Фимо, въздушна глина III

  • 163 055
  • 539
  •   1
Отговори
# 450
  • Мнения: 84
И аз имам доста отворени пакетчета и са станали твърди и ронливи....има ли начин да ги размеся с нещо и да ги ползвам?

С леко затопляне, дали няма да се получи? Евентуално някаква смазка за овлажняваде да се добави. Но каква да бъде не зная. На самия етикет, не пише ли състава на глината?

# 451
  • Sofia
  • Мнения: 26 358
Със затопляне няма ли още да се втвърдят?

# 452
  • Мнения: 104
Т.к. имах старо fimo, а и "новите" ми бяха бая твърдички- купих си fimo mix quick от Слънчоглед, 6.90лв/100гр. Станаха много добре. В зависимост от вложеното количество mix quick, може да има леко изменение в цвета на фимото. Максималното съотношение беше 1/3 mix quick към 2/3 фимо, мисля. Иначе 2 цвята размекнах с малко растителна мазнина. Казват, че този метод правел глината по-чуплива в последствие, но аз все още нямам такова наблюдение.

# 453
  • Мнения: 5 508
Добър вечер, момичета Hug
Гледам, че темата отдавна е замряла, но ми се иска да я повдигна с въпросче.
До момента не съм работила с Фимо, но ми се иска да опитам, но ме притеснява печенето в домашната фурна. Та въпроса ми е дали използвате някаква друга фурна за целта и ако да - каква? Гледам разни мини фурни в нета, но ще се радвам на лични мнения и впечатления.
Второто ми въпросче е към тези, които все пак пекат в готварските си печки - има ли някакви трикове/хитрини, които прилагате за да сте спокойни, че след една "порция" Фимо няма да има проблем с готвенето?
И на последно място да попитам за неприятната и задушлива миризмата при печене, за която четох на няколко места. Винаги ли я има или само ако се прекали с печенето Thinking
Благодаря предварително за отговорите  bouquet

# 454
  • Мнения: 38
 Има хора, които си копуват мини готварски печки и пекът в тях. Аз лично нямам място за такова нещо и пека във фурната в която готвя. Няма данни полимерната глина и испаренията от нея да са вредни за хората. По тази причина и на опаковките не е указано да се ползва друга фурна. Все пак след изпичане на изделието оставям фурната отворена и я почиствам значително по-често, отколкото когато не пека. Миризма има винаги, но остра и задушлива е, когато изделието се препече или изгори. Ако печеш според указанията няма проблем.
Приятно творене!  Peace

# 455
  • Мнения: 5 508
Много благодаря за отговорите bouquet

# 456
  • София
  • Мнения: 247
Ако се притесняваш може да сложиш отгоре и отдолу метално фолио-поне аз така пека .

# 457
  • Мнения: 1 220
Здравейте!
Мога ли да лакирам елемен направен с тази глина http://www.slanchogled.com/Product-Dasen-%d0%b3%d0%bb%d0%b8%d0%b … d%d0%b0_4896.aspx с лак за нокти?

# 458
  • Мнения: 531
Колко дни могат да стоят направените елементи преди печене? Имам готови няколко, но искам да събера цялата тава и тогава да ги пека?

# 459
  • Sofia
  • Мнения: 26 358
Мисля,че не е проблем да престоят.
Какво твориш та ще напълниш цяла тава Wink

# 460
  • Мнения: 531
Мисля,че не е проблем да престоят.
Какво твориш та ще напълниш цяла тава Wink
За благотворителност в ДГ. Мисля да правя магнитчета  и малко слънчогледи. Но ми се иска наведнъж да пека,защото използвам фурната за готвене.

# 461
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Няма проблем да преседят - пекла съм и неща направени преди месеци.

# 462
  • Мнения: 8 939
Здравейте!
Малко да раздвижа темичката !

Нека ви покажа моите пролетни медальончета :





Също и пролетното ми моливниче от полимерна глина :



# 463
  • Sofia
  • Мнения: 26 358
Много са хубави Crazy
Би ли ми казала за моливниците,директно в/у метала ли оформяш детайлите,лепиш ли ги или направо ги изпичаш?
Гледам в фб много хубави порцеланови чашки с разни фигурки от фимо декорирани.Пробвах на чаша,но се отлепва...незнам дали се лепи преди изпичане или след това...

# 464
  • Мнения: 8 939
Директно върху метала прилагам елементите без да използвам лепило.
Предполагам, че защото целият моливник е облепен, не се разлепят след изпичане.

За порцелановите чашки - елементите се лепят преди изпичане със специален ликуид за фимо. То не е точно лепило, има и други приложения.

Общи условия

Активация на акаунт