Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 16 март 2012, 08:32 ч.

Проблем с кафемашина

• 7 200
  • 16
  •   1
Отговори
Преди 2-3 седмици си купих тази машина: http://www.philips.bg/c/espresso/poemia-poemia-focus-hd8323_09/prd/
и още я разучавам,но имам няколко въпроса ако някой може да ми помогне или има същата.Първи я е какво е кафе в чалди,и мога ли да използвам тази приставка за да приготвям и обикновенно кафе.Другото което,преди малко снимах ръкохватката и имам малко проблем с нея,не знам аз ли не мога да сложа хубаво приставките защото не пасват хубаво а стоят изпъкнали и много трудно се затягат на самата машината, и много трудно се вади самата ръкохватка от машината,със голяма сила се опитвам да ги ,,натъпча,, но нещо не ми се получава...и стоят изпъкнали.Първите 2 снимки са със приставката за няколко кафета,а последната е тази за чалди и под нея съм сложила и крема диска със изпъкналата част надолу както си пише в книжката:
http://prikachi.com/images.php?images/790/4526790z.jpg

http://prikachi.com/images.php?images/791/4526791V.jpg

http://prikachi.com/images.php?images/793/4526793k.jpg

# 1
Виж сега, изобщЕ не знам какво е това чалди кафе  Embarassed погледнах у Гуглето, но не ми помогна много.
Не ми е същата машината като марка, ама е едно към едно с тази на снимката.
Според мен се опитваш да сложиш две цедки заедно  Stop опитай само с едната и виж как е положението.
Използвам най- обикновенно мляно кафе, защото така и не свикнах с вкуса на другите.
Зависи от партидата, но понякога се запушва филтъра, забърсваш с влажна кърпа и толкУз.

# 2
  • Казанлък
kiki1991 Аз имам същата кафе машина. Ползвам само приставката за няколко кафета. И при мен влиза трудно, но си влиза до долу и не стърчи от самата ръкохватка. Пробвай се да натиснеш до долу приставката и тогава няма да имаш проблем с поставянето на кафемашината (дано съм го обяснила разбираемо). А кафе в чалди е кафе на капсули (подобни на тези neskafe doce gusto )
На моята кафемашина ме притеснява това, че много силно бръмчи  newsm78 и се чудя дали това е нормално? При теб така ли е?

# 3
mumita  не се опитвам да сложа 2 цедки,виж хубаво снимката,че се вижда че ги сменям...просто не иска да влезе и приятеля ми пробва и той не може newsm78

kadrie  -  пробвах многобройно,както и приятеля ми,но не пасва хубаво,ти сигурен ли си че твойта е същата?Мойтеприставки се надраха от толкоз натискане и последния път натисках толкова че се уплаших да не я счупя...даже като слагам самата цедка в машината и я затягам толкова сила трябва че имам чувството че ще повдигна цялата машина.И после трудно се изважда,а имам опит със друга пак на филипс саеко при която това си пасва,затяга се с лекота и се вади лесно,а мойте приставки 5мин трябва да ги дърпам че да ги извадя от ръкохватката и затова си мисля че не е както трябва.Само да ми се зареди батерията на дигиталния ще снимам частите да видиш...дали при теб е същото....и моята бръмчи много....явно е нормално

# 4
# 5
  • Казанлък
Моята машина е абсолютно същата. Цедката влиза трудно в ръкохватката, но все пак успявам да я натисна почти до долу(остава може би 1 мм разстояние). Иначе като слагам ръкохватката на кафемашината, натискам малко по-силно за да се затегне хубаво и да направи вакум. Като си направя кафе, не махам цедката, а измивам хубаво цялата ръкохватка с вода. Цедката я вадя веднъж в месеца, за се измие всичко по-добре. 

# 6
значи е така както при мен така ли да разбирам,а при теб като затягаш самата ръкохватка за машината и я пуснеш връща ли се обратно малко на ляво???

# 7
  • Казанлък
Да връща се назад, но в упътването пише, че това е нормално. При мен цедката влиза малко по надолу от това, което си показала на тази снимка

# 8
  • Sofia
значи е така както при мен така ли да разбирам,а при теб като затягаш самата ръкохватка за машината и я пуснеш връща ли се обратно малко на ляво???

Връща се малко обратно - да, но това е добра машина, прави много хубаво кафе. трябва да внимаваш какво кафе ползваш, да не е от ситните, по-добре смляно Елия Мока, Чибо и т.н на които си пише еспресо.

# 9
Я ми препоръчайте хубаво кафе,сега използвам нова бразилия за експресо,не е лошо,но ми се иска да пробвам друго,иначе съм страшно недоволна от якобс,1 път съм правила от него понеже ми го подариха и така си стой сега,имаше отвратителен вкус,не знам дали самото покетче кафе нещо му имаше,но направо беше отвратително Shocked

# 10
  • Sofia
Я ми препоръчайте хубаво кафе,сега използвам нова бразилия за експресо,не е лошо,но ми се иска да пробвам друго,иначе съм страшно недоволна от якобс,1 път съм правила от него понеже ми го подариха и така си стой сега,имаше отвратителен вкус,не знам дали самото покетче кафе нещо му имаше,но направо беше отвратително Shocked

Аз харесвам Елия Мока.

# 11
  • в обкръжаващия ме хаос
Здравейте! В събота си закупихме същата машина и да ви кажа доста зор видяхме с нея, а ни е трета по ред. Предните две бяха други марки. Моята цедка за две кафета стърчи около 1-2 мм. Правилно ли съм разбрала от упътването, че гумената приставка и малката цедка се слагат когато ще се прави кафе на чалди, а за нормално кафе само голямата цедка? Пускате ли пара преди да пуснете кафето?

# 12
  • Sofia
Здравейте! В събота си закупихме същата машина и да ви кажа доста зор видяхме с нея, а ни е трета по ред. Предните две бяха други марки. Моята цедка за две кафета стърчи около 1-2 мм. Правилно ли съм разбрала от упътването, че гумената приставка и малката цедка се слагат когато ще се прави кафе на чалди, а за нормално кафе само голямата цедка? Пускате ли пара преди да пуснете кафето?

Според мен не ви трябва пара. Пускате да се заглее и пускате кафето.

# 13
kalinka malinka...

Правилно си разбрала,но нали знаеш че се слага със изпъкналата част надолу гумената приставка.Нормално е да стърчи и моята е така.А голямата ти цедка пасва ли хубаво или и тя стърчи?Моята стърчи и се затяга много трудно.Не пускам пара преди да правя кафе.Просто си пълна цедката със кафе,пускам отзад копчето и чакам като светне зелено и врътвам копчето отпред на ляво и това е ....Ако имаш други въпроси питай.Хубава е машината като цяло,прави хубаво кафе със хубав и голям каймак...аз сам доволна,само малко ми е тегаво че трудно я зятягам ама свиквам:))))

# 14
  • в обкръжаващия ме хаос
        Благодаря за отговорите! Аз имах големи перипетии с моята машинка. В първия пост не споменах за една подробност, че водата не потича веднага, а то от това беше породен въпросът ми дали тр първо да се пуска задължително пара. Във вторник сутринта окончателно спря да изтича вода и под нея стана локва. Понеже беше 3-я ден от както я бяхме купили я занесох сутринта в магазина им обясних, че още от първото пускане не работи както трябва. В края на деня след известно размотаване и лек скандал от моя страна ми я смениха без да ме размотават по сервизи.
        Много беше смешно като ми дадоха новата поисках да видя дали си пасват цедката и ръкохватката като обясних на консултанта в магазина какво съм чела във форума, а тя с насмешка ми каза, че по форумите се пишат само глупости. Познайте какво се оказа цедката за мляно кафе въобще не влезе в ръкохватката, затова си взех тази от първата дефектна машина. Новата машинка работи добре, нямам забележки.
       Кики1991 не стърчат цедките, но и на мен ми е малко трудно да завивам ръкохватката.
       Пробвах я и с филтърните дозички /чалди/, които се продават в Карфур под тяхната марка и съм доволна, но тр хубаво да е завъртяна ръкохватката, иначе не държи уплътнението и изтича от горе.

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт