Новите методи на възпитание - възпитават "ефективно или дефективно":)

  • 9 427
  • 96
  •   1
Отговори
# 15
  • Бургас
  • Мнения: 1 198
Аз проблеми в градината с дъщерята нямам..Дала съм картбланш да бъдат строги, ако е нужно.Иначе могат да се качат на главата на някого.
А помощник-възпитателите помагат на госпожите, че те няма как да се клонират на 30 места - хем в тоалетна, хем при останалите.
Съгласна съм с последния пост на НиноТино Simple Smile

# 16
  • Мнения: 1 310
Добре де, ако лелята/възпитателката/учителката му вземе хартията от ръцете, после го хване за ръка, ей така-длан в длан, и му каже "Айде, стига толкова игра!Да вървим в групата при децата!" със строг тон, това пак ли е непозволено?

Именно. И аз това питам. Какви са тези молби?! ooooh!
Строг тон, респект и толкова! Naughty

# 17
  • Мнения: 116
Не виждам нищо нередно в отношението на персонала,след като не е имало физическо насилие.Проблемът е в родителите,които не си възпитават децата.И те не са такива само в ДГ,а и в магазина където пипат всичко,и в ресторанта където тичат все едно са на детската площадка,и навсякъде другаде,докато майките безхаберно си разглеждат,или пият кафето.И в подкрепа към мнението ми за безхаберието на майките,ще добавя,че скоро една си беше завела детето с шарка на ресторант.Много важно,че там има и други посетител,персонал,някой от които може да не са се шарили,или да са бременни!

# 18
  • Мнения: 5 710
10 c's , нашата "леля" се води помощник възпитател Wink В действителност не съм се интересувала каква точно квалификация имат.
Но не искам да си представям как 30 деца биват оставени сами, а учителката отива в тоалетната да преговаря с похитителя на тоалетната хартия да я освободи. Както и останалите заложници - течния сапун и т.н. И колко време да го кандърдисва?
Може би е трябвало да пратят лелята при другите деца да ги "пази", не знам. Пък учителката да действа, но ако 6-7 на ден имат такива прояви? Какво правим?

Искаш да кажеш, че във вашата градина има една лелка и една учителка?
/да, поред мен в такава ситуация лелята отива да пази за малко децата, а учителката се оправя с проблема за което е квалифицирана/

# 19
  • Мнения: 4 892
10 c's , нашата "леля" се води помощник възпитател Wink В действителност не съм се интересувала каква точно квалификация имат.
Но не искам да си представям как 30 деца биват оставени сами, а учителката отива в тоалетната да преговаря с похитителя на тоалетната хартия да я освободи. Както и останалите заложници - течния сапун и т.н. И колко време да го кандърдисва?
Може би е трябвало да пратят лелята при другите деца да ги "пази", не знам. Пък учителката да действа, но ако 6-7 на ден имат такива прояви? Какво правим?

Искаш да кажеш, че във вашата градина има една лелка и една учителка?
/да, поред мен в такава ситуация лелята отива да пази за малко децата, а учителката се оправя с проблема за което е квалифицирана/

В нашата? Шегуваш ли се? Във всички! Simple Smile

# 20
  • Мнения: 5 710
Нали знаеш, че не съм наясно  Simple Smile
Ами в такъв случай, шамарената фабрика се подразбира, 30 деца, 2ма души, единият от които лелка т.е без образование - какво очакваме от тези хора, да са като супербавачки?

# 21
  • Мнения: 75
Малеее, колко се излагате!!! Това, че лелките са некадърни и не могат да се оправят с малчуганите без бой, няма общо с това дали децата са добри или лоши.Децата са си деца: дали сега, дали преди четирсет години.Педагожките методи са съвсем други, а не дърпане, скубане и бой. Верно, много прост народ се е наблъскал тука, ей!!! Чак ми мина желанието да чета.

Тези женици не могат да накарат едно двегодишно да ги респектира, та камо ли майка му. Логично! Щото детето може да го задърпат и нашамарят, ама майка му как ще я накарат? С пръчката ли? Б*аси педагозите. Joy

# 22
  • Мнения: 4 569
Помощник - възпитателките са без педагогическо образование. Взимат минималната РЗ.

Понякога учителките имат друга работа, та лелите освен с чистенето се занимават и с децата.

В градина с преобладаващо ромски дечица лелите и учителките ги учат да говорят на български и на елементарни хигиенни навици. То идва на две години, издава нечленоразделни звуци, отговаря на ромски, те го правят нормално.

Познавах една учителка, която беше  ooooh! Tired Постоянно си миеше ръцете, защото като ги докоснела, я цапали.

# 23
  • Мнения: 984
Тези женици не могат да накарат едно двегодишно да ги респектира, та камо ли майка му. огично!

Чекай да те питам за "педагожките" методи, та, как ще накараш едно две годишно да те респектира? Mr. Green
Не трябва ти да го респектираш с педагогически методи?

# 24
  • Мнения: 46 436
Нали знаеш, че не съм наясно  Simple Smile
Ами в такъв случай, шамарената фабрика се подразбира, 30 деца, 2ма души, единият от които лелка т.е без образование - какво очакваме от тези хора, да са като супербавачки?

Странно как в другите държави се справят, пък нашите не могат  newsm78 племенницата ми живее във Франция, пак са 30 деца с 1 учител и 1 помощник.

# 25
  • Мнения: 5 710
Ами моите наблюдения не са меродавни, но като гледам в двора на детската градина, има поне 4ма души около 30ина дечица и затова се учудих. 2 на 30 ми се струва много малко. От приятелки знам, че такива екстри като бърсане, загащване няма, обличане също. Макс в храненето помагали,
Но дали е така 'навсякъде' в 'чужбина' не знам. Явно се 'оправят' някак си, да.

# 26
  • Варна
  • Мнения: 957
Пак заговорихме с крайности - от дърпането на ухото до моленето има голяма гама методи. Ще си позволя да цитирам Бояна: "Не можеш да накараш да слуша дете, което не е научено да слуша родителите си". И веднага уточнявам - "слуша" не значи "подчинява се".
Не се сърди, човече, не е вярно, че не се справят нашите педагози, справят се - и в градините, и в училищата, поне до 4-ти клас. Но, честно казано, гледайки и слушайки реакциите на някои родители на деца от групата/класа на децата ми, чудя се как се справят учителите. Шапка им свалям! Има родители, които вярват, че след 3 години, възпитанието на децата им трябва да е предимно в ръцете на педагозите, единственият им довод е: "Вие сте педагозите, справете се!" Не работят ли в екип - родители и педагози, резултат скоро няма да има. Изобщо не отричам, че на места има изтрещели учители. Има и изтрещели родители.

# 27
  • Мнения: 46 436
...
Не се сърди, човече, не е вярно, че не се справят нашите педагози, справят се - и в градините, и в училищата, поне до 4-ти клас. Но, честно казано, гледайки и слушайки реакциите на някои родители на деца от групата/класа на децата ми, чудя се как се справят учителите. Шапка им свалям! Има родители, които вярват, че след 3 години, възпитанието на децата им трябва да е предимно в ръцете на педагозите, единственият им довод е: "Вие сте педагозите, справете се!" Не работят ли в екип - родители и педагози, резултат скоро няма да има. Изобщо не отричам, че на места има изтрещели учители. Има и изтрещели родители.

И аз така мисля. Не е толкова страшна бройката, защото е ясно, че не всички се нуждаят от нещо едновременно. Затова - ако има насилие, не е тази причината.
При нас си ги бършеха, миеха, обличаха за излизане. Не е имало проблеми.

# 28
  • Пловдив
  • Мнения: 1 219
Какъв респект да има едно дете от учителка, като първо до сега не е имало от родителите и второ в къщи чува : „тая (учителката) е толкова проста, задръстена, тъпа ....“ и т.н. и т.н. А за децата родителският пример е много важен. Наблюдавала съм учениците на майка ми навремето - до края на първи срок в първи клас вече така се бяха сработили, че един поглед над очилата (стар учителски трик) беше достатъчен да разбере детето, че нещо е объркало. Само нас с брат ми ни шамаросваше понякога, когато спряхме да се впечатляваме от гледането над очилата. Децата обаче са били хокани и наказвани, но пак искаха да се гушкат с нея. От нея знам, че не трябва да се страхуват, а да уважават. Но е ужасно трудно, ако с родителите не работят в екип, както казахте.

# 29
  • Бургас
  • Мнения: 1 198
Да, и моята майка както спомена Не се сърди човече и до ден днешен засипва малчуганите със задачи, тестове за затвърждаване на знания, преговор и т.н. и много домашни, които на следващия ден се обсъждат и разглеждат, където има грешки по тях, за да не се занимават с глупости  Wink .Някои родители и досега негодуват от многото домашни, които им давала - заболявала ги ръчичката да пишат, а и нямало време да си починат и поиграят.
И досега като погледне някого от учениците и той замлъква и се връща към първоначално зададеното указание за работа.Обаче е шамаросвала и мен, и сестра ми, за да не я излагаме с незнания.. Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт