И в България ли има толкова фрийкове или все още не сме напълно зле?

  • 4 791
  • 50
  •   1
Отговори
  • Мнения: 329
Гледам едно предаване по TLC - вътре, всичките пациенти за психодиспансера. Едни ядат прах за пране и тоалетна хартия и им се струва като деликатес, друг си вади зъбите с подръчни средства, защото смята, че като ползва услугите на зъболекар, само му пълни гушата и така... сам си действа човека - с клещи, пергели... истински факир. Crazy Трети беше решил, че трябва да му стига до земята и в продължение на не знам си колко години си инжектирал (сам) силикон в оная работа и в крайна сметка беше постигнал мечтания ефект. Обаче тръгва някаква зловеща инфекция и лекарите му казват, че трябва да изтеглят по оперативен път всичкия силикон от патката му. Но пичът хич не беше съгласен, въпреки сериозните рискове да си ходи на ония свят. Някакви мадами пък си инжектираха и те сами ботокс и резултатите бяха меко казано стряскащи, на някои кадри честно казано трудно издържах. Има и някакво друго предаване по същата телевизия, където четири булки си ходят взаимно на сватбите и после си дават оценки. Често си правят сватбеното тържество в стил хелоуин парти, гостите преоблечеи като върколаци, булките с разни нарисувани шевове по лицата, по ръцете, все едно са щерките на Франкенщайн... Едно трето съм засичал, където семейства не могат да се справят с децата си и викат бавачка на помощ. И тук има много разглезени деца ама чак такова нещо, каквото показват, не съм виждал - мятат чинии като фризбита, хващат и си мажат храната по мебелите, ходят по нужда насред стаите и майките им само отстрани ги гледат и им думат сладко как това, което правели отрочетата им, не било правилно. Мисля си, тук може да има мега простаци, разни селски изпълнения, т. нар. "балкански манталитет", но вие за такива кукумицини в България чували ли сте? Все ми се струва, че много се прехласваме по "културата" на тоя и ония, и все по-често се натъквам на разни чужбински помиари кой от кой... Вие какво мислите?

# 1
  • Мнения: 1 175
Простотия има навсякъде. Но като я сложиш по телевизията и достигне цял свят, се набива на очи и почваш да си мислиш че всичките са такива. Това реалитито е страшна работа. Вземи да търсиш такива откачалки в България и да ги пускаш по телевизията, и ефектът ще е същия. Просто в България явно не е тръгнала модата да се изнамират такива и да се показват по телевизията, и остават скрити за всеобщото око. Пък и все пак мащабът има значение. Къде са седем милиона и половина, и къде са триста милиона? Колко повече идиоти могат да се намерят сред триста милиона, дори и съотношението да е същото като в България? Не гледай такива предавания и толкоз. Плъзнали са като рак по всички канали и заради тях спрях да гледам телевизия.

# 2
  • Мнения: 7 325
Имам доста познати в България, които определено са се нуждаели от намесата на психоложката от „Супер нани“. Родители, които бъркат понятията при възпитанието на децата си има навсякъде.

# 3
  • Мнения: 4 569
Какво е фрийкове?

И в България търси талант има изцепки но не чак с такива размери.

# 4
  • Мнения: 945
Не сме напълно зле Peace
А и Дидитка правилно е казала - колко народ сме ние? Все ще те види някой познат, не върви да си много луд Crazy
И повечето хора са заети с всекидневното си оцеляване, нямат време за простотии.

# 5
  • Мнения: 10 547
Бавачки на помощ е редно да извикат и тук голям процент от семействата.

Ти едва ли има как да го познаваш, но един от наше село има за жена вече дванадесета година една Жечка. Жечка е овца. Ей, ти фрийк.

Не подценявай балканския талант по създаване на простотии.

# 6
  • София
  • Мнения: 38 209
Колкото повече гледам TLC, толкова повече разбирам, че няма такова нещо като "това го има само в БГ".
Навсякъде по света има луди хора, невъзпитани деца и изперкали младоженки.
Особено пък англичаните /в предаването за булките/ са същите като нас. Да не кажа и малко по-претенциозни и злобни.

# 7
  • n/a
  • Мнения: 3 341
Аз мисля, че разпределението на шантавите хора е нормално.
Приблизително еднакъв процент са по света. Друг е въпросът
къде и как озвучават и онагледяват странностите човешки.

# 8
  • София
  • Мнения: 2 437
Аз мисля, че разпределението на шантавите хора е нормално.
Приблизително еднакъв процент са по света. Друг е въпросът
къде и как озвучават и онагледяват странностите човешки.
  Joy

И аз така мисля. Има някаква закономерност  Crazy

Вероятно в БГ биха изкарали страхотни попадения, но все още сме жалостиви и такива предавания не биха се ползвали с огромна подкрепа. За щастие. Да не казвам и че телевизиите са малко, държавата- също и сниманият ще се окаже 4-ти братовчед на сестрата на мъжа на булката напр.
Лично аз не ги харесвам тези предавания. Сещам се за случай, в който някоя от звездите на Запада беше паднала и всички журналисти започнали да снимат, вместо да й помогнат да стане. Пу-пу, дано тук не се случва.

# 9
  • Мнения: 6 365
За щастие нямаме чак такива фрийкове и това е защото сме изостанала държава и все още сме малко по-близо до природата.

Обаче когато си имал столетия на непрекъсната градска култура, добре развита литература, знания, хората започват да живеят в затворена среда, където сами създават разни практики. Понякога ни се струват префинени, привлекателни, но в крайна сметка са обществени халюцинации. Прекалено много култура е вредна, прекалено много писане и четене.

То че в БГ има луди- има, но за щастие сме прекалено диви, за да имаме конкурси за красота за тригодишни момиченца. Надявам се никога да нямаме толкова развита и префинена култура, че да изтрещим.

# 10
  • София
  • Мнения: 62 595
за щастие тук сме точно "по-диви", което ни прави и по-консервативни, все още сме си близо до селския бит и душевност. Спасява ни това, че сме провинциалистите на развития свят.
На онези такава им е културата - още от началното училище най-важното е колко си популярен, как няма да се правят на идиоти само и само да привлекат внимание!

# 11
  • Мнения: 6 365
Само човек може да създаде среда, в която да има причини за ботокс и силикон. Наистина, ако си див, виждаш некултурно и буквално: тригодишните момичета са деца, сополанки и пикли, а не принцеси. Ако си префинен, виждаш принцеси, но дали е полезно?

Голяма част от културата на 21 век е въплътена халюцинация, невроза, излята от пластмаса и други психични болки, които се опитваме да лекуваме с кератинова терапия, екстензии и френски маникюр.

Не че отричам културата, но трябва ние да контролираме докъде ще я приемем и от кой момент нататък ще си останем прекрасно диви.

# 12
  • Мнения: 1 215
Тук определено засега има по-малко образи, а и те не са така класово- групово осъзнати, както тези в Западното общество.
Първо, това е заради режима след 9 септември, който не даваше свобода. И второ, че тук обществото е по балкански по- консервативно.
за щастие тук сме точно "по-диви", което ни прави и по-консервативни, все още сме си близо до селския бит и душевност. Спасява ни това, че сме провинциалистите на развития свят.
Да и мисля, че това е добре. Дори едно от-най добрите неща на България е, че тя е на границата между изтока и запада и ще е добре да запази най-доброто от двете култури.

# 13
  • София
  • Мнения: 8 931
За щастие нямаме чак такива фрийкове и това е защото сме изостанала държава и все още сме малко по-близо до природата.

Обаче когато си имал столетия на непрекъсната градска култура, добре развита литература, знания, хората започват да живеят в затворена среда, където сами създават разни практики. Понякога ни се струват префинени, привлекателни, но в крайна сметка са обществени халюцинации. Прекалено много култура е вредна, прекалено много писане и четене.

То че в БГ има луди- има, но за щастие сме прекалено диви, за да имаме конкурси за красота за тригодишни момиченца. Надявам се никога да нямаме толкова развита и префинена култура, че да изтрещим.
Да, да. Колко ли трябва да си културен и начетен, за да ядеш тоалетна хартия или пепел от цигари. Просто хората вече толкова скучаят, че измислят какви ли не простотии, за да си запълват времето. И у нас има такива фрикове, но не ги дават по ТВ.

 Имам познат, който сам си вади зъбите с клещи, докато е на работа. Има страх от зъболекари.

# 14
  • Мнения: 6 365
Ако знаеш какви фрийкове съм виждала сред фините и културните...но тяхното не се забелязва, защото е цивилизовано. Но все пак са много странни същества...а идеите им са не по-малко луди от на тези с ботокса и хартията.

Общи условия

Активация на акаунт