МАЙските бебенца сладки, имат си вече шапчици и чорапки!

  • 37 814
  • 743
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 169
Здравейте,

Мъжа ми излезе по работа, да напазарува материали за майстора и пак ме очаква един самотен уикенд. Силно се надявам скоро да приключи всичко  Praynig

Аз да ви се оплача, сутринта се събудих към 5 и до 7 имах ужасни болки в сърцето, буквално не можех да дишам, а бебето правече някакви резки движения. Ходих на лекар да видим бебето на ехограф, всичко е наред за щастие. Сега чакам да ми се обадят и да ми кажат кога да отида при кардиолог, защото беше в операция. Силно се надявам проблема да ми е само от нерви. Сега си лежа лекичко започна да отшумява болката.

Верано, легълцето се ползва докато е удобно на детенцето, единствено сгъваемите кошарки ги дават до 15 кг.


Аселинка, добре дошла. Дано всичко е наред!

Ели, не се вглеждай толкова на тема астрология, все пак всеки се ражда със своята съдба. А дори и да избереш перфектната дата, няма гаранция, бебето може да реши на друга дата да се роди. Общо взето в 9 месец всеки един ден е възможно и нормално раждането да започне.


jo_anna, Матрачето за детската количка задължително ли е?- Не, достатъчно е чаршафче или пеленка.

И още нещо - за преносимите кошарки за спане и игра какви матраци могат да се ползват - в смисъл същите ли са като тези за дървените креватчета - принципно да. Преносимите кошарки имат "матраче", но всъщност е 1-2 см и реално все едно го няма. Ако ползвате кошарката само за път се купува дунапренено сгъваемо матраче м/у 30-40 лв, ако я ползвате и като основно креватче вкъщи е хубаво да си има и нормален матрак.


ferarra, бързо оздравяване!

Арлина, по-добре ако има начин освежете гардероба, нов лак, ако е дървен, стикери залепете или нещо друго да не те дразни. Купувайте нов като се преместите , за да го съобразите изцяло с новото обзавеждане и размери на помещението, а и ще спестите едно разглобяване, преместване и ново сглобяване на гардероба, което си е разход. Казвам го, защото ние си взехме гардероба за новото жилище, но той е и нов и по поръчка, а сега се налага и лека корекция в размера му и общо взето стана дълга и широка. Моя съвет не го сменяйте на този етап!

Криси, хич да не ти пука за неразположенията, гледай на бременността откъм положителната страна. Аз така правя, въпреки всичките си болежки!

До скоро  Heart Eyes

# 46
  • София
  • Мнения: 2 958
Матрака за количката не е задължителен. Аз с дъщеря ми не съм ползвала, но сега ми се иска да купим. Няма да купуваме количка, но поне да има нещо ново и за нея Simple Smile Аз си харесах една от този сайт и мисля такава да купя
 http://kasida.bg/minene-meka-podlojka-za-kolichka-baby-blue-254-11095.html

Аз с еднократни пелени не бих се захванала. Струва ми се голяма хамалогия. В "белия" свят поне имат фирми, които минават на два дни и взимат пелените за почистване. Като знам, че на ден бебето се сменя около 8-9 пъти, просто с ръка на сърцето си признавам, че ме мързи да пера и гладя наакани пелени  Embarassed

Аз много се страхувам да родя преди 23-ти април. Не знам защо, но ми се иска бебето да е телец. Дано сме здрави и да е след тази дата събитието.

Лек ден, момичета!

# 47
  • Мнения: 121
Момичета, не сте сами в чувствата си днес Sad Току що се прибрах от една кратичка разходка, защото щях да умра насред тротоара....чувствам си корема ужасно подут и стегнат, много тежък и постоянно придърпващ ме надолу и надолу...В общи линии издържах около 15 минути права...А не всеки ден е така, ама точно днес в това прекрасно време ще си седя у дома  Twisted Evil

Арлина, мерси за споделеното, като се замисля инвестицията си струва, с оглед цената на еднократните пелени, разпределена във времето напред... 
А за гардероба - при тези условия аз лично не бих го сменила и тъй като и на нас ни предстои местене до една година няма да купувам никакви мебели на този етап.

