кървене в 7 седмица,коя докторка ме лъже и защо?

  • 2 804
  • 23
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 106
надявам се на съвет от вас,в 7 седмица съм и тази сутрин ми прокърви,едната докторка каза че има сърдечна деиност и всичко за сега е ок,след 2 часа бях в друга болница и там ми казаха че няма ембрион и сака е почнал да се деформира,до сега пиех утрогестан и но шпа,сега ми изписаха папаверин мускулно за 3 дена,а другата докторка ме вика на кюртаж утре и ми каза че едва ли до утре ще кървя мн силно така че наи късно в други ден да отида,кажете ми има ли смисълда ходя по други градове    утре

# 1
  • Мнения: 346
Здравей,

Задължително потърси и трето мнение при добър доктор и с добра апаратура.

Миналата година направих аборт в 7 седмица, заради кухо яйце. След манипулацията прочетох, че е добре при такава диагноза да се изчака поне до 9-10 гестационна седмица, защото понякога се оказва, че все пак има ембрион. Ако бях информирана по-рано, сигурно нямаше да разреша да ми предизвикат аборта, въпреки че си мисля, че при мен наистина беше кухо яйце, но никога няма да бъда 100% убедена.


Стискам палци всичко да е наред при теб   Hug

# 2
  • Мнения: 106
да клара утре ще отида още веднъж

# 3
  • Мнения: 27 524
И на двете места ли те гледаха с вагинален ехограф? Ако някъде е бил коремен, имай предвид, че вероятно не е вярно. Задължително още едно мнение, по възможност с хубава апаратура, не на обикновено ЖК където правят. И пиши после.

Забравих да ти кажа, че едва ли някоя докторка те лъже умишлено, няма причина за подобна гавра и жестокост.

Последна редакция: нд, 18 мар 2012, 20:23 от Блонди

# 4
  • Мнения: 106
и двете бяха с хубави апаратури,с коремен ми казаха че има сардечна деиност,а другата докторка не можа с коремен и включи вагинален,тогава каза че има празен сак и е почнал да се деформира

а възможно ли е за 2 часа да се деформира сакчето и да няма ембрион?

# 5
  • Мнения: 9 467
Потърси още едно мнение на добър гинеколог!   Peace
Дано втората е сбъркала fingerscrossed

# 6
  • Мнения: 106
mtv дано,иначе трети аборт не мога да повярвам,всичко сме притеснени,но как човек може да обарка че вижда ембрион със сарце как ?какво я е обаркало

охх омръзнах на хората във  форума вече с моите проблеми,хем си казвам не са длъжни да се занимават хем ми е обидно когато някои като мен имат проблем а те пишат за котките си,как приспали децата си,какви колички иксали ,какво наготвили,как мъжа им изкъпал детето и т.н ,имаше някои момичета с проблеми в моята тема,мн ги обикнах,не ги познавам но ми останаха в сърцето.

Последна редакция: пн, 19 мар 2012, 03:51 от AnMary

# 7
  • Мнения: 9 467
Единия ми спон. аборт бе т.нар. "кухо яйце"; следващия бе в края на 3-и мес...ей така от нищото Confused
Бяхме на море, всичко бе ок, връщам се и отивам да видя какво става-няма сърдечна дейност. Поляха ме с вряла вода; от там при още двама доктора..същото-кървене нямах, нито някакви др. признаци..просто било станало деня преди да ида на преглед; за подобни деформации никой не ми спомена...дали е имало, дали това не бе важното-не съм питала и не знам какво да ти кажа..но все си мисля че за 2часа няма как Rolling Eyes
Същевременно двете ми успешни бременности, бяха  от самото начало с кървене, и аз нон стоп с опънати нерви..

# 8
  • Мнения: 27 524
На коремен в толкова ранна бременност аз нямам кой знае колко вяра. Отиди задължително на още един преглед и обезателно с вагинален ехограф. По принцип до 12-та седмица се гледа само с вагинален.  Peace

МТВ, едно питане - когато спре сърдечната дейност на плода, но в по-напреднала бременност, по какво се разбира от майката? Винаги ли започва кървене?  Thinking

# 9
  • Мнения: 9 467
При мен нищо-повръщах си всяка сутрин, нямах кървене-нищо, никакви симптоми че нещо не е наред. На следващия ден след като се върнахме от море, просто реших да ида на преглед..попитах и аз гинеколожката си, защо нямам никакви симптоми, че ембриона няма сърдечна дейност-тя (а и другите след нея) ми казаха, че просто е въпрос на време да започне кървене-т.е. изхвърляне на плода от организма.

# 10
  • Мнения: 27 524
Ясно, мерси. Така предполагах, но не знаех дали важи и за много напреднала бременност.  Confused

# 11
  • Мнения: 615
Пепси какво стана, ходи ли при трети лекар? Стискам палци, дано всичко е наред, както на много момичета тук им се е случвало - да ги наплашат, а после да излезе фалшива тревога  Peace  Praynig

# 12
  • София
  • Мнения: 2 217
И аз се надявах да прочета как се разививат нещата...Дано всичко е наред....

# 13
  • Мнения: 106
ходих на 4д,сак4ето отговаря на 6 седмица и нещо,дадаха ми снимки и документ с печат и подпис,не се вижда ембрион-доки каза че е невъзможно да е имало сърдечна деиност,(а аз се усъмних когато ми казаха че има,защото исках снимка а не ми дадаха)каза да изчакам 3 дена и ако няма развитие следва кюртаж,спря ми всички хапчета освен фолиевата,аз съм нямала кървене като при предните спонтанни,имам само по хартииката когато ходя до тоалетната

# 14
  • Мнения: 615
Каквото и да кажа, ще е малко  Cry. Кураж и продължавай да се бориш за мечтата си. ще се сбъдне сигурна съм  Hug

# 15
  • Мнения: 334
Здравей,

Задължително потърси и трето мнение при добър доктор и с добра апаратура.

Миналата година направих аборт в 7 седмица, заради кухо яйце. След манипулацията прочетох, че е добре при такава диагноза да се изчака поне до 9-10 гестационна седмица, защото понякога се оказва, че все пак има ембрион. Ако бях информирана по-рано, сигурно нямаше да разреша да ми предизвикат аборта, въпреки че си мисля, че при мен наистина беше кухо яйце, но никога няма да бъда 100% убедена.


Стискам палци всичко да е наред при теб   Hug

Извинявам се за въпроса но как си сигурна, че е било кухо яйце, питам, защото аз доста по-късно усетих сърдечна дейност, а гинеколога видя сърчице в 8ма г.седмица

ходих на 4д,сак4ето отговаря на 6 седмица и нещо,дадаха ми снимки и документ с печат и подпис,не се вижда ембрион-доки каза че е невъзможно да е имало сърдечна деиност,(а аз се усъмних когато ми казаха че има,защото исках снимка а не ми дадаха)каза да изчакам 3 дена и ако няма развитие следва кюртаж,спря ми всички хапчета освен фолиевата,аз съм нямала кървене като при предните спонтанни,имам само по хартииката когато ходя до тоалетната

Какво стана при теб?
Ако бях на твое място бих изчакала още 2,3 седмици Peace за да се види дали има ембрион или не.

Последна редакция: ср, 28 мар 2012, 02:03 от AnMary

# 16
  • Мнения: 493
Сигурно е късно но да ти дам малко кураж.
Аз бях с късна овулация и в 7г.с. седмица се виждаше само сакче. На един и същ ехограф ме гледаха раьзлични лекари с вагинален ехограф. Единия видя сак, другия твърдеше че не съм бременна и ме викаше за кюретаж. При мен се видя сърдечна дейност в 9г.с. заради късната овулация.
Късмет.

# 17
  • Мнения: 27 524
Извинявам се за въпроса но как си сигурна, че е било кухо яйце, питам, защото аз доста по-късно усетих сърдечна дейност, а гинеколога видя сърчице в 8ма г.седмица

А ти как усети сърдечна дейност? За първи път чувам, че може да се усети от майката?  newsm78

Пепси, какво стана?

# 18
  • Мнения: 615
Ако не се лъжа Пепси писа в една друга тема, че е кюртирана  Confused. Тъй, че "да не посипваме сол в раните". Щом лекарите са преценили, че нейният случай е такъв, значи е така Hug

# 19
  • Мнения: 27 524
Не чета всички теми. Съжалявам за Пепси, интересувах се просто, не посипвам сол в ничии рани. Темата все пак е пусната вече.

# 20
  • Мнения: 615
Нямах предвид теб, а по горните коментари  Peace

# 21
  • Мнения: 334
Нямах предвид теб, а по горните коментари  Peace

Че то и аз не чета всички теми на потребителите, които са пуснали темата Naughty
Все пак като е пусната темата или се изтрива или се продължава да се пише по дадения проблем.

# 22
  • Мнения: 615
Ок Съгласна  Peace

# 23
  • Мнения: 27 524
Е, авторката е в пълното си право да не пише и да не отговаря, няма нищо задължително. Съжалявам, че така е станало.  Sad

Беборана, не ми отговори на въпроса?  Simple Smile

ЦветенцеHug

Общи условия

Активация на акаунт