарче към последно изгледания от мен "Мъжете, които мразеха жените" (2011) / http://www.imdb.com/title/tt1568346/ . Гледах го след като съм изчела (преди доста време) книгите и съм изгледала шведските версии, от които между другото ми хареса само тази първа част, но не и другите две.
Не отстъпва версията на Финчър, впечатлена съм. По принцип крайно недолюбвам подобна тематика, а за стила на писане в книгите да не говорим  Naughty , но филмовата версия определям като сполучлив трилър. Надявам се Финчър да се справи по-добре с другите 2 части от шведския си колега Алфредсон.

И аз го гледах обаче съм на противоположното мнение Peace Много незапомнящ се филм Confused, Оскаров - в никакъв случай. Номинацията на Р. Мара ми е изсмукана от пръстите, няма нищо "гениално" и "наградно" Mr. Green в нея. Сюжетът се развиваше мудно, а героинята на Мара ми се стори зле изградена като образ. Така ли е по книгите? В нея се "бият" слабост (уязвимост) и сила? Този персонаж предполага tough character, само (за мен)!

# 50
  • вятър в маслините, вятър над хребета
  • Мнения: 14 990
От мен препоръка за "Дом на края на света", по великолепния роман на Майкъл Кънингам. Много нежен, много красив филм за силната, истинската и всепоглъщащата любов.

# 51
  • Мнения: 2 529
Както винаги не мога да понеса да напиша просто, че се записвам и затова ще вмъкна малко коментарче към последно изгледания от мен "Мъжете, които мразеха жените" (2011) / http://www.imdb.com/title/tt1568346/ . Гледах го след като съм изчела (преди доста време) книгите и съм изгледала шведските версии, от които между другото ми хареса само тази първа част, но не и другите две.
Не отстъпва версията на Финчър, впечатлена съм. По принцип крайно недолюбвам подобна тематика, а за стила на писане в книгите да не говорим  Naughty , но филмовата версия определям като сполучлив трилър. Надявам се Финчър да се справи по-добре с другите 2 части от шведския си колега Алфредсон.


И аз го гледах обаче съм на противоположното мнение Peace Много незапомнящ се филм Confused, Оскаров - в никакъв случай. Номинацията на Р. Мара ми е изсмукана от пръстите, няма нищо "гениално" и "наградно" Mr. Green в нея. Сюжетът се развиваше мудно, а героинята на Мара ми се стори зле изградена като образ. Така ли е по книгите? В нея се "бият" слабост (уязвимост) и сила? Този персонаж предполага tough character, само (за мен)!

Дано не ти се стори, че съм бързо отстъпваща Laughing , но като цяло съм толкова далеч от всичко това, което се случва в книгите и филмите по тази трилогия, така че веднага приемам ти да си по-права в случая... И все пак Лисбет Саландер не може (и не бива) да бъде изградена само в tough - версия, най-малкото не би било правдоподобно (според мен)  Heart Eyes   

# 52
  • Мнения: 0
здравейте,аз пък гледах езел.страхотен филм,краят не е много интересен ама според мен май ще има още серии.надявам се защото много го харесвам.има интересен сюжет и е много интригуващ.не е като обикновенните сапунки,има от всички жанрове по малко и това го прави много интересен.силно ви го препоръчвам!!!

# 53
  • Мнения: 776

Дано не ти се стори, че съм бързо отстъпваща Laughing , но като цяло съм толкова далеч от всичко това, което се случва в книгите и филмите по тази трилогия, така че веднага приемам ти да си по-права в случая... И все пак Лисбет Саландер не може (и не бива) да бъде изградена само в tough - версия, най-малкото не би било правдоподобно (според мен)  Heart Eyes   



А, Кики, Hug, не се приема! Веднага на тепиха срещу мен Laughing Нали знаеш, че няма крив и прав  в тези тема, всички сме "равни" в споделянето на субективното си виждане за киното  bouquet
Съгласна съм с теб , че би било неправдоподобно да има само tough версия. То е така с всеки герой, по принцип. Обаче ми се стори нелогично такава "яка женка"  Mr. Green (като характер) да се влюбва като глупачка и да очаква "нещо" ( сцената с якето) или пък да проявява моменти на тотално отчаяние (първоначалното й отношение към насилника). Някакси нещата бяха представени прекалено полюсно Peace

# 54
  • In The Middle Of Nowhere
  • Мнения: 2 584
The Grey гледах преди няколко дни. Чаках го доста време да излезе с добро качество и ми изглеждаше, че ще е много интересен. Очаквах нещо малко като Alive/Живи (1993), даже по-интересен, но се разочаровах. Скучен ми беше, чаках да свърши с нетърпение. Вълците ми бяха много изкуствени освен това.

Споделям в общи линии написаното  Peace И моите очаквания не бяха съвсем оправдани, и аз очаквах малко повече. А вълците те наистина малко изкуственееха, затова не бяха много показвани придвидливо, повече се намекваше за тях. Главният персонаж също нищо ново. Някакси подозирах, че щом е с Лим Нийсън ще е повече драмата. На моменти и на мен ми доскучаваше, но все пак като цяло съм доволна, изгледах си го докрай нищо, че беше много късно успя да задържи интереса ми и не заспах:).


Според мен ролята ѝ беше неприятна... държеше се малко неадекватно и имаше ужасни хигиенни навици... но самата Чарлийз е много красива. Simple Smile

Първият филм, в който я намирам за голяма красавица, до сега не я бях гледала и да с е прехласвам така. Иначе мен много ме кефеха едни особени погледи, които хвърляше понякога, някаква смесица м/у досада и отвращение/например към маникюристката, докато я лакираха  Laughing/


Много любим кадър е снимката от първи пост   bouquet

Последна редакция: чт, 15 мар 2012, 01:01 от angeles

# 55
  • Мнения: 1 416
Според мен ролята ѝ беше неприятна... държеше се малко неадекватно и имаше ужасни хигиенни навици... но самата Чарлийз е много красива. Simple Smile
Чарлийз Терон е уникално добра актриса! Няма такъв хамелеон освен това! Не мога да се сетя за друга такава актриса, че и актьор, който да е толкова различен във всяка една роля, която прави. Само като си я спомня в "Чудовище" и в "Адвокат на дявола" или в "Северна страна".... Колко е различна навсякъде и колко добре играе. Актриса от много висока класа. Много ми е любима, една от най-добрите е.
Филма "Young Adult" също ми хареса. Беше депресирана, беше неразбрана. Отново перфектно си изигра ролята.

# 56
  • Мнения: 794
Здравейте,

ще споделя два френски, които ми допаднаха:

Polisse
http://www.imdb.com/title/tt1661420/
много горчив...

и нещо мнооооогоо позитивно, горещо препоръчвам:

Les Intouchables
http://www.imdb.com/title/tt1675434/

# 57
  • в морето до колене
  • Мнения: 2 493
Снощи гледах Detachment (2011) - от режисьора на American History X (1998) и с Ейдриън Броуди в главната роля (който е наистина много добър, според мен).
А кастът в поддържащите и епизодични роли е направо звезден. Не мога да го определя по друг начин, като примерно Браян Кранстън има 3-минутна сцена само... както и Уилям Питърсън, когото не съм виждала да играе от години (че той май и наистина не играе много напоследък, откакто се занимава с продуцирането на CSI).

Филмът предстои да излезе на голям екран в САЩ утре, но преди три седмици е пуснат като Video on Demand и естествено веднага свален и разпространен из тракерите.  Simple Smile
Аз лично го теглих от КаТ, но виждам, че го има в Арена.
Засега има само английски субтитри, които при това не са много добри... На места дори се дразнех, колко се разминават с реалните реплики (не като тайминг, а именно като текст).

Филмът много ми напомни за Half Nelson... дори плакатът напомня  Mr. Green
Много е възможно да получи и същата оценка Wink
Разбира се, историята е различна, но отново става дума за учител и проблемни ученици, с които той съумява да изгради близки отношения... И пак има някой за "спасяване".
Имаше някои режисьорски решения, които малко ме подразниха, но като цяло е направен интересно. Смислен, но не чак тежък филм.

Надявам се и на други да им хареса.
Че май напоследък моите вкусове се разминават с форумските  Whistling

Последна редакция: чт, 15 мар 2012, 10:22 от mia4ik

# 58
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 659
Здравейте,

ще споделя два френски, които ми допаднаха:

Polisse
http://www.imdb.com/title/tt1661420/
много горчив...

и нещо мнооооогоо позитивно, горещо препоръчвам:

Les Intouchables
http://www.imdb.com/title/tt1675434/



А от къде ги намери?

# 59
  • в морето до колене
  • Мнения: 2 493
Здравейте,

ще споделя два френски, които ми допаднаха:


А от къде ги намери?

Geia, в КаТ ги има със сигурност... аз втория дори съм го свалила, но още не съм го гледала. За първия четох хубави думи още по време на фестивала в Кан миналата година... но го бях забравила междувременно.

От българските тракери аз ползвам само Замунда и Арена - там ги няма със сигурност. Иначе в мастърс, р2р и други... може и да са качени.
И аз ще изчакам отговора на Божура  Peace

Общи условия

Активация на акаунт