Йовка, благодаря  Hug

# 48
  • Мнения: 1 780
дрина  Two Hearts страхотна пролетна тема
ferrara аз го изкарах грипа тежко- 3 дни с температура, болки в гърдите-доки каза че е трахеята а не дробовете, което ме успокои но на моменти не можех да дишам, беше гадно и страшно. Добре че има кой да помага за дъщеря ми и почти 2 седмици още кашлица.
Нощите освен температура имах и болки и ходех да пишкам на често та си мислех че и ще почна да раждам. От това и от предишните 3-4 нощи в които дъщеря ми бе с 39 градуса едва не луднах а всички ми помагаха много.
Пази се и внимавай че грипът е с много серизони усложнения, ако се наложи по-добре пий антибиотик в тези месеци не е опасно за бебчо а да те приемат с бронхопневмония точно сега не е приятно. Оздравявай!
krisi72 и мен ме хапи доста. Вече хем искам да раждам, хем не съм готова и му викам да си стои там и да не мърда. Нямам сили за нищо и повечко лежа като в началото. Искам да поизчистя ама и това не ми се отдава. Разбирам и тези които са с втора бременност Мен ме е страх повече от първия път може би защото сега имам повече проблеми и си мисля че и раждането ще протече по-проблемно. За подготовката доникъде не съм но да се оправят мъжа ми и майка ми всичко има по магазините само списък ще им оставя като отметна кое съм купила. Нощем обаче всичко това ме притеснява много повече от през деня.
jo_anna и на мен не ми се отдават разходките само да постоя права и се начеват болки, придърпвания и какво ли не. Спирам да карам и колата защото и с нея не ми е удобно и без малко да стане беля Схвана ми се десния крак докато бе на педала на газта и така се уплаших че ще се блъсна че  после имах болки поне 2-3 часа и то доста неприятни.
Za многократни пелени моята препоръка е като начало да имате от еднократните а после ще видите как е, моята братовчедка е много доволна от тях, икономични и удобни били особено за момчетата защото при тях е по-важно да са с пеленки Е така съм чувала.

# 49
  • Мнения: 12
Здравейте,момичета,
Дрина страхотна лилава тема,благодаря   bouquet .Момичета да ви попитам,всички ли пиете витамини,на мен доки ми ги беше изписал преди време ,но аз си изпих една опаковка и повече не съм ги пила no ,много се притесних сега.В понеделник съм на преглед и ще го попитам.
Лек ден!

# 50
  • София
  • Мнения: 255
Здравейте момичета, не съм писала от мноооого отдавна, но нали ми откраднаха лаптопа и нямах 1 месец докато си купя нов. После изпуснах 2-3 теми и ето ме днес на линия! Много се радвам на всички ви!
 Ние почнахме един ремонт преди 3 месеца и още сме на кашони и не сме оправили още нито спалнята, нито стаята на баткото. Налегнаха ни финансови проблеми и сега ми е едно притеснено...
 Аз трябва повечко да лежа, защото преди седмица имах много и постоянни контракции. Сега съм на няколко лекарства за задържане, освен Магнерича.В момента пия 4х1 Магнерч,4х 1/2 верапамил и 4х1 Гинипрал.
 Бебчо още не се е обърнал, но лекарката ми каза, че и така да остане, ако я слушам при самото раждане ще ме помъчи да родя нормално. Нещо секциото не ме влече...,но има време. Може и бебето да се обърне.
  

# 51
  • Мнения: 139
Дрина, много пролетна тема   bouquet!

Днес обиклаяхме бебешките мъагазини, поръчах си нови части за помпата, и шишенца на Нук, стъклени от по тъничките, да ми се събират в стерилизатора. Купихме хубави нещица за бебето и 2 пижамки за каката.

А за мамите от ПЛОВДИВ, на 1ви април в пешеходния мост, ще отварят бебешко-детски аутлет, ама забравих как се казва...Днес бях в едно магазинче зад магазин 9+ на панаира, имаше много сладки бебешки маркови неща на отлични цени, казаха че в новия магазин ще има голямо разнообразие.

# 52
  • Мнения: 1 780
kari мисля че е рано още.
Имам приятелка която до последно щеше да е секцио заради седалищно бебе и в последния ден преди раждането бебчо се обърна. Аз затова и не питам, че страх от секциото имам повече май отколкото от естественото раждане. Не знам кой пишеше че го е страх от упойката но и аз се страхувам от нея.
Имам 2 аборта по медицински при4ини с упойка и няма да ти кажа какво е направо посинявам от страх започвам да кашлям да се давя и т.н. и докторите всеки път бързат да ме упоят че сигурно и тях плаша с вида си Всеки път предупреждавам за страха си но в началото не ми вярват.
Абе и от другото ме е страх, аз съм си паника на н-та степен.
Не знам дали има друг като мене, и с времето вместо да свикна май нещата се влошават. В рода ни има и други като мен та не съм само аз ама ............ не е приятно.

