Лазарна корекция

  • 54 837
  • 71
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1
Здравейте,

Разяснете моля, защо след 40 г . няма смисъл да се прави лазерна корекция и наистина ли диоптрите могат да се възвърнат?

Аз съм с + 2.0  на дясното и +1.5 на лявото и с астегматизъм. Наближавам 40 г.
Заслужава ли си да се подложа на корекция?

Мерси предварително!

# 16
  • Мнения: 253
Здравейте!Разбирам,че цитираните диоптри са за далече.Те могат да бъдат премахнати чрез лазерна процедура.Възможностите за това и вероятността те да се появят след корекцията ще обсъдите с Вашия хирург.Що се отнася до далекогледството,което се появява след 40-годишна възраст/т.нар."старческо далекогледство"/ при него диоптъра постепенно расте с годините.Това само по себе си компрометира резултата от процедурата.Другия основен факт е,че все още няма категорични резултати за трайно премахване на този вид далекогледство от никой от прилаганите техники в световен мащаб.

# 17
  • Русе
  • Мнения: 5 347
Здравейте Д-р Петрова,  съпругът ми е на 30г. и преди 9 месеца  си направи лазерна корекция, тъй като страдаше от късогледство съответно 4,5 и 5,0 диоптъра. 2 седмици след корекцията се оказа, че е върнал 0,5 и 0,75 диоптъра и това си остана така и към днешна дата. Има сериозен проблем с сухота в очите, въпреки непрестанното капане на изкуствени сълзи, претърпя и поставяне на тапички в слъзния канал, но положението не се подобри. Това му причинява дискомфорт  и парене в очите. Направи си очила за съответните диоптри след 6-я месец от операцията. След като сложи очилата обаче се оказва, че с тях виждаше добре първите 14дни и сега отново усеща недостиг на диоптри - не вижда числа и надписи от минимално разстояние.
Въпросът ми е на какво се дължи тази повторна редегенерация на окото и каква може да е вероятната причиона, какви тестове и прегледи следва да си направи?
Становището на лекуващия лекар е, че той проявява индивидуална реакция на тъканта след корекцията и му препоръчват повторна корекция, но все пак не може до безкрай.

# 18
  • Мнения: 253
Здравейте!Възможно е в някой случай да се получи недостатъчна корекция след лазер и да се наложи рекорекция на диоптрите.Наистина това е много рядко,но се случва.Рекорекцията става само по преценка на хирурга след пълни изследвания.Такива,каквито са Ви направени преди първата процедура.Консултирайте се с поне още един хирург,работещ лазерна корекция на зрението,преди да направите втора процедура.Проблемът със сухотата е един от основните странични ефекти на този тип лечение.Би трябвало с времето симптомите да отшумяват,макар и бавно.Препоръчва се комбинацията на няколко вида изкуствени сълзи.

# 19
  • Мнения: 3
Здравейте!
Аз съм на 36 години, бременна съм в 28 г.с. (първа бременност ми е), имам късогледство -4,25 диоптъра на едното око и -3,25 на другото, както  и астигматизъм.
Днес бях на преглед при специалист, за да получа мнение дали ще мога да раждам естествено или със секцио.
По време на прегледа се установи, че имам "островна скреж на 12ч." в едното око, което е предпоставка за секцио. Също така лекарката ми обясни, че според нея при всички положения трябва да се направи лазерна интервенция. Като ако направя лазерната интервенция сега - един месец след това ще мога да родя нормално, а другият вариант бил да родя със секцио и един месец след раждането да отида да ми направят тази лазерна корекция, тъй като бебето ще расте, ще става тежко и е добре колкото се може по-рано да се вземат мерки.
Моля Ви да ми дадете второ мнение доколко подобна процедура е наистина наложителна, а също ако може да ми обясните малко по-подробно какво представлява самата интервенция, има ли риск за мен или бебето или пък риск от ослепяване; трябва ли да излизам в болнични след това и за какъв период (аз работя в офис -  на компютър и все още ходя на работа - по майчинство ще изляза чак в началото на декември). Подобна корекция поема ли се от здравната каса или не, и евентуално колко приблизително струва?
Просто изключително много се притесних сутринта и забравих да питам каквото и да било - изпаднах в ступор и изобщо не знаех какво да правя.

# 20
  • Мнения: 253
Здравейте,Miraqulous!Разбирам притеснението Ви и ще се опитам да Ви дам необходимата информация.При Вас става въпрос за периферна дегенерация на ретината,т.е. промени в периферията на ретината,които биха могли да доведат до нейното разкъсване и последващо отлепване.Хубаво е,че при Вас това се открива навреме и в момент,когато можем да предотвратим всички неприятни последствия.Единственото лечение в случая е лазерната обработка на дегенерацията/островната скреж/.Лазера работи с безопасна енергия и то в периферията на ретината,която няма отношение към възприемане на образа.Тази проЦедура цели да загради рисковата зона с няколко реда коагулати и така се предотвратяват усложненията.Необходимо е разширяване на зениците преди това.Продължителност- около 5 минути.Не носи никакъв риск нито за Вас,нито за бебчо.Можете да сте напълно спокойна!Моят съвет е да я направите по-скоро,за да сте сигурна за раждането.Цените са различни в различните клиники.Бихте могли да направите процедурата и по здравна каса с направление за лазерна терапия,издадено от Вашия ОЧЕН  лекар.ПОЗДРАВИ!

# 21
  • Мнения: 3
Изключително много Ви благодаря за отговора, д-р Петрова!

# 22
  • Мнения: 1 370
Здравейте,
Аз си направих корекцията преди месец. Имах по -2 диоптера и астигматизъм. Бях по метода Ласек,понеже ми е тънка роговицата. Операцията минава много бързо и не се усеща нищо, веднага след това си тръгнах и докато мине упойката нямах проблем. После имах адско сълзене и парене до следващия ден. После вече леко медразнеше светлината и така малко по-малко всичко сенормализира. На петия ден ми махнаха лещите. Сега 1месец следтова се чувствам много добре, слагам си изкуствени сълзи, макар и не много често. Като ходих на преглед обаче миизлезе на компютърното изследване +0,5 и на двете, той каза че било нормално да имамнякакъв диоптер,носрениетоми било на 100%. Дано е така.

Имам и един въпрос дали има полза от очилата за компютър и дали да си взема. Той ми каза, че не е необходимо ако не работя на компютър, а аз не, но не прекарвам малко време. Как мислите?

# 23
  • Мнения: 253
 Здравейте!Радвам се,че се чувствате добре след лазерната процедура!Относно очилата за компютър, те ще намалят дразненето от изкуствено и смесено осветление и така ще допринесат за по-малко зрително натоварване.Елиминирането на отблясъците от лъскави повърхности и хартия също осигурява зрителен комфорт при продължителна работа.Освен това бихте могли да ползвате очилата за нощно шофиране.Ще усетите разликата със сигурност.Поздрави от мен!

# 24
  • Мнения: 45
Здравейте, моята лазерна корекция беше през януари 2011. Но досега продължава проблема със сухотата и в двете очи. Можете ли да ме посъветвате какво мога да направя за този проблем. И изследване при ревматолог правих по съвет на очния лекар, от който беше извършена корекцията. Там всички показатели са наред.Необходимо ми е поне 5/6 пъти на ден да си слагам капки. Вече незнам с  какви капки да продължавам. В момента използвам капки Dispatenol от почти 1 година,тези най ми понасят, но ефект никакъв като цяло, на всеки преглед едно и също - все още сухота.

# 25
  • Мнения: 1 370
Здравейте!Радвам се,че се чувствате добре след лазерната процедура!Относно очилата за компютър, те ще намалят дразненето от изкуствено и смесено осветление и така ще допринесат за по-малко зрително натоварване.Елиминирането на отблясъците от лъскави повърхности и хартия също осигурява зрителен комфорт при продължителна работа.Освен това бихте могли да ползвате очилата за нощно шофиране.Ще усетите разликата със сигурност.Поздрави от мен!
Много благодаря за отговора, ще разгледам и ще си взема, все пак дории по-малкото натоварване е плюс Simple Smile

# 26
  • Мнения: 9
Здравейте! Аз съм на 27 години, бременна съм в 31 г.с. (първа бременност ми е), имам късогледство -2,75 диоптъра на едното око и -3,00 на другото. Вчера бях на преглед, за да се разбере дали мога да раждам нормално и диагнозата на едното ми  око е „периферна дегенерация на ретината”. Както д-р Петрова беше написала по-горе в темата, единственото лечение в случая е лазерната обработка на дегенерацията. Моят въпрос е: ако направя интервенцията възможно най-скоро, ще има ли достатъчно време ретината напълно да заздравее, тъй като до моят термин остават по-малко от 2 месеца? Колко е минималното време за възстановяване, за да мога да бъда сигурна, че ще бъдат предотвратени усложнения по време на раждането?

# 27
  • Мнения: 253
Здравейте!Имате достатъчно време.За 1 месец лазерните коагулати вече са напълно заздравели.Така че сега е момента.Поздрави и леко раждане на едно хубаво и здраво бебче!

# 28
  • Мнения: 45
Д-р Петрова, моля да ми дадете някакъв съвет за сухотата, която продължава и до днес, след като корекцията ми беше през 01.2011 още. Ползвала съм Корнерегел, на гел ,после на капки, Geanteal, от Optive получих алергична реакция, от близо една година ползвам Dispatenol,но ми се струва , че е време да ги сменя и тези, след като няма подобрение. Току що поръчах едни Artelac. Но Вие какво бихте ме посъветвали.

# 29
  • Мнения: 61
три месеца след една така безвредна и безобидна операция аз все още имам проблеми сухота в очите дразнене от монитора размазано и замъглено зрение а най много ме притеснява факта че едното око се възстанови а другото още не дори и с очилата виждам зле трудно ми е да работя
ходих на 4 прегледа вече и не ми се дава обяснение само трябвало време слагам сълзи по много всеки път различни ми изписват и нощно врене гел
някакъв съвет може ли нещо да бъде направено
да се обърна и към друг лекар мисля

Общи условия

Активация на акаунт