За ужасните гъбички по краката

  • 999 548
  • 914
  •   3
Отговори
# 225
  • Мнения: 112
Изпиляване на плочката отгоре,отстрани с метална пила.Трябва да падне горния слой.Намазване с Антимико-бета след което нанасяне на Батрафен лак.Поне 1 път седмично процедурата се повтаря в продължение на най-малко 6 месеца.Аз съм на втория месец и от първоначалното цялостно пожълтяване в момента имам по две надлъжни бели линии,които всъщност са остатъчните гъбички.Нанасянето на лака няма ефект,ако преди това не е изпилен стария слой нокът.Болния нокът постепенно при израстването и след постоянното изпиляване просто се разрушава и пада.Действително има резултат.

# 226
  • Мнения: 250
Здравейте,
от доста време се боря с гъбите по краката. Опитах какво ли не - скъпи и евтини препарати и нищо. От скоро (няколко месеца) се мажа с антимикотичен спирт и съм супер доволна. Краката ми са супер. Разбира се се опитвам да ги "пазя" да не се потят и да нося само памучни чорапки. Успех на всички   bouquet

# 227
  • Мнения: 26
Ще ви кажа една рецепта която ми каза един възрастен човек.
В 5 литра топла вода слагате 100 гр оцет(ябълков),половин пакетче сода за хляб и три шепи утайка от кафе.Киснете краката по 20 мин една седмица.
При мен минаха.

# 228
  • Мнения: 15 619
Ще ви кажа една рецепта която ми каза един възрастен човек.
В 5 литра топла вода слагате 100 гр оцет(ябълков),половин пакетче сода за хляб и три шепи утайка от кафе.Киснете краката по 20 мин една седмица.
При мен минаха.
За гъбички само по кожата ли, или и за гъбички под ноктите, и по ноктите става въпрос!?

# 229
  • София по рождение
  • Мнения: 1 240
клотримазол и клотедерм  Peace

# 230
  • Мнения: 26
Ще ви кажа една рецепта която ми каза един възрастен човек.
В 5 литра топла вода слагате 100 гр оцет(ябълков),половин пакетче сода за хляб и три шепи утайка от кафе.Киснете краката по 20 мин една седмица.
При мен минаха.
За гъбички само по кожата ли, или и за гъбички под ноктите, и по ноктите става въпрос!?
При мен беше само по кожата.Опитай с нищо няма да ти навреди.

# 231
  • Мнения: 133
 Спирта помага,и клотримазола също  Simple Smile

# 232
  • Бургас На пресечката за Рая
  • Мнения: 156
Цинкова паста от аптеките и пудрене на крачето след хигиена  е най ефикасен метод. Прилагала съм го върху голямо мъжко краче. newsm10 Grinning
Моето мъжле се роди с тази процедура и се чувства толкова щастлив, с какво ли не се е мазал след казармата  smile3511е нищо не помага.А сега ми е толкова доволен като си свали обувките ,че нямаме думи!!! newsm44

# 233
Аз в момента имам гъбички (По кожата под и между пръстчетата на краката.) Първо ги имаше м/у крайните пръсти но някаде 1 седмица не им обърнах никво внимание и през това време постоянно се влошавало след тва отидох на лекар и ми иэписа "Ламизил" (дерма гел) струва към 15лв и го има като крем и гел аз си зех гел и вече ползвам 2-ра тубичка и сам доволен има доста подобрение парво минавам през местата с Антимиковета за почистване и лед тва мажа краката с Ламизила 2,3,4 пъти на ден но 2 задалжително и колкото се може по да не се изпотявят краката.

# 234
  • Мнения: 2 759
...аз си зех гел и вече ползвам 2-ра тубичка...
                               В листовката пише, че трябва да се ползва една седмица, ти консултира ли се с лекаря си за да го ползваш повече?

# 235
не,несъм се консултирал, но мисля ,че  четох, че лечението може да продължи 4 седмиси а аз сега лекувам 3-та седмица и вече кожата по стапалата ми си стана както трябва и е заздравена на 90,95%

# 236
  • Мнения: 1
Не знам какво да правя

Като 9 годишен ми биеха инжекции пеницилин. От тогава имам сърбежи в слабините. След пубертета се усилиха. 2 пъти на ден ги поливам с етилов 50% спирт. Tака не ме дразни кожата там. В началото чувствах изгарящи болки след намазване, но с времето претръпнах на болката и отдавна усещам само допир с течност. Това по слабините се лекува. До следващото изпотяване.
Преди казармата се къпех по 5 пъти на ден. Излязох от нея с гъбички по ходилата. Тогава сърбяха силно. И имаха сладникава , по-слаба от сега миризма.  Ходил съм при мн кожни доктори. Пил съм орунгал по схема на няколко пъти. Киснал съм ходилата във вода със сода, вода с калиев перманганат. Последната година и половина съм мазал ходилата с антимико-бета нон-стоп и сменящи се ламизил, канестен, батрафен, низорал. Както и с далацин т-1%/clindamicin/. Ужасно много се изпотявам по ходилата. Сега мирише и тялото ми, но по-остро дланите и пръстите на ръцете ми. Ходилата и дланите минавам със спирт след всяко мокрене. Иначе почва да сърби...

# 237
  • Мнения: 2 759
Не знам какво да правя

Като 9 годишен ми биеха инжекции пеницилин. От тогава имам сърбежи в слабините. След пубертета се усилиха. 2 пъти на ден ги поливам с етилов 50% спирт. Tака не ме дразни кожата там. В началото чувствах изгарящи болки след намазване, но с времето претръпнах на болката и отдавна усещам само допир с течност. Това по слабините се лекува. До следващото изпотяване.
Преди казармата се къпех по 5 пъти на ден. Излязох от нея с гъбички по ходилата. Тогава сърбяха силно. И имаха сладникава , по-слаба от сега миризма.  Ходил съм при мн кожни доктори. Пил съм орунгал по схема на няколко пъти. Киснал съм ходилата във вода със сода, вода с калиев перманганат. Последната година и половина съм мазал ходилата с антимико-бета нон-стоп и сменящи се ламизил, канестен, батрафен, низорал. Както и с далацин т-1%/clindamicin/. Ужасно много се изпотявам по ходилата. Сега мирише и тялото ми, но по-остро дланите и пръстите на ръцете ми. Ходилата и дланите минавам със спирт след всяко мокрене. Иначе почва да сърби...
                             Според мен трябва да направиш пречистващ режим някакъв. Само външни мазания определено нямат ефект. Пък и то какъв ефект да имат - като ти се потят ходилата трябва да си пооправиш организма - другото само попива и мирише общо взето. Но целта не е да попиваш, а ако може да намалиш изпотяването. Желая ти успех, каквото и да предприемеш   bouquet!

# 238
  • Мнения: 556
От доста години имам гъбички между пръстите на краката. Мажех ги с Антимико бета и Микодермин и ми минават.
Преди около 3-4 години отдолу на стъпалото ми , на около 2 см. под палеца ми се появи нещо, което наподобяваше мазол, с големина 20ст. Доста дебело. Мислех си, че е мазол и му слагах лепенки против мазоли, но ефект нямаше. Преди около 2 години ходих на кожен д-р и го попитах за това образувание и ми каза, че всичко идвало от формата на крака ми - просто там се създава по-силен натиск и затова. Каза ми да отида на ортопед да ми изпише специални обувки. Тъй като не ме болеше не предприх нищо. Само че от около 1 месец започна да ме боли и отстрани стана лиливо /явно се възпалява/. Днес ходих на д-р и ми каза че не е мазол. Изписа ми Дипрогента крем и каза че ако не подейства ще изпише Ламизил. Чета че първото е за възпаления, а второто за гъбички. Искам да попитам някой от вас има ли такива гъбички /приличащи на мазоли/ , намиращи се в долната част на ходилото и с какво ги лекувате?

# 239
  • Мнения: 90
За гъбички по ноктите - Орунгал не помага. Купете си Фунгофин-3 пъти по-евтино и 3 -пъти по ефикасно. 3 г. съм се борила срещу тази гадости, и единствено Фунгофин ме спаси. Попитайте личните си или аптекарите, ще видите че Орунгал, при наличието на Фунгофин ще залезе.  Peace
Успех!

Общи условия

Активация на акаунт