"Аз съм родила естествено, и дъщеря ми ще ражда така!"

  • 3 337
  • 73
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 449
Изобщо не се учудвам, само че аз след 16-часовото 'нормално' раждане си мечтая втория път, ако има такъв, да е секцио Naughty

# 46
  • Мнения: 3 356
Някой ще я пита майка и,ако се наложи спешно секцио да се прави.
Май е навита и дъщеря си да изгуби и внучето си,щото много е отворена и много знае.На такива #2gunfire

# 47
  • Мнения: 505
Hi4 ne siluda ! To ima lekari za taia rabota i triabva te da preciniat a ne niakoi si koito ne razbira a strada ot razni skrupoli! Mani gi tia deto misliat taka, dano samo momi4etpe dobre moge puk da ne se nalogioperacia koi znae! Rolling Eyes

# 48
  • София
  • Мнения: 3 395
На мен пък още баба ми- която е родена 1905 година и е родила първото си дете на 36 е раждала секцио- при това доколкото помня коментираше, че майка ми/ която също е раждала секцио и мен и брат ми/ има един изключително грозен касапски белег - а баба ми- никакъв белег. От друга страна по същото време са раждали по полетата и на нивата и са повивали новородените с наличните средства  newsm78 - и изобщо не се шегувам.
 Така, че - разни хора.. разни- идеали не мога да кажа, защото аз от време оно си имам едно на ум за санитарки, чистачки и прочие "компетентни органи", които без да имам нищо против тях докато чистят, ставам много агресивна, когато започнат да дават  мнения по въпроси, които никой не ги пита. Така, че момичета, моля да ме извините ако звуча малко рязко.

# 49
  • Мнения: 3 069
Аз не смятам, че това е правилно (направо си е простотия даже Crazy)
Но явно има и такива хора за съжаление  Confused
А дъщерята няма ли думата  newsm78Не бих позволила на майка ми такива коментари и своеволия Naughty

На същото мнение съм. newsm10

# 50
  • Мнения: 3 929
А дали не е редно компетентното мнение на доктора да бъде решаващо!?

# 51
  • Балчик-Сливен
  • Мнения: 1 058
Луди хора #Crazy

# 52
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
Ненормални хора. Вместо да мислят за бъдещето и здравето на
децата те седнали да отричат секциото. Не трябва ли лекарите
да кажат кое е най-доброто в случая?

# 53
  • Мнения: 2 271
Всеки сам трябва да взима решения за здравето си,но като няма собствено мнение(както е вьв случая)дори невежи го правят вместо тях!!! doh

# 54
  • Мнения: 6 896
И аз намирам това за пълна глупост, дъщеря й трябва сама да си реши. И ако някой все пак има право на глас при вземането на това решение, то това е бащата на бебето.
Но и според мен жената е имала предвид секцио по желание. Защото ако има някакъв проблем едва ли ще каже (не че и някой ще я слуша) "не, аз така съм раждала и не давам да я режете". Вие я изкарахте, че иска да умори дъщеря си едва ли не.

# 55
  • Бургас
  • Мнения: 822
ужас!!! Дано мине добре раждането и всичко е наред  Praynig . Пък там вътре майка и няма да има думата.

# 56
А също така ми обясни колко било опасно секциото, как се "мрело" от него  #Crazy

Ей, аз пък да не зная, че трети живот живея! Twisted Evil И двата пъти раждах секцио Wink

# 57
  • Мнения: 5 468
Абе жената я хапе щъркела.
Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy hahaha
Развесели ме от сърце и душа Joy. Бях чувала за кучето, ама виж - щъркел не се беше намесвал hahaha.

# 58
  • София-там нейде в западната част
  • Мнения: 2 050
ами не е нормално но явно такива хора се намират но да дъщерята наистина няма ли думата и то при явно трудно и опасно първо раждане

# 59
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
На мен друго ми стана забавно.Значи според повечето мами - аз съм раждала нормално и дъщеря ми ще ражда нормално - е повод за оплюване,но - аз съм раждала нормално,а ти маме нали ще раждаш секцио - не е Rolling Eyes
За мен и двете са еднакво дразнещи,досадни и лишени от всякакво основание.От къде накъде някой ще ми оказва влияние и ще ми определя според собствените си преживявания преди 20 и няколко години какво е най-добре за мен Rolling Eyes
Много съм благодарна на майка ми за примера,който ми даде и който смятам да следвам с дъщеря ми - никога не ми насади страх и ужас от раждането и никога не ми се е месила нито директно,нито индиректно (с изказване на мнения и поддържане на определени тези) в избора.Присъствала е на част от раждането на първото ми дете и беше спокойна и овладяна,без да се меси в избора - сигурна съм,че когато на 2 пъти пред нея отказах да ми слагат епидурална,нещо й е трепвало и си е мислела дали не е по-добре да не усещам контракции,но не ми повлия и уважи моите решения.
За мен това е единствения адекватен начин на реакция и от страна на майката на родилката,и от страна на всички около нея.

Общи условия

Активация на акаунт