На море в Тунис 2012

  • 8 321
  • 80
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 839
Ранните записвания за море 2012 г. са в пълна сила до края на месеца.
И тази година отново има почивки в Тунис и то на съвсем добри цени.
Имаше няколко теми във форума за Тунис, но в тях не е писано повече от година и те са в архива.

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=275012.210
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=487997.45

Затова и си позволявам да пусна нова тема, след като прочетох старите.
Има ли някой, който се е записал вече да пътува и ще сподели ли къде. Simple Smile
Ние мислим да отидем края на август, началото на септември.
Дали с чартърите на Тез Тур или на Астрал холидейз все още има време да решим.  newsm78
 На Астрал часовете за полетите са много по-добри. Тез отново си крадат от 7те дни по 1 ден с безумните си часове за полет.
Очаквам AniSim, Pina, OldSpot и другите момичета/и момчета/, които пишеха в предишните теми отново да дават добри съвети на тези, които ще почиват в Хамамет, Сус или другите курорти на брега на Средиземно море bouquet А ако пък попълнят първата страница с полезни линкове ще е още по-добре Peace

# 1
  • Мнения: 171
И аз се интересувам от Тунис 2012. Какво е положението там след миналогодишната революция?Безопасно ли е да се почива там?

# 2
  • София
  • Мнения: 1 839
Може би някоя "мама" от района ще каже най-добре какво е положението Peace
Иначе според медиите, Тунис това лято е предпочитана /заедно с Египет/ евтина туристическа дестинация за Западноевропейските туристи.
Според българските туроператори е спокойно и затова пускат чартъри през лятото. Тез тур от средата на юни/14/, а Астрал холидейз от края на август/27/ Peace

# 3
  • Мнения: 6 300
И аз се интересувам, но от по-евтин вариант, може би ласт минит.

# 4
  • София
  • Мнения: 1 839
И ние се спряхме на по-евтин вариант от ранните записвания- хотел Laico Hamamet.  Simple Smile
Макар да е 5* при ранните записвания е 284евро на човек за закуска и вечеря за 27 август,/на тази дата е най-добрия поне засега като разписание полет на Астрал холидейз, лети се сутринта за Тунис, а на 8 ден обратно следобед/. Тъй като мислим да сме на 2дневната екскурзия в Сахара, на екскурзията до Картаген и Тунис и на екскурзията до зоопарка преценихме, че не ни  е необходим ол инклузив, при положение, че от 7дни 4 ще сме на екскурзии Peace

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 4 571
По молба на roje22 публикувам мнението си от темата за Египет.
Линковете със снимките не се копираха, не знам защо, който го интересува, да види първа страница на темата за Египет  Embarassed

С полета на отиване нямахме проблеми освен едночасовото закъснение, но това го очаквах след прочетеното тук.
На връщане ни анулираха полета заради мъглите в София, за сметка на това от авиокомпанията реагираха светкавично и ни настаниха в чудесен петзвезден хотел в Тунис с вечерята и всичкото, каквото трябва. (можеше и още един ден да ни отложат )))

Курортът Хамамет Ясмин ни хареса - спокойно, сравнително чисто, местните търговци не са толкова настойчиви като в Египет, може да се намери европейска кухня, цените са като в Бг. Сигурно ще е добре и за морска почивка при хубаво време.
 

Хотелът в Хамамет – Vinci Lella Baya ни изненада приятно с обстановката в общите части, големината на стаите и терасите, гледката към морето, и дотам.
Определени минуси са:
•   чистотата в стаите (чистиха както трябва един път за престоя),
•   оборудването в стаите - за целия престой едно шампоанче, едно душ-гелче и едно сапунче, в някои стаи даже нямаше чаши,
•   смяната на кърпи и бельо (един път),
•   храната (доста безвкусна и еднообразна - аз съм голяма почитателка на арабската кухня, но тук беше пълна трагедия) - в интерес на истината в Египет ми беше по-вкусно, може би въпрос на късмет,
•   обстановката в ресторанта (тъмно, на няколко пъти мръсни чаши, чиниите също - избираш между пет една да става за свят, мръсни униформи на готвачите и сервитьорите... абе лъхаше отвсякъде една такава нечистоплътна миризма - не ме впечатлиха, ама никак)
•   програмата за НГ беше пълна трагедия, танцьорите сигурно се бяха събрали предния ден
 

 

В петзвездния на същата верига Vinci Taj Sultan ресторантът и храната ми допаднаха повече (там се оказаха наши познати, та затова имам впечатления).

Екскурзиите:
1. Картаген – Сиди Бу Саид – Тунис
За съжаление величието на Картаген може само да си го представиш, почти нищо не е останало от древния град. Но, каквото има, е експонирано добре и околното пространство е добре поддържано. Виждаше се и резиденцията на президента, гледката към морето е разкошна.


Сиди Бу Саид е очарователно градче, много екзотично усещане. Там посетихме една къща, нещо като етнографски музей – хареса ни! Такава керамика на друго място не видях!


В Тунис направихме едно препускане по главната им улица до портите на Медината и обратно до местния „Биг Бен”. Твърде недостатъчно, за да се създаде някакво впечатление.


Музеят Бардо е с поразителна колекция! Може би мозайките, които видях в Тунис, ме впечатлиха най-много, определено си заслужава!


2. Сус – Порт Ел Кантауи
(Тази ни беше бонус заради променен час на полета от София)
В Сус разгледахме Медината и пристанището.
 

Порт Ел Кантауи е по-стария курорт – много зеленина, човешки мащаб, може би хотелите са по-старички, но вътре не знам как са били.


3. Ел-Джем и Монастир
Колизеумът в Ел-Джем е третият по големина запазен след римския и капуанския. За мен беше адски интересно – запазена е структурата, може да се усети конструкцията и композицията, вълнуващо!


Там посетихме и музей на мозайките, както и запазени римски вили с мозайките по пода – отново се впечатлих от майсторството и богатството на района.


В Монастир забележителността беше гробницата на бащата на нацията Хабиб Бургиба. Скъпо съоръжение, забележителна работа с камъка и перфектен детайл – нещо, което никъде другаде не видях. Обаче фактът, че сам си я е строил... абе доста “фараонско” ми прозвуча...


В свободното от екскурзии време отидохме до старата част на Хамамет – пак Медина, разбира се! Много красива крайбрежна алея, завършваща в парк.

Решихме да отидем и до Набул, който ни бяха представили като село, в което се произвеждала керамика, пък то се оказа доста голям град – към 150 хил. души според разказа на таксиджията.

Тук е редно да спомена добрите впечатления от такситата – колкото показва апарата, толкова плащаш, особено ако си се разбрал предварително за порядъка, може и по-малко да излезе, спазват уговорките, учтиви.

На екскурзиите не ми хареса вечното бързане и липсата на време да разгледаме на спокойствие градовете. Като войници ни строяваха. Няма лошо да се спазва графика, но е добре предварително да е разчетено необходимото време.
Купих си книга за Тунис и установих, че доста интересни места (поне за мен) не се предлагат за екскурзии, може би е свързано и с обстановката, не знам.

# 6
  • Мнения: 649
Момичета и ние се чудим дали да изберем Тунис като морска и лятна дестинация тази година, така че ще ми е интересно да следя вашите коментари и впечатления.

roje22 доста интересно звучи вашето предложение. Допълнителните екскурзии с колко оскъпяват и подходящи ли са за малки деца?

# 7
  • София
  • Мнения: 350
Момичета и ние се чудим дали да изберем Тунис като морска и лятна дестинация тази година, така че ще ми е интересно да следя вашите коментари и впечатления.

roje22 доста интересно звучи вашето предложение. Допълнителните екскурзии с колко оскъпяват и подходящи ли са за малки деца?
Бях в тунис 2008 г. и останах с чудесни впечатления. Не зная колко големи са децата ти, но ми се струва екскурзията до пустинята, която е двудневна няма да е подходяща за тях. А това е едно от най-добрите изживявания за мен. Пустинята ме  очарава и плени. Всичко включено в тази екскурзия си заслужаваше. И джип сафарито, и разходка по залез с камили в пустинята. Но всичко това ми се струва, че няма да е подходящо за малки деца.
За тях ще е интересна зологическата градина, а в някои случаи към нея е включена и вечеря в атракционно заведение. 
Тунизииците са много гостоприемни и усмихнати хора. Но за да останете доволни от почивката, трябва добре да прецените хотела и курорта в който ще отседнете. Аз смятам, че курортът Ясмин Хамамет е най-добрия. А цените на екскурзиите ще може да видите още при закупуване на пакета в избраната от вас туристическа агенция. Примерна цена за Зоопарк Friguia и Фолклорна вечер  е 36 Е на възрастен и 18 Е за дете ит 2 до 12 г.

# 8
  • София
  • Мнения: 1 735
Днес случайно се загледах по този хотел:
http://www.astralholidays.bg/pochivki/program/40/country/19/reso … /page/snimki.html
С мн.добри отзиви,но нищо не знам за Тунис като дестинация. EmbarassedЩе ми е интерсно да следя темата.За това лято вече сме организирали почивки,но вече мисля за другото Laughing

# 9
  • Мнения: 279
Здравейте, бихте ли споделили с коя агенция пътувахте за Тунис и на какъв език ви разказваха на екскурзията в Сахара?

Много благодаря!


Момичета и ние се чудим дали да изберем Тунис като морска и лятна дестинация тази година, така че ще ми е интересно да следя вашите коментари и впечатления.

roje22 доста интересно звучи вашето предложение. Допълнителните екскурзии с колко оскъпяват и подходящи ли са за малки деца?
Бях в тунис 2008 г. и останах с чудесни впечатления. Не зная колко големи са децата ти, но ми се струва екскурзията до пустинята, която е двудневна няма да е подходяща за тях. А това е едно от най-добрите изживявания за мен. Пустинята ме  очарава и плени. Всичко включено в тази екскурзия си заслужаваше. И джип сафарито, и разходка по залез с камили в пустинята. Но всичко това ми се струва, че няма да е подходящо за малки деца.
За тях ще е интересна зологическата градина, а в някои случаи към нея е включена и вечеря в атракционно заведение. 
Тунизииците са много гостоприемни и усмихнати хора. Но за да останете доволни от почивката, трябва добре да прецените хотела и курорта в който ще отседнете. Аз смятам, че курортът Ясмин Хамамет е най-добрия. А цените на екскурзиите ще може да видите още при закупуване на пакета в избраната от вас туристическа агенция. Примерна цена за Зоопарк Friguia и Фолклорна вечер  е 36 Е на възрастен и 18 Е за дете ит 2 до 12 г.

# 10
  • София
  • Мнения: 350
tourniquet  екскурзията беше на руски. Бяхме с Алма тур, тя вече е фалирала, но по-важното е коя е посрещащата фирма. Почти винаги има екскурзии на руски и на английски език. Също в Тунис почти всеки втори знае френски. Ако се интересувате от това дали ще има на български - трябва да питате в агенцията, но е малко вероятно.

# 11
  • Мнения: 279
Много Ви благодаря Simple Smile Знам отлично английски и разбирам и малко говоря италиански, но ме притеснява руският Sad Разбрах, че някаква посрещаща агенция преди години имала екскурзовод- тунизиец с отличен български, но в момента българската агенция не знам защо не предлагат записвания, въпреки че имат публикувани оферти.
Ще търся по агенциите за екскурзовод с английски, мерси Simple Smile


tourniquet  екскурзията беше на руски. Бяхме с Алма тур, тя вече е фалирала, но по-важното е коя е посрещащата фирма. Почти винаги има екскурзии на руски и на английски език. Също в Тунис почти всеки втори знае френски. Ако се интересувате от това дали ще има на български - трябва да питате в агенцията, но е малко вероятно.

# 12
  • Мнения: 1 724
Аз бях 2008 година с Аква тур и гид ни беше тунизиец с наистина много добър български, НО на екскурзиите той не идваше с нас, по-скоро се занимаваше с посрещането, настаняването по хотелите, записването на екскурзиите и други организационни и координационни дейности (например се обаждаше по време на престоя ни да провери дали всичко е наред и.т.н.) Екскурзиите при нас бяха само на руски, нямаше опции за други езици. Вече може би на място, аки сами си букнете турове чрез местни агенции предполагам избора ще е по-голям  Peace

# 13
  • Мнения: 279
Мерси много, вече съвсем се разколебахме Sad да бях слушала госпожата по руски...

Аз бях 2008 година с Аква тур и гид ни беше тунизиец с наистина много добър български, НО на екскурзиите той не идваше с нас, по-скоро се занимаваше с посрещането, настаняването по хотелите, записването на екскурзиите и други организационни и координационни дейности (например се обаждаше по време на престоя ни да провери дали всичко е наред и.т.н.) Екскурзиите при нас бяха само на руски, нямаше опции за други езици. Вече може би на място, аки сами си букнете турове чрез местни агенции предполагам избора ще е по-голям  Peace

# 14
  • Мнения: 262
tourniquet, мога да помогна с информация че към Он Травел работи Хабиб Хараби,техния човек в Тунис. Същия води екскурзията до Сахара на прекрасен български език.Самия той е завършил висше образование в България и питае топли чувства към сънародниците ни. Невероятен е,изключително сладкодумен и опитен.  newsm10

# 15
  • Мнения: 279
liv1892, много благодаря, това актуална информация ли е?

tourniquet, мога да помогна с информация че към Он Травел работи Хабиб Хараби,техния човек в Тунис. Същия води екскурзията до Сахара на прекрасен български език.Самия той е завършил висше образование в България и питае топли чувства към сънародниците ни. Невероятен е,изключително сладкодумен и опитен.  newsm10

# 16
  • София
  • Мнения: 350
tourniquet , сигурна съм, че на място ще намерите екскурзии на английски, дори може да са на по-изгодни цени. Това въобще не трябва да ви спира. Щом знаеш отлично английски - няма да имаш проблем. Тунизийците са много усмихнати, добронамерени и гостоприемни хора.

