Отново за минералната вода.

  • 2 603
  • 26
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 34
Здравейте мами.Току що гледах предаването на Валя Ахчиева за минералната вода Девин - за кърмачета.Съжалявам че не го хванах от самото начало но и това което чух ми стига.На тази вода не би трябвало на етикета да има детска главичка и въобще не била полезна за кърмачета защото не била стерилна.Притесних се защото ние близо мес. не преваряваме водата а сие пием така.Незнам вече на кого да вярваме-то не са пюрета :вода какво ли още ще измислят?

# 1
  • София
  • Мнения: 897
А аз не чух, че не била полезна. Претенциите бяха към изписването на етикета и изобразяването на бебето на него. А и водата е изворна, не минерална. Минералните до колкото знам не са подходящи за бебета. Но ако може някой да каже какъв точно е споря, който е гледал от самото начало предаването, че и аз го хванах от средата...

# 2
  • Мнения: 583
оле, не съм гледала предаването,но ние девин-розов ползваме от няколко месеца вече и то непреварена.в тая държава ни мамят с всичко #2gunfire #2gunfire #2gunfireняма оправия никаква.писна ми!никой ли не контролира тази и другите води или всичко се подплаща добре. #2gunfire #2gunfireда им се невиди в боклуците-а този на девин собственика само го снимат в списанията като еталон на бизнесмен #Cussing outсрамота!ще изтровят децата ни! #2gunfire #2gunfire

# 3
  • София
  • Мнения: 897
Спокойно де, до колкото разбрах всичко с изворната вода на Девин си е наред, освен изискванията за изписването на етикета. Но това какво значение толкова има. Валя Ахчиева вече се чуди какво да измисля. Печели много с това, че е емоционална, но все пак...

# 4
  • Мнения: 34
Да извинявам се-не е минерална а изворна.И с ушите си чух много добре когато Валя взимаше интервюто от оня от държ.контрол че водата не е стерилна.Габи ти как мислиш?Дали нестерилната вода е полезна?За мен не е.

# 5
  • София
  • Мнения: 897
Това не съм го чула, ако е така коренно си променям мнението!!! Но както казва Лолибон в тази държава с какво ли не ни мамят #Cussing out А ние разбира се не трябва да се премиряваме- дори напротив!

# 6
  • Мнения: 5 299
ЕЕЕ хайде, хайде - и аз гледах предаването. Нищо не е станало чак кой знае какво. Като искате за по-голяма сигурност преварявайте водата, но аз купувам Девин от самото начало, и не смятам да я преварявам. А в крайна сметка претенциите бяха за изискванията на етикета, защо имало символ с бебешка главичка, и защо не е отбелязано, че Кърменето е най-добрата храна за кърма4етата...Не правете от мухата - слон!

# 7
  • Мнения: 1 427
ЕЕЕ хайде, хайде - и аз гледах предаването. Нищо не е станало чак кой знае какво. Като искате за по-голяма сигурност преварявайте водата, но аз купувам Девин от самото начало, и не смятам да я преварявам. А в крайна сметка претенциите бяха за изискванията на етикета, защо имало символ с бебешка главичка, и защо не е отбелязано, че Кърменето е най-добрата храна за кърма4етата...Не правете от мухата - слон!
  202uuи аз мисля, че излишно се притеснявате Peace

# 8
  • Мнения: 983
Аз гледах предаването от самото начало. Наистина няма нещо сериозно обезпокояващо.Аз първите две седмици я преварях, после преминах на Девин, но определено след предаването си промених мнението и от утре започвам да си преварявам, защото ако сте обърнали внимание на опаковките на АМ изрично е показано, че водата трябва да се преварява Naughty  Е, то и аз вече съвсем се обърках. В предаването казаха, че едно Софийско джипи, предупредило да се дава само преварена, а нашето точно обратното. Как си противоречат само. При нас аргументите бяха такива, че с преваряването на водата, със варовика който се утаява ,се утаяват и всички полезни съставки на водата, които детето трябва да приема чрез нея. Колко ли майки тази вечер ще  newsm78 newsm78 newsm78

# 9
  • Мнения: 781
Аз я ползвам от 2 месеца и винаги я преварявам, но  редувам с чешмяна. Наистина няма нищо страшно и притеснително.

