Какъв размер дрешки за новородено?

  • 8 216
  • 24
  •   1
Отговори
  • Мнения: 40
Здравейте! Много се чудя при избора на дрешки за бебо, защото в магазина в който пазарувах има листа с изложени размери и пишеше от 0-3м размер 22, но ми се струват толкова малки!? Вашето мнение какво е?

# 1
  • Мнения: 4 362
Ми аз купувам точно този размер от 0-3 месеца

# 2
  • Мнения: 920
Купи си 0-3м, но не прекалявай с количеството. Това до кога ще ги носите зависи силно от ръста на новороденото. Тези дрешки най-често са 54 см, а средно ръста на новороденото варира от 48-52 (има и дългунчета по 54 разбира се  Laughing). След това бебоците растат с 2-3 см на месец.




# 3
  • Бургас
  • Мнения: 10 817
Аз още си ползвам дрешките за новородено,но ние се родихме малки,пък и месец по-рано.Другата седмица започвам да ги отделям вече.Много трудно се намираше номер 22,а на нас ни беше голям.

# 4
  • Мнения: 1 555
Забелязала съм, ме всяка марка си има различни размери  Close и затова трябва да си ги преценяваш на око ! Но определено и ние първоначално бяхме на размер от 0 до 3 м , но това беше доста за кратко защото бебчо се роди голям и дори сега има много дрехи, които са чисто нови, защото не можа да ги облече ! И наистина не купувай в големи количества не си заслужава !  Simple Smile

# 5
  • София
  • Мнения: 747
Наистина има нужда и от най-малкия размер- 22. Бяха ме предупредили, че бързо ставали малки. Да , така е, но просто има нужда- дори и те са големи на новороденото.

# 6
  • Мнения: 8 769
Забелязала съм, ме всяка марка си има различни размери  Close и затова трябва да си ги преценяваш на око !
Така е. Ако в магазина има различни марки дрешки, направи сравнение на еднаквите размери.
Освен това, ориентировъчно може би са тиказали как върви бебето-по-голямо, по-малко, нормално. При втората бременност корема ми беше ужасно голям, и въпреки, че ми казваха, че бебето отговаря на гс, аз купих по-големи дрешки (нап. р-р 24 на Вис виталис). И не сгреших. Купих три бодита номер 22 и изобщо не можах да му ги облека-просто му бяха малки-той се роди почти 4 кг.
За количеството също-както са ти казали останалите-не прекалявай, бебетата растат бързо. Grinning

# 7
  • Мнения: 247
Ние започнахме от 24 размер. Най-добре вземи малко от 22 и малко от 24, после вече много лесно ще можеш да си прецениш Grinning

# 8
  • Мнения: 2 763
Преди да родя и на мен дрешките № 22 ми се виждаха малки, но след това даже големи се оказаха, а синът ми не беше чак толкова дребен. Така че, да - за новородено това е правилният размер. Просто не се увличай в купуването, защото омаляват много бързо - при нас до към края на втория месец.

# 9
  • Мнения: 280
     Като за начало купих размер 22 по 3бр. камизолки, ританки, и гащеризончета и размер 24 пак по три бр. Надявам се да е достатъчно за първите седмици.  Simple Smile

# 10
  • София
  • Мнения: 481
Забелязала съм, ме всяка марка си има различни размери  Close и затова трябва да си ги преценяваш на око !
Съвсем вярно!
Но все пак има дрешки, които позволяват да се носят и от по-малки и от по-големи деца: например дългото ръкавче е с цветен маншет, който може да се носи подвит или отпуснат и това осигурява два-три см разлика; за панталонките- също. Има и плътни памучни блузки, кото се прехлупват и са с връзчици, а не с копчета- това също позволява да ги пристягаш колкото е необходимо, така че да се носят по-дълго време. Това е за горните дрешки, а за бельото мисля, че спокойно можеш да прескочиш най-малкия размер и да вземеш следващия- наистина растат като гъбки бебешорите Grinning

# 11
  • гр. София
  • Мнения: 50
И аз мисля, че е по-добре да се купят 24-ти размер. Ръкавките лесно се подвиват. 22-ри размер омалява буквално за дни.

# 12
  • Мнения: 2 000
Ами много зависи колко голямо ще се роди бебето. Свекито беше накупила малко дрехи, които така и не можахме да облечем, защото Митко се роди 4.6 кг и явно имаше нужда от по-големи дрехи. Аз и затова пазарих след раждането  Simple Smile

# 13
  • Мнения: 449
Зажиси от бебето. Най-добре 5 бодита-2 от 22 и 3 от 24, 1-2 камизолки и 5 чифта ританки в същото съотношение.

# 14
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Аз си взех в началото най- малкия размер, но ги носихме много кратко време , тъй като се роди 4,300 и бързо минахме на следващия размер Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт