Поредния абсурд

  • 2 936
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 616
Току що ми пратиха това като поредното фънче. Обаче не ми е смешно.

http://news.data.bg/2/bulgaria/323217/

Застраховател съди 9 - годишно сираче за 45 000 лв.

Една от големите застрахователни компании е завела искове за общо 45 752 лв. срещу 9-годишно дете  в Хасковския окръжен съд, съобщава "Труд".

Бащата на детето Веселин Димитров загива в катастрофа през 2006 г. Инцидентът е причинен от Димитров, който доказано е шофирал пиян и убива 16-годишно момче от София. Застрахователят претендира за изплатеното от него обезщетение от 40 000 лв. на родителите на загиналия тийнейджър и още 5752 лв. за потрошения в катастрофата товарен автомобил.

Момичето, което в момента на катастрофата е било едва на 3 години, е единственият законен наследник на Димитров, защото той нямал брак с майката. Затова претенциите на застрахователя са срещу детето. Отначало той завежда дело за материалните щети и само за 5000 лв. от 40-те хиляди. Районният съд решава, че момиченцето дължи на застрахователя 51, 30 лв., защото е получило в наследство от баща си само дървена маса, диван и няколко стола. По закон децата приемат наследството по опис и отговарят за вредите, причинени от родителите им, само до размера на имуществото, което са наследили. Оказва се обаче, че майката на детето не е спазила процедурата за приемане на наследството. И така момичето е осъдено на две инстанции да плати 10 752 лв. Сега застрахователят е завел нов иск за останалите 35 000 лв., пише още "Труд".

# 1
  • Мнения: 2 241
Това безумие сериозно ли?!

# 2
  • Мнения: 4 300
A родителите на другото момче каква вина имат?
Административни грешки се случват и ще се случват. Очевидно е, че не можеш да вземеш нещо, което го няма, т.е. на 9 годишното дете няма какво да му вземат.
Батакът обаче по отношение на имотните дела е голям, и за мое учудване ужасно много хора се държат така все едно са вечни на тая земя и нищо не може да им се случи, като напълно пренебрегват всякакъв здрав разум. За справка- подфорум СО.

Ако вие сте потърпевши от катастрофа няма ли да си търсите правата чрез съда? А съдът как освен по документи да постанови обезщетение? Откъде може да знае, че детето не е наследило нищо, ако в регистрите не го  пише?

# 3
  • Мнения: 2 510
Абсурдите на законодателството ни са големи.

Как кой ще плати при такива случаи? Държавата.
Не някакво 3 годишно дете, при което до 18 години лихвите ще станат... и нито потърпевшите родители ще получат нещо, нито се знае каква ще бъде съдбата на детето.
Това дете ще плаща някакви пари цял живот? Така ли?

# 4
  • Мнения: 1 310
Току що ми пратиха това като поредното фънче. Обаче не ми е смешно.

http://news.data.bg/2/bulgaria/323217/

Застраховател съди 9 - годишно сираче за 45 000 лв.

Една от големите застрахователни компании е завела искове за общо 45 752 лв. срещу 9-годишно дете  в Хасковския окръжен съд, съобщава "Труд".

Бащата на детето Веселин Димитров загива в катастрофа през 2006 г. Инцидентът е причинен от Димитров, който доказано е шофирал пиян и убива 16-годишно момче от София. Застрахователят претендира за изплатеното от него обезщетение от 40 000 лв. на родителите на загиналия тийнейджър и още 5752 лв. за потрошения в катастрофата товарен автомобил.