# 10
  • Мнения: 2 309
Да бе само водата да е проблема.Отдавна спрях да ги гледам тези журналисти-търсачи на висок рейтинг.Из онез дни плюха адаптираните млека и насърчаваха майките да кърмят.Аз не съм противник на кърменето-кърмих,но замисляли ли сте се храната и течностите които поемаме,кооолко са полезни,докато кърмим.И защо като е реално толкова полезна не трябва да се яде това-онова понеже може да обременим бебето с алергия.Направо ми писна от мнения и изказвания.Съжалявам с подробният си анализ...

# 11
  • Мнения: 5 299
Да бе само водата да е проблема.Отдавна спрях да ги гледам тези журналисти-търсачи на висок рейтинг.Из онез дни плюха адаптираните млека и насърчаваха майките да кърмят.Аз не съм противник на кърменето-кърмих,но замисляли ли сте се храната и течностите които поемаме,кооолко са полезни,докато кърмим.И защо като е реално толкова полезна не трябва да се яде това-онова понеже може да обременим бебето с алергия.Направо ми писна от мнения и изказвания.Съжалявам с подробният си анализ...
bowuu Peace Mr. GreenМного хубаво си го казала  bouquet

# 12
  • Варна
  • Мнения: 1 241
Може би варианта е да се редува преварена чешмяна с преварена минерална вода, поне докато лапето е под годинка.

# 13
  • Мнения: 46 477
Може би варианта е да се редува преварена чешмяна с преварена минерална вода, поне докато лапето е под годинка.

Няма смисъл да се дава минерална, само изворна.

# 14
  • София
  • Мнения: 3 972
Здравейте мами.Току що гледах предаването на Валя Ахчиева за минералната вода Девин - за кърмачета.Съжалявам че не го хванах от самото начало но и това което чух ми стига.На тази вода не би трябвало на етикета да има детска главичка и въобще не била полезна за кърмачета защото не била стерилна.Притесних се защото ние близо мес. не преваряваме водата а сие пием така.Незнам вече на кого да вярваме-то не са пюрета :вода какво ли още ще измислят?

Първо тази вода не е минерална, а изворна.
Аз от раждането редувам Девин, Торн Спринг и ХИП, проблеми не съм имала и не я преварявам.

# 15
В предаването се коментираха поскоро законите и наредбите за храните, а не качествата на водата. Но ще има продължение с коментар от Детската педиатрична асоциация.

# 16
  • София
  • Мнения: 2 437
Водата, независимо каква е (изворна или чешмяна), не може да бъде стерилна без да се превари.
Тъй знам Peace

# 17
  • София
  • Мнения: 2 356
И майка ми се обади тая сутрин да ми каже, че Девинската вода не била стерилна.  Мисля, че ако само това й е проблема няма какво да се тревожим. Бебето трябва да се справя с микробите, нали затова спираме да изваряваме шишетата и ги пускаме по земята да лапат всичко.  Grinning Аз давам от скоро, досега  преварявах чешмяна. Щом няма реакция при първото даване, значи няма проблем с водата.
По-опасно е не да е нестерилна, а да има примеси и др. отровни хим. вещества, но това няма как да го разберем ние. Все пак смятам, че има някакъв контрол. Не бива да се шашкаме от всичко, което казват по ТВто.  Simple Smile

# 18
  • Мнения: X
Паниката е излишна. Освен това журналистите винаги търсят сензация преди всичко. До сег никой не се е оплакал от тази вода.

# 19
  • Мнения: 1 425
Аз гледах цялото предаване. Никъде не се споменава, че водата е ВРЕДНА. Г-жа Ахчиев много пъти повтори, че етикета е написан неправилно и заблуждава майките. Знака с бебенцето означава, че водата е позволена и за кърмачета, а в наредбите за бебетата пище, че основната храна на кърмачето е кърма и стерилна вода. Изворната вода не е стерилна, затова би трябвало да пише, че не е за деца под 1 годинка. Също на етикета пише, че водата се препоръчва от Педиатричната асоциация, а май в действителност не е така. всички майки с който говори госпожата казаха, че дават такава вода на малките бебенца, но след като я преварят. Аз давам от тази вода на Вики от 1 г. Преди това давах само преварена, защото педиатърката ми ме посъветва, че е по добре.

# 20
  • София
  • Мнения: 6 999
Не съм гледала предаването, но защо да трябва водата да е стерилна? И изобщо какво значи 'стерилна вода'?

Я не изпадайте в истерии...

