Диета с домати

  • 13 777
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 9
Здравейте, пускам тема, защото не намерих такава  Grinning
Преди 2 години, малко след раждането на сина ми,  мъжа ми замина по работа. Когато не си е в къщи не готвя и ям доста по-малко. Беше лято и ми се ядяха много домати. Ядях всеки ден по една, две купи салата (без сирене) и неусетно за седмица бях свалила 4 кг. Много се изненадах, защото не очаквах, че ще смъкна толкова без усилие и то без да се подлагам на съзнателна диета. Просто заместих манджите с хляб с една много здравословна и отслабваща диета  Grinning
От 2 дена съм на салати, храня се два пъти на ден и ще редувам със зелена салата и краставици, но ще наблягам на доматките.

Ето някои интересни факти за доматите:

Доматите са изключително полезни заради богатото съдържание на каротин, витамини от групата В, С, и РР, минерали (калий, желязо, цинк, мед и т.н.) и ликопен, който притежава силни антиоксидантни свойства.  

Хранителни стойности на 100 г: 17 ккал; 0 г мазнини; 0,7 г белтъчини; 3 г въглехидрати

Отслабване: Доматите се препоръчват за отслабване, защото стимулират диурезата, нормализират нарушената обмяна на веществата и подобряват храносмилането. Специалистите от университета Reading са установили, че доматите дават чувството за ситост и потискат желанието да се яде между основните хранения - един от главните капани за желаещите да отслабнат. Изследователите смятат, че причината за благоприятния ефект на доматите за регулиране на теглото е съставката ликопен, която променя нивата на хормоните на апетита.

Здраве: Доматите намаляват риска от ракови заболявания, подобряват зрението,  и се грижат за кожата.

Остава в сила правилото, както и при други диети - никаква храна след 18 ч освен домати!

За около 2 месеца доматената диета повишава нивото на проколаген в кожата, което предполага защита от слънчево изгаряне. Количеството домати е толкова, колкото всеки може да си набавя сам в ежедневното си меню. Едва ли някой ще повярва, че яденето на домати може да замени продуктите за защита от вредното слънчево влияние, но те могат да бъдат подходяща добавка.


Ако има желаещи да опитат с мен ще се радвам да споделяме и насърчаваме в борбата с килограмите   bouquet

Последна редакция: ср, 21 мар 2012, 16:01 от lotos4e

# 1
  • в колонките
  • Мнения: 510
   Това за доматите ми е известно.В моята книжка за калориите обаче калориите имат леко разминаване. С по-малко калории /194ккал/кг/ са по-зелените,не презряли домати. По-зрелите имат 220 ккал/кг.
      Домат у нас се хапва целогодишно /пресен/, но чак пък само на домат не ми се иска. Може да се прибави около 70гр.обезмаслено бяло сирене,или извара за вкус - ще е по-приятно диетуването.
   Ако имах голяма нужда от отслабване с удоволствие щях да ти правя компания.
     Успех ти желая.   bouquet.Хич никой друг да не ти прави компания ти си започни диетката,щом си имала добър резултат и ти харесва.  Hug

# 2
  • Мнения: 9
sivila, благодаря  Hug
Относно сиренето, аз не обичам много, но и е по-добре, както казваш обезсолено, за да не се задържа вода от солта. Който иска може да се включи. Аз съм решила да опитам, защото имам добри резултати. Тази вечер хапнах и дробчета, то не е казано само на домати, но аз ще се придържам към тях. Благодаря все пак за подкрепата  Grinning

# 3
  • Мнения: 2 275
идеята е супер
и аз обожавам този зеленчуков плод (или плодов зеленчук) Thinking
много ми харесва  с авокадо или със сирене
но не е ли малко рано за доматите newsm78
нещо не ми се ядат  март-април
за  лятото ще ти правя компания Grinning

# 4
  • Мнения: 9
Вече има вкусни домати и за това реших да започна. Зимата не ги ям и сега съм ги хапвам с удоволствие и ще се възползвам докато не са ми омръзнали да си направя диетата  Simple Smile

# 5
  • в колонките
  • Мнения: 510
    Ако ви е страх от нитрати слагайте зеленчуците или плодовете във вода с оцет за около час
        От години го правя,щото в Атина и през лятото не е сигурно,че няма да има нитрати. Hug

# 6
  • Мнения: 1 274
Още нещо за доматите - имат много нисък гликемичен индекс, т.е. въглехидратите им се усвояват много бавно и не покачват кръвната захар. За това са позволени при нисковъглехидратни диети. Аз ям домати целогодишно, вкл. доматени пюрета. Но сега има все по-хубави хубави марули, зелен лук, пресен чесън. Така че комбинирам. В момента и аз карам основно на салати, но хапвам и по-малко сурови ядки и някой плод.

Общи условия

Активация на акаунт