# 53
  • Мнения: 0
Здравейте момичета Hug Надявам се всички сте в добро здраве и настроение. Искам да попитам има ли някоя от вас, която е студентка ( редовно обучение) в момента? Аз съм такава. Разбрах, че ни се полага някаква сума ( към 2800лв.) за майки студентки. Въпросът ми е: Кога трябва да се пусне тази молба в социалните- 45 дена преди раждане, или след раждането? Моля пишете ми на лични, тъй като не влизам много често в Нета. Благодаря Ви предварително Wink

# 54
  • София
  • Мнения: 255
opelcorsa, много се надявам да си права  Heart Eyes
Мен миналата година ме оперираха от извънматочна бременност и от упойка излязох без проблем, но 6 етажа с количка и операция не ми се нравят. Пък и аз не съм привърженик на упойката. Чак страх не е, но ми се иска по-бързо да се възстановя. На 21 ви съм на прегелед и ще разпитам повече каква е вероятността бебето да се обърне. Преди 2 седмици вървеше доста едричко... дано има място да се обърне.

# 55
  • Мнения: 1 780
в предната тема пишеше за упражнения за обръщане на беб4о. Май и йогата помага аз имам диск и си правя от време на време упражненията Много е удобно защото може у дома когато на теб ти е добре а не под часове
http://shop.pingvinite.bg/?cid=3&pid=29038
по едно време беше и на промоция за съвсем символична цена но не намирам сайта и промоцията.

# 56
  • Мнения: 56
          Здравейте  Laughing

  Аз също се страхувам от упойката, а и вече имам 1 нормално раждане, така че и сега си искам да родя нормално. Моето бебе  засега е седалищно и искрено се надявам да се обърне, че ако си остане така, винаги ли израждат секцио или те мъчат за нормално Cry newsm78.
Искам ако ще е секцио да си имам избор на АГ, който да направи секциото, но ако си е нормално - не искам избор на АГ, както си му дойде времето, отивам си в МД, винаги има АГ- та да ни изродят бебетата, нали?  Simple Smile

     Приятна вечер!

# 57
  • София
  • Мнения: 255
Четох за упражненията за обръщане, но нещо без да питам и моята лекарка предпочитам да не ти правя. Нали и хапчета за задържане пия и в болница искаха да ме приемат, та не искам точно накрая да сгафя нещо. Знам, че не е безобидно дори и седенето на лакти и колена...
Верчетоооо, зависи от лекаря, който ще те изражда дали ще се навие на нормално седалищно раждане. Богословова ми каза, че ако я слушам и изпълнявам мога да родя нормално - седалищно. Но всичко зависи как е застанало бебето. може да застане напречно... в последният момент. Дай да не се впускам във филми Grinning . И аз първият път раждах нормално и дори без да ме шият. Всичко ще мине и ще замине. След 2-3 месеца ще сме забравили за тези си терзания, ама пусти хормони, само в размисли ме вкарват Laughing


choki_koki_boki

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=635067.0 - това е тема за помощите за студентки. Не съм я чела, дано да ти е от полза.

Последна редакция: сб, 17 мар 2012, 19:23 от kari

# 58
  • София
  • Мнения: 2 958
Оффф, и моя юнак беше седалищно последния път. Майка ми ражда сестра ми, която беше седалищно. Да ви кажа предпочитам, ако е седалищно да ми направят секцио. Дано се обърнат бебетата и нямаме поводи за притеснение.

Момичета, аз съм болна и ми е много зле. Нямам температура, но по цяла нощ кашлям и не мога да спя. Опитах се да го стопирам с осцилококцинум, мед с лимони и сода и парацетамол, но няма резултат. Личната каза, че нищо не мога да пия, а усещам, че така няма да се оправя. Много ме е страх да не навредя на бебо. Колкото повече наближава термина, толкова повече страховете се засилват. Поне във вторник съм на третата фетална и ще го видя бръмбара колко е пораснал.

Кари, и аз пия Гинипрал и Магнерот. Трябваше и Верапамил да пия, но ми е много ниско кръвното през цялата бременност и сега си седи в аптечката. Както казва майка ми "Лягаш и стискаш краката!". Ще се борим до края да са на топло бебенцата, пък дано Господ е благосклонен към нас!

Лека нощ!

# 59
  • Мнения: 139
Безобидни лекове против кашлица:

1. Черна ряпа с мед. Купуваш си една голяма черна ряпа, отрязваш малко парче от дупето, колкото да се задържи изправена, отрязваш капачето отгоре, издълбаваш хубаво  (0,5 см да е стената), без да нарушиш целостта на ряпата, да не пробиеш кората. Пълниш до половината с мед. След няколко часа пуска сокче, по 1 с.л на всеки 1-2 часа. Тази рецепта е пробвана върху малката, действа безотказно всеки път.

2. В 2 -3 чаши вряла вода слагаш 1-2 глави кромид лук, обелен и разрязан на 4. Вариш докато се редуцира на половина, прецеждаш, охлаждаш до приятно топло, подслаждаш с повечко мед, и изпиваш като чай за 1-2 часа.

Аз кашлях много зле декември месец и с това се оправих. За гърло можеш само ефизол да смучеш, не много често.
Хомеопатични Инфлуцид също може да смучкаш.

Общи условия

Активация на акаунт