"Аз съм родила естествено, и дъщеря ми ще ражда така!"

  • 3 331
  • 73
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 790
Това току що ми го "изстреля" чистачката, чиято дъщеря е бременна за втори път. Първия път /преди 2 години/ е родила момченце и едва не е умряла, това също ми беше обяснено най-подробно от тази жена. Слава Богу, и двамата са живи и здрави. Въпросът "секцио" въобще не се дискутира, а аз като я попитах, ако все пак се наложи, тя направо ми се развика...
Въпроса ми е - смятате ли това за нормално? Защото аз си задавам въпроса на себе си - луда ли съм, или все още има такива хора, които смятат, че след като те са направили нещо по определен начин и децата им трябва да правят същото?

# 1
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Аз не смятам, че това е правилно (направо си е простотия даже Crazy)
Но явно има и такива хора за съжаление  Confused
А дъщерята няма ли думата  newsm78Не бих позволила на майка ми такива коментари и своеволия Naughty

# 2
  • Мнения: 1 489
Не,не го смятам за нормално.При положение,че първият път е родила с риск за живота си,то за втория и миг не бих се поколебала да е секцио.Но нали знаеш "Разни хора,разни идеали".
Може и хората да са свръх набожни и да предпочитат да роди по естествен начин.Но все пак си мисля,че това не е оправдание.

# 3
  • Мнения: 5 370
Ще си сложа цип на устата, за да не ме обявят за върл пропагандатор и разпространител на идеята за секцио.
 smile3505 smile3505

# 4
  • Мнения: 247
Естествено, че не е нормално Rolling Eyes Странна работа Rolling Eyes За мен е твърде безсмислено да се опитвам да обяснявам на такъв тип хора "за какво аджеба иде реч" ... А и кой ще ражда все пак ...  #2gunfire

# 5
  • Мнения: 411
Аман от болни мозъци с натрапчиви идеи Twisted Evil

# 6
  • Мнения: 7 186
Че кой ще я пита майката. Да си гледа кофата и парцала там и да не се опитва да строи изречения. Само една проста жена може да направи такова изказване. Боже. И то при положение, че дъщерята е имала толкова тежко раждане.
Има си лекари- те решават как трябва да протече раждането. Вече ако дъщерята има някакви претенции си е нейна работа.

# 7
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
Явно жената не е много запозната или си мисли,че секциото е някаква прищявка на някои лигли,а не необходимост понякога.Дано всичко мине благополучно с раждането на детенцето.

# 8
  • Мнения: 5 790
Че кой ще я пита майката. Да си гледа кофата и парцала там и да не се опитва да строи изречения. Само една проста жена може да направи такова изказване. Боже. И то при положение, че дъщерята е имала толкова тежко раждане.
Има си лекари- те решават как трябва да протече раждането. Вече ако дъщерята има някакви претенции си е нейна работа.

Доколкото схващам, май дъщерята няма думата. Всичко трябва да се направи както майка й е казала, защото тя /майката/ била родила и двете си деца естествено, без никакви проблеми. А също така ми обясни колко било опасно секциото, как се "мрело" от него  #Crazy Аз пък още съм жива, не можах на "умрА".  #Crazy Потресена съм.

# 9
  • Мнения: 1 999
Не го приемам за нормално!  33uu

# 10
  • Мнения: 46 478
Само моята ли нормално родила майка искаше да родя секцио?
Беше много разочарована, когато й казах, че ще раждам нормално, а после беше много доволна, че се налоци да ме срежат.

И София ще ражда секцио  Twisted Evil Mr. Green Laughing

# 11
  • софия
  • Мнения: 4 984
Оф аман от луди,добре че има лекари,та дано се погрижат добре за маиката родилка,щото при рисково раждане остава и идеологии разни бабини да се защитават.........аи прост народ.бива бива традиции ама от такива дето друго освен налъмите на баба си друго незнаят ми е дощло до гуша.Ама кво знаите вие едно време моита баба от Ямбол до Сливен с налъмите пеша е ходила....

# 12
  • Мнения: 5 370
И София ще ражда секцио  Twisted Evil Mr. Green Laughing
Пък моят Станислав няма да ражда...аааааа, мъъккааааа Mr. Green Joy

# 13
  • Мнения: 7 186
Само моята ли нормално родила майка искаше да родя секцио?

Не само. И моята също. Peace
За протокола- родила е 2 деца нормално. Simple Smile

Доколкото схващам, май дъщерята няма думата...

Как така няма думата? Ако е пълнолетна и психично здрава какъв е проблема? След като носи отговорност за себе си тя е тази, която ще се подпише на листа, че отказва секцио/ако тя така е решила/, а не маман.
Ох не знам, дано да мине всичко наред с това момиче и с бебето и. Praynig

Последна редакция: вт, 10 яну 2006, 22:01 от Lady Marmalade

# 14
  • Мнения: 1 107
Абе.... чистачката казала ... тя не случайно е чистачка  Twisted Evil

Общи условия

Активация на акаунт