Момичето, което в момента на катастрофата е било едва на 3 години, е единственият законен наследник на Димитров, защото той нямал брак с майката. Затова претенциите на застрахователя са срещу детето. Отначало той завежда дело за материалните щети и само за 5000 лв. от 40-те хиляди. Районният съд решава, че момиченцето дължи на застрахователя 51, 30 лв., защото е получило в наследство от баща си само дървена маса, диван и няколко стола. По закон децата приемат наследството по опис и отговарят за вредите, причинени от родителите им, само до размера на имуществото, което са наследили. Оказва се обаче, че майката на детето не е спазила процедурата за приемане на наследството. И така момичето е осъдено на две инстанции да плати 10 752 лв. Сега застрахователят е завел нов иск за останалите 35 000 лв., пише още "Труд".
ooooh!
Само до тук и ви гарантирам, че това са 100% измислици на драскачите от въпросния вестник. Peace

# 5
  • Мнения: 4 300
Абсурдите на законодателството ни са големи.

Как кой ще плати при такива случаи? Държавата.
Не някакво 3 годишно дете, при което до 18 години лихвите ще станат... и нито потърпевшите родители ще получат нещо, нито се знае каква ще бъде съдбата на детето.
Това дете ще плаща някакви пари цял живот? Така ли?
Снеже, чети де:)
Размерът на обезщетенията се определя и според имущественото състояние на длъжника. Абсурд няма.

# 6
  • Мнения: 2 510
Снеже, чети де:)
Размерът на обезщетенията се определя и според имущественото състояние на длъжника. Абсурд няма.
Какво е имущественото състояние на длъжника?
Всъщност кой е длъжника?

# 7
  • Kопенхаген
  • Мнения: 663
Аз не разбирам пък как може да се осъди 9 год. дете. Как е възможно това след като лицето няма навършено пълнолетие?

# 8
  • Мнения: 2 927
     Всяко дете може да бъде ответник или ищец по дело, представлявано от родител или настойник.
     Но никак не ми звучи логично дете да е ответник по дело за заплатено обезщетение от застраховател.
     В тази ситуация застрахователя има право на регрес срещу водача. А към момента на смъртта никакво задължение не е възникнало. Да не говорим, че детето не нито е било застраховано, нито е управлявало.
     Може и да греша, не съм специалист, дано Джуди дойде да внесе малко разяснения дали въобще е допустим такъв иск.

# 9
  • Мнения: 2 051
Добре де, а каква е ролята на задължителната застраховка "Гражданска отговорност".  Веселин Димитров нямал ли е такава на автомобила си? И ако е имал, не разбирам претенциите на застрахователя. За мен наистина е абсурдна ситуацията.

# 10
  • Мнения: 6 617
Добре де, а каква е ролята на задължителната застраховка "Гражданска отговорност".  Веселин Димитров нямал ли е такава на автомобила си? И ако е имал, не разбирам претенциите на застрахователя. За мен наистина е абсурдна ситуацията.
шофирал е пиян и застрахователя затова предявява претенции .
Димитров има някакво имущество най-вероятно ,което остава в наследство на детето му та затова е и претенцията.
Не е абсурдна обаче.

# 11
  • Мнения: 7 006

Ако вие сте потърпевши от катастрофа няма ли да си търсите правата чрез съда?


Е ще си ги търся много ясно.Ама ако има от кой..
9 годишно дете,да носи отговорност за постъпките на родителите?!? #Cussing out #Cussing out
п.п.Каквито и пари да ми дадат,няма да ми е по-леко от това,и няма да компенсира загубата ми..  а фактът,че ще трябва ги взема от 9годишно сираче..Ще ми горчи още повече..  

Последна редакция: чт, 22 мар 2012, 19:56 от eksipnos

# 12
  • Мнения: 2 510
При смърт не се ли отнема имуществото от виновния, независимо дали се наследява след неизвестно колко години или има друго в закона?

# 13
  • Мнения: 2 927

     Снеже, нещо не разбрах какво питаш. Кой да отнеме имуществото на виновния?

# 14
  • Мнения: 2 510

     Снеже, нещо не разбрах какво питаш. Кой да отнеме имуществото на виновния?

Съда по смъртно. Предполагам, че за момчето е имало дело.

Общи условия

Активация на акаунт