Последна редакция: пн, 16 юли 2012, 21:38 от Diana_Don

# 17
  • Мнения: 279
Сигурно е така, но не ми се искаше да рискувам Simple Smile мерси много

tourniquet , сигурна съм, че на място ще намерите екскурзии на английски, дори може да са на по-изгодни цени. Това въобще не трябва да ви спира. Щом знаеш отлично английски - няма да имаш проблем. Тунизийците са много усмихнати, добронамерени и гостоприемни хора.

# 18
  • Мнения: 279
Здравейте, отново! Някой може ли да ми помогне как мога да стигна до центъра на Ясмин от хотел на 10тина километра? Благодаря предварително!

# 19
  • София
  • Мнения: 1 839
tourniquet, ти да не си в Тунис newsm78 Ако си там разказвай как е. Че другия месец трябва да пътуваме, пък положението в страната никак не ми изглежда розово. Дори в Трипадвайзър има съобщение на американския департамент за пътуващите в Тунис американски туристи да внимават много. И че не могат да гарантират спокойствието им и безпроблемното предвижване из районите на страната. Пък на нас не ни се стои там в хотела. #2gunfire
Според мен можеш да стигнеш с такси от хотела до Ясмин Хамамет:) 10км. една ли ще струват много newsm78

# 20
  • Мнения: 279
roje22, мислим да пътуваме септември, ти направо ме страсна, може ли да ми дадеш линк от tripadvisor с тази информация?  Вече и аз се вчудатих и не знам какво да правим. Вие към коя част, кой хотел и коя фирма се насочвате? Ако не може да се ходи в Сахара, няма смисъл въобще и без това се бях прежалила с екскурзията до столицата...



tourniquet, ти да не си в Тунис newsm78 Ако си там разказвай как е. Че другия месец трябва да пътуваме, пък положението в страната никак не ми изглежда розово. Дори в Трипадвайзър има съобщение на американския департамент за пътуващите в Тунис американски туристи да внимават много. И че не могат да гарантират спокойствието им и безпроблемното предвижване из районите на страната. Пък на нас не ни се стои там в хотела. #2gunfire
Според мен можеш да стигнеш с такси от хотела до Ясмин Хамамет:) 10км. една ли ще струват много newsm78

# 21
  • София
  • Мнения: 1 839
Tourniquet, ние сме направили резервацията още на ранните записвания при Астрал Холидейз. Първо трябваше да летим на 27 август, но впоследствие отмениха полета на 27 и ще летим на 6 септември.  newsm78Резервирали сме хотел Laico Hammamet 5* в Ясмин Хамамет. Записали сме три екскурзии- в Сахара двудневната, Тунис и Картаген, и Зоологическата градина. Затова се притеснявам да не се отменят. Не отиваме там заради плажа, а заради Сахара и Картаген. Имаме още малко време да помислим  дали да  анулираме резервациите, макар и с 10% неустойка, затова се опитвам да разбера какво е положението.
Ето ти линк към съобщението на Държавния департамент.
http://www.tripadvisor.com/TravelAdvisory-k81-Security_concerns.html

# 22
  • Мнения: 279
Ами може би в края на август ще е по-ясно, не знам и аз, трябва пак да разгледам хотелите и агенциите...

Tourniquet, ние сме направили резервацията още на ранните записвания при Астрал Холидейз. Първо трябваше да летим на 27 август, но впоследствие отмениха полета на 27 и ще летим на 6 септември.  newsm78Резервирали сме хотел Laico Hammamet 5* в Ясмин Хамамет. Записали сме три екскурзии- в Сахара двудневната, Тунис и Картаген, и Зоологическата градина. Затова се притеснявам да не се отменят. Не отиваме там заради плажа, а заради Сахара и Картаген. Имаме още малко време да помислим  дали да  анулираме резервациите, макар и с 10% неустойка, затова се опитвам да разбера какво е положението.
Ето ти линк към съобщението на Държавния департамент.
http://www.tripadvisor.com/TravelAdvisory-k81-Security_concerns.html

# 23
  • Мнения: 0
Здравейте!Аз също ще пътувам в Тунис!Полета ни е на  25.09.2012 с Акватур.Надявам се всичко да е наред и да споделя впечетлението си!
Който се е завърнал нека разкаже!

# 24
  • София
  • Мнения: 1 839
Явно няма никой завърнал се. Поне от форума. Thinking
Ние заминаваме утре и като се върнем след една седмица ще разкажа подробно за всичко Peace

# 25
  • Мнения: 279
Чакаме с нетърпение, весело изкарване!!!! (party)

# 26
  • София
  • Мнения: 350
roje22, ще чакаме подробно описание на Laico Hammamet 5* в Ясмин Хамамет. Доста ме заинтригува. Приятно изкарване и да се върнете с много нови впечатлениия. Според мен 3-те екскурзи, които сте избрали е най-доброто от Тунис. Казвам го от лични впечатления. Само едно предупреждение: ако може Картаген и Музея Бардо да не е в понеделник, че тогава музея не работи. За мое щастие, аз бях го разглеждала при предишното ми ходене. Peace

# 27
  • София
  • Мнения: 1 839
tourniquet, благодаря ти  bouquet
Diana_Don, обещавам като се върна да опиша подробно хотела. Simple Smile
Макар в последните месеци рейтинга му в трипадвайзър главоломно да се срива Grinning
Но така или иначе той беше най-удачния като местоположение, най-добрия за целта на пътуването ни /Сахара и Картаген/,  а и с ниска цена петзвезден хотел при ранните записвания.
А и в случая Тунис едва ли е страната, в която да търсим лукс. Надявам се единствено да е чисто Thinking
Отиваме там основно заради Сахара и двудневната екскурзия, която надявам се да заличи всичко негативно, с което ще се срещнем  Praynig
БЛагодаря ти за предупреждението за музея: в понеделник да не ходим Hug

# 28
  • Мнения: 0
Вчера отмениха полета за 18 и 25 септември от Аква тур и ми предложиха 11.09.2012г.,което  е много неочаквано и не приятно, но въпреки това се съгласих и ще пътуваме във вторник!

# 29
  • София
  • Мнения: 1 735
Обикновено по-крайните дати не набират достатъчно желаещи и затова са направили 1 чартър.Като питах в Дива холидейз,те са представители на Тез тур /по памет/ миналата година са направили от всички желаещи само 1 чартър до Тунис.За съжаление не е много предпочитана дестинация за българина,пък аз си мисля,че има много какво да се види.Аз обичам освен морето винаги да има и какво да се види.

# 30
  • София
  • Мнения: 1 839
За съжаление вече втори час си дремем на летище софия и чакаме да кацне чартъра от Тунис, след което и ние да излетим. Засега закъснението е само два часа. Чартъра е общ за ТЕЗ тур и Астрал Холидейс. Други туроператори не видях на летището. Това е засега, повече като кацнем довечера в Тунис

# 31
  • София
  • Мнения: 1 839
Все още сме си на гейт в3 и чакаме АСтрал и Тез тур да платят полета, за да излетим. Обадихме се и на нова тв и тв7 и техни екипи са тук на летището

# 32
  • София
  • Мнения: 350
Все още сме си на гейт в3 и чакаме АСтрал и Тез тур да платят полета, за да излетим. Обадихме се и на нова тв и тв7 и техни екипи са тук на летището
Много неприятна ситуация. Дано се разреши по-бързо и всички неприятности да останат зад гърба ви. Информацията от сайта на летището е: статуса на полета към 22.55 - "отвеждане".

# 33
  • София
  • Мнения: 350
А това е качено на страницата на нова телевизия:
Над 80 души повече от 6 часа бяха блокирани на Летище София. Хората трябвало да пътуват за Тунис с чартърен полет през българска туристическа фирма. Били качени на автобуса към самолета, престояли натъпкани в него близо час и след като заплашили с бунт, били върнати обратно в салона за пътници.

Не са получили никакво обяснение, нито от летищните власти, нито от туроператора. Никой не отговаря на телефоните на фирмата, които туристите имат.

# 34
  • София
  • Мнения: 1 735
Ужасно неприятно.Дано почивката ви е хубава оттук нататък. Praynig

# 35
  • Мнения: 71
Здравейте ние се върнахме от Тунис на 6.09 -полета до Тунис закъсня с 2 ч ,почакахме си на летището .На връщане изживяхме същият ад -трябваше да излетим от столицата Тунис в 13.30 ,а реално това се случи в 15.45ч.Това със закъсненията го приемат за нещо нормално.

# 36
  • София
  • Мнения: 350
eva01 освен проблемите със закъснението, как изкарахте? Доволни ли сте? В кой хотел бяхте?

# 37
  • Мнения: 71
Ние бяхме в" Делфин ел Хабиб" в Монастир-много мръсно ,и в стаите ,и в ресторанта,и по коридорите на хотела,просто нямам думи да опиша това което видях.Пристигнахме в 6 часа  сутринта в петък , полета беше обявен за 23.30,но както вече писах излетяхме в 01.30.След дълго пътуване с автобус ,бяхме в хотела , но се оказа че стаите ни още не са почистени( при резервация от 30.08, а ние сме там в 6 ч. на 31.08).Но понеже бяхме 20 българи (за късмет),извикахме представителя на Тез Тур и му заявихме че не искаме да останем в този хотел ,след дълги уговорки ни премести в" Худа сканс".Но ние бяхме на 2 дневна екскурзия в Сахара и чак в неделя вечерта към 19 часа спахме на чисти чаршафи,като изключвам тези в другия хотел в пустиня в град Дуз(там беше много хубаво и чисто).Пак че е екскурзия ,че да размие неприятните моменти от първия хотел.

# 38
  • София
  • Мнения: 350
eva01 жалко, че сте имали проблеми. Явно нещата доста са се влошили от 2008г., когато аз бях в Тунис. Наистина и тогава хотелите (дори и 5*) не изглеждаха "лъскави", но това, което чувам сега е доста неприемливо. Жалко, че се подписват договори с подобни хотели и после куп главоболия и за туриста и за туроператора. А аз останах с чудесни впечатления от Тунис...., но май нещата са се променили.

# 39
  • София
  • Мнения: 1 839
Мисля че всичко, което не зависи от българските туроператори си е ок. Те трябва да осигурят един чартър само и това не могат да направят. И то не защото не могат, а защото гледат на нас туристите като на едни ходещи към тях банкноти, коиго просто трябва да вземат без много емоции и без да им пука много какво се случва. Затова и сключват договори за чартъри с най-изгодното ЗА ТЯХ ПРЕДЛОЖЕНИЕ, а не защото ще е добре за нас, техните клиенти. А на нас ни остава единстнено възможността да ги избягваме винаги, когато има възможност за това. Сигурен, съм че на 90% от участниците в този форум единствено техните родители и дори баби и дядовци са виждали самолет от типа на този с който летяхме. Но на кой му пука от това, че летим с 50-год.самолет.
Колкото до курортите и хотелите в Тунис за избора им ние сме си виновни, че в 21век не полагаме и мин. Усилия да се запознаем с тях, а после виним тур, агенции.
Те не са ни виновни затова, че уж сме в този форум а не сме прочели, ЧЕ НОРМАЛНИТЕ ХОТЕЛИ ПО ЕВРОПЕЙСКИ СТАНДАРТИ СА ЕДИНСТВЕНО В ЯСМИН ХАМАМЕТ, а не в Монастир или Сус.
Нашият хотел е чудесен за парите, които сме платили. Големи стаи, великолепен сервиз, ако си оставяш редовно доларчето и се усмихваш на хората, които работят там, а не преминаваш покрай тях като покрай паметници. Отношението поражда отношение навсякъде по света. Добра храна, ИЗКЛЮЧИТЕЛНА ЧИСТОТА В ЦЕЛИЯ ХОТЕЛ. Никъде за три дни не видях и една търкаляща се хартийка, навсякъде блести. И това е в хотел, чийто ретинг в Трипадвайсър не е от най високите. 39 място от 240 хотела в Хамамет. Усмихнат и приветлив персонал.
Колкото до екскурзията в Сахара тя бе изключителна. Возихме се на джипове, карахме АТВ в пустинята, яздихме камили, летяхме с делтапланер.
Екскурзовода ни бе един от най-добрите тунизийски екскурзоводи.
Хотела в Тузеур, в който спахме бе 4звезден клуб хотел с големи чисти стаи, отделни тоалетни от банята, дивани във всяка стая и безплатни тоалетни принадлежности в баните.
С две думи засега Тунис надмина очакванията ми. Мисля, че това е една бедна страна с достойни хора, които искат да живеят нормално.

# 40
  • София
  • Мнения: 350
roje22, радвам се да прочета, че все пак нещата не са толкова променени. При моето посещение и аз определено стигнах до извода че Ясмин Хамамет е правилния избор. Харесах и един - два хотела в Сус, но само заради курорта ги пренебрегнах. А екскурзията в пустинята и за мене е едно от най-приятните ми преживявания. Очакваме пътепис със снимков материал.  Laughing

# 41
  • Мнения: 1 724
roje  Hug Добре завърнал се, искаме още впечатления  Wink А по нататък и пътепис  Simple Smile много увлекателно пишеш  Peace

Аз за курортите само да вметна аз съм била в курортната зона на Сус - Порт ел Кантауи и много ми хареса като атмосфера и поддръжка има съществена разлика с хотелите в самия Сус. От там и тръгването за пустинята е малко по-късно сравнено с Хамамет (все пак и един спечелен час сън да е ..пак е нещо). А за тази екскурзия какво да кажа, не се ли отиде просто се изпуска страшно много от истинския Тунис и изживяванията, които ти дава са незабравими.

# 42
  • София
  • Мнения: 1 839
Добре заварила, Аni Hug
Тези дни май ще оправям снимките и клиповете, а след това и ще напиша впечатленията си от пътуването. Simple Smile Всъщност по-голямата част вече качих във ФБ и в YouTube
Но ако трябва да бъда искрен Тунис надмина или поне оправда очакванията ми.
Във форумите прочетох какви ли не страхотии за страната, Mr. Green каква мизерия било/все едно не отивам в Африка, а във Версай/, колко нахални и безочливи били търговците и едва ли не изнудвали туристите/бих се радвал ако в България продавачите владееха няколко езика и съумяваха да те накарат да се чувстваш желан, а не натрапник Wink/ и неща все от този род и може би затова бях подготвен за много по негативни неща. newsm78
А в същото време видях усмихнати, ерудирани хора /екскурзовода ни в пустинята бе тунизиец, изключително начетен, интелигентен и артистичен, който не ни остави да скучаем и за секунда. Наджи, благодаря ти/.
Хотелите, в които бяхме се оказаха повече от прилични, и най-важното чисти.
Храната се оказа много по-добра отколкото очаквахме. Peace
А топлото време, слънцето и морето ни накараха да се чувстваме прекрасно и да съжаляваме, че 7 дни минават толкова бързо.
Сигурно съм безкрайно субективен, имайки предвид слабостта си към арабската култура и държави и затова толкова много ми хареса Тунис, но поне това видяха моите очи и почувства сърцето ми при престоя в тази страна. Simple Smile А и всички знаем простата истина. Че най-важното при едно пътуване е нагласата, с която тръгваме в пътя си

# 43
  • София
  • Мнения: 350
roje22  видях клипчетата в YouTube. Вие сте опитали от всичко! Браво! Страхотна емоция е. Аз бях на сафарито и освен, че прегракнах от викане, се понатъртих тук-там от друсането. Laughing Щом сте любители на екстремни емоции е време да пробвате полет с балон над Кападокия. Очаквам и пътеписа за да се върна пак към чудесните дни прекарани в Тунис.

# 44
  • Мнения: 4
Ние се върнахме от нашата почивка в Тунис на 04,09,2012 г. - пътувахме с чартър на Он Травел, но през Караджъ Турс. Хотелът ни беше 3 звезди и се казваше Le President. Тунис не ме изненада с абсолютно нищо - все пак това е една арабска държава, не можете да очаквате лукса на Западна Европа (пък и там си има изключения). Нямам абсолютно никакви забележки относно хотела - за трите си звезди беше перфектен - имаше общо четири басейна, като два от тях бяха детски, на самия плаж, като плажът е уникален - чист, водата също беше прекрасна. Това е най-хубавия плаж, който съм виждала като го съпоставям с България, Турция и Гърция. Ако решите да ходите в този хотел обаче, настоявайте оттук да получите потвърждение, че ще бъдете настанени в хотелската част, а не в бунгалата, които са към хотела, тъй като те са доста зле и са за основен ремонт. Хотелът е ок, храната беше в изобилие, всичко беше ок. Към хотела имаше и АкваПарк. Ние също ходихме до Сахара, но екскурзоводът ни, който беше към Он Травел, говореше само на руски, което беше доста неприятно, защото не разбрахме почти нищо. Само това беше някакъв минус, макар че не бих го нарекла минус. Когато тръгвате на почивка в арабския свят, избирайте си висок клас хотел, изберете хубав курорт и бъдете подготвени за мизерията извън хотелите, за да не мърморите после като половината ни група българи. И това, което прочетох по-горе много ми хареса - че Тунис е страна с едни прекрасни хора, които живеят в една не много добра обстановка!

# 45
  • Мнения: 17
Привет от мен,ние ще пътуваме на 25.09 Бях малко притеснена,особено след последните събития в арабските държави,но малко ми олекна като ви прочетох мненията. Ще сме в Skanes не знам как е правилното изписване на български Embarassed Не прочетох мнения за там и за хотела ни,но се надявам всичко да ок Hug

# 46
  • София
  • Мнения: 1 839
macinka_ , нямаш поводи за притеснение, щом вече си с позитивна нагласа за пътуването Ви Simple Smile Сигурен съм, че ще е прекрасна почивката Ви Peace
И ще очакваме с нетърпение разказа ти след завръщането Hug

# 47
  • Мнения: 279
Здравейте! И ние се завърнахме от Тунис, почивката определено надмина очакванията ми. Там всичко е спокойно и въпреки че по новините в България даваха някакви стачки и размирици, там нищо не сме разбрали. Бяхме в Ясмин и горещо го препоръчвам, а на път за екскурзия в Хамамет срещнахме много полицаи по пътя, дори и в самия Хамамет. Те пазят нас, туристите, а и там стачкуват безработните- такива в курортите няма. В Тунис е доста евтино или поне доста по-евтино от Турция. Бяхме в хотел Lella Baya- уникален е, туристи от други хотели дори идваха да се снимат във фоайето на нашия. Обслужването беше средна работа- както имаше много учтиви сервитьори и бармани, така и прекалено нагли и невъзпитани, но след като сплашихме един, на когото дори бяхме оставяли бакшиш, че искаме да говорим с мениджъра му, наглата му усмивка замръкна. Няма какво да кажа за екскурзията в Сахара- това трябва да се изживее, думите са недостатъчни. Мога само да дам съвет да ползвате услугите на Тез Тур, тъй като Хабиб работи вече с тях, а и представителят им там Александър е страхотен. Ако имате въпроси, питайте Simple Smile

# 48
  • Мнения: 17
roje22 Peace
  tourniquet  благодаря и на теб,доста по спокойна съм вече Hug
За съжаление ние няма да ходим на екскурзия до Сахара,с малко дете сме и няма как. Това ми е една от мечтите-разходка с камила в пустинята Grinning но нищо здраве да е. Нашия хотел е веригата Calimera club,надявам се да е добър,както се вижда на снимките които гледахме. Като се върна ще разказвам и аз Hug

# 49
  • София
  • Мнения: 1 839
macinka_ , не се притеснявай за камилите. Има ги навсякъде. И в градовете, и на плажа. така че ще имаш десетки възможности да се разхождаш с тях. Simple Smile
Няма да е в пустинята, но усещането е същото Peace

# 50
  • Мнения: 17
macinka_ , не се притеснявай за камилите. Има ги навсякъде. И в градовете, и на плажа. така че ще имаш десетки възможности да се разхождаш с тях. Simple Smile
Няма да е в пустинята, но усещането е същото Peace

Ееее това супер  Hug

# 51
  • Мнения: 279
macinka_, и аз това щях да ти кажа- на всеки 10 минути на плажа минава различен камилар с различни камилки- я с по една, я с по две, така че няма да пропуснеш райда Simple Smile

# 52
  • Мнения: 262
macinka_, приятно изкарване в Тунис,най-вече желая да нямате проблеми при полетите и между другото в кой хотел ще бъдете? Всичко добро. newsm10

# 53
  • Мнения: 17
Това с камилите ще е голям майтап Laughing
liv1892 благодаря ти. И аз се притеснявах за полета,ще летим от Цюрих,дано да няма голямо закъснение Praynig Хотела ни е Calimera club rosa rivage,имат голям детски клуб и много спа глезотийки,от които мисля да се възползвам с пълна сила Peace

# 54
  • Мнения: 0
И ние се завърнахме от Тунис, даже с два дни закъснение тъй като смениха часа на полета и не бяхме уведомени,самолета отлетя 2ч. и 30мин.по - рано от обявеното в договора и в билетите ни и изпуснахме полета.Бяхме с наета кола и само ние останахме на летището без самолет!
Наложи се да си наемем хотел и да купим нови самолетни билети за наша сметка,за да се върнем!

Като изключим проблема с полета, всичко беше прекрасно!!!  Екскурзията до Сахара беше много интересна, имахме късмета да сме с  Хабиб, говореше се само на български език!Хотела в Дуз беше хубав и храната също.Има и два басейна, единият е с минерална вода.
Тази екскурзия е два дни 210 динара,при нас беше в събота ,сутринта 6:30ч.от Сус до 19ч. в неделя в Сус.
Храната, посещенията, нощувката,камилите,джиповете - всичко е платено!На вас ви трябват пари само за напитки и сувенири!
Има много вкусни сладки - макруб,които може да закупите в Кайруан. Близо до джамията, в къща има жена,която прави тези сладки и ги продава,местните я познават може да ги попитате.Вкуса им е страхотен.
В магазина в Кайруан са НАЙ - ЕВТИНИТЕ СУВЕНИРИ!!!
Най - хубавите фурми може да закупите от сергията до соленото езеро Шот Ел Джарид!
Отново бих посетила Тунис  newsm76

ПРЕПОРЪЧВАМ ДА ИЗПОЛЗВАТЕ УСЛУГИТЕ НА ТЕЗ ТУР ИЛИ АСТРАЛ,мисля че са по - коректни!Аз следващият път ще резервирам в Тез тур!Екскурзията до Сахара също беше на Тез тур!
Надявам се те да нямат проблема,който имах с нашия тур оператор ............!

# 55
  • София
  • Мнения: 1 735
Вие с коя фирма пътувахте?

# 56
  • София
  • Мнения: 350
dani_carter с кой туроператор беше? Вижда ми се абсурдно да ви оставят в Тунис. А ако нямахте стедства за да си купите билет. Как така не са ви уведомили? Нямахте ли ГСМ? Направо съм потресена. newsm78

# 57
  • София
  • Мнения: 1 735
И аз като си помисля,че на тръгване сега от Турция си бяхме оставили само стотина евро и при подобен номер направо не ми се мисли. #Cussing out
При нас като дойде шофьора за трансфера до летището влезе в лобито на хотела и ни потърси,даже и да не сте уведомени преди това/което пак ми се вижда абсурдно/ той нали по списък събира хората за полета!?

# 58
  • Мнения: 0
Ние бяхме с Аква тур! Ние отказахме трансфера с автобуса, имахме наета кола  и отидохме на летището в 9ч.,което значи 2 часа и 40мин. преди полета ни!На информационните табла нямаше информация за нашия полет, разпитвахме и в Tunisair  и на информацията, 20 мин.никой не може да ни каже къде е този самолет!Накрая се оказа, че е излетял в 9:00ч., но ние не бяхме уведомени!!!Само ние бяхме българи в нашия хотел.
Представителя на Аква тур Мохамед,предната вечер ни беше казал че полета ни е в 11:40,както си е и по договор,не сме очаквали че може да променят часа на полета с толкова ранен час!Да закъснее да, но да подрани с 2 часа и 40мин.!!!
От Аква тур казаха, тъй като не сме си спазили трансфера ние сме длъжни да си поемем разноските за хотел и за обратните билети!Аз претенция за трансфера нямам, наистина ние така си решихме да сме си с кола, но вината че изпуснахме полета е тяхна, че ни са ни уведомили!!!И все пак имаме договор за 11:40ч., не за 9:00ч.!

# 59
  • София
  • Мнения: 350
Направо не мога да повярвам на подобно безхаберие. Да изместват полет с 2 часа напред и да не се уверят, че всички са уведомени. Ако трябва човек по човек ще издирват. Има рецепция, има телефони, едва ли в 6 ч. сутринта не са могли да ви намерят в хотела. Просто представителят им е прецакал всичко. А часове на полети могат да се сменят, но е трябвало да направят всичко възможно за да ви уведомят. Явно никой не е отбелязвал, кой е уведомен, но как не им е "светнала крушката" като не сте се явили на чек ин-а. Да не говорим, че лично нас са ни задъжали с час и половина за излитане от Тунис, за да чакаме дипломатическа поща. А ако бяхте в Бразилия? И от там ли трябваше да се връщате за своя сметка за по 2 - 3 000 Е цена на билета в последния момент. Напишете възражение поне да ви възстановят парите, нервите явно си остават за ваша сметка. #2gunfire

# 60
  • Мнения: 0
Ние нямахме никакъв късмет с Аква тур.Първоначално исках да резервирам за 4 октомври,казаха ми че няма да има полет и се съгласих за 25 септември, на 5септември ми се обадиха и ми казаха полет няма да има на 25, а на 11 и  аз се съгласих.Часа на полета беше 16:50ч,обадиха ми се един ден по рано че е сменен часа за 22:50ч. и така тръгнахме,но за връщането вече беше прекалено!!!
Не знам сега как да постъпя, но самолетните ни билети за връщане си останаха платени и неизползвани!
Някой имал ли е такива проблеми???

# 61
  • София
  • Мнения: 1 735
Относно уведомяването за новия час на полета най-отговорен е представителя на местната туристическа агенция,в случая този Мохамед.А Аква тур е било логично по някакъв начин да му потърсят сметка или по-точно на ТА партньор.
Ние също пътувахме с Аква тур до Турция,но при смяна на часа на полета първо ни уведомиха с факса в хотела,а имах и допълнителен смс от представителката на местната ТА за 30мин. по-ранен трансфер.

# 62
  • Мнения: 0
Нас наистина никой не ни уведоми!Ако знаехме щяхме да хванем самолета, а не да стоим още два дни и да си поемем всички разходи!За два дни заедно със самолетните билети дадохме толкова пари,колкото за цялата почивка за 7дни за 1човек!За пръв път пътувахме със самолет и ще ни е за урок!
Ние ще останем само с хубавите спомени от Тунис и ще се върнем отново! Heart

# 63
  • София
  • Мнения: 1 735
Е,това последното е най-хубаво,че имате хубаво усещане за почивката и страната! Hug
Аз обаче като разказвах на мъжа ми вашите патила и понеже умуваме за другото лято Тунис,просто след такава ситуация и с такъв туристически агент,хич не бих рискувала.Дано чета други положителни мнения за почивката там.

# 64
  • ВАРНА
  • Мнения: 210
tourniquet искам да те попитам как е храната в Тунис,ние сме почивали само в Турция и затова питам,гледам офертите са за закуска и вечеря,на шведска маса ли са или по меню,какво допълнително се заплаща в хотела,много ми хареса разгледах го обстойно и тази екскурзия до Сахара за два дена ли ви беше или има и за един ден  HugБлагодаря ти предварително   bouquet

# 65
  • Мнения: 279
lora, в сравнение с Турция храната е ужасна. Не съм чулвала за оферти по меню, ние бяхме на ол инклузив /на шведска маса/. Първите дни почти нищо не ни хареса, освен тестените десерти, но на края вече- свикнахме ли, по-вкусни неща ли предлагаха, не знам- но почти всичко ни хареса. Просто слагат странна подправка на месо, ориз, на почти всички ястия и това го чух в Сахара и от другите хотели, не беше характерно само за нашия. Тоест на ол инклузив нищо не сме доплащали, освен вече, ако искаш да ползвап спа процедури, сейф или да си вземеш на пример наргиле /10 динара/...Екзкурзията в Сахара с Тез Тур беше 110 евро на човек, което включва храна, камили, джипове. Не се включват напитки /около 1-2 динара/, бакшиш в берберското селище /1 динар/, може и на шофьора на автобуса и на джипа. Също можеш отделно да летиш с делтапланер или да караш бъги или АТВ, да яздиш кон освен камила и.т.н. На камилите правят и допълнителни снимки- 4 динара броят, но всичко това е по желание. Екскурзията е 2 дни- първият се посещава колизеума в Ел Джем,  яздят се камили на залез слънце, на втория се посреща изгрева на соленото езеро, от където си купуваш фурми /другаде, дори и на летището, имат червеи/= 3-4 динара кутията, после разходка с джипове и посещение на мястото, където са снимани "Междузвездни войни", оазис и на края джамията в Керуан, където има много евтин магазин за сувенири- аз напълних 3 торби без да имам време дори да го разгелждам. Имапе огромни чанти от телешка кожа за 20 динара, шалове от памук за 1-2 динара, голяма тарамбука, която тук е минимум 35-40лв- взех я за 6.50.
Не мисля, че има екскурзии до Сахара за един ден, тъй като разстоянието в едната посока е около 600км и щом биеш толкова път, трябва да се видят много неща Simple Smile Екскурзията си заслужава, ще останете много довлни. Дано само не съм закъсняла с отговора и съм била полезна. Ако има нещо, пиши Simple Smile

# 66
  • ВАРНА
  • Мнения: 210
благодаря ти   bouquet

# 67
  • Мнения: 4
Нашата храна не беше ужасна. Имаше огромен избор. За подправките не съм съгласна. Аз лично съм доста претенциозна на тема храна, но имаше какво да ям. А и винаги имаше резервен вариант - макарони, спагети, пица, лазаня - която беше страхотна.
Също и по време на екскурзията до Сахара храната ни беше ок. Ядохме много хубаво пилешко месо в една от подземните пещери.
Така че може би е въпрос на вкус, но да кажеш, че от целия all inclusive всичко е ужасно, не смятам, че е много вярно Simple Smile

# 68
  • Мнения: 279
Определено на екскурзията в Сахара си се наядохме Grinning Тризвездният хотел предлагаше много вкусни деликатеси, за разлика от нашия. Спагетите и цялата паста в нашия хотел съдържаха тази ужасна подправка, като на спегетите слагаха по съвсем малко доматен сос и нищо повече. Но както споменах, на края вече имаше какво да се избере- особено на берберската вечер в нашия хотел. Аз пък въобще не съм претенциозна по принцип, но храната като цяло не ми хареса. Явно си е въпрос на вкус- както казах- на никой българин от нашия хотел и въобще от автобуса на Тез Тур храната не се понрави Simple Smile

# 69
  • София
  • Мнения: 1 839
Храната в нашия хотел - Laico Hammamet беше ВЕЛИКОЛЕПНА Peace Peace Peace.
Не зная защо се притеснявате, че е лоша.  newsm78
Ние също първоначално се опасявахме, имайки предвид опита си от Египет, но притесненията ни се оказаха напразни.
Кухнята си беше европейска и по нищо не отстъпваше на разнообразието в Турция. А кебапите им и кус куса бяха толкова вкусни, че просто и сега се облизвам като се сетя за тях Simple Smile
За десертите няма да говоря, защото само турските тортички и сладки могат да им съперничат. Единствено сладоледа им много много не ни хареса, въпреки, че всеки ден имаше неограничено количство от три вида.
А и едва ли някой отива до Тунис, за да се наяде, затова мисля, че притесненията Ви са напразни. hahaha Hug
ПС. В нашия автобус пък на екскурзията в пустинята никой не говореше за храната, а за великолепието на Сахара Peace
Може би, защото не беше на ТЕЗ Тур и се движехме по обратния по-добър маршрут Wink

# 70
  • Мнения: 279
Хаха, то е ясно, че на това пътешествие се говори за красотите на Сахара, но в продължение на два дни път няма как да не се спомене храната, ако не ти е харесала. Очарована съм от екскурзията и цялостаната организация на Тез тур, още повече, че най-добрият възможен екскурзовод- Хабиб- вече работи за тях. Искам също да отбележа, че доста от туристите в околните хотели идваха да си правят снимки именно в нашия- Vinnci Lella Baya заради забележителната му архитектура. На фона на всичко преживяно, лошият спомен от храната бързо се забравя, а и, както вече отбелязах, все се намирираше по нещичко за хапване! Ние си изкарахме чудесно, пожелавам го на всички!

# 71
  • София
  • Мнения: 1 839
Оххх, слава богу, че вече всички сме на едно мнение. Hug
 Че както беше тръгнало от пътешественически щяхме да се превърнем в кулинарен форум. newsm78
Истината е, че никой, ама никой не го интересува каква е храната, защото когато си в 4 или 5 звезден хотел гладен няма да останеш.
А това, че не можем да приемем националните особености на отделните страни си е за наша сметка т.е. можем да останем гладни ако не харесваме в случая арабската кухня.
Колкото до туроператорите ТЕЗ тур не са най-великите в Тунис, по простата причина, че има наистина отлични посрещащи тунизийски агенции, които могат да презентират страната си много по-добре от Руския мастодонт. И ако някой е пътувал с НАЙ-ДОБРИЯ ТУНИЗИЙСКИ ЕКСКУРЗОВОД Наджии едва ли толкова убедено ще твърди, че Хабиб е най-добрия. На който не му се вярва мога да му изпратя на лични клипове, които ще потвърдят думите ми. Peace
И напълно подкрепям мнението на tourniquet  за Lella Baya Hug
УНИКАЛНА АРХИТЕКТУРА!!! Наистина си заслужава да се види. Peace

# 72
  • Мнения: 279
roje22, права си, не съм пътувала с този "Наджии", бях чела ужасни мнения за някакъв "Наджип", но предполагам, че не е същият, щом сте останали толкова доволни. За Хабиб четох в няколко форума и само заради него се ориентирах към Тез Тур, очарована съм и от екскурзовода Александър, който ни посрещна и ни направи две чудесни обиколни екскурзии и ни даде доста практични съвети, а сънародниците, които бяха с АкваТур, стояха с отворени уста като им обяснвахме и до последно нямаха информация за полета на връщане На летището пък някакви туристи от Астрал казаха, че щели да подават оплакване, така и не разбрах какъв беше проблемът, но не ми се и слушаше, защото нашата почивка беше перфектма Simple Smile Но както и да е- на всеки пожелавам почивка като нашата Simple Smile

# 73
  • Мнения: 17
Привет и от мен и ние се завърнахме благополучно  Hug С полетите всичко беше наред,ноооо хотела майко мила #Cussing out Мръсотия и мизерия,писахме писмо до туристическата агенция изобщо да го премахнат от каталога това чудо. За храната няма да говоря,на третия ден солта и черния пипер спряха да помагат Laughing. Ходихме и на прослуватата екскурзия с камили,но само за половин ден Grinning Като цяло никак не сме доволни и няма да отидем втори път,но пък доста се повеселихме с мъжа ми въпреки цялата картинка. Радвам се за всички,които са изкарали добре Hug

# 74
  • София
  • Мнения: 350
Привет и от мен и ние се завърнахме благополучно  Hug С полетите всичко беше наред,ноооо хотела майко мила #Cussing out Мръсотия и мизерия,писахме писмо до туристическата агенция изобщо да го премахнат от каталога това чудо. За храната няма да говоря,на третия ден солта и черния пипер спряха да помагат Laughing. Ходихме и на прослуватата екскурзия с камили,но само за половин ден Grinning Като цяло никак не сме доволни и няма да отидем втори път,но пък доста се повеселихме с мъжа ми въпреки цялата картинка. Радвам се за всички,които са изкарали добре Hug

За кой хотел става дума?

# 75
  • Мнения: 0
И как така на екскурзията с камили за половин ден???

# 76
  • Мнения: 17
И как така на екскурзията с камили за половин ден???
в предишни постове обсъждахме,че ми е мечта да яздя камила в пустиня,но няма как да стане защото сме с малко дете,затова отидохме на половин дневна екскурзия с камили. Какво толко чудно има? Взеха ни от хотела в 9,00 закараха ни на една полянка,яздихме час и половина,обядвахме и ни върнаха в хотела.
Calimera rosa rivage е името на хотела,мога да ви опиша още подробности за него,но ще стане много грозно Grinning

# 77
  • Мнения: 0
 "Ходихме и на прослувутата екскурзия с камили,но само за половин ден Grinning "

"Прословутата екскурзия с камили " е в пустинята Сахара , разстоянието е над 500км в посока, а не на полянка. Затова попитах как така за половин ден, но ясно че вие НЕ СТЕ ходили  на ''прослувутата екскурзия"!
По - важното е, че сте яздили камили и сте си сбъднали мечтата  newsm10

# 78
  • Мнения: 4
Виждам, че отдавна никой не е писал тук, но все пак ще питам.. Мога ли да пътувам само с лична карта до Тунис с чартърен полет или ще трябва да си направя и международен паспорт? Предполагам, че не мога само с ЛК, но тези, които са пътували нека потвърдят, за да съм сигурна. Предварително благодаря, ако някой се отзове.

# 79
  • Мнения: 279
Виждам, че отдавна никой не е писал тук, но все пак ще питам.. Мога ли да пътувам само с лична карта до Тунис с чартърен полет или ще трябва да си направя и международен паспорт? Предполагам, че не мога само с ЛК, но тези, които са пътували нека потвърдят, за да съм сигурна. Предварително благодаря, ако някой се отзове.

За Тунис трябва паспорт Simple Smile

# 80
  • Мнения: 4
Виждам, че отдавна никой не е писал тук, но все пак ще питам.. Мога ли да пътувам само с лична карта до Тунис с чартърен полет или ще трябва да си направя и международен паспорт? Предполагам, че не мога само с ЛК, но тези, които са пътували нека потвърдят, за да съм сигурна. Предварително благодаря, ако някой се отзове.

За Тунис трябва паспорт Simple Smile

Да, както предполагах  Grinning  Благодаря, roje.   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт