Бременеене

  • 1 798
  • 32
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 5 103
Здравейте мами.
Имам чувството, че съм грозна и дебела, като тюлен се чувстам, а съм само 55 кила очевидо за 6 месец не съм дебела, но все пак ме е срам от мъжа ми даже.
Имали ли сте подобно чувство? newsm78

Последна редакция: пн, 09 яну 2006, 12:54 от мимка

# 1
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
Да и много се гордеех с това. Сигурно съм била смешна, но
много държах да си личи, че съм бременна. Сигурно за да
не си кажат хората "Лелеееее тая колко е дебела!" Mr. Green
Иначе и аз се чувствах неудобно пред моя. Embarassed

# 2
  • Мнения: 9 903
Цитат
Пременос и ....

Какво означава заглавието?

# 3
  • София
  • Мнения: 5 289
Като бременна-не,но като родих вече нямах оправдание за кг-ти си и ми беше кофти и сега все още ми е кофти.

# 4
  • Мнения: 643
Като си бременна няма какво да се срамуваш, не съм виждала някоя дето с огромен корем да прилича на манекенка. Но повярвай ми, че в очите на мъжа ти най- вероятно си много по красива дори и от Наоми Кембъл. Бремената жена е най- красивата  гледка на света, истината е че понякога дори ми липсва това чувство.

# 5
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Да и много се гордеех с това. Сигурно съм била смешна, но
много държах да си личи, че съм бременна. Сигурно за да
не си кажат хората "Лелеееее тая колко е дебела!" Mr. Green
Иначе и аз се чувствах неудобно пред моя. Embarassed

И аз бях така, нямах търпение да си проличи именно поради тази причина Crazy

# 6
  • Мнения: 1 234
Е,недей така.Не си качила много,я си помисли ако си 70-80  ooooh! За бременна 55 кл си е супер число GrinningАз на трое място щях само да се пъча за да видят хората че съм бременна. Mr. GreenНе ги взимай толкова на вътре нещата,сигурна съм че ще ти мине и няма да се чистваш като тюлен WinkИ пак ти казвам-показвай че си бременна и се гордей и ще се чустваш много по-добре Stop

# 7
  • Мнения: 1 793
Цитат
Пременос и ....

Какво означава заглавието?
и аз това се чудя. да не би да е искала да напише "бременност"

# 8
  • Мнения: 46 508
Влязох да раждам 98 кила и въобще не ми пукаше  Laughing

# 9
  • Мнения: 1 234
Влязох да раждам 98 кила и въобще не ми пукаше Laughing
Ми то така и трябва Grinning,това че ще си родиш дете е много по-важно от това колко си качила и как изглеждаш.После всичко си идва на мястото,важното е детето да е добре Hug

# 10
  • Мнения: 7 186
Не съм се чувствала зле. Е, много ясно че небременна се чувствам сто пъти по- добре, ама това е друг въпрос.
Не качих много кг и си бях почти същата, растях главно на корем. Е, и другаде бях трупнала малко ама то без хич не може. Grinning
Стараех се до края да се поддържам и да изглеждам добре, както и да се обличам с нормални дрехи, а не разни гащеризони и други бременски дрехи. Sick

# 11
  • Мнения: 1 793
абсолютно няма за какво да те е срам. Още повече пък от мъжа ти. Що за странно е това, което пишеш. Та ти носиш дете, нов живот. Това е най-святото. И ще напълнееш /много или малко/, и като тюлен ще се чувстваш на моменти....няма как. И аз последните месеци се чувствах като тюлен, но не за друго, а защото имах огромен корем и много ми тежеше. Иначе въобще не ме беше грижа колко кила качвам и дали задника ми е станал по-голям и т.н. След това всичко си идва на мястото с повече воля и рационално хранене. Най-важно е детенцето да се развива добре и да се роди живо и здраво. Така че наслаждавай се на тези месеци.

# 12
  • Мнения: 5 299
И на мен ми е много чудно заглавието, няколко пъти подминавах темата Thinking

# 13
  • Мнения: 3 164
Честно казано през бременноста не ми пукаше как изглеждам-ядех си и хич не се трогвах че качвам килце по килце Mr. GreenНо след това..... гадна работа, макар, че почти съм като преди, но ето това почти[color=][/color] ме влудява вече Twisted Evil

# 14
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Знам какво ти е. И аз се притеснявах, но мъжа ми се стараеше да ми показва постоянно че в неговите очи съм много красива а и виждах как хората като ме видят и се усмихват, знами не съм била грозна. Грозна съм сега, защото нямам воля да си сваля килограмите. Нямам и време да се поглезя малко някъде в козметичен салон, нито дори в къщи да си спретна нещо за да се поразкрася. Заради малкия се преобличам по 5 пъти на ден и все съм с някакви клинчета и размъкнати блузки. Винаги съм се имала за поддържана жена и това много ми тежи. Най-лошото е че и в очите на мъжа ми виждам че не изглеждам перфектно, но се надявам да разбира че това е временно.

# 15
  • София
  • Мнения: 10 309
Влязох да раждам 98 кила и въобще не ми пукаше Laughing
Ми то така и трябва Grinning,това че ще си родиш дете е много по-важно от това колко си качила и как изглеждаш.После всичко си идва на мястото,важното е детето да е добре Hug
Определено не съм убедена, че за детето е добре мама да стане двойна  newsm78

мимка, 55кг са си направо супер за 6 месец!!! Аз в 6ия месеца бях 54кг и се чуствах прекрасно.... ех... сега съм 59кг.  Embarassed а не съм бременна  Mr. Green виж сега се чуствам като кит  Confused

# 16
  • София
  • Мнения: 18 679
Определено през цялата си бременност се чувствах красива и понеже не съм скромна, ще си призная, че наистина си бях красива Mr. GreenЕееех, каква кожа.....какъв тен....Качих само на корем и последните месеци ги изкарах с БЯЛ ленен панталон, супер модерен и гъзарски hahaha и прилепнали по тялото еластични потничета с дълбоко деколте FlutterФръц, фръц Joy
Всичко е в главата ти Simple Smile

Оправи си заглавието, защото си помислих, че питаш за някакво лекарство newsm78

# 17
  • Мнения: 3 861
Не се терзай, 55 са нищо...Аз 55 бях в 3-я месец при нормално състояние преди да забременея 49кг. Влязох да раждам към 74 кг. Shocked Важното е не колко ще качиш докато си бременна(без да се оливаш де), а да ги свалиш след това, ето това е трудна задача. Там ще ти трябва воля и тогава ще има за какво да се тръшкаш наистина. СЕга си гледай кфа, глези се, доколкото можеш и се радвай на предстоящото събитие.

Ако заглавието е грешка, поправи я! Wink

# 18
  • Мнения: 2 910
И аз се шашках от време на време, като виждах колко много надебелявам и се чудех след това как ще си възвърна килограмите-общо 30кг. за цялата бременност. Но като цяло се чувствах много добре и нямах търпение да започне да ми личи, за да мога да оправдая килограмите.
А ти защо се притесняваш, като толкоз малко си качила? Сигурна съм, че изглеждаш добре. Гордей се с коремчето си и да не ти пука.

# 19
  • Мнения: 7 640
радвай се на бременността си, това е един от най-хубавите периоди в живота на една жена. За съжаление рядко се случва повече от 2 пъти. Много бременни се намират за непривлекателни, но околните винаги ги намират за разхубавени. Учудвах се като ми го казваха, но сега като гледам бременни приятелки-точно така си е! Heart Eyes

# 20
  • Мнения: 46 508
Влязох да раждам 98 кила и въобще не ми пукаше Laughing
Ми то така и трябва Grinning,това че ще си родиш дете е много по-важно от това колко си качила и как изглеждаш.После всичко си идва на мястото,важното е детето да е добре Hug
Определено не съм убедена, че за детето е добре мама да стане двойна  newsm78....

Чакайте бре  Stop аз за цялата бременност качих 12 кг. /според мен нормално/, просто преди забременяването имах проблеми и качих над 20 кила от хапчета. Но това нямаше нищо общо с темата и реших, че е излишно да обяснявам. Съгласна съм с Надето, че не е добре нито за детето, нито за майката, ако жената стане двойна, освен проблеми, друго няма да си навлече, но авторката на темата няма такива проблеми  Peace

# 21
  • Мнения: 2 309
Аз дотук съм +10кг. и определено се чувствам по-красива от преди. Проблема е, че всичко ме боли и ходя като тюлен. Иначе за жени, които са слаби определено има психологически проблем с качването. Аз лично бях 55-56 като забременях /не казвам, че са малко, но аз си се чувствах перфектно/, но през живота си не съм качвала повече от 2 кг. и затова на моменти ми е кофти, но знам че като родя ще си ги върна, просто такава ми е структурата Grinning

# 22
  • Мнения: 280
  В никакъв случаи не се чувствам дебела или грозна, радвам се на коремчето си. След като родя ще се притеснявам за излишните килограми. Наслаждавай се на бременоста си  Simple Smile

# 23
  • Мнения: 280
  В никакъв случаи не се чувствам дебела или грозна, радвам се на коремчето си. След като родя ще се притеснявам за излишните килограми. Наслаждавай се на бременоста си  Simple Smile

# 24
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 349
Аз качих 35кг. и докато не родих, не ме притесняваше. Мъж ми пък въобще не даде признаци това да го притеснява. Даже напротив-била съм по-хубава. Само че след като родих, се притесних, защото нямаше женска дреха, която да ми стане. Година и половина след това си бях в изходна позиция с кг-те. Диети не съм пазила, никога не съм имала воля за това.

# 25
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Хубаво е да си бременна! Косата става лъскава и буйна, кожата - страхотна, очите блестят, а пазвата прелива - какво й трябва повече на една жена?
"Талия!" - обажда се дяволчето в мен.
Е, няма пълно щастие.
Пълното щастие настъпва, когато за първи път видиш личицето на бебето си.  Hug

# 26
  • Мнения: 8 505
Чувствах се невероятно!Исках да си остана така и след раждането-да си запазя тези 2-3 кила от болницата...е,не стана,свалих ги Confused

# 27
  • София
  • Мнения: 6 794
И аз съм от мамите, които през бременността са се чувствали на 7мото небе и нищо не е можело да ги свали от там. Още повече някакви килограми!!! Хубавото при мене беше,че ми пролича почти веднага, не знам защо,но още в 7ма седмица един приятел ме разкри,една седмица по-късно и една приятелка.  Wink Това при все, че се опитвах да се крия, защото исках да минем 12-та седмица, за да кажем новината. Обаче бях адски горда с корема си и цяло лято носек ниска талия и си показвах корема на воля. Като равносметка качих 17-18кг, което си е малалко множко, но родих бебе 4 кг. Laughing Не ме питайте с каква воля си върнах старите килограми. Сега се заканвам,че с второто дете няма да си позволя да кача толкова, но не съм убедена в това. Все пак, на първо място за мене пак ще бъде здравето на детето, а не кантара.
А, Надето беше казала,че не е добре майката да става двойна. Да, така е,ама ако стане двойна ще е съпътствано с медицински проблеми - гестационен диабет, прееклампсия. Ако гинекологът казва, че всичко е ОК, място за притеснение няма.     Докато бях бременна не съм се притеснявала от мъжа ми, защото не съм имала комплекс ,че съм дебела, но като родих...не ме питайте. Чудех се кога и как да се преобличам, за да не ме вижда гола. 

# 28
  • Мнения: 109
Аз качих 14-15 кг.В началото до 5 месец въобще не ми се ядеше и си бях почти същата, но после като почнах да качвам не ми беше съвсем комфортно.Важното е после като родиш да си върнеш формата,защото кофти ако си свикнал да виждаш едни форми пред огледалото.Аз още се боря с 2-3 кила Embarassedискам и поне още 2 ,но трудна работа се оказва.

# 29
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Бременността беше един от най-хубавите периоди в живота ми, да не кажа най-хубавия. Независимо, че качих 20 кила се чувствах много добре, знаех че съм пухкава и закръглена/ при ръст 150/, но чувствах прекрасно, даже ми отиваше. Е, след като родих и свалих много малко килца, без корема приличах на Пиги и не ми беше добре.
Изчакай до деветия месец. Сега нямаш причина да се чувстваш като тюлен. Бременей си спокойно, детенце е най-важно, а после с воля се свалят-не ги мисли.

# 30
  • СОФИЯ/ДРАГАЛЕВЦИ
  • Мнения: 752
и аз така се чувствах бях станала като плондир забременях 45кг родих 61кг по едно време не ми се излизаше от нас защото нямаше какво да облека такаче спокойно това чувсво е нормално

# 31
  • София
  • Мнения: 376
и аз нещо не се чувствам себе си....
въпреки че съм още в началото, реално не съм качила килограми - освен 2, но те са отишли в бюста ми, защото се меря с 1 шивашки метър и никъде другаде не съм се разширила, но се чувскват страшно подута и вече дрехите не ми става..... в нито една блуза не си влизам - аз и пред трудно влизах, защото съм с доста голяма гръдна обиколка, по принцип, а сега си е живо чудо.. а какво ме чака още - направо не ми се мисли.....

# 32
  • Мнения: 260
Не се притеснявай, не се чувствай зле, това е времето в което ще си красива закръглена. Носи си каквито дрехи ти харесват. Аз си ходех даже с тесни блузки да ми се вижда хубаво тумбака Simple Smile Хич да не ти пука, аз бях качила 15 килца и още имам да свалям 5, но всичко с времето си. Не му е момета да те тормозят такива неща. Леко и щастливо бременеене!

Общи условия

Активация на акаунт