...Който може да плете, тук показва плетено Великденско яйце!...

  • 98 127
  • 742
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 0
Лилетка,да!...........но не по обичайният път Simple Smile
Моя приятелка пътува до Англия и тя ми ги поръча от е-бей Heart Eyes
Възхитена съм от бамбуковите игли за тунизийско плетене-много са леки и удобни Simple Smile

# 31
  • нещотърсачка НАРЦИ Love is everything
  • Мнения: 11 977
С тия курсове по цял ден и с битовизмите, в които съм затънала, изобщо не знам дали ще ми остане време да плета, но се записвам в темата. Всичко, което творите е прекрасно! Heart Eyes Има моменти, когато един преглед на темата и хвърляне на поглед върху показаните плетива ме зареждат с положителни емоции и енергия. Благодаря, че ви има!  bouquet

# 32
  • Мнения: 114
Пуф,много ми хареса сьомговият шал-искам да те попитам,в кръг ли го плете или като правоъгълник,на който после приши двата края?

О, благодаря ти Румче. Плетох го като правоъгълник, защото купих последните две кълбенца от тази стара прежда. Имах друга идея, но накрая го заших в кръг и се получи. Хич не личи шева.

Румче, честити ти придобивки. Аз като снимам моите ще ги покажа, че ... нали се моткам само.

EliMery, погледни сетът на Руми. Вътре има точно такива куки с големи гугички.

Фрейчо, още превеждам типовете прежди, ама си е много интересна статията пък. Демек го правя с кеф, защото в България не е превеждана досега. И ... не съм преводач! Joy

# 33
  • Мнения: 328
Пуфи,благодаря ти,че добави старата тема в списъка с Предишни теми,че се чудех как да го направя тоя номер Laughing  bouquet

А не съм аз, Пепито ги върши тез работици. Тя има права за докИмента там.  Heart Eyes
Кога успяхте да пуснете нова темичка без да разбера.  Crazy Ама то така които не си седи вкъщи.  Wink
Добавих и тази темичка в списъка, мисля че този път успях да редактирам документа, за да може да се редактира от всички.

Слънчице, мерси много за темичката! Супер е!   bouquet

# 34
  • Мнения: 1 196
pepito21 ,значи към теб са благодарностите за добавянето на старата тема  bouquet
Ама то така които не си седи вкъщи.  Wink
......сега ви е времето за хубави разходки с малката принцеса  Heart Eyes
Аз като няма какво да покажа,поне нещо полезно да свърша за общото благо  Laughing Hug

# 35
  • Мнения: 6
Честита Първа пролет на всички, да сте живи, здрави, весели и работливи!
Темичката е разкошна, тъкмо навреме и за Първа пролет и за Великден. И като сме отворили въпроса да се разпиша с една миниатюрна украса от яйца и цветчета, и една пролетна наметка.
http://babatzveta.snimka.bg/hobby/hobi-pletki.631702.26678719

Тити, каква е тази прежда от която получаваш алергия? Аз също забелязах, че като плета наметката от снимката(на няколко пъти я правих, че излизаха по-спешни неща) започвах да кихам и ми течеше носа като река. Мислех, че е просто съвпадение, но сега си мисля, че може и да не е. Ще видя като започна да я нося какво ще се случи.

Последна редакция: ср, 21 мар 2012, 10:18 от Ох, на баба!

# 36
  • Мнения: 183
Здравейте, здравейте!
Много хубавини видях тук! Поздравления на всички!
Аз все хвърлям по едно око тук, но нямам време да се разпиша и да покажа какво съм натворила.
Дъщеричката ми вече ходи на ясла и няма кой да ми забранява да стоя на компютъра вече хихих. Досега само като ме видеше, че дърпам стола и пощуряваше "Мамо маш! Не попутър!" Иначе няма нищо против да си плета седнала при нея и куклите на пода..... Та доста натворих така.

Искам всичко да ви покажа, но трябва да ги кача в един албум. Сега мога част от играчките, които плетох да ви покажа само:  kalikitchenstory.blogspot.com това е моят блог, където качвам някои от творенията ми. А ето и няколко от играчките: http://kalikitchenstory.blogspot.com/search/label/%D0%B8%D0%B3%D … D1%87%D0%BA%D0%B0   Другите са в процес на качване, заедно с роклята, няколко шапки и болерцата, които оплетох последния месец.

Последна редакция: ср, 21 мар 2012, 10:44 от moonDream

# 37
  • Мнения: 1 196
На мен ми е кофти като плета прежди с повече вълна в състава,но не всички  Tired Пускат фини влакънца,които ми дразнят на гърлото и носа.Още за първи път като плетох и го забелязах.Тия дни купих един вълнен пуловер на мъжа ми и докато  го сгъвах пак ме удари.А вълната по принцип се води алерген и не се препоръчва за малки деца и хора с чувствителна кожа.Като малка щерката ми се беше обринала от един вълнен чорапогащник.Поне мисля,че беше от него,защото като не го обличахме после нямаше проблеми. Peace
moonDream ,много сладки играчки Heart Eyes И блога ти е разкошен....с тия изкушения по-надолу   chef

# 38
  • Мнения: 4
Благодаря за хубавата темичка, честита пролет на всички и спорни плетки

# 39
  • Мнения: 9 903
преждата е памучна, немска. Колкото и да гледам, не виждам нещо специфично в нея. Нещо в обработката или в съхранението й е, но не знам какво. Цвят екрю. Предполагам, че това може да изчезне след едно хубаво изпиране, но как да я изпера като е намотана фабрично на картонени ролки?

# 40
  • Мнения: 2
Съншайн, чудно оформена тема!  bouquet

Румка, Hug благодаря!
Страхотни придобивки, и много добре ти се получава плетката! Heart Eyes

Ох, на баба, тази снимка е направо за корица на темата  bouquet

# 41
  • Мнения: 5
Честита пролет ,с една оклюмала цикламаhttp://galqna.snimka.bg/hobby/pletki.662015.26678880 Joy
Темата е приказна!
За алергийте,аз имам само към http://stenliyarn.com/site/index.php/magazin-za-prejdi?page=shop … amp;category_id=4
не мога да си обясна защо,кихане,кашляне,ужас.
Спорен ден!

# 42
  • Мнения: 114
dadonibi, цикламата верно оклюмала, що така?! Вода ли иска? Обаче дрешката и е фантазетна! С какво я плете, за да държи така форма?

Ох на баба, чудно е пончото.  Hug

Алергиите може да се дължат на боите, които са използвани за оцветяване на преждите. Аз имам една туника от органичен, индийски памук, но с червени багрила в нея. Е, познайте, защо не я нося?!

# 43
  • Мнения: 0
Пуфче,благодаря!Много си ги харесвам придобивките Laughing
Момичета,имам нужда от съвет.Плета една туника-така изглежда отпред
http://postimage.org/image/60j30pcfl/
и така отзад
http://postimage.org/image/g1sz74vtf/
ръкавът има нужда от доплитане-според вас с него или без newsm78
и другото ми чудене е за деколтето-дали не е много изрязано отзад newsm78

# 44
  • Мнения: 1 196
ruumkata ,туника или рокля...фантастична е  Heart Eyes Според мен,нито ръкавите са за удължаване,нито деколтето за поправяне  Heart Eyes Въпрос на усещане и предпочитания как ти виждаш нещата.Но според мен само я довърши и си я носи със здраве  Wink

Общи условия

Активация на акаунт