Отговори
  • Мнения: 78
Здравейте прекрасни  bouquet

До сега все така става, че  не съм успявала да имам съдомиялна, а всеки казва, че ще се "родя" с нея  Laughing (...не правя маркетингово проучване, не съм от фирма..постарала съм се така да задам въпросите, че да получа по-ясна информация за моята болежка, че вече миялната я сънувам Joy)

Интересуват ме няколко въпроса, и трябва да кажа предварително, че със сигурност отговорите ще са в голяма степен определящи за това какво да си купя.. Благодарение на вашата помощ, вече почерпен опит и  честно мнение. За цената е ясно, че всеки според джоба си.

Искрено Ви благодаря предварително Hug за времето което ще отделите, за да понапишете нещичко и много целувки  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Не държа на писането на марки, защото са ми по-важни за сега функциите.

..по-късно ще се хваля, а сега ето и питанията ми:

1. Какви екстри държахте да има съдомиялната ви, когато я купувахте? (Пр. подвижни кошници, брой перки, брой програми, и каквото още се сетите)

2.  С какво не бихте направили компромис за вашата съдомиялна ( било големина, марка, определени функции и каквото там е важно)
2. Какво няма като екстра (оценяте вече като минус СЕГА),  а бихте искали да го има?
( нямате половин зареждане, отложен старт..)

Не знам дали ще ме разберете, колко ще сте ми от полза. От четене вече и аз не знам какво искам.



# 1
  • Мнения: 609
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=634119.0

Благодарение на тази тема си избрах и купих съдомиялна. Успех!

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 3 070
Днес точно за пореден път имах проблем с нашата машина и за пореден път отнесох четене на "конско" от страна на мъжа ми, заради това, че аз я избрах когато беше време да се купува. За 3 години и половина 4 пъти е взимана в сервиз. Днес, тъй като е неделя, реших да търсим сами решение на проблема. След като написах в "Гугъл" проблем с модел..... излязоха сумати теми с още толкова недоволни потребители, което ме навежда на мисълта, че просто марката е скапана! Та сега ако трябваше да избирам машина щях да се спра на немска марка.  Peace

1. Какви екстри държахте да има съдомиялната ви, когато я купувахте? (Пр. подвижни кошници, брой перки, брой програми, и каквото още се сетите)-изобщо не съм гледала вътре как е. Моята има 7 програми, от които аз лично използвам само 1. Обзалагам се, че повечето хора избират една стандартна програма и си карат на нея.  Peace

2.  С какво не бихте направили компромис за вашата съдомиялна ( било големина, марка, определени функции и каквото там е важно)- ако купувах сега нямаше да направя компромис с марката! Обезателно щях да купя немска като преди това се информирам за евентуални проблеми със самия модел (както направих днес  Tired)
3. Какво няма като екстра (оценяте вече като минус СЕГА),  а бихте искали да го има? ( нямате половин зареждане, отложен старт..) "Отложения старт" е много полезна екстра. Използвам този бутон абсолютно винаги. "Половин зареждане не съм ползвала никога". Миялна пускам  почти всяка вечер.  Peace

Последна редакция: нд, 18 мар 2012, 17:55 от LaDiDa

# 3
  • Мнения: 5 833
Аз също ползвам само 1 програма-55 градусова.Няколко пъти ми се наложи да мия на по ниски градуси,защото мих съдове,теоретично чисти,но дълго време неизползвани и разни стъкларии и кристали.Т.е.за мен лично 3 програми са напълно достатъчни.В темата за съдомиялните говорят за измиване на загорели тави и т.н.Е,такова нещо не слагам в миялната.Няма да пусна 70 град.програма заради една тава-тогава няма да сложа вътре чаши и други по-нежни съдове.Първо я поизчиствам-с четка и малко вода и тогава слагам за основно измиване.
Гледах и марките разбира се,но като знам,че повечето престижни марки са с изнесени заводи в страни с евтина работна ръка и това вече не е гаранция.
Отложения старт е ценна опция.Аз лично го ползвам.Зависи от нагласата на човек.Някои не обичат да имат работещ уред в тяхно отсъствие или когато спят,тогава защо им е?
Бих те посъветвала да изчетеш темата за съдомиялните и ще си съставиш някакво мнение.
В една друга тема една дама беше писала,че си купила едновременно 2 съдомиялни-еднаква марка-една за вилата,една за къщата.Та едната се оказала перфектна,а другата периодически търпяла поправки.Та въпрос и на късмет.

# 4
  • на малък остров в океана
  • Мнения: 1 472
1. Какви екстри държахте да има съдомиялната ви, когато я купувахте? - Аз държах да има програма за таблетки, да има отложен старт, да е енергиен клас поне А. Аз ползвам 3 програми - автоматична, за замърсени прибори и за изплакване

2. С какво не бихте направили компромис за вашата съдомиялна ( било големина, марка, определени функции и каквото там е важно) - Ами пак същата марка бих избрала Електролукс, като не съм доволна само от сервиза им. Малко след изтичане на гаранционния срок ми се счупи ключалката на вратата й. От сервиза дойдоха относително бързо, но ми обявиха месец да чакам и да си приготвя 100 минимум - 60-70 за ключалката и 30-40 за монтажа.  Shocked Ами отказахме се от услугите им и си поръчахме частта от Англия - 13 паунда беше, с доставката до пощата общо 20 паунда за една седмица. А и в сайта им всичко е обяснено много подробно, със съвети за сглобяването, така че сглобяването отне нещо като 10 минути.
2. Какво няма като екстра (оценяте вече като минус СЕГА),  а бихте искали да го има? ( нямате половин зареждане, отложен старт.) - Половин зареждане на мен не ми липсва, защото аз ползвам моята като шкаф за мръсни чинии и като се напълни - тогава мия. Ако се случи да не се напълни в рамките на деня, вечер пускам изплакване. Отложеният старт също много го ползвам. Пълня я, нагласям я да мие през нощта и си лягам. Сутринта, като стана само вадя сухите измити чинии Simple Smile

# 5
  • Мнения: 78
Доста ценни и интересни неща научавам от Вас Hug Одеве естествено бях на проучване в един от малкото отворени магазини в моя град Wink, та момчето ми обясняваше, че немските марки били в Турция правени (явно защото не можеше да ми предложи немска марка). Но и той ми каза, че е късмет. .. .продължавам да проучвам, за сега съм се спряла задължително да е голямка като брой комплекти-12. гледам, че са колкото  една пералня. Побърках мъжа ми с тази машина, и не ми се ще после той да ми трие сол за неподходящ избор Joy   Ще пиша пак. Много ви благодаря за ценното инфо.

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
И аз държах на голяма съдомиялна, клас А/А+/А++. Другото основно беше марката. Оттам нататък избирах по красота и брой функции в някакъв ценови диапазон (изключих най-евтините и най-скъпите модели).
По-рано за една квартира бяхме купували малка Мидеа - няма такъв боклук, хем нищо не събираше, хем не работеше.

От новата няма какво повече да искам - всичко има и работи перфектно. Отложен старт и половин зареждане не ползвам, има опция за таблетки, еко програма, програма за бебешки съдове, изплакване и не знам си какви още програми  Laughing (ползвам 2-3). Доста е тиха. Има и система за предпазване от наводнение, това ми се струва полезно.

# 7
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
, та момчето ми обясняваше, че немските марки били в Турция правени (явно защото не можеше да ми предложи немска марка)..

не те е излъгал  Simple Smile
Имаш ли конкретен бюджет?
До 600-650-700лв. все един и същ уред ще си купиш. Няма значение марка, модел и функции.
Щом си в малък град, провери какъв гаранционен сервиз имаш в близост и купи такава марка.
Късмет и дерзай смело. Ако не улучиш с тази миялна, следващата ще ти е ясна.

# 8
  • Мнения: 4 916
За миялна са ми важни следните неща - да събира колкото може повече и да не се разваля. Толкоз.
Половин зареждане на мен не може да ми се случи.

# 9
  • Мнения: 46
http://www.techno-mix.com/product/136/siemens-sn-66-t-096-eu - моята.
Произведена е в Германия със сигурност, защото го пише на самата нея. Много съм доволна засега. Единствен минус - липса на половин зареждане, не че бих го ползвала толкова.
На какво държах при избора - да е немска, да има отделно чекмедже за приборите, да има отложен старт, много различни кошници, икономична от към енергия и вода /Тази използва последната вода при плакненето за първа при следващо пускане, като водата се съхранява до 24 часа. Ако не се пусне наново, се източва автоматично./,да е със сензорен дисплей, а не с копчета /за да не се събира мръсотия около тях/. Общо взето смятам, че миялната и пералнята са двата уреда, за които не трябва да се пестят пари. Ако не е добра миялната и съдовете не са добре измити, остават препарати по тях, които са малко или много вредни.

# 10
  • Мнения: 78
След всичко прочетено до тук, и "малко" мислене от моя страна със съпруга ми решихме да ми вземе от Германия, защото ще пътува. Немското знам, че си е немско, но вече се ориентирах и за екстри и за марка на около 80% (което беше всъщност основния проблем) - благодарение на  Вас  Hugи на линковете, които ми поместихте, за да се "светна" малко Blush.Надявам се до около 800 лв макс. 900 да се вместя. Тези от 2000 и аз ги знам, но не са ни по джоба.(бих се зарадвала някой ден на  такава) Сега остава да пиша на лист екстрите и марката ( с тенденция на дописване докато тръгне Joy), защото до тогава все ще има още нещо полезно и ново от тук!

поздрави Heart Eyes Още веднъж много ви благодаря!
  bouquet

# 11
  • 14°25´17˝ ... някъде по линията...
  • Мнения: 503
Извинете, а не е ли важно, освен другите функции, вратичката да може да стои открехната, за да се проветрява и да не се вмирише? Не всички миялни го "умеят" това... Например някои AEG, Whirlpool са така конструирани, докато като че ли при SIEMENS не става. Къде трябва да е компромиса?

Последна редакция: пн, 19 мар 2012, 12:41 от Ferda Mravenec

# 12
  • Мнения: 78
, та момчето ми обясняваше, че немските марки били в Турция правени (явно защото не можеше да ми предложи немска марка)..

не те е излъгал  Simple Smile
Имаш ли конкретен бюджет?
До 600-650-700лв. все един и същ уред ще си купиш. Няма значение марка, модел и функции.
Щом си в малък град, провери какъв гаранционен сервиз имаш в близост и купи такава марка.
Късмет и дерзай смело. Ако не улучиш с тази миялна, следващата ще ти е ясна.

Шани, мисля до около 800, мааакс. 900 лв да отделим. Ще видя какви цени ще ми предложи там съпруга ми за това, което искам, щом пътува. После ще споделям;)

# 13
  • Мнения: 78
Извинете, а не е ли важно, освен другите функции, вратичката да може да стои открехната, за да се проветрява и да не се вмирише? Не всички миялни го "умеят" това... Например някои AEG, Whirlpool са така конструирани, докато като че ли при SIEMENS не става. Къде трябва да е компромиса?


За това не се бях замислила. Някой мисли ли, че това си е проблем??? newsm12[/b]

# 14
  • Мнения: 4 916
Щом ще купувате от Германия, проверете и дали можете да ползвате гаранция в Бг.

Общи условия

Активация на акаунт