А въпросната Валя Ахчиева /не я познавам лично Naughty/ е абсолютно некомпетентна, търсеще евтина сензация псевдо-журналистка. Това ми е мнението за нея формирано от няколко нейни предавания, по въпроси, за които по една случайност съм доста по-наясно от нея. Не съм я гледала от години, защото превключвам канала като я видя случайно Sick

# 21
  • София
  • Мнения: 498
Aз Девин не я преварявам или поне не често. А замислялили сме се защо циганите са по здрави и устойчиви от нас. Кой ще ти вари шишета, биберони, после ще ти преварява вода. Пък купичката за храна и лъжичката също да са стерилни и какво ли още не..... това е естествен имунитет , сблъскват се с какжо ли не от малки.
В първите 5-6 мес. да, но после са излишни някой неща, все пак света е пълен с какжи ли не микроби..... Simple Smile

# 22
  • Мнения: 140
Мили мами, не съм гледала предаването,но се намериха доброжелатели,които да ми го разкажат mobilephone
.Аз също давам от изворната на Девин,но я преварявам.Но  днес една приятелка,също майка, ми каза, че от доверено медицинско лице, знае че всъщност не е толкова безвредна,колкото я представят, минерализирана е почти колкото минералната Девин smile3556, нищо че на етикета пише че е ниско минерална  Shocked.И затова ако наистина е така  #2gunfire
Не ми се рискува и мисля все пак да я заместя с някоя трапезна.Разбира се и нея ще преварявам.Вече нямам доверие в нищо Whistling

# 23
  • Мнения: 666
Вчера вечер гледах предаването на Валя Ахчиева и останах с впечатлението , че  при преварената вода се увеличава минерализацията имаше толкова противоречиви мнения по въпроса , че в крайна сметка нищо не разбрах - вредна ли е преварената вода или не , лично аз девинската не съм я преварявала , но както разбрах минералните води за бебета са всъщност от водопровода на съответния град т.е това си е най- обикновена питейна вода

# 24
  • Мнения: 7 640
аз не виждам за какво е спора-естествено, че водата с розов етикет на Девин не е стерилна!
А на етикета пише, че е подходяща за бебета- да сте видяли да пише да се дава непреварена?

# 25
  • Мнения: X
Този път гледах предаването и се разсипах от смях - такова търсене на "под вола теле" не бях виждала. Госпожа Ахчиева мноооооого се изложи, hahaha Хората и обясниха с думи прости, че няма нищо обезпокоително във водата, тя не, та не! Непонятно ми е, що за човек трябва да си, да отидеш при професори в дадена област, които да ти кажат как стоят нещата, а ти да въртиш и да сучеш и да им обясняваш, че не са прави. Crazy

# 26
  • България-София
  • Мнения: 573
Aз Девин не я преварявам или поне не често. А замислялили сме се защо циганите са по здрави и устойчиви от нас. Кой ще ти вари шишета, биберони, после ще ти преварява вода. Пък купичката за храна и лъжичката също да са стерилни и какво ли още не..... това е естествен имунитет , сблъскват се с какжо ли не от малки.
Да, ама каква е смъртността при децата от ромски произход? Колко е средната продължителност на живота им? Не съм съгласна, че са по-здрави от българчетата! Naughty
Колкото до водата - много пъти е обсъждано - педиатрите по цял свят съветват до годинка да се преварява, независимо от източника. Бутилирана - не значи стерилна, както писаха някои мами.
А за имунитета - той се изгражда постепенно, с времето и никой не може да ме убеди, че на кърмаче /примерно 2 мес./ е безвредно да се дава непреварена вода.
В този ред на мисли мисля, че въпросното предаване на Валя /между другото и аз не я харесвам/ имаше за цел да акцентира на това, че щом е "препоръчана от Педиатричната асоциация" и има бебче на етикета, заблуждава потребителя, че е подходяща за директна употреба от кърмачета!!!Че трябва да е упоменато, за каква възраст е подходяща във вида, в които се предлага. Много често срещах тук във форума мнения на майки, които видите ли - ползват тази супер вода, която не трябвало да преваряват и се чудих. Не ги обвинявам, нито съдя - пак ще кажа, всеки сам преценава и отговаря Peace
Личното ми мнение е, че като пропълзят /6-7 мес./ и почнат да лапат всичко - не може да се говори за стерилност. Но коя съм аз, не посмях да експериментирам и до година преварявах....

Общи условия

Активация